کاکتوس و ساکولنت ها

آیا ساکولنت ها برای نگهداری در خانه مناسب هستند؟

نگهداری ساکولنت ها

مقدمه

ساکولنت ها گیاهان چند ساله ای هستند که نیاز به توجه بسیار کمی دارند و برای افراد پرمشغله ای که به اندازه کافی در زندگی خود جریان دارند ایده آل هستند! در واقع یکی از محبوب ترین ویژگی های داشتن ساکولنت این است که به حداقل مراقبت نیاز دارند. از روشنایی گرفته تا غذا و آبیاری، اینها از ساده ترین گیاهانی هستند که می توانید در خانه نگهداری کنید. با فروشگاه آنلاین سیتی گل همراه باشید:

آنها گیاهان انعطاف پذیری هستند که می توانند کمی از غفلت جان سالم به در ببرند. آنها برای آب و هوای گرم و خشک استفاده می شوند و نسبت به گیاهان آپارتمانی معمولی می توانند مدت طولانی تری بدون آب بمانند.

ساکولنت ها گیاهان خوبی برای نگهداری در خانه هستند. آنها انعطاف پذیر هستند و می توانند در محیط های داخلی رشد کنند.

در ادامه بخوانید تا متوجه شوید چه ویژگی هایی باعث می شود ساکولنت ها گیاهان خوبی برای نگهداری در خانه باشند و در صورت نگهداری از ساکولنت های خاصی باید اقدامات احتیاطی انجام دهید.

 

چرا ساکولنت ها گیاه خوبی برای نگهداری در خانه هستند؟

با افزایش محبوبیت خود با رشد داخلی سازگار شده اند. ساکولنت ها برای کسانی که می خواهند یک گیاه کم نگهداری برای خانه خود داشته باشند عالی هستند. بیشتر ساکولنت ها نور مستقیم خورشید را دوست دارند، بنابراین گیاه خود را بر اساس نور خانه خود انتخاب کنید. تصمیم بگیرید که آیا نقطه ای که می خواهید ساکولنت خود را قرار دهید نور کامل خورشید را دریافت می کند یا سایه کامل.

اگر پنجره ای باز دارید که نور خورشید را به طور مداوم دریافت می کند یا حداقل بین 4 تا 6 ساعت در معرض آفتاب ثابت قرار می گیرد، یک نوع آبدار را انتخاب کنید که آفتاب کامل را ترجیح می دهد، مانند:

آگاو پری – سنگ مس سدوم

اگر پنجره ای به سمت شمال یا جنوب دارید که نور خورشید کمی دریافت می کند یا مناطقی که سایه دارند، گیاهی انتخاب کنید که به نور کامل خورشید نیاز ندارد، مانند:

هویا – سنسیو – هاتیرورا

قبل از تصمیم گیری در مورد اینکه چه نوع گیاه آبدار در خانه خود می روید، نحوه ورود نور خورشید به خانه را در نظر بگیرید. اگرچه ساکولنت ها گیاهان آپارتمانی بسیار خوبی هستند، اما هنگام انتخاب ساکولنت مناسب برای خانه باید به نکات زیادی توجه کرد. بیایید ببینیم که چه چیزی یک ساکولنت را به یک گیاه آپارتمانی عالی تبدیل می‌کند و چه چیزهایی را باید قبل از خرید در نظر بگیرید.

گیاهی مقاوم برای رشد در خانه هستند.

به طور کلی، گیاهان بسیار مقاومی برای رشد در خانه هستند. گیاهان ساکولنت به مراقبت کمی نیاز دارند و برای رشد با آب کم و برخی حتی در مناطق سایه سازگار شده اند. سه راه اصلی برای کشتن ساکولنت وجود دارد. در اینجا مواردی وجود دارد که باید هنگام مراقبت از ساکولنت خود به آنها توجه بیشتری داشته باشید.

به گیاه ساکولنت داخلی خود بیش از حد آب ندهید.

این گیاهان برای زنده ماندن در شرایط خشک سازگار شده اند. آب و هوای آنها معمولاً آب و هوای گرم و خشک است. ساکولنت ها خاک خشک تری را ترجیح می دهند که آب را به سرعت تخلیه کند. آبیاری بیش از حد یکی از اصلی ترین چیزهایی است که ساکولنت های داخلی شما را از بین می برد. ساکولنت ها گیاهان مقاوم به خشکی هستند که آب اضافی را در خود نگه می دارند:
برگ ها – ریشه ها – ساقه ها – بافت ها

به عنوان یک قاعده، باید هر هفت تا ده روز یکبار آبیاری شوند، اما اگر مطمئن نیستید، فقط یک سانتی متر خاک را احساس کنید و اگر کاملاً خشک شد به آن آبیاری کنید. ساکولنت های مقاوم حتی به آب کمتری هم نیاز دارند. اگر خاک هنوز مرطوب است، به ساکولنت های خود آب ندهید. مطمئن شوید که گلدانی دارید که سوراخ هایی در آن وجود دارد تا زهکشی مناسبی داشته باشد..

از خاکی با زهکشی خوب برای ساکولنت های خود استفاده کنید.

انتخاب خاکی که به خوبی زهکشی نمی کند می تواند راه دیگری برای از بین بردن ساکولنت داخلی شما باشد. بهترین گزینه برای خاک مخلوط خاک گلدان کاکتوس است. همچنین می‌توانید پرلیت اضافه کنید تا مطمئن شوید که اجازه تخلیه مناسب را می‌دهد یا حتی خودتان آن را درست کنید.

یکی دیگر از گزینه‌ها، به خصوص زمانی که خاک خود را درست می‌کنید، اضافه کردن شن و ماسه است. شن و ماسه کیفیتی متخلخل را به هر خاکی نشان می دهد و به آب اجازه می دهد به جای خیساندن ریشه ها به درستی تخلیه شود. هنگام ساخت جامدات خود، به نسبت دو قسمت خاک باغبانی، دو قسمت ماسه و یک قسمت پرلیت یا پوکه پایبند باشید. این نسبت به شما خاک متخلخلی می دهد که به هوادهی کمک می کند و به درستی آب را از ریشه ساکولنت های شما تخلیه می کند.

این گیاهان نور مستقیم خورشید را دوست ندارند.

اگرچه بسیاری از آنها به آفتاب کامل نیاز دارند، اما در برخی از آب و هواها که گرما شدید است، دوره های طولانی تابش مستقیم نور خورشید ممکن است مضرتر باشد. نور مستقیم خورشید می تواند باعث آفتاب سوختگی ساکولنت ها شود، به خصوص گیاهان جوان. به طور معمول، ساکولنت ها برای رشد به چهار تا شش ساعت نور مستقیم خورشید نیاز دارند. انتقال گیاهان به منطقه ای با نور جزئی خورشید در روزهای گرم یا روشن از آفتاب سوختگی ساکولنت شما جلوگیری می کند..

برخی از ساکولنت ها را از حیوانات خانگی و کودکان دور نگه دارید.

اگر خانه شما دارای حیوانات خانگی یا کودکان است، باید در مورد انواع گیاهان آبدار که به خانه خود می آورید تحقیق کنید. انواع خاصی از گیاهان آبدار وجود دارد که در صورت مصرف، حتی در مقادیر کم، می توانند سمی باشند..

برخی از گیاهانی که در اطراف حیوانات خانگی یا کودکان ایمن نیستند عبارتند از:

یشم – سرخوشی – کالانکوئه – رشته مروارید

اگر قصد دارید آنها  را به عنوان گیاهان داخل خانه نگهداری کنید و در خانه خود حیوانات خانگی یا کودکانی دارید، تحقیقات خود را انجام دهید تا مطمئن شوید که ساکولنت غیر سمی را برای خانه خود انتخاب می کنید. ASPCA لیستی از ساکولنت های سمی و غیر سمی را ارائه می دهد اگر در مورد اینکه چه چیزی می تواند برای خانه شما بی خطر باشد سؤالی دارید.

آیا می توانم ساکولنت هایم را در فضای باز نگه دارم؟

ان گیاهان به طور طبیعی در فضای باز خوب عمل می کنند، اما مانند گیاهان داخل خانه، هنگام انتخاب محل رشد نیاز به توجه بیشتری دارند. همانطور که با گیاهان داخلی خود انجام داده اید، باید آنهایی  را که به نور کامل آفتاب نیاز دارند در مناطقی که نور کامل خورشید دارند و آنهایی را که نیاز به سایه دارند در مناطق سایه دارتر قرار دهید. با ساکولنت های فضای باز، باید در شرایط نوسان دما مراقب باشید و از زمانی که آب و هوای منطقه شما یخبندان یا گرمای بسیار شدید را می طلبد، آگاه باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *