معرفی گل

گل های تولد برای مادر: راهنمای نهایی شما برای انتخاب بهترین گل ها

معرفی بهترین گلها برای تولد مادر

تولدها مناسبت های ویژه ای هستند که برای گرامیداشت تولد عزیزانمان و کسانی که آنها به عنوان مردم هستند، در نظر گرفته شده است. گل های تولد برای مادر، زمانی برای جشن گرفتن، تجلیل و قدردانی از مادرتان است، و گل ها راهی فوق العاده برای انتقال تمام این احساسات ارزشمند هستند.  

وقتی تصمیم می گیرید برای تولد مادرتان گل بدهید، باید نکات مهمی را رعایت کنید. در نظر بگیرید که کدام گل‌ها مورد علاقه مادرتان هستند، رنگ‌هایی که او دوست دارد و معانی نمادین گل‌هایی که انتخاب می‌کنید تا مطمئن شوید بهترین گل‌آرایی را برای مادرتان انتخاب می‌کنید. این راهنما شما را با همه چیزهایی که باید در مورد بهترین انواع گل برای هدیه به مادران، معانی نمادین آنها و ملاحظات کلیدی در مورد هدیه دادن گل بدانید، آشنا می کند.

گل های سنتی تولد برای مادران :

میخک

گل میخک ها بوی شیرینی دارند و گلبرگ های ژولیده زیبایی دارند که آنها را به یک مکمل عالی برای هر دسته گلی تبدیل می کند. رنگ های مختلف معانی نمادین متفاوتی دارند. میخک های صورتی نشان دهنده عشق مادرانه و مادر بودن هستند و آنها را به بهترین انتخاب برای دسته گل برای تولد مادر تبدیل می کند. | خرید گل میخک

گل رز

گل رز یکی دیگر از گل های مورد علاقه برای دسته گل های مخلوط و یکنواخت است. به نظر می رسد که آنها به طور جهانی محبوب هستند، بنابراین شما واقعا نمی توانید با گل رز اشتباه کنید. رنگ های مختلف گل رز معانی نمادین متفاوتی دارند و رزهای قرمز ارتباطی تزلزل ناپذیر با عشق رمانتیک دارند. بنابراین، اینها تنها مواردی هستند که در بیشتر موارد هدیه مناسبی برای مادر شما نیستند.

لیلیوم

گل لیلیوم

گل لیلیوم سفید

نیلوفرها شکوفه های خیره کننده ای با رایحه ای قوی و شیرین هستند. انواع مختلف معانی نمادین متفاوتی دارند اما به طور کلی نشان دهنده خلوص، باروری و تولد دوباره هستند . دسته گل های لیلیوم یا چیدمان هایی که حاوی لیلیوم هستند، خیره کننده هستند و هدایایی عالی برای مادران می سازند. با این حال، اگر مادر شما گربه دارد، بهتر است از لیلیوم هایی که برای گربه سانان بسیار سمی هستند اجتناب کنید.

گل داوودی

گل های داوودی گل های محبوبی هستند که معمولا در پاییز و زمستان شکوفا می شوند اما در طول سال به طور گسترده در دسترس هستند. آنها نماد شادی، دوستی و رفاه هستند و در رنگ ها، شکل ها، اندازه ها و بافت های مختلف در دسترس هستند.

گل های شیک تولد برای مادر :

ارکیده

گل ارکیده بنفش

گل ارکیده برای روز مادر

ارکیده در هر رنگ و نوع انتخابی جذاب برای مادر شماست. آنها در دسته های گل زیبا هستند، اما گیاهان ارکیده زنده هدایای فوق العاده ای را به خصوص برای مادری با انگشت شست سبز ایجاد می کنند. ارکیده دارای معانی نمادین مختلفی است که بر اساس رنگ ارکیده متفاوت است:

 • بنفش – تحسین و سلطنت
 • صورتی – شادی، لطف و زنانگی
 • سفید – خلوص و بی گناهی
 • زرد – شروع جدید و دوستی
 • نارنجی – اشتیاق، جسارت و غرور
 • سبز – خوش شانسی، سلامتی، طول عمر، طبیعت و برکت

خرید گل ارکیده

گل شیپوری

شیپوری دارای ساقه های قوی و شکوفه های شیپوری شکل هستند. معمولاً آنها به رنگ سفید یافت می شوند اما به رنگ های زرد، صورتی، بنفش و قرمز تقریباً مشکی نیز شکوفا می شوند. به طور نمادین، شیپوری های صورتی و زرد مناسب ترین برای مادر هستند که نشان دهنده تحسین، قدردانی و قدردانی هستند

لاله ها

عکس گل لاله

گل لاله برای تولد مادر

لاله ها گل های زیبایی هستند که دیدن آن ها در فصل بهار بسیار لذت بخش است. آنها در مجموعه ای بی پایان از رنگ ها و تنوع ها هستند و دارای معانی نمادین مختلف هستند . به عنوان مثال، لاله های زرد نشان دهنده افکار مثبت، لاله های قرمز نماد عشق کامل و لاله های صورتی نماد شادی و اعتماد به نفس هستند. | خرید گل لاله

فریزیاها

فریزیاها رایحه گلی دوست داشتنی منتشر می کند که می تواند به سرعت اتاق را با حس تازه بهار پر کند. به طور کلی، فریزیا نماد دوستی و اعتماد است ، اما فریزیا صورتی نشان دهنده عشق مادرانه است و آنها را به انتخابی عالی برای دسته گل تولد مادر شما تبدیل می کند.

گل های شیک تولد برای مادر :

گل صد تومانی

گل صد تومانی یک انتخاب عالی برای مادری است که استایل بی عیب و نقصی دارد. رنگ آنها از سفید تا صورتی تا قرمز تیره متغیر است. این شکوفه ها در یک زمان زیبا، زیبا و عجیب هستند. به طور کلی، آنها نشان دهنده عشق، شادی، عشق، زیبایی، ثروت و افتخار هستند. هنگامی که گل صد تومانی در یک مناسبت خاص هدیه داده می شود، احساسات شادی، بهترین آرزوها و حسن نیت را منتقل می کند .

هورتانسیا

هورتانسیا هدایایی زیبا در دسته گل ها و به عنوان گیاهان زنده است که می توان آنها را به باغچه ای در فضای باز پیوند داد. گلهای آنها به طور طبیعی سفید یا سبز رنگ هستند اما بسته به اسیدیته خاکی که در آن کاشته می شوندمی توانند صورتی، بنفش یا آبی باشند. گل ادریسی دارای معانی نمادین مختلفی است ، از جمله لطف، سپاسگزاری، زیبایی، فراوانی، صلح، هماهنگی، عشق، احساسات قلبی، درک و عذرخواهی.| خرید گل هورتانسیا

گاردنیا

گل گاردنیا

گل گاردنیا برای تولد مادر

دسته گل های گاردنیا با زیبایی باشکوه خود به ظرافت اتاق می افزایند و همچنین هوا را تزئین می کنند، زیرا شاید به راحتی با رایحه خاص خود شناخته شوند. گاردنیاها رایحه ای قوی، شیرین، معطر و کمی شبیه نارگیل دارند. این شکوفه های سفید در یک زمان ظریف و پیچیده هستند و نمادی از لطافت، پاکی و شادی هستند .

یاس بنفش

یاس بنفش هم جذاب و هم معطر است. به علاوه، دوره کوتاه گلدهی آنها باعث می شود در فصلی که هستند لذت بیشتری ببرند. یاس بنفش معانی نمادین مختلفی دارد که بر اساس رنگ شکوفه ها متفاوت است.

 • سفید – بی گناهی و پاکی
 • بنفش – معنویت
 • آبی – آرامش و شادی
 • صورتی – اشتیاق و عشق

گلهای معطر تولد برای مادر :

اسطوخودوس

گل های اسطوخودوس منبع عطر اسطوخودوس هستند که معمولا در صابون ها، لوسیون ها، عطرها و رایحه درمانی استفاده می شود. گفته می‌شود که رایحه و اسانس‌ها هم خاصیت آرام‌بخش و هم درمانی دارند. گل‌ها در دسته گل‌های دوست‌داشتنی هستند، اما می‌توان آن‌ها را به‌عنوان گیاهان زنده نیز تقدیم کرد که می‌توان آن‌ها را در داخل یا خارج از خانه پرورش داد و از آن لذت برد. گل های اسطوخودوس نمادی از آرامش، لطف، صفا، خلوص، سکوت و فداکاری هستند. معنی و معرفی گل اسطوخودوس

یاسمن

گل یاسمن

گل یاسمن برای تولد مادر

گل های یاس نیز شکوفه های معطر محبوبی هستند. آنها رایحه ای قوی دارند که شیرین و کمی مرکباتی است. اسانس آنها نیز معمولاً در عطرها، لوسیون ها و صابون ها موجود است. شکوفه های یاس نماد فروتنی، عشق، زیبایی و حس و حال است.

پیچ امین الدوله

گل های پیچ امین الدوله دارای رایحه ای قوی و شیرین است که بویی شبیه عسل دارد. آنها نماد شادی خالص ، شیرینی، محبت، شعله های عشق و لطافت عشق از دست رفته هستند. گل های پیچ امین الدوله بهتر است در دسته های ترکیبی گنجانده شوند، جایی که شکوفه های منحصر به فرد آنها می تواند عمق بصری و بویایی را به طرح کلی اضافه کند.

گل های عجیب و غریب تولد برای مادر :

کوکب

گل کوکب شکوفه های خیره کننده ای با گلبرگ های هندسی بی شماری است. آنها در رنگ های مختلف و پر جنب و جوش هستند و نمادی از وقار، فداکاری، عشق و زیبایی هستند – که همه اینها احساساتی عالی برای گنجاندن در هدیه تولد مادر هستند.

دیانتوس

گل های دیانتوس در دسته های زیبایی از گل های برجسته و پر جنب و جوش شکوفا می شوند که می توانند جامد، شیب تک رنگ یا رنگارنگ باشند. آنها نشان دهنده تحسین، قدردانی، عشق و محبت هستند .

گل های شاد تولد برای مادر :

آفتابگردان

گل آفتابگردان

گل آفتابگردان برای تولد مادر

گل آفتابگردان نماد پرستش و وفاداری است ، اما به دلیل شکوفه های بزرگ و رنگ های زرد و طلایی پر جنب و جوش آن ها به شدت با شادی و نشاط مرتبط هستند. آنها در دسته گل های تماماً آفتابگردان و در آرایش های ترکیبی دوست داشتنی هستند. از آنجایی که آنها از خورشید پیروی می کنند ، می توانند کمی نور خورشید را به جشن تولد مادر شما نیز بیاورند.| خرید گل آفتابگردان

دیزی ژربرا

گلهای ژربرا گلهای بزرگ و دیسکی شکلی هستند که در برخی از پر جنب و جوش ترین رنگهایی که می توانید در طبیعت پیدا کنید شکوفا می شوند – رنگهایی آنقدر پر جنب و جوش که تقریبا واقعی به نظر نمی رسند. در نتیجه، آنها برخی از شادترین گل هایی هستند که می توانید پیدا کنید، و در طرح های گل تولد محبوب هستند. ژربرا علاوه بر شادی، نماد عشق وفادار، خلوص و بی گناهی است .

زنبق

زنبق شکوفه های زیبایی هستند که دسته گل های خیره کننده ای می سازند. آنها معانی نمادین مختلفی دارند ، از جمله ظرافت، خرد، ایمان، جذابیت، خلوص، شفقت، وجد، و رویدادهای سلطنتی یا مهم.

گلهای تولد احساساتی برای مادر :

فراموش نکن

این گلهای زیبا، کوچک و آبی نمادی از یادآوری و وفاداری، احترام و عشق واقعی است . آنها به گیرنده نشان می دهند که همیشه در افکار شما هستند و به قلب شما نزدیک هستند.

بنفشه ها

بنفشه با عشق ابدی و چندین معانی نمادین دیگر مانند خرد معنوی و روشنگری، صداقت، حیا، معصومیت، وفاداری، یادآوری، محافظت، شفا، صلح و عزم همراه است.

گل رز به رنگ مورد علاقه مامان

اگر رنگ مورد علاقه مادرتان را می‌شناسید، نمی‌توانید با گل رز – یا نوع دیگری از گل – در آن رنگ اشتباه کنید. هنگام هدیه دادن گل رز قرمز مراقب باشید، زیرا این رزها به شدت با عشق رمانتیک مرتبط هستند. اگر رنگ مورد علاقه مادرتان قرمز است، نوع دیگری از گل قرمز یا حتی یک دسته گل قرمز ترکیبی را انتخاب کنید.

گل های میراث خانوادگی

رز ژولیت

گل رز ژولیت

گل های میراث خانوادگی از گیاهانی می آیند که در خانواده شما رشد می کنند. به عنوان مثال، می توانید یک دسته گل رز از بوته رز در باغ خود به مادر خود بدهید – یا حتی می توانید گیاه را تکثیر کنید و به مادرتان یک بوته رز که از خودتان رشد کرده است به عنوان نمادی از پیوند عمیق خانوادگی خود بدهید.

گل های تولد منحصر به فرد و گرمسیری برای مادر :

پرنده بهشتی

این گل های جذاب شبیه پرندگان استوایی با پرهای آبی روشن و نارنجی است. آنها معانی نمادین متعددی دارند ، از جمله بهشت، آزادی، شادی، هیجان، انتظار، وفاداری، تفکر، عشق و دیدگاه مثبت به زندگی.

آنتوریوم

گل آنتوریوم

گل آنتوریوم قرمز

شکوفه‌های آنتوریوم را می‌توان در دسته‌های گل گنجاند، اما معمولاً در گیاهان زنده آنتوریوم که از فصلی به فصل دیگر شکوفا می‌شوند، استفاده می‌شود. شکوفه های آنتوریوم قلبی شکل می تواند سفید، قرمز یا صورتی باشد. آنتوریوم نماد مهمان نوازی، شادی و فراوانی است . این لذت گرمسیری هم به راحتی رشد می‌کند و هم دیدن آن فوق‌العاده است.

فاکتورهایی که باید هنگام انتخاب گل تولد برای مادران در نظر گرفت

هنگام انتخاب گل برای مادر خود، عوامل زیر را در نظر بگیرید:

 • رنگ – ابتدا رنگ‌هایی را که مادرتان دوست دارد در نظر بگیرید و به دنبال دسته‌هایی با آن رنگ‌ها باشید. علاوه بر این، به یاد داشته باشید که رنگ های مختلف معانی نمادین متفاوتی در گل ها دارند.
 • سلیقه شخصی – آیا مادر شما یک ماکسیمالیست است یا سلیقه مینیمالیستی بیشتری دارد؟ آیا او ظاهر شیک کلاسیک، سبک روستایی، یا طرح های عجیب و غریب را ترجیح می دهد؟
 • عطر – در نظر بگیرید که آیا عطر گلی وجود دارد که مادر شما به خصوص آن را دوست دارد یا آلرژی دارد یا به بوها حساس است.
 • سمبولیسم – به معانی نمادین گل های دسته گلی که به مادرتان می دهید فکر کنید. این امر می تواند به ویژه در هنگام دادن دسته گل حاوی یک نوع شکوفه مهم باشد.
 • بودجه – البته، مهم است که بودجه خود را نیز در نظر بگیرید. قیمت دسته گل ها از حدود 300 هزار تا 2 میلیون متغییر است. انتخاب گل‌های فصلی و محلی به کاهش قیمت کمک می‌کند.

نکاتی برای هدیه دادن گل تولد به مادران

هنگامی که به مادرتان یک دسته گل می دهید، می توانید با درخواست از گلفروش خود برای تغییر طرح موجود برای رنگ یا گل مورد علاقه مادرتان، هدیه را شخصی سازی کنید.

علاوه بر این، حتماً یک یادداشت دست‌نویس نیز همراه داشته باشید تا تبریک‌های صمیمانه تولد برای مادرتان همراه با گل‌ها باشد.

می‌توانید یک دسته گل را با ترکیب آن با ایده هدیه دیگری، مانند یک جعبه شکلات مورد علاقه او یک شیشه عطر، یک اکسسوری یا یک قطعه جواهر شخصی‌سازی کنید.

سوالات متداول گل های تولد برای مادر: 

بهترین رنگ برای گل های تولد برای مادران چیست؟

صورتی نماد محبت ملایم، تحسین و زنانگی است . این رنگ مناسب برای گل برای تولد مادر شما است. اگر رنگ مورد علاقه مادرتان یا رنگ گل های مورد علاقه او را می شناسید، می توانید رنگ دیگری را انتخاب کنید. به طور کلی، گل های قرمز - به خصوص گل رز قرمز - برای هدیه مادر نامناسب هستند زیرا به شدت با عشق رمانتیک مرتبط هستند.

آیا می توانم انواع مختلف گل را در یک دسته گل ترکیب کنم؟

در حالی که یک دسته گل از یک نوع گل می تواند خیره کننده باشد، انواع مختلفی از گل ها معمولا ترکیب می شوند تا ظاهری هیجان انگیزتر ایجاد کنند یا معنای پیچیده تری را از طریق معانی نمادین مختلف منتقل کنند.

منبع : petalrepublic

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *