کاکتوس و ساکولنت ها

11 نکته ضروری برای مبتدیان (مراقبت از کاکتوس)

مراقبت از کاکتوس ها

مراقبت از کاکتوس

ایده داشتن کاکتوس در پاسیو یا داخل خانه هیجان انگیز است. با نکات زیر می توانید مطمئن باشید که کاکتوستان زیبا و سالم خواهد بود در فروشگاه آنلاین سیتی گل نحوه مراقبت از کاکتوس ها را بیاموزید:

کاکتوس ها هم اتاقی ایده آل شما هستند زیرا به راحتی با توجه کمتر رشد می کنند. هیجان انگیزترین قسمت زمانی است که آنها شکوفا می شوند! بسته به نوع کاکتوس شما، ممکن است گل های قرمز، صورتی، آبی، زرد یا سفید داشته باشند.

به عنوان یک مبتدی، مهم است که توجه داشته باشید که باید بدانید که چگونه از کاکتوس های خود مراقبت کنید. اگر بیش از حد آنها را آبیاری کنید، ممکن است در نهایت پوسیده شوند. نگه داشتن آنها در شرایط مناسب باعث رشد و زندگی آنها برای چندین دهه می شود.

ما یک راهنمای مبتدی در مورد مراقبت از کاکتوس گردآوری کرده ایم، در اینجا 11 نکته آسان برای انجام آنها وجود دارد:

با یک انفجار شروع کنید – مخلوط گلدان همه چیز است

حقیقت این است که گونه های مختلف کاکتوس در شرایط مختلف زندگی می کنند. مواردی وجود دارند که در خاک های شنی خشک رونق دارند در حالی که برخی دیگر در جنگل های بارانی استوایی به خوبی عمل می کنند. هنگامی که تصمیم به خرید کاکتوس های خود می گیرید، مطمئن شوید که گونه های آن را می شناسید و چه نوع شرایطی باعث رشد آن می شود.

پس از خرید باید مخلوط گلدانی مناسب برای آن تهیه کنید. اگر مخلوطی از گلدان تهیه کنید که برای کاکتوس های استوایی طراحی شده است اما از آن برای گیاهان خشک استفاده کنید، رشد نمی کند.

خاک ایده آل کاکتوس

اپی فیلوم ها گونه ای از کاکتوس ها هستند که در جنگل های بارانی استوایی یافت می شوند. اگر تصمیم دارید با چنین گونه هایی بروید، مطمئن شوید که مخلوط گلدان برای آن ایده آل است. کاکتوس های استوایی به سرعت تخلیه می شوند زیرا معمولاً در درختان آویزان می شوند تا ریشه های آنها به دلیل آب زیاد پوسیده نشود.

برای اینکه چنین کاکتوسی رشد کند، به خاکی نیاز دارد که به خوبی زهکشی کند. برای کاکتوس‌های گرمسیری، نسبت به کاکتوس‌های خشک به مقدار کمی مواد آلی بیشتری در مخلوط گلدانی نیاز دارند.

خاک خشک کاکتوس

اکثر کاکتوس هایی که در مناطق خشک رشد می کنند، اگر در خاک هایی با زهکشی ضعیف رشد کنند، در نهایت رشد نخواهند کرد. بیشتر این کاکتوس ها در مخلوط های گلدانی خریداری شده مخصوص کاکتوس ها رشد می کنند.

بهترین خاک کاکتوس

مخلوط های گلدانی در بازار موجود است که آماده استفاده هستند. شما می توانید چنین چیزی را خریداری کنید و از تمام مراحل ساخت مخلوط گلدان خود صرف نظر کنید. با این حال، ساختن مخلوط خود به شما کمک می کند تا مواد مغذی مناسبی برای کاکتوس های جوان خود داشته باشید .

برای تهیه مخلوط گلدانی مراحل زیر را دنبال کنید:

از قسمت های مساوی از پوست درخت صنوبر آسیاب شده و پیت ماس ​​در یک سطل برای کاکتوس های خشک یا گرمسیری استفاده کنید.

برای کاکتوس گرمسیری، از ترکیب بالا برای اضافه کردن شن و ماسه استفاده کنید زیرا به رطوبت بیشتری نیاز دارند. همچنین می توانید به جای شن و ماسه برای کاکتوس بیابانی از ورمیکولیت یا پوکه استفاده کنید.

مطمئن شوید که همه چیز را مخلوط کرده اید تا مطمئن شوید که مخلوط به طور یکنواخت مخلوط می شود.

باید مخلوط را قبل از انتقال به گلدان هایی که کاکتوس های شما در آن رشد می کنند آب دهید. بگذارید یک ساعت جذب شود تا حتی وقتی مخلوط را فشار می‌دهید، قطرات آب تشکیل نشود.

در این مرحله هیچ کود اضافه نکنید زیرا کاکتوس ها حداقل نیاز به مواد مغذی دارند.

چند مرحله برای ساخت بهترین خاک کاکتوس

مخلوط های گلدانی در بازار موجود است که آماده استفاده هستند. شما می توانید چنین چیزی را خریداری کنید و از تمام مراحل ساخت مخلوط گلدان خود صرف نظر کنید. با این حال، ساختن مخلوط خود به شما کمک می کند تا مواد مغذی مناسبی برای کاکتوس های جوان خود داشته باشید .

برای تهیه مخلوط گلدانی مراحل زیر را دنبال کنید:

از قسمت های مساوی از پوست درخت صنوبر آسیاب شده و پیت ماس ​​در یک سطل برای کاکتوس های خشک یا گرمسیری استفاده کنید.

برای مراقبت از کاکتوس گرمسیری، از ترکیب بالا برای اضافه کردن شن و ماسه استفاده کنید زیرا به رطوبت بیشتری نیاز دارند. همچنین می توانید به جای شن و ماسه برای کاکتوس بیابانی از ورمیکولیت یا پوکه استفاده کنید.

مطمئن شوید که همه چیز را مخلوط کرده اید تا مطمئن شوید که مخلوط به طور یکنواخت مخلوط می شود.

باید مخلوط را قبل از انتقال به گلدان هایی که کاکتوس های شما در آن رشد می کنند آب دهید. بگذارید یک ساعت جذب شود تا حتی وقتی مخلوط را فشار می‌دهید، قطرات آب تشکیل نشود.

در این مرحله هیچ کود اضافه نکنید زیرا کاکتوس ها حداقل نیاز به مواد مغذی دارند.

چه زمانی باید به کاکتوس های خود آب بدهید؟

حتی از آنجایی که برخی از کاکتوس ها معمولاً در مناطق خشک هستند، به آب نیاز دارند. بنابراین، حتی زمانی که کاکتوسی را خریداری می کنید که برای چنین مناطقی طراحی شده است، باید برنامه آبیاری داشته باشید.

کاکتوس ها به طور طبیعی آبدار هستند، به این معنی که رطوبت را ذخیره می کنند. یکی از سازگاری های آنها این است که آب را ذخیره می کنند تا بتوانند در فصول خشک از آن استفاده کنند. آنها می توانند برای مدتی بدون آب بمانند، اما اغلب زمانی که شروع به زرد شدن می کنند، متوجه می شوید که چه زمانی کافی نیست.

بیشتر کاکتوس ها در فصول گرم سال رشد می کنند . در این مدت باید به اندازه کافی آنها را آبیاری کنید. در فصول سرد زمستان و بهار به رطوبت کمتری نیاز دارند.

آبیاری بستگی به محل قرارگیری کاکتوس شما دارد. اگر بیرون در معرض نور مستقیم خورشید است، ممکن است در مقایسه با زمانی که در داخل خانه است به آبیاری منظم نیاز داشته باشید.

به طور متوسط، در طول بهار/تابستان، بسته به خشک شدن یا خشک نشدن خاک، می توانید هفته ای یک بار یا حتی بیشتر آبیاری کنید.

آب سنج می تواند به تعیین رطوبت خاک کمک کند – فقط زمانی آبیاری کنید که خاک سطحی خشک است. آبیاری بیش از حد کاکتوس ها باعث پوسیدگی ریشه های آن می شود و گیاه شروع به رنگ پریدگی می کند. جایگزین دیگر استفاده از چوب برای کوبیدن خاک است تا ببینید آیا کف آن آب دارد یا خیر. اگر خاک روی چوب بچسبد، پس هنوز آب وجود دارد.

همچنین زیرآبی یک نقطه ضعف نیز دارد. کاکتوس رنگ پریده می شود و در جهت خاصی خم می شود.

ایده آبیاری کاکتوس این است که اطمینان حاصل کنید که تعادل خود را حفظ کرده و از آبیاری کم یا زیاد خودداری کنید.

نکاتی که شما را در آبیاری کاکتوس راهنمایی می کند.

اندازه کاکتوس

شاید فکر کنید کاکتوس‌های بزرگ‌تر به آبیاری بیشتری نیاز دارند، اما به معنای واقعی، کاکتوس‌های کوچک‌تر و جوان‌تر سرعت رشد بیشتری دارند، به این معنی که به آب بیشتری نیاز دارند. کوچکترها نسبت به بزرگترها به آبیاری مکرر نیاز دارند.

اندازه گلدان نیز بر دفعات آبیاری شما تأثیر می گذارد

گلدان های کوچک لزوما هنگام آبیاری ایده آل هستند زیرا کاکتوس ها نشستن در آب را دوست ندارند زیرا احتمال پوسیدگی آنها بیشتر است.

گلدان های بزرگ برای تخلیه آب به زمان نیاز دارند، که باعث می شود کاکتوس مستعد رشد نکردن باشد.

گلدانی تهیه کنید که برای کاکتوس شما کافی است.

نوع گلدانی که استفاده می کنیدحتی با در نظر گرفتن نوع گلدانی که برای رشد کاکتوس ایده آل است، مهم ترین چیزی است که خاک آن هوادهی شده باشد.

برای مراقبت از کاکتوس گلدان های پلاستیکی را می توان استفاده کرد اما در مقایسه با گلدان های تراکوتا خشک شدن زمان بر است. آنها اطمینان حاصل می کنند که حداکثر حرکت هوا وجود دارد و آب اضافی را سریعتر تخلیه می کنند و احتمال پوسیدگی ریشه ها را کاهش می دهند. حتماً از قابلمه ای استفاده کنید که آب اضافی را کاملاً خارج کند.

آیا استفاده از کود ضروری است؟

یک گیاه برای رشد به مواد مغذی نیاز دارد. برای مراقبت مناسب، باید کود مخصوص کاکتوس ها را خریداری کنید. آنها برای رشد خوب به مواد مغذی اضافی نیاز دارند. برای اکثر کاکتوس ها، فصل رشد آنها معمولاً ماه های گرمتر است.

هنگامی که به دنبال کود هستید ، مطمئن شوید که کود کم نیتروژن اما فسفر بالا دریافت می کنید. این به حفظ ظاهر سالم کاکتوس کمک می کند.

همیشه اطمینان حاصل کنید که کاکتوس های خود را در فصل بهار برای نظارت بر رشد جدید بررسی می کنید. فقط زمانی که متوجه رشد شدید کود بدهید.

کود باید به نسبت 1 قاشق غذاخوری کود کم نیتروژن با 1 گالن آب باشد. از این محلول برای آبیاری کاکتوس استفاده کنید. این را هر هشت هفته یکبار در بهار/تابستان استفاده کنید.

نکته ایمنی:

اگر اخیراً کاکتوس را گلدان کرده یا دوباره گلدان کرده اید، تا زمانی که گیاه در گلدان جدید مستقر نشده از کود استفاده نکنید. این ممکن است تا دو ماه طول بکشد.

برخی از کاکتوس‌ها مانند کاکتوس‌های کریسمس در زمستان شکوفا می‌شوند و در تابستان خاموش می‌مانند. در این صورت آنها را در زمستان کود دهید.

 

به کاکتوس خود نور خورشید مورد نیاز خود را بدهید

نور یکی از ضروریات مراقبت از کاکتوس است. کاکتوس‌های صحرایی عاشق نور مستقیم خورشید هستند و چهار ساعت در روز از نور مستقیم خورشید استفاده می‌کنند. کاکتوس های گرمسیری مانند کاکتوس های کریسمس سایه جزئی را ترجیح می دهند. در طول زمستان، کاکتوس های گرمسیری مانند ریپسالیس به طور ایده آل به نور مستقیم خورشید نیاز دارند زیرا در آن زمان شکوفا می شوند. در صورت امکان، آنها را در معرض نور مستقیم خورشید قرار دهید تا رشد کنند.

کاکتوس های خود را به خوبی بشناسید و بدانید چه چیزی برای آنها مفید است.

برای کاکتوس‌های داخلی، برای دریافت نور کافی، مطمئن شوید که اگر به سمت شرق یا جنوب باشد، 4 فوت از پنجره فاصله داشته باشند. به چرخش گیاه ادامه دهید زیرا نور زیاد خورشید باعث زرد یا سفید شدن آنها می شود.

در زمستان و پاییز، کاکتوس ها به دمای بین 8 تا 10 درجه سانتیگراد نیاز دارند. در تابستان و بهار، حتی اگر به تهویه مناسب نیاز داشته باشند، می توانند با دمای بالاتر این کار را انجام دهند.

اگر کاکتوس خود را در داخل خانه پرورش می دهید ، بهتر است هر ماه آن را بچرخانید. این به این دلیل است که کاکتوس ها به سمت نور رشد می کنند. چرخش باعث رشد متعادل می شود. قابلمه را یک چهارم دور بچرخانید

آیا استفاده از چراغ های رشد می تواند کارساز باشد؟

برای مراقبت از کاکتوس در صورتی که فکر می‌کنید نمی‌توانید نور کافی خورشید را تامین کنید، می‌توانید چراغ‌های رشد بخرید.

چراغ‌های رشد لامپ‌های مصنوعی هستند که برای کمک به گیاهان داخلی که به نور نیاز دارند اما در رشد گیاهان ناکافی است، طراحی شده‌اند.

5/5 - (8 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *