مراقبت از گیاه

انواع درختان فیکوس برای خانه

انواع درختان فیکوس

در این مقاله قصد داریم گیاهان فیکوس که برای منازل و باغ های شما عزیزان مناسب است معرفی داشته باشیم با سیتی گل همراه باشید

گیاهان فیکوس شامل 800-1000 گونه درختان چوبی، درختچه ها و انگور از خانواده است. بسیاری از آنها به عنوان گیاهان آپارتمانی یا در فضای باز در مناطق بومی خود رشد می کنند.

گیاهان فیکوس بومی مناطق گرمسیری هستند، اما برخی از گونه ها به مناطق نیمه گرمسیری گسترش می یابند. این مناطق عبارتند از:

استرالیا ، هندوستان ، آسیای شرقی و بخش هایی از دریای مدیترانه (افغانستان تا پرتغال)

فیکوس به معنای “درخت انجیر” لاتین است، که با توجه به اینکه درختان انجیر رایج در جنس فیکوس هستند، منطقی است. | خرید فیکوس

بیایید به چندین روش برای ترکیب گیاهان فیکوس در خانه، باغ یا پروژه محوطه سازی خود نگاه کنیم. به‌علاوه، روی ده مورد از محبوب‌ترین گونه‌های فیکوس نیز زوم می‌کنیم.

بسیاری از ویژگی های شگفت انگیز فیکوس عبارتند از :

گونه های فیکوس از درختان بلند و پر از جنگل گرفته تا گیاهان زینتی مد روز متفاوت است.

در داخل خانه، آنها درختان گلدانی بیانیه ساز هستند، اغلب با برگ های سبز زیبا. مراقبت از بیشتر آنها آسان است و در داخل خانه بین 5 تا 10 فوت ارتفاع دارند.

از آنجایی که آنها فاقد گرده افشان هستند، بسیاری از انواع درختان فیکوس داخلی هرگز میوه و گل نمی دهند. در خارج از منزل، بیشتر فیکوس ها گل می دهند و میوه های انجیر مانند تولید می کنند.

برخی از انواع گیاهان فیکوس دارای برگ های پهن و مسطح هستند. برخی دیگر شاخه های آویزان و شاخ و برگ های کوچک و تخمدانی را برهنه می کنند. تعداد کمی از گونه‌های بزرگ‌تر، ریشه‌های هوایی منحصربه‌فردی دارند که از بالای درختان آویزان شده و در خاک لنگر می‌اندازند. محبوب ترین درخت Banyan است.

اگر اتفاقاً در یک منطقه گرمسیری زندگی می کنید، فیکوس شما ممکن است در فضای باز و زیر نور مستقیم خورشید رشد کند. اکثر گونه ها به خشکی نیمه مقاوم هستند و به راحتی رشد می کنند.

مطمئن شوید که فضا دارید. برخی از گونه ها می توانند تا بیش از 50 فوت قد رشد کنند.

محبوب ترین انواع گیاهان فیکوس کدامند؟

در اینجا خلاصه ای از بسیاری از انواع محبوب گیاهان فیکوس، به علاوه یک نمای کلی از ویژگی های کلیدی آنها آورده شده است.

فیکوس بنجامینا – شکل گریان

فیکوس بنجامینا به عنوان انجیر معمولی شناخته می شود. این گیاه گلدانی محبوب با شاخه های بلند آویزان و برگ های باریک و براق است.

اگرچه نور روشن را ترجیح می دهد، اما با نقاط سایه سازگار می شود.

اگر بنجامینا را به اطراف حرکت می‌دهید، منتظر ریزش برگ‌ها باشید. نگران نباش دستگاه‌های جدید مجهزتر برای کنترل میزان نور در مکان جدید خود رشد خواهد کرد.

انواع مختلف گیاهان لاستیکی

انواع مختلفی از فیکوس الاستیکا (درخت لاستیک) موجود است. برگ های سبز، شرابی و برگ های متنوع. در مورد این انواع گیاهان لاستیکی بیشتر بدانید .

گیاه درخت لاستیک: فیکوس الاستیکا

فیکوس الاستیکا گیاه معمولی درخت لاستیکی است. این گیاهان دارای برگ های بزرگ و سفت و معمولاً سبز تیره هستند. برخی از انواع درخت لاستیکی متنوع وجود دارد .

طراحان داخلی از این گیاه به دلیل شاخ و برگ های براق و چرم مانند آن به عنوان سنگین یاد می کنند. بنابراین در فضاهای باز به بهترین شکل به نظر می رسد.

در داخل ساختمان کاربردهای مختلفی وجود دارد. در خارج از منزل، این گیاهان بسیار بلند می شوند (بالای 100 فوت) و اغلب ریشه های هوایی می ریزند. آنها در فضاهای بزرگ و باز، مانند پارک های عمومی، زیبا به نظر می رسند.

فیکوس روبوستا

از فیکوس روبوستا به عنوان گیاه درخت لاستیکی یا گاهی درخت لاستیکی هندی نیز یاد می شود. شبیه فیکوس الاستیکا است.

برگ‌های روبوستا پهن‌تر و سفت‌تر از فیکوس الاستیکا هستند و بیشتر قائم می‌شوند.

درخت انجیر زیبا

فیکوس دکورا با نام رایج Rubber Tree Plant نیز شناخته می شود. این عموزاده نزدیک فیکوس الاستیکا و فیکوس روبوستا است.

همانطور که از نامش پیداست، فیکوس دکورا برای دکوراسیون منزل مورد علاقه است.

برگ های آن بزرگتر و پهن تر از فیکوس روبوستا بوده و دارای رگبرگ مرکزی مایل به قرمز است.

فیکوس بورگوندی – کارخانه لاستیک بورگوندی

یکی دیگر از خویشاوندان نزدیک فیکوس الاستیکا، فیکوس بورگوندی یا کارخانه لاستیک بورگوندی است. گاهی اوقات به آن ابیجان نیز گفته می شود.

این گونه دارای شاخ و برگ های قرمز تیره برجسته ای است که به صورت عمودی ایستاده اند. در داخل خانه به خوبی عمل می کند، به خصوص زمانی که در یک مکان گرم و آفتابی نگهداری شود. برگها در شرایط نور کمتر تقریباً بنفش می شوند.

دیگر انواع محبوب درختان فیکوس

فیکوس آدری – فیکوس بنگالنسیس

Ficus Audrey گونه ای از فیکوس بنجامینا است که به خاطر برگ های فازی خود شناخته می شود. این برگ ها بزرگ، سبز کم رنگ هستند و دارای رگبرگ های روشنی هستند که در سرتاسر آن جریان دارند.

در خارج از خانه در زادگاه خود هند و پاکستان، این درختان برخی از بزرگ ترین درختان جهان هستند که سایبان های بزرگی برای شکوفایی زندگی ایجاد می کنند.

در داخل خانه، آنها بین پنج تا 10 فوت رشد می کنند و دکوراسیون خانه را خیره کننده می کنند.

فیکوس جزیره سبز – فیکوس میکروکارپا

Ficus Microcarpa با نام عمومی Green Island Ficus یک درختچه کوهنوردی است. برگهای گرد و کوچکی دارد که با بلوغ از سبز مایل به زرد تا زمردی تیره می شوند.

این یکی کم تعمیر و نگهداری، سازگار، و ایده آل برای پروژه های محوطه سازی است. اغلب برای ایجاد پرچین در فضای باز استفاده می شود و نیازی به هرس ندارد.

در داخل خانه شبیه یک درختچه یا بونسای کوچک و گلدانی است و رشد آن بسیار آسان است.

فیکوس پومیلا – شکل خزنده

فیکوس پومیلا انجیر خزنده یا بالارونده.

این گیاه کوچک، سبز است و رنگ برگ‌های تخمدانی با بلوغ تیره می‌شود. برخی از گونه‌ها دارای برگ‌های رنگارنگ، با مراکز سبز زیتونی هستند که به لبه‌های عاج محو می‌شوند.

فیکوس پومیلا برای کاشت روی دیوار مناسب است.

این گیاه آپارتمانی زیبایی نیز می سازد، به خصوص زمانی که در گلدان های آویزان نگهداری شود. این باعث می شود که پیچک های انگور مانند آن در کناره ها فرو بروند.

Ficus Alii – انجیر برگ موز – Ficus Maclellandii

رایج ترین رقم فیکوس مکللاندی فیکوس آلی یا انجیر برگ موزی است که دارای برگ های بلند، باریک و موز مانند است که به رنگ زیتونی تا سبز تیره است.

به دلیل ظاهر جذابش در بین علاقه مندان به گیاهان خانگی مورد علاقه است. شاخ و برگ های متراکم از شاخه های آویزان آویزان است. تنه ها اغلب مارپیچ یا حتی بافته می شوند.

انجیر برگ موز در فضای باز نیز وقتی در مکانی گرم و آفتابی قرار می گیرد، عملکرد خوبی دارد. با این حال، حتی در آنجا، آنها معمولاً فقط تا حدود دوازده فوت رشد می کنند.

Ficus Pandurata – Ficus Lyrata – درخت انجیر برگ کمانچه

فیکوس پاندوراتا یا انجیر برگ کمانچه با برگ های بزرگ، رگه های عمیق و ویولن شکل، یک انتخاب محبوب برای دکوراسیون منزل است. دارای شاخ و برگ سبز روشن است و می تواند تا ده فوت رشد کند.

محیط‌های گرم و مرطوب را ترجیح می‌دهد و در بیشتر مکان‌ها، در داخل خانه بهترین عملکرد را دارد.

اگرچه ممکن است شیک ترین گیاه آپارتمانی در این لیست باشد، اما انجیر برگ کمانچه نیز شهرت بدی دارد.

نور خورشید فیلتر شده را دوست دارد و نمی تواند هوای سرد را تحمل کند. در عین حال، اگر خیلی نزدیک به دریچه های حرارتی داخل خانه یا در معرض نور مستقیم بیش از حد خورشید قرار گیرد، دچار مشکل می شود.

Ficus Altissima – انجیر بلند، درخت شورا

گونه بزرگ و همیشه سبز فیکوس بومی جنوب شرقی آسیا. Ficus Altissima تا حدودی اپی فیتیک است.

در خانه بومی خود، معمولاً زندگی خود را با رشد در شاخه های نوع دیگری از درخت آغاز می کند. به سرعت ریشه های هوایی و شاخ و برگ های زیادی تولید می کند تا میزبان را خفه کند.

4.4/5 - (9 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *