معرفی گل

با گل سال 2023 آشنا شوید :ارکیده

گل سال 2023

گل سال 2023

اتفاقات یکی دو سال گذشته باعث شد تا بسیاری از ما از عزیزانمان جدا شویم. اما اکنون مردم بار دیگر برای فعالیت های مختلف گرد هم می آیند و مراسم های خاص را به صورت حضوری جشن می گیرند. همانطور که به سال 2023 می رویم، برای ارتباط بیشتر با دیگران و یافتن روابط عمیق تر و جذاب تر تلاش می کنیم.

یکی از راه‌های انجام این کار این است که پیرامون چیزهایی که ما را به هم نزدیک می‌کند، جمع شویم. ارکیده زیبا یکی از این موارد است. این گل بی انتها – با شکوفه های پر رنگش. کاسبرگهای غیرعادی که اغلب با گلبرگ اشتباه می شوند. ساقه های بلند و سیمی؛ و لب هایی با شکل تحریک آمیز و رنگ های جالب – متمایز، جذاب و خاص است. ویژگی های وحدت، زیبایی و عشقی که ارکیده مظهر آن است در دنیای امروز بسیار مورد نیاز است و در هر خانواده ای که این گل بی تردید در آن زندگی می کند نفوذ می کند.

ارکیده در تاریخ

شکوفه های ارکیده از زمان های قدیم در بسیاری از نقاط جهان به دلیل زیبایی عجیب و غریب، نمادگرایی، قدرت های دارویی و طعم دهنده ارزشمند بوده اند. اولین نام شناخته شده از ارکیده در حدود 2600 سال قبل از میلاد در چین بود که این گل را به دلیل خواص دارویی آن از جمله توانایی درمان سرفه، ریه، چشم، کلیه و مشکلات معده مورد توجه قرار داد.

یونانیان باستان ارکیده ها را با باروری مرتبط می کردند و فریزهایی با نمادهای ارکیده در معماری از روم باستان یافت شده است. در تمدن آزتک، ارکیده ها نه تنها به دلیل زیبایی، بلکه به دلیل قدرتی که به آنها می دادند، ارزشمند بودند. در واقع، جنگجویان آزتک معجونی مخلوط با طعم ارکیده وانیلی و کاکائو می نوشیدند.

در ژاپن، ارکیده ها از دیرباز نماد صلح، احترام و خوش شانسی بوده اند و اغلب به عنوان هدایای سازمانی و شرکتی برای نشان دادن تحسین به آنها داده می شود. در سراسر آسیا، آنها اغلب در طول جشن های سال نو به نمایش گذاشته می شوند تا نماد شادی باشند.

در دوران استعمار، ارکیده های استوایی عجیب و غریب به اروپا آورده شدند و تجارت پررونقی در اکتشاف و تجارت ارکیده باز کردند. این گلها به نمادهای مورد علاقه فرهنگ، ظرافت، ظرافت و تجمل تبدیل شدند. شکار و جمع آوری ارکیده – یا “هذیان ارکیده” – به وسواس ثروتمندان، به ویژه در انگلستان ویکتوریایی تبدیل شد.

امروزه شکوفه های ارکیده به دلیل ارزش باغبانی خود مورد توجه قرار می گیرند و در همه جا برای فروش دیده می شوند. دانه ها و غلاف های ارکیده وانیلی برای طعم دهنده عصاره وانیل، عطر و رایحه درمانی استفاده می شود.

خرید ارکیده

ارکیده گلدانی

برای مطالعه بیشتر : عمر گل ارکیده 

حقایق واقعی

ارکیده ها گروه بسیار متنوعی از گیاهان هستند که بومی مناطق استوایی و همچنین در عرض های جغرافیایی سرد هر دو نیمکره شمالی و جنوبی هستند. ارکیده های معتدل و آب و هوای سرد معمولاً گیاهان کوچک و خشکی هستند که روی زمین رشد می کنند. اما بیشتر گونه‌های ارکیده‌های گرمسیری و نیمه‌گرمسیری اپی‌فیت‌ها یا گیاهان هوایی هستند که روی درختان یا سایر تکیه‌گاه‌ها رشد می‌کنند که تغذیه خود را از آب باران و رطوبت می‌گیرند.

دانشمندان بر این باورند که این گیاهان باستانی بین 76 تا 84 میلیون سال پیش منشا پیدا کردند. آنها یکی از قدیمی ترین خانواده های گیاهان گلدار روی زمین هستند و همچنین با بیش از 26000 گونه، بزرگترین آنها هستند.

این گل های قابل توجه متقارن هستند یک طرف کپی دقیق دیگری است. آنها سه گلبرگ دارند، دو گلبرگ در بالا و یکی در پایین، به نام labellum، که به عنوان یک سکوی فرود برای گرده افشانی حشرات عمل می کند. در پشت گلبرگ ها سه کاسبرگ وجود دارد که می توانند گلبرگ مانند یا شکل های متفاوت و رنگ های روشن یا طرح دار باشند و پرچم و مادگی آنها در یک اندام متمایز به نام ستون در هم آمیخته شده است.

یه هدیه خاص | خرید گل ارکیده

هنگامی که شخصی ترتیبی از شکوفه های ارکیده دریافت می کند، آن شخص می داند که دوست یا عزیزش برای ارسال چیزی متفاوت و منحصر به فرد تلاش کرده است. آن لحظه “وای” غیرمنتظره ای وجود دارد که فرستنده و گیرنده را با هم جمع می کند.

«ارکیده ها مناطق استوایی عجیب و غریب و بسیار مجلل هستند که شگفت زده و خوشحال می شوند و در نهایت لبخند را به مشتری تحویل می دهند . “هدیه ارکیده فراتر از آن چیزی است که آنها انتظار داشتند.”

ارکیده ها عنصری از زیبایی عجیب و غریب را به هر فضایی وارد می کنند. چه از آنها به عنوان یک اکسسوری زیبا که اتاق نشیمن را روشن می کند و چه به عنوان یک مرکز نفیس که یک میز ناهار خوری دلپذیر را بهبود می بخشد، استفاده می شود، ارکیده هرگز در ایجاد روحیه در خانه یا محل کار شکست نمی خورد.

ارکیده

تکثیر گیاه ارکیده

مراقبت از ارکیده

ابتدا ساقه ها را به صورت زاویه دار ببرید و در اولین فرصت با غذای گل در آب قرار دهید. اگر آنها را در خنک ترین قسمت اتاق، به دور از بخاری یا آفتاب داغ به نمایش بگذارید، مدت بیشتری تازه تر می مانند.

(البته اینها فقط اصول اولیه هستند. اگر می خواهید تمام نکات مراقبت از ارکیده را بیاموزید – هم نوع بریده شده و هم گیاه گلدار – پست ما را با عنوان “آموزش مراقبت از ارکیده خود” بخوانید.)

شکوفه ارکیده به همان اندازه که درخشنده است منحصر به فرد است. دادن یک دسته گل یا چیدمان ارکیده نشان می دهد که فرستنده با دقت در نظر گرفته است که چه نوع هدیه ای را دریافت کند و موضوع محبت آن شخص در قلب او جایگاه ویژه ای دارد. به طور خلاصه، یک ارکیده به گیرنده احساس خاص بودن مانند خود گل می دهد.

بهترین زمان برای ارسال گل ارکیده چه زمانی است؟ به گفته پالومارس، زمانی است که می خواهید به کسی بفهمانید که به او فکر می کنید و می خواهید لبخند را به روز او بیاورید.

منبع : Meet the 2023 Flower of the Year: Orchid

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *