مراقبت از گیاه

نحوه هرس گیاهان آنتوریوم

هرس گیاه آنتوریوم

اگر گیاه آنتوریوم آسیب دیده یا نامتعادل در باغچه داخلی خود دارید ، هرس ممکن است مشکلات شما را حل کند. اگرچه یکی از ضروری ترین وظایف در مراقبت از گیاه آنتوریوم نیست ، هرس می تواند به هدایت انرژی گیاه شما به سمت رشد جدید و بهبود زیبایی به طور همزمان کمک کند. در این مقاله، روش صحیح هرس گیاهان آنتوریوم را در خانه با دستورالعمل‌های گام به گام و آسان برای هرس پوشش خواهیم داد.

هرس گیاهان آنتوریوم 

گیاهان آنتوریوم به هرس منظم نیاز دارند تا هر گونه برگ زرد، قهوه ای یا بیمار و همچنین گل های خشک شده را از بین ببرند. این امر رشد را بهبود می بخشد و گیاه را کمتر مستعد مشکلات آفات و بیماری می کند. شکل دهی را نیز می توان سالی یک بار در بهار انجام داد و در یک زمان بیش از یک سوم گیاه را از بین برد.

اهمیت هرس

هرس یک کار ضروری برای همه گیاهان آپارتمانی است. برخی از آنها به هرس بیشتری نسبت به دیگران نیاز دارند، اما همه گیاهان آپارتمانی در برخی مواقع از هرس سود می برند.

مهمترین دلیل هرس این است که برگها و گلهای آسیب دیده یا محو شده را از بین ببرید تا راه برای رشد بیشتر باز شود. هنگامی که برگ های زرد شده یا گل های خشک شده روی گیاه باقی می مانند، انرژی را می گیرند که می تواند برای بیرون کشیدن برگ ها و گل های جدید استفاده شود.

هرس آنتوریوم

هرس گیاه آنتوریوم

این رشد ضعیف همچنین بیشتر مستعد آسیب آفت و بیماری آنتوریم است ، بنابراین حذف آن برای سلامت گیاه شما حیاتی است. اگر هر آفت یا بیماری موفق شد به صورت مخفیانه از بین برود، هرس می تواند ابزار مفیدی برای کنترل و مدیریت باشد و قبل از اینکه این مشکلات کل گیاه شما را تحت تأثیر قرار دهند، گسترش را متوقف می کند.

هرس به حفظ شکل گیاه شما نیز کمک می کند. برخی از برگ ها ممکن است سرکش شوند، در جهت اشتباه رشد کنند یا گیاه را کج به نظر برسانند. کوتاه کردن آنها زیبایی شناسی گیاه را بهبود می بخشد و در عین حال باعث رشد و گلدهی جدید می شود.

انتظارات رشد آنتوریوم

اندازه آنتوریوم تا حد زیادی به تنوعی که در حال رشد هستید و همچنین شرایط رشد بستگی دارد. آنتوریوم نمادین در صورت داشتن فضایی برای رشد می تواند تا سه فوت یا حتی بزرگتر برسد، اما گونه های کوتوله معمولاً حدود یک پا ارتفاع دارند.

در داخل خانه که شرایط محیطی ایده آل نیست و گیاه در گلدان محصور است، این گیاهان نسبتا کند رشد می کنند. آنها ممکن است در یک گلدان بزرگ و با شرایط مناسب با حداکثر پتانسیل رشد کنند و هر فصل چندین اینچ به قد خود اضافه کنند. با این حال، بیشتر آنها به عنوان گیاهان آپارتمانی فشرده باقی می مانند.

بهترین زمان از سال برای هرس آنتوریوم چیست؟

زمان هرس تا حد زیادی به هدف هرس بستگی دارد. اگر می‌خواهید گیاه را از شر برگ‌های زرد، قهوه‌ای یا بیمار هرس کنید، بهتر است زودتر این کار را انجام دهید. هر زمانی از سال مناسب است، به شرطی که در یک زمان مقدار زیادی از گیاه را حذف نکنید.

اگر برای شکل دادن به گیاه یا ترویج رشد جدید هرس می کنید، اوایل بهار بهترین است (همچنین بهترین زمان برای کاشت مجدد یا تکثیر گیاه آنتوریوم است). این کار سریع ترین زمان بهبودی را تضمین می کند و از افزایش رشد فصل استفاده می کند.

از هرس در زمستان که رشد کند شده است خودداری کنید. بازگشت گیاه به زمان بیشتری طول می کشد و ممکن است در این زمان نسبت به مشکلات رشد آسیب پذیرتر باشد.

ابزار ضروری برای هرس گیاهان آنتوریوم چیست؟

تنها چیزی که برای هرس آنتوریوم خود نیاز دارید یک جفت قیچی هرس یا حتی قیچی معمولی است. اینها باید اخیراً تیز شوند تا حد امکان برش تمیزی ایجاد شود و به گیاه اجازه دهد سریعتر بهبود یابد.

همچنین توصیه می شود قبل از شروع هرس ابزار خود را تمیز کنید ، به خصوص اگر اخیراً با گیاهان بیمار سروکار داشته اید. باکتری‌های مضر می‌توانند روی ابزار شما پنهان شوند و به هر گیاهی که در آن استفاده می‌شود پخش شوند. قبل از استفاده روی هر گیاهی با آب و صابون بشویید یا با محلول سفید کننده 5 درصد ضدعفونی کنید.

شیره تولید شده توسط گیاهان آنتوریوم نیز می تواند برای پوست تحریک کننده باشد. اگر پوست حساسی دارید، هنگام هرس دستکش باغبانی بپوشید تا از دستان خود محافظت کنید.

تکثیر آنتوریوم در آب

چگونه، چه زمانی و در کجا باید گیاهان آنتوریوم را هرس کرد؟

نگهداری از گل آنتوریوم

پژمردگی آنتوریوم

رایج ترین دلیل برای هرس آنتوریوم، حذف برگ های آسیب دیده و گل های خراشیده است. این کار باید در طول سال به محض بروز مشکلات انجام شود. برای مرتب نگه داشتن گیاه و صرفه جویی در انرژی مراحل زیر را دنبال کنید:

  • هر گونه برگ زرد یا قهوه ای و همچنین برگ هایی با مناطق وسیع آسیب که می تواند آنها را در برابر آفات و بیماری ها آسیب پذیر کند، شناسایی کنید.
  • برگها را تا جایی که ممکن است کوتاه کنید و از آسیب به مرکز گیاه یا هر برگ اطراف خودداری کنید. برگ های بیش از حد خشک شده ممکن است به سادگی گیاه را بدون پیرایش مورد نیاز کند.
  • هر گونه گل سپری شده را تا پایه ساقه بردارید و راه را برای ظهور شکوفه های جدید باز کنید.
  • اگر برگهای بیمار را مشاهده کردید، فوراً آن را کوتاه کرده و در سطل بیندازید. سطح زیرین برگ ها را از نظر پخش شدن بررسی کنید. قیچی خود را بعد از آن تمیز و ضدعفونی کنید تا از سرایت مشکل به بقیه گیاهان آپارتمانی جلوگیری کنید.

هنگام هرس برای شکل دادن به آنتوریوم، همیشه از اوایل بهار برای زمان بهبودی سریع شروع کنید. برای جلوگیری از شوک، بیش از یک چهارم گیاه را در یک زمان جدا نکنید. مراحل زیر را برای شکل دادن به گیاه خود دنبال کنید:

  • برگ هایی را که از شکل طبیعی گیاه خارج شده اند شناسایی کنید. آنها را از پایه جدا کنید تا تعادل بیشتری ایجاد شود.
  • از بریدن هر گونه برگ جدید یا برگ های بالای گیاه خودداری کنید، زیرا این کار بیشتر بر رشد تأثیر می گذارد. اگر نیاز به کوتاه کردن برگها دارید، ابتدا برگهای مسن را حذف کنید.
  • پس از متعادل شدن گیاه و به شکل دلخواه، آن را به نقطه قبلی خود برگردانید. گلدان را یک بار در هفته بچرخانید تا همه مناطق نور خورشید برابر داشته باشند و از رشد نامتعادل در آینده جلوگیری کنید.

مراقبت از آنتوریوم پس از هرس

این طبیعی است که کمی بعد از هرس کمی پژمرده شدن، افتادگی یا زردی کمی مشاهده کنید. چند هفته طول می کشد تا گیاه بهبود یابد و به رشد قبل از هرس بازگردد. پایه خاک آنتوریم را از طریق آبیاری منظم مرطوب نگه دارید و اطمینان حاصل کنید که گیاه از نور خورشید کافی برخوردار است و در یک نقطه گرم در خانه شما قرار دارد.

در این مدت هیچ یک از عوامل روتین خود را به شدت تغییر ندهید. این تنها شوک را بیشتر می کند و زمان بازیابی گیاه را افزایش می دهد. پس از چند هفته، در صورت نیاز می توانید از کود متعادلی برای گیاهان آپارتمانی استفاده کنید تا رشد بیشتری به گیاه خود بدهید.

سوالات متداول هرس آنتوریوم:

چکونه میتوان برگهای آنتوریوم را بزرگتر کرد؟

ارائه مراقبت مناسب به آنتوریوم شما کمک می کند تا پتانسیل کامل خود را از جمله در اندازه برگ رشد دهد. نور، همراه با آب فراوان و مواد مغذی مناسب، ضروری ترین عاملی است که باید در نظر گرفت. هرس شاخ و برگ آسیب دیده همچنین می تواند انرژی را به سمت رشد سالم هدایت کند و اندازه برگ را افزایش دهد.

آیا باید برگهای قهوه ای رنگ گیاه آنتوریوم را قطع کرد؟

برگ های قهوه ای معمولاً مانند طبیعت وحشی به طور طبیعی از آنتوریوم شما می ریزند. با این حال، این برگ ها عالی به نظر نمی رسند و همچنین می توانند خانه ای برای سکونت آفات ایجاد کنند. بهتر است به محض مشاهده آنها، آنها را حذف کنید تا زیبایی شناسی را بهبود بخشید و بهداشت باغ را رعایت کنید.

منبع : petalrepublic
5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *