گیاهان آپارتمانی

13 نوع از بهترین گیاهان برای میز ادارای شما

گیاهان مناسب اداری

خانه‌های ما تنها مکانی نیست که می‌تواند از دکوراسیون کوچکی برای کمک به ایجاد یک محیط آرام و آرام استفاده کند محل کار ما نیز می‌تواند از همین مزیت بهره‌مند شود. جدای از آویزان کردن تصاویر با جملات مثبت و تزئین میز خود با عکس اعضای خانواده، وجود گیاهان در سراسر دفتر نیز می تواند باعث لبخند زدن ما شود. آنها نه تنها می توانند احساس خوبی در شما ایجاد کنند، بلکه مطالعات نشان داده است که کارمندان زمانی که محل کار با برخی از گیاهان اداری داخلی تزئین شده اند، بهره وری بیشتری دارند.

متأسفانه، همه گیاهان در محیط اداری رشد نمی کنند – به خاطر داشته باشید که نورپردازی در اینجا با آنچه در فضای باز یا حتی در محیط خانه می بینید بسیار متفاوت است و ممکن است در آبیاری و کود دادن به گیاهان رومیزی خود کوشا نباشید.

بنابراین، شما می خواهید گیاهانی را انتخاب کنید که به حداقل نگهداری نیاز دارند، شرایط نور کم را مدیریت می کنند و در گرما رشد می کنند. در اینجا برخی از بهترین گزینه های شما وجود دارد.

آیا در دفتر شما می توانید از گیاهان استفاده کند؟ اگر چنین است، در اینجا برخی از بهترین گیاهان وجود دارد:

فهرست مطالب

1. لاکی بامبو

ما عاشق استفاده از بامبو در اطراف دفتر هستیم، زیرا اثرات آرام بخشی آن بر فضاهای کاری دارد. همچنین به تمیز کردن هوا معروف است که یکی دیگر از مزایای اضافی برای سلامتی شماست. اندازه این گیاهان بامبو برای فضایی روی میز شما است که به نظر می رسد نسبتاً خالی است، و علاوه بر مزایای سلامتی که تجربه می کنید، حتی ممکن است متوجه شوید که یکی از آنها در طول روز کاری نیز برای شما کمی خوش شانسی به ارمغان می آورد.

2. بونسای

بونسای داخلی در صبح به آفتاب نیاز دارد، بنابراین اگر دفتر شما دارای پنجره های رو به جنوب یا غرب است، اینها انتخابی عالی برای قرار دادن روی لبه پنجره هستند. تعمیر و نگهداری برای بونسای های داخلی ساده تر است، زیرا آنها تمایل دارند به جای هر روز آبیاری هر دو یا سه روز یکبار بهترین واکنش را نشان دهند.

جهت مطالعه بیشتر : “شرایط نگهداری بونسای جنسینگ!

3. کاکتوس

این باغچه ظروف کاکتوس مخصوصاً به دلیل بزرگی آن برای دفتر کار بسیار مناسب است. بزرگ‌تر از یک بشقاب کاغذی نیست، می‌توانید یکی از اینها را تقریباً در هر جایی قرار دهید، اما توصیه می‌کنیم اگر فضای کاری شما می‌تواند از برخی پیشرفت‌ها استفاده کند، از یکی از آن‌ها برای میز خود استفاده کنید فقط در مورد جایی که آن را قرار می‌دهید استراتژیک باشید تا کسی که به آن نمی‌آید. بازدید شما به آن گیر می کند. این کاکتوس ها و ساکولنت ها می توانند در نور کم و بدون نور با آب بسیار کم زنده بمانند و آنها را به یک گیاه اداری عالی برای هر والدین تازه گیاهی تبدیل می کند.

4. سانسوریا

گیاهان سانسوریا در هر دفتری که می‌تواند از روشن‌کننده‌سازی استفاده کند، یک نمایشگر است. این گیاه اداری مستقیماً با برگ‌های براق و خال‌دار رشد می‌کند و نگهداری آن بسیار کم است اگر شعار شما این باشد که «هوشمندانه‌تر کار کنید نه سخت‌تر»، این گیاه را دوست خواهید داشت. گیاهان سانسوریا مستعد پوسیدگی ریشه هستند، بنابراین آبیاری هر سه یا چند هفته یکبار ایده آل است. آنها همچنین انواع نور را تا زمانی که مستقیم نباشد تحمل می کنند (که به ندرت به میز نزدیک می شوید) و این گیاه همه کاره را برای هر اتاقکی که نیاز به لبه دارد ضروری می کند.

جهت مطالعه بیشتر : نحوه رشد و مراقبت از گیاه سانسوریا

5. ارکیده

ارکیده ها نور فیلتر شده را به جای خورشید مستقیم ترجیح می دهند، بنابراین برای فضاهایی که دور از تابش اشعه خورشید هستند عالی هستند. پیشنهاد می کنیم از اینها برای روشن کردن گوشه ای از دفترتان که کمی تاریک تر از بقیه فضای کارتان است استفاده کنید. آنها همچنین فقط یک یا دو بار در هفته نیاز به آبیاری دارند، بنابراین نگهداری خیلی سخت نخواهد بود!

6. فیلودندرون

فیلودندرون ها برای محیط های اداری ایده آل هستند زیرا رشد نسبتاً آسانی دارند و می توانند شرایط مختلف را تحمل کنند. آنها حتی معمولا بدون مراقبت گاهی اوقات خوب هستند. اگر به نظر شما چیزی است که به آن علاقه دارید، یک باغ ماسه سنگی انتخاب عالی خواهد بود. این شامل ترکیبی از گیاهان سبز، از جمله فیلودندرون نقره ای است و اندازه مناسبی برای میز، تاقچه یا قفسه است.

7. گیاه سوسن صلح

وقتی می خواهید بیش از 40 ساعت در هفته را در دفتر خود بگذرانید، حفظ آرامش کلیدی است! یک گیاه زنبق صلح می‌تواند به این امر کمک کند، همراه با این امتیاز که می‌تواند هوای داخل خانه را تمیز و تصفیه کند. زنبق صلح خود را دور از پنجره های سرد و کشدار و دور از نور مستقیم خورشید برای بهترین نتایج رشد نگه دارید. نیلوفرهای صلح یک گیاه اداری مخصوصاً خوب هستند زیرا می توانند دوره های خشکسالی را تحمل کنند، بنابراین اگر در زمانی که روی مهلت پروژه تمرکز می کنید آنها را فراموش کنید، شما را می بخشند.

مطب شما باید مطمئناً مکانی باشد که از رفتن به آن لذت ببرید (بالاخره، بیشتر وقت خود را در آنجا سپری خواهید کرد!)، و ما معتقدیم که افزودن گیاهان می تواند محیط اداری شما را به سطح جدیدی برساند. کار احتمالاً حتی مزایا را نیز تجربه خواهد کرد! بنابراین، فکر می کنید ابتدا از کدام گیاهان برای خوش طعم کردن فضای کاری خود استفاده می کنید؟

8. اسپاتی فیلوم

نیلوفرهای صلح برای کارگران پرمشغله مناسب هستند. آنها می توانند نور کم تا متوسط ​​را تحمل کنند و فقط یک بار در ماه به آبیاری نیاز دارند. آنها نسبت به سایر گیاهان اداری در شرایط سرد و خشک بهتر عمل می کنند.

9. زاموفیلیا

گیاهان ZZ که با نام Zamioculcas zamiifolia نیز شناخته می شوند، ساکولنت هایی هستند که نور کم و حداقل آب را تحمل می کنند. بومی آفریقا، شما به راحتی می توانید این گیاهان اداری را زیر لامپ های فلورسنت پرورش دهید.

10. آگلونما

Aglaonema دارای برگ های متنوع و زیبا با لکه های سفید و سبز است. این گیاه جذاب فقط یک بار در هفته نیاز به آبیاری دارد و مراقبت از آن آسان است.

11. نئون پوتوس

این گیاه آویزان برای مکان های کم تردد مانند گوشه یا بالای کمد بایگانی ایده آل است. این گیاهان رنگ سبز را به بدترین محیط اضافه می کنند و به طرز باورنکردنی انعطاف پذیر هستند. آنها فقط یک بار در هفته نیاز به آبیاری دارند و می توانند نور کم را به راحتی تحمل کنند.

جهت مطالعه بیشتر : “چگونه پتوس خود را شاداب نگه داریم؟”

12. گیاه یشم

گیاه یشم، کراسولا اواتا، یک ساکولنت است که در شرایط کم نور رشد می کند. برگ های سبز تیره دارد و ظاهری آرام و جذاب دارد.

13. بنفشه آفریقایی

بنفشه آفریقایی همچنین به عنوان رشد فوق العاده آسان شناخته می شود. آنها در دما و رطوبت متوسط ​​رشد می کنند و برای رشد فقط به نور کمی نیاز دارند. شما به راحتی می توانید آنها را در یک پنجره رو به شمال یا شرق پرورش دهید و به خوبی رشد می کنند. بیشتر بنفشه‌های آفریقایی فقط به شش اینچ قطر یا بیشتر می‌رسند و برای افرادی که فضای میز محدودی دارند نیز انتخاب خوبی هستند.

نکاتی برای انتخاب و رشد گیاهان اداری

هنگام انتخاب گیاهان اداری برای یک فضای کاری مشترک، زمانی را برای دریافت بازخورد از همکاران خود در مورد انواع گیاهانی که ممکن است دوست دارند رشد کنند، اختصاص دهید. از این گذشته، ممکن است هر از گاهی از آنها بخواهید که از گیاهان نیز مراقبت کنند بنابراین انتخاب نمونه هایی که همه دوست دارند انتخاب هوشمندانه ای است.

در غیر این صورت، اگر حداقل نور را در فضای کاری خود دارید، در نظر بگیرید که آنها را به داخل و خارج از نور طبیعی کمی که دارید بچرخانید. حتی گیاهان کم نور نیز هر از چند گاهی از نور غیر مستقیم خورشید بهره مند می شوند. فراموش نکنید که گیاهان خود را نیز مه پاش کنید و به طور منظم آبیاری کنید، که به حفظ سطح رطوبت در جایی که باید باشد کمک می کند.

در نهایت، بدانید که رشد گیاهان یخ راهی عالی برای تقویت روحیه محل کار و افزایش بهره وری شما (و همکاران یا کارمندانتان) است. این 13بهترین گیاه را برای دفتر در نظر بگیرید و علاوه بر گیاهانتان از خودتان نیز مراقبت کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *