دسته بندی نشده

نحوه خشک کردن و نگهداری گل های هورتانسیا به روشی آسان

خشک کردن گل هورتانسیا

راهنمای گام به گام برای خشک کردن و حفظ گل های هیدرانی

هورتانسیا به راحتی یکی از زیباترین شکوفه ها در هر باغ تابستانی است. و علیرغم اینکه فصل گلدهی آنها چقدر می تواند طولانی باشد، ممکن است تعجب کنید که چگونه می توانید از زیبایی و مزایای آنها در طول سال لذت ببرید. به جای تلاش برای طولانی کردن فصل رشد آنها، ممکن است فقط چیز دیگری را امتحان کنید: خشک کردن و حفظ گل های تازه بریده شده ادریسی.

هنگامی که به درستی خشک شود، گل های هندی در طول پاییز و تا ماه های زمستان، دسته گل های زیبایی ایجاد می کند. آنها همچنین می توانند در تاج گل ها و سایر پروژه های صنایع دستی استفاده شوند. بنابراین دقیقاً چگونه می توانید برای لذت بردن در طول سال، ادریسی های خود را خشک کنید؟ ما در اینجا به تمام جزئیات می پردازیم.

زمان‌بندی همه چیز است

خشک کردن گل هورتانسیا

عکس گل هورتانسیا بنفش

قبل از اینکه هر گونه ادریسی را برای خشک کردن انتخاب کنید، مهم است که زمان برداشت خود را به درستی تعیین کنید. دلیل؟ ادریسیاهایی که خیلی زود در فصل چیده می شوند حاوی رطوبت زیادی هستند و اغلب به خوبی آنهایی که در اواخر فصل چیده می شوند خشک نمی شوند.

برای بهترین نتیجه، باید در پایان فصل رشد (معمولاً اواخر شهریور تا اوایل آبان) ادریسی های خود را انتخاب کنید (همچنین زمان خوبی برای در نظر گرفتن پیوند ادریسی ها در صورت نیاز است). برای این کار، دانستن اینکه چه نوع هورتانسیایی در باغ خود دارید نیز کمک می کند.

اگر از زمان آن مطمئن نیستید، به دنبال شکوفه هایی باشید که رنگشان کمرنگ شده است. شکوفه هایی که آماده بریدن هستند نیز احساس کاغذی بیشتری دارند (یکی دیگر از نشانه های رطوبت کمتر). آنها شکننده تر به نظر می رسند و راحت تر از ساقه می افتند. هنگامی که متوجه تغییرات در رنگ و بافت ادریسی شدید، وقت آن است که بهترین شکوفه ها را برای خشک کردن و کاردستی بردارید.

همچنین بیشتر بخوانید : معرفی و نماد گل هورتانسیا یا ادریسی

انتخاب بهترین گل های ادریسی

انواع گل هورتانسیا

انواع رنگ گل هورتانسیا

از آنجایی که گل‌ها را در شرایطی که آنها را می‌برید حفظ می‌کنید، مهم است که در انتخاب گل‌هایی که باید استفاده کنید دقیق باشید. به دنبال گل‌هایی باشید که ایرادات یا لکه‌های قهوه‌ای ندارند و روی یافتن گل‌هایی با رنگ‌های منحصربه‌فرد تمرکز کنید.

خوب است چند گلدان را از قبل برای نگهداری گل های تازه بریده خود بچینید زیرا جمع‌آوری آنها به صورت دسته ای یا گذاشتن آنها در یک توده ممکن است به گل های نازک کاغذ آسیب برساند.

بریدن هورتانسیا

هورتانسیا پرورش دهندگان گسترده ای هستند که در طول فصل گلدهی به صورت بلند و گسترده پخش می شوند. هنگام بریدن ادریسیا، از یک قیچی یا قیچی تیز و تمیز استفاده کنید. سعی کنید صبح بعد از خشک شدن شبنم ساقه های خود را ببرید و 12 تا 18 اینچ از زیر گل ببرید.

اگر در آب و هوای مرطوب زندگی می‌کنید ، ساقه‌های خود را با طول‌های کمی متفاوت ببرید تا هنگام خشک شدن شکوفه‌ها، گردش هوای بهتری بین شکوفه‌ها برقرار شود. تمام برگ ها را از ساقه های خود جدا کنید و آماده ادامه روند خشک شدن خواهید بود!

نحوه خشک کردن هورتانسیا

راه های مختلفی برای خشک کردن ادریسیا برای استفاده بعدی در دسته گل یا سایر صنایع دستی وجود دارد. در اینجا برخی از بهترین روش های خشک کردن را که باید در نظر بگیرید، بسته به نحوه استفاده از شکوفه های خود آورده شده است.

روش گلدان

یکی از بهترین راه ها برای خشک کردن ادریسیا برای استفاده طولانی مدت و لذت بردن در واقع استفاده از گلدان پر از آب است. این به نظر غیرقابل تصور می رسد، اما با خشک کردن شکوفه های خود در آب در واقع به آنها کمک می کنید تا رنگ خود را حفظ کنند.

برای خشک کردن ادریسیا با استفاده از این روش، یک گلدان را تا نیمه از آب پر کنید و چند تا از ساقه های بریده شده و بدون برگ خود را داخل گلدان قرار دهید و مراقب باشید که آن را بیش از حد شلوغ نکنید. اگر در آب و هوای بسیار مرطوب یا مرطوب زندگی می کنید، مطمئن شوید که فضای زیادی بین شکوفه ها وجود دارد تا کاملا خشک شوند (بدون رشد کپک).

گل های خشک شده را دور از نور مستقیم خورشید نگهداری کنید و اجازه دهید آب از گلدان کاملاً تبخیر شود. این ممکن است چند هفته طول بکشد. هنگامی که تبخیر شد، ادریسی شما باید در لمس خشک شود. اگر این کار را نکردند، ممکن است بخواهید آب اضافه کنید و این روند را تکرار کنید تا زمانی که شکوفه‌های شما تست ضربه محکم و ناگهانی را پشت سر بگذارند، یعنی زمانی که ساقه‌ها را می‌توان به راحتی جدا کرد – یک نشانگر واقعی برای خشک شدن کامل آنها.

خرید هورتانسیا جاودان

روش حلق آویز کردن

اگر گلدان‌های خشک کردن گل‌ها را کم می‌بینید، می‌توانید به جای خشک کردن شکوفه‌های خود با روش آویزان کردن گل‌ها را خشک کنید. این شامل ساختن دسته‌هایی از 2 تا 3 ساقه بدون برگ، بستن آنها با یک نوار لاستیکی و آویزان کردن آنها از قلاب یا نخ برای خشک شدن است.

در حالی که ممکن است رنگ را به خوبی با استفاده از روش گلدان حفظ نکنید، این روشی با فضای بیشتر برای خشک کردن مقدار زیادی از شکوفه ها است، به خصوص اگر سطح (یا گلدان ها) برای خشک کردن آنها در آب نداشته باشید. برای تعیین اینکه چه زمانی شکوفه های شما کاملا خشک شده اند، از تست ضربه محکم و ناگهانی استفاده کنید.

روی تاج گل

در حالی که خشک کردن در گلدان یا آویزان کردن شکوفه های خود راه بسیار خوبی است اگر قصد دارید از گل های هندی خود در یک نمایشگر ایستاده استفاده کنید، اگر قصد دارید ساقه ها را خم کنید و از آنها در چیزی شبیه تاج گل استفاده کنید، ممکن است بخواهید آنها را به روش دیگری خشک کنید.

هنگام خشک کردن روی اکلیل، قوانین اساسی یکسانی اعمال می شود: گل های خود را از نور مستقیم خورشید دور نگه دارید و اجازه دهید جریان هوای کافی بین هر کدام وجود داشته باشد. مزیت خشک کردن روی اکلیل این است که ساقه های شما هنوز آنقدر انعطاف پذیر خواهند بود که راحت تر از زمانی که کاملا خشک شده اند خم شوند و به شکل اکلیل در بیایند. قبل از اضافه کردن شکوفه های بیشتر به چیدمان تاج گل خود، صبر کنید تا گل ها ترد شوند.

نحوه فشار دادن هورتانسیا

گل هورتانسیا

نحوه خشک کردن هورتانسیا

بسته به پروژه ای که در ذهن دارید، ممکن است بخواهید از گل های ادریسی (به جای کل خوشه ها) نگهداری کنید. اگر اینطور است، به جای خشک کردن گل ها روی ساقه ، به فشار دادن گل ها فکر کنید.

برای انجام این کار، باید به آرامی شکوفه‌های منفرد را جدا کرده و بین دو ورق کاغذ ساده فشار دهید و سپس فشار را با یک کتاب وزن کنید. همچنین می‌توانید این کار را با فشار دادن گل‌های خود بین صفحات جداگانه یک کتاب انجام دهید (به شرطی که تغییر رنگ در کتاب یا گل‌هایتان مهم نباشد). پرس را در جای خشک و خنک و دور از نور خورشید نگهداری کنید. چند هفته صبر کنید تا آنها را بررسی کنید تا مطمئن شوید که زمان کافی (دست نخورده) برای خشک شدن کامل دارند.

ملاحظات دیگر

علاوه بر این روش‌های خشک کردن، کارهای دیگری نیز وجود دارد که می‌توانید برای حفظ شکوفه‌های هیدرانسی خود برای مدت طولانی‌تری انجام دهید. یکی از بهترین هک هایی که من شخصا برای تازه نگه داشتن هیدرانسی ها استفاده کرده ام؟ اسپری مو.

مشخص نیست که آیا این به حفظ زیبایی و رنگ کمک می کند یا خیر، اما یکی از چیزهایی که به حفظ آن کمک می کند، شکل کلی خوشه های گل شما است. اگر قصد دارید شکوفه های خشک شده خود را در فضایی پر رفت و آمد قرار دهید که ممکن است مرتباً به هم بخورند یا ضربه بخورند، پس از خشک شدن کامل، آنها را با کمی اسپری مو بپاشید. این به آن‌ها کمک می‌کند تا در حین جابجایی به طور کامل از هم جدا نشوند.

برای خرید گل هورتانسیا کلیک کنید

سؤالات متداول در مورد حفظ  هورتانسیا

چگونه میتوان گلهای هورتانسیا را خشک کرد و رنگ آنها را حفظ کرد؟

یکی از بهترین راه ها برای خشک کردن ادریسیا و حفظ رنگ آن برای استفاده طولانی مدت و لذت بردن در واقع استفاده از گلدان پر از آب است. این به نظر غیرقابل تصور می رسد، اما با خشک کردن شکوفه های خود در آب در واقع به آنها کمک می کنید تا رنگ خود را حفظ کنند.

چگونه از ریزش هیدرانسیا خشک شده جلوگیری کنیم؟

در نظر بگیرید که ادریسی های خشک شده را پس از خشک شدن کامل با کمی اسپری مو بپاشید. این به آن‌ها کمک می‌کند تا در حین جابجایی به طور کامل از هم جدا نشوند.

ماندگاری ادریسی های خشک شده چقدر است؟

از تجربه، ادریسیای خشک شده و نگهداری شده می تواند تا 3 سال یا بیشتر دوام بیاورد.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *