مراقبت از گیاه

چگونه از گل رز خود مراقبت کنیم

مراقبت از دسته گل رز

یک دسته گل زیبا همیشه لذت بخش است که می توان به خانه آمد. مترادف با عشق و دوستی، گل رز از محبوب ترین گل های اطراف است. اما اگر می‌خواهید به مدت ۷ روز (یا بیشتر) سالم و شاد بمانند، دانستن نحوه مراقبت صحیح از گل رز ضروری است.

در سیتی گل به خواندن ادامه دهید تا بدانید چگونه از دسته گل رز خود مراقبت کنید!

چگونه گل رز را تازه نگه می دارید؟

راز ماندگاری طولانی‌تر گل رز این است که به محض دریافت آن‌ها را حالت دهید. در اینجا چگونه است:

1. ساقه های خود را 3-5 سانتی‌متر کوتاه کنید

پس از سفر به سمت شما، انتهای ساقه های شما سفت و خشک می شود. و اگر آنها را کوتاه نکنید، مثل این است که بخواهید گلهایتان را از یک بطری آب بنوشید بدون اینکه درپوش آن را بردارید! حداقل 3 تا 5 سانتی‌متر از ساقه های خود را کوتاه کنید و آنها می توانند آب بنوشند و سریعتر آبرسانی کنند! همیشه آنها را با زاویه برش دهید تا بیشترین سطح را برای نوشیدن داشته باشند.

2. تعدادی برگ را هرس کنید

هر برگ را که زیر خط آب شما می افتد بردارید. یا فقط خراب می شوند. سپس آبی را که گل رز می نوشید کثیف کنید. و آنها را سریعتر محو کنید!

3. گلبرگ های محافظ گل رز خود را بردارید

چند گلبرگ به ظاهر کبود دارید؟ آنها فقط گلبرگ های محافظ هستند. ما آنها را به حال خود رها می کنیم زیرا مانند پوشش حباب دار عمل می کنند و از گلبرگ های گل رز داخلی در مسیر شما محافظت می کنند. اما از بین بردن آنها آسان است! این به گل رز شما نیز کمک می کند.

چگونه گل رز را می برید؟

بریدن گل رز با یک جفت قیچی گل فروشی خوب (یا قیچی آشپزخانه قوی) آسان است. هنگامی که آنها را به دست آوردید، می خواهید آنها را حداقل 3-5 سانتی‌متر برش دهید، یا اگر گلدان شما کوتاه است، آنها را بیشتر ببرید.

نکته بالا: شما می خواهید ساقه های شما (از انتهای بریده تا سر گل) تقریباً دو برابر ارتفاع گلدان شما باشد.اما به یاد داشته باش! برای ماندگاری بیشتر گل رز، باید هر چند روز یک بار آنها را 1 سانتی‌متر برش دهید (و آب گلدان آنها را تازه کنید). این به گل رز شما کمک می کند تا تمام مواد مغذی را از آب و غذای گل جذب کند تا برای مدت طولانی تری شاداب بماند

چگونه از گلبرگ های رز مراقبت می کنید؟

دسته گل عروس و رز

خرید دسته گل خواستگاری

گلبرگ های رز واقعا ظریف هستند. اما انجام هر کاری که می توانید برای مراقبت از گیاه انجام دهید، دسته گل شما را برای مدت طولانی زیبا نگه می دارد.

ابتدا، آن برگ های پایه سر گل را ببینید؟ آنها برای حمایت از گلبرگ ها آنجا هستند، بنابراین آنها را بردارید!

بهترین راه برای مراقبت از گلبرگ های رز این است که گل رز خود را به ساقه های محکم تر در دسته گل خود تکیه دهید. این می تواند به جلوگیری از پژمرده شدن سر گل رز کمک کند.

و فراموش نکنید که گلبرگ ها را در حالی که قهوه ای می شوند، بگیرید. این باعث رشد جدید نمی شود. اما با برداشتن گلبرگ های مرده، گلبرگ های زیباتر زیر ظاهر می شوند و دسته گل شما برای مدت طولانی تری پر رنگ به نظر می رسد.

گل رز را کجا باید نگه داشت؟

هنگامی که گل رز خود را حالت دادید، آنها را در یک گلدان با آب تازه و غذای گل نگهداری کنید.

برای مراقبت صحیح از گل رز، باید آنها را در مکانی خنک و دور از نور مستقیم خورشید نگهداری کنید. طاقچه‌ها و اتاق‌های گرم و روشن (مانند باغ‌ها) برای گل‌های رز توصیه نمی‌شود، زیرا آب‌گیری می‌کنند که باعث پژمرده شدن گل رز می‌شود.

همچنین از میوه های تازه دوری کنید! ممکن است تصادفی به نظر برسد، اما میوه گازهای طبیعی خاصی را آزاد می کند که باعث می شود گل ها به سرعت محو شوند.

آیا می خواهید در مورد معانی رنگ رز اطلاعات بدست بیاورید مقاله “معانی رنگ گل رز که باید بدانید” مطالعه کنید

برای مطالعه و معرفی گل رز آبی مقاله”معرفی گل رز آبی” مطالعه فرمائید

آنها با گلبرگ های محافظ فرستاده می شوند

گل رز صورتی

آیا در قسمت بیرونی گل رزتان گلبرگ های کبودی دارید؟ نگران نباشید، آنها گلبرگ های محافظ هستند. آنها قدیمی ترین گلبرگ های گل هستند بنابراین می توانند خسته و قهوه ای به نظر برسند. اما ما آنها را از روی عمد رها می کنیم زیرا آنها واقعاً سخت هستند بنابراین در مسیر رسیدن به شما مانند پوشش حبابی (حفاظت از گلبرگ های داخلی عالی) عمل می کنند.

چگونه از شر گلبرگ های محافظ خلاص شویم
آسان است! فقط آنها را از پایه گل رز خود دور کنید (فقط باید تعداد کمی از آنها وجود داشته باشد). شما گلبرگ های کامل را در زیر کشف خواهید کرد!

آنها طی چند روز شکوفا می شوند
گلبرگ‌های محافظ، گلبرگ‌های رز درونی را چنان با خیال راحت نگه می‌دارند که چند روز طول می‌کشد تا کاملاً باز شوند (و شبیه عکسشان شوند)

مقاله”نحوه تکثیر گل رز از طریق ریشه” شاید جالب باشد میتوانید بخوانید!

منبع : How to care for your roses و Everything you need to know about your roses

5/5 - (3 امتیاز)
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.