مراقبت از گیاه

چگونه از گل رز خود مراقبت کنیم

مراقبت از گل رز

یک دسته گل زیبا همیشه لذت بخش است که می توان به خانه آمد. مترادف با عشق و دوستی، گل رز از محبوب ترین گل های اطراف است. اما اگر می‌خواهید به مدت ۷ روز (یا بیشتر) سالم و شاد بمانند، دانستن نحوه مراقبت صحیح از گل رز ضروری است.

گل رز یکی از ظریف ترین و زیباترین گل هایی است که تا به حال دیده اید. تقریباً هر یک از ما با مشکلات مرگ یا خشک شدن خیلی زود گلها روبرو شده ایم. هر فردی دوست دارد گل ها تازه بمانند و بافت های زیبای خود را حفظ کنند. گل ها را هر فردی چه نر و چه ماده دوست دارد.

گل های تازه حس شادی و مثبت را به فضا می آورند که برای هر مناسبت شادی ایده آل است. با این حال، اکثر مردم در مورد چگونگی نگهداری گل ها برای مدت طولانی متحیر هستند. بنابراین ما برخی از بهترین راه ها را برای حفظ گل ها به شما معرفی می کنیم.

در سیتی گل به خواندن ادامه دهید تا بدانید چگونه از گل رز خود مراقبت کنید!

چگونه گل رز را تازه نگه می دارید؟

راز ماندگاری طولانی‌تر گل رز این است که به محض دریافت آن‌ها را حالت دهید. در اینجا چگونه است:

1. ساقه های خود را 3-5 سانتی‌متر کوتاه کنید

پس از سفر به سمت شما، انتهای ساقه های شما سفت و خشک می شود. و اگر آنها را کوتاه نکنید، مثل این است که بخواهید گلهایتان را از یک بطری آب بنوشید بدون اینکه درپوش آن را بردارید! حداقل 3 تا 5 سانتی‌متر از ساقه های خود را کوتاه کنید و آنها می توانند آب بنوشند و سریعتر آبرسانی کنند! همیشه آنها را با زاویه برش دهید تا بیشترین سطح را برای نوشیدن داشته باشند

2. تعدادی برگ را هرس کنید

هر برگ را که زیر خط آب شما می افتد بردارید. یا فقط خراب می شوند. سپس آبی را که گل رز می نوشید کثیف کنید. و آنها را سریعتر محو کنید!

3. گلبرگ های محافظ گل رز خود را بردارید

چند گلبرگ به ظاهر کبود دارید؟ آنها فقط گلبرگ های محافظ هستند. ما آنها را به حال خود رها می کنیم زیرا مانند پوشش حباب دار عمل می کنند و از گلبرگ های گل رز داخلی در مسیر شما محافظت می کنند. اما از بین بردن آنها آسان است! این به گل رز شما نیز کمک می کند.

چگونه گل رز را می برید؟

بریدن گل رز با یک جفت قیچی گل فروشی خوب (یا قیچی آشپزخانه قوی) آسان است. هنگامی که آنها را به دست آوردید، می خواهید آنها را حداقل 3-5 سانتی‌متر برش دهید، یا اگر گلدان شما کوتاه است، آنها را بیشتر ببرید.

نکته بالا: شما می خواهید ساقه های شما (از انتهای بریده تا سر گل) تقریباً دو برابر ارتفاع گلدان شما باشد.اما به یاد داشته باش! برای ماندگاری بیشتر گل رز، باید هر چند روز یک بار آنها را 1 سانتی‌متر برش دهید (و آب گلدان آنها را تازه کنید). این به گل رز شما کمک می کند تا تمام مواد مغذی را از آب و غذای گل جذب کند تا برای مدت طولانی تری شاداب بماند

خرید باکس گل رز

خیساندن گل در گلیسیرین

نگهداری از گل رز

نگهداری از گل رز در خانه

رزهای نگهداری شده با گلیسیرین نسبت به گل رز معمولی در آب ماندگاری بیشتری دارند. قرار دادن گل رز در گلیسیرین به آنها کمک می کند تا رطوبت خود را حفظ کنند و برای مدت طولانی تری دوام بیاورند. گل های رز یکی از ظریف ترین گل ها هستند و به راحتی خشک می شوند، بنابراین باید با نهایت احتیاط از آنها استفاده کرد.

انواع خاصی از گل رز وجود دارد که رنگ خود را در گلیسیرین از دست می دهد. گلیسیرین گل را برای مدت طولانی تری حفظ می کند. با این حال، رزهای سیاه یا نارنجی وقتی برای مدت طولانی‌تری در آب گلیسیرین نگهداری می‌شوند، رنگ خود را از دست می‌دهند.

همچنین باید مطمئن شوید که ساقه گل رز را بپوشانید، در غیر این صورت آب گلیسیرین می تواند روی گل رز تأثیر بگذارد.

معنی گل رز قرمز

خشک کردن انجمادی

خشک کردن انجمادی یکی از بهترین راه ها برای نگهداری گل رز برای مدت طولانی تر است. انجماد رطوبت موجود در گل رز را حفظ می کند که باعث می شود آنها رطوبت را برای مدت طولانی تری حفظ کنند. خشک کردن انجمادی یک فرآیند کاملاً پیچیده است زیرا باید به درستی انجام شود.

اگر گل رز بیش از حد یخ زده خشک شود ممکن است خشک شود یا حتی بمیرد. نگهداری گل رز خشک شده راه خوبی برای نگهداری طولانی مدت آنهاست. برخی از رزها مانند رزهای مشکی و آبی در انجماد ماندگاری بیشتری دارند زیرا این رنگ‌ها معمولاً مصنوعی هستند. فروشگاه ما نکاتی را برای نگهداری گل رز به شما ارائه می دهد.

خشک کردن هوا

نگهداري از گل رز

خشک کردن گل رز

خشک کردن با هوا یکی از اساسی ترین تکنیک ها برای نگهداری گل رز است. می توانید گل رز را به درستی خشک کنید و سپس گلبرگ های گل رز را در یک شیشه نگهداری کنید. خشک کردن هوا یک فرآیند نسبتاً ساده است و می توان آن را به راحتی در خانه انجام داد.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که گل های رز را بشویید و بگذارید زیر یک پنکه یا چیزی خشک شوند و سپس در یک شیشه نگهداری کنید. می توانید آنها را در هوای آزاد نیز وارونه آویزان کنید و اجازه دهید هوا رطوبت را از بین ببرد. لازم به ذکر است که این فرآیند باید در مکانی با تهویه مناسب انجام شود.

نگهداری در ماسه

پر کردن یک لیوان یا ظرف با غم و سپس نگه داشتن گل رز در آن می تواند باعث شود گل رز برای مدت طولانی تازه بماند. رزهای نگهداری شده در شیشه واقعا زیبا به نظر می رسند. مطمئناً ظروف شکلی وجود دارد که به طور خاص برای نگهداری گل رز و سایر گل ها ساخته شده اند.

ماسه رطوبت گل رز را جذب می کند و آنها را خشک می کند که به آنها اجازه می دهد بافت خود را برای مدت طولانی حفظ کنند. نگهداری گل رز در غم و اندوه یک فرآیند بسیار آسان و موثر است.

چگونه از گلبرگ های رز مراقبت می کنید؟

گلبرگ های رز واقعا ظریف هستند. اما انجام هر کاری که می توانید برای مراقبت از گیاه انجام دهید، دسته گل شما را برای مدت طولانی زیبا نگه می دارد.

ابتدا، آن برگ های پایه سر گل را ببینید؟ آنها برای حمایت از گلبرگ ها آنجا هستند، بنابراین آنها را بردارید!

بهترین راه برای مراقبت از گلبرگ های رز این است که گل رز خود را به ساقه های محکم تر در دسته گل خود تکیه دهید. این می تواند به جلوگیری از پژمرده شدن سر گل رز کمک کند.

و فراموش نکنید که گلبرگ ها را در حالی که قهوه ای می شوند، بگیرید. این باعث رشد جدید نمی شود. اما با برداشتن گلبرگ های مرده، گلبرگ های زیباتر زیر ظاهر می شوند و دسته گل شما برای مدت طولانی تری پر رنگ به نظر می رسد.

گل رز را کجا باید نگه داشت؟

هنگامی که گل رز خود را حالت دادید، آنها را در یک گلدان با آب تازه و غذای گل نگهداری کنید.

برای مراقبت صحیح از گل رز، باید آنها را در مکانی خنک و دور از نور مستقیم خورشید نگهداری کنید. طاقچه‌ها و اتاق‌های گرم و روشن (مانند باغ‌ها) برای گل‌های رز توصیه نمی‌شود، زیرا آب‌گیری می‌کنند که باعث پژمرده شدن گل رز می‌شود.

همچنین از میوه های تازه دوری کنید! ممکن است تصادفی به نظر برسد، اما میوه گازهای طبیعی خاصی را آزاد می کند که باعث می شود گل ها به سرعت محو شوند.

آیا می خواهید در مورد معانی رنگ رز اطلاعات بدست بیاورید مقاله “معانی رنگ گل رز که باید بدانید” مطالعه کنید

آنها با گلبرگ های محافظ فرستاده می شوند

گل رز صورتی

آیا در قسمت بیرونی گل رزتان گلبرگ های کبودی دارید؟ نگران نباشید، آنها گلبرگ های محافظ هستند. آنها قدیمی ترین گلبرگ های گل هستند بنابراین می توانند خسته و قهوه ای به نظر برسند. اما ما آنها را از روی عمد رها می کنیم زیرا آنها واقعاً سخت هستند بنابراین در مسیر رسیدن به شما مانند پوشش حبابی (حفاظت از گلبرگ های داخلی عالی) عمل می کنند.

چگونه از شر گلبرگ های محافظ خلاص شویم
آسان است! فقط آنها را از پایه گل رز خود دور کنید (فقط باید تعداد کمی از آنها وجود داشته باشد). شما گلبرگ های کامل را در زیر کشف خواهید کرد!

آنها طی چند روز شکوفا می شوند
گلبرگ‌های محافظ، گلبرگ‌های رز درونی را چنان با خیال راحت نگه می‌دارند که چند روز طول می‌کشد تا کاملاً باز شوند (و شبیه عکسشان شوند)

مقاله”نحوه تکثیر گل رز از طریق ریشه” شاید جالب باشد میتوانید بخوانید!

منبع : How to care for your roses و Everything you need to know about your roses

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *