کاکتوس و ساکولنت ها, گیاهان آپارتمانی

آشنایی با انواع ساکولنت

انواع ساکولنت ها

مقدمه

مراقبت از انواع ساکولنت ها آسان است و رنگ فوق العاده ای به هر اتاقی می دهد. اگر به فکر اضافه کردن تعدادی از اینها به خانه خود هستید، اما مطمئن نیستید که کدام انواع ساکولنت ها را انتخاب کنید، این لیست برای شما مناسب است. یک یا چند مورد از این 15 ساکولنت را امتحان کنید که مراقبت از آنها آسان است و به توجه زیادی نیاز ندارند، با فروشگاه آنلاین سیتی گل همراه باشید:

وقتی نوبت به ساکولنت ها می رسد ، همیشه می دانید که کاشت و مراقبت از آنها ساده ترین است. این گیاهان می توانند در هر مکانی به خوبی زنده بمانند. آنها به تحمل شرایط آب و هوایی سخت با رطوبت کم یا بدون رطوبت عادت دارند. اینها انواع گیاهانی هستند که شما در خانه خود می کارید، هر چند وقت یکبار آبیاری کنید و اجازه دهید خودشان از آنها مراقبت کنند.

با این حال، مراقبت از همه ساکولنت ها آسان نیست و می توانند از غفلت جان سالم به در ببرند. برخی دیگر به آبیاری بسیار شدید نیاز دارند، در حالی که برخی دیگر برای کود دادن اغلب به آنها نیاز دارند. اگر به دنبال ساکولنت های خاصی هستید که مراقبت از شما را بسیار آسان می کند، باید با دقت انتخاب کنید. شما به ساکولنت هایی نیاز دارید که از نظر آبیاری، نور خورشید یا کود نیازی نداشته باشند. شما همچنین به مواردی نیاز دارید که بتوانند در برابر آفات مقاومت کنند، پوسیده شوند و به راحتی نمی میرند.

بهترین نور برای ساکولنت ها چیست؟

نور روشن و غیر مستقیم بهترین نوع نور برای ساکولنت ها است.

اگر ساکولنت برای مدت طولانی در معرض آفتاب شدید قرار گیرد، ممکن است برگها زرد یا قهوه ای شوند، آفتاب سوخته شوند و ساکولنت به طور بالقوه بمیرد.

نور غیر مستقیم خورشید نوری است که مستقیماً به گیاه نمی تابد یا نوری است که قبل از رسیدن به گیاه از جسم دیگری منعکس شده است.

دریافت نور غیر مستقیم خورشید با بازتاب نور از سطوحی مانند دیوارها یا سقف ها امکان پذیر است.

نور غیرمستقیم خورشید اغلب در مکان‌هایی یافت می‌شود که خیلی روشن نیستند، مانند پنجره‌های نزدیک که با پارچه‌ها یا پوشش‌های دیگر پوشانده شده‌اند.

نسبت به نور مستقیم خورشید ضعیف تر است، اما برای گیاهانی مانند ساکولنت ها که برای رشد به نور کمتری نیاز دارند، مفید است.

بنابراین، یک نقطه نزدیک یک پنجره یا یک چراغ رشد بهترین منبع نور برای ساکولنت ها خواهد بود.

پیدا کردن انواع کاکتوس هایی که به شما زمان آسانی می دهد کار سختی نیست. به این لیست از انواع ساکولنت ها که مراقبت از آنها بسیار آسان است نگاهی بیندازید.

ساکولنت چیست

انواع ساکولنت

گیاه پارویی

یکی از انواع ساکولنت گیاه پارویی که با نام Kalanchoe tetraphylla نیز شناخته می‌شود، آن را در فهرست برتر ما از ساده‌ترین ساکولنت‌ها برای رشد قرار می‌دهد. نگهداری از این گیاه در باغ داخلی شما کار سختی نمی کند زیرا توجه بسیار کمی را به خود جلب می کند. فقط زمانی باید آن را آبیاری کنید که متوجه شدید خاک بالای آن خشک شده است. به نور روشن نیاز دارد، اما اگر می‌خواهید لبه‌های قرمز آن را حفظ کنید، آن را در معرض نور مستقیم یا داغ خورشید قرار نمی‌دهد.

 آلوئه ورا

شما هرگز نمی توانید با گیاه آلوئه ورا چه در باغچه داخلی و چه در فضای باز خود اشتباه کنید. اگر باغبان مبتدی هستید، این یک گیاه عالی برای شروع است زیرا برای مراقبت از آن به کتابچه راهنمای پر از دستورالعمل نیاز ندارید. مطمئن شوید که خاک بین آبیاری خشک شود تا آلوئه ورا شما سالم رشد کند. اطمینان حاصل کنید که هر روز چند ساعت نور مستقیم خورشید را دریافت می کند. فقط زمانی می توانید آن را دوباره گلدان کنید که متوجه شوید ریشه ها از گلدان بیرون می روند.

آگاوه

یکی دیگر از انواع ساکولنت آگاو است که یک ساکولنت سریع رشد است که باغ شما را با شکوفه های زیبا در فصل خود تزئین می کند. شما نمی خواهید کمر خود را بشکنید، مراقبت از آن برای پاداش زیبایی به شما. این یکی دیگر است که راحت ترین زمان را برای مراقبت از آن به شما می دهد. گیاه آگاو انواع کوچکتر خود را دارد که برای رشد در فضای داخلی با نور روشن در کنار پنجره مناسب است.

 گیاه یشم

گیاه یشم یک ساکولنت بسیار محبوب در باغ های سرپوشیده است، همه اینها به دلیل طبیعت آسان برای مراقبت آن است. این گیاه در انواع مختلفی موجود است که همه آنها با مراقبت بسیار کمی خوب عمل می کنند. چه گیاه کوچک بچه را بخرید و چه به سراغ گیاهان بالغ بروید، مطمئن باشید که آنها در باغ شما رشد خواهند کرد.

فقط مطمئن شوید که خاک زهکشی خوبی با نور خورشید زیاد دریافت می کنند. در فاصله زمانی بین آبیاری، خاک را کاملاً خشک کنید، اما زمانی که تصمیم به انجام آن گرفتید، مقدار زیادی آب به آن بدهید. در حین آبیاری نیاز به خیساندن خوب دارد و نه فقط چند جرعه.

 داسیلیرون

این یکی دیگر از انواع ساکولنت جذاب است که برای تزیین باغ شما به ورودی بسیار کمی از طرف شما نیاز دارد. این گیاه شبیه نخل است و بسیاری از مردم حتی متوجه نمی شوند که ساکولنت هستند، اما هستند. آنها با برگ های سبز، آبی-سبز یا خاکستری خود به باغ شما ظاهر جنوب غربی خود را می دهند. برگها کوچک و تیز هستند و ساقه هایی چوبی دارند.

اگر عاشق این ظاهر خیره کننده هستید، مطمئن شوید که این ساکولنت مقداری آب برای رشد دریافت می کند. اما مطمئن هستید که آنها هنوز هم می توانند در باغ های بیابانی به لطف طبیعت مقاوم در برابر خشکسالی عملکرد خوبی داشته باشند. اگر می خواهید باغ شما را با جذابیت خود تزئین کنند، آنها را در ظروف بکارید.

 رشته مروارید

اگر فکر می‌کردید گیاهانی که به سبد آویزان می‌شوند رشدشان پیچیده است، در اشتباهید. یک رشته مروارید را امتحان کنید و از زیبایی آویزان گیاهان لذت ببرید بدون اینکه به خودتان فشار بیاورید. شما باید به گیاه گرانبهای خود نور روشن بدهید و از آفتاب مستقیم بعد از ظهر لذت ببرید. همچنین باید به آرامی به آبیاری ادامه دهید زیرا به آبیاری زیادی نیاز ندارد. آب رشته مروارید متوسط ​​در آب و هوای گرم و نور روشن و لذت بردن از زیبایی آن.

 لیتوپس

لیتوپس ها شبیه سنگ به نظر می رسند و تا زمانی که شکوفا نشوند، حتی متوجه گیاه بودن آن ها نمی شوند. این گیاهان یکی از ساده ترین ساکولنت ها برای تزئین باغ داخلی شما هستند. آنها رنگ ها و طرح های زیادی را در اختیار شما قرار می دهند. اگر می خواهید این گیاهان شکوفا شوند، به آنها نور خورشید کافی بدهید. آنها به خاکی با زهکشی خوب و آبیاری کم نیاز دارند. آنها در زمستان خوابیده رشد می کنند و در این مدت باید از آبیاری خودداری کنید.

هاورثیا

این یک ساکولنت عالی است که ژل شفافی شبیه ژل آلوئه ورا تولید می کند. Haworthia باغ شما را با رنگ های فراوان از قهوه ای تا سبز تزئین می کند. آنها همچنین در انواع و اندازه های مختلف برای انتخاب وجود دارند. اگر سایه خوب و آب و هوای معتدل زمستانی به آنها بدهید، هاورثیا در باغ شما خوب عمل می کند. نگهداری این گیاه آسان است و در برابر آفات مقاوم است. آنها را در معرض رطوبت زیاد قرار ندهید، زیرا این امر می تواند باعث پوسیدگی شود و در نهایت باعث از بین رفتن گیاه ارزشمند شما شود.

دم بورو

این گیاه به دلیل ظاهر گوشتی و بامزه ای که دارد به دم الاغ Sedum نیز معروف است. این یک گیاه عالی برای رشد در سبدهای آویزان است. این گیاه توانایی منحصر به فردی برای زنده ماندن در هر نوع خاکی دارد. در برابر آفات و بسیاری از بیماری ها مقاوم است. این یک ساکولنت دوستانه است که حتی در خانواده هایی که حیوانات خانگی دارند رشد می کند زیرا غیر سمی است. دم Burro را در داخل یا خارج از خانه رشد دهید و آن را دوست خواهید داشت.

 گیاه سانسوریا

وقت آشنایی با یکی از انواع ساکولنت بی نظیر رسیده است. اگر اصطلاح مار شما را نمی ترساند، پس گیاه مار باید یکی از گیاهانی باشد که در باغ شما رشد می کند. باغبانان این ساکولنت را به دلیل مراقبت آسان و زیبایی آن دوست دارند. این گیاه با برگ های براق، بلند و صاف خود که رنگ سبز تیره دارند، باغ شما را زینت می دهد. علاوه بر زیبایی، گیاه مار همچنین به عنوان یک تصفیه هوای خوب برای باغ شما شناخته شده است. در جاهایی که حیوانات خانگی هستند مراقب این گیاه باشید زیرا برگ ها می توانند سمی باشند.

انواع ساکولنت برای رشد در داخل خانه

ساکولنت های زیادی وجود دارند که می توانند در داخل خانه رشد کنند، اما برخی از آنها نسبت به سایرین با محیط سازگارتر هستند.

در اینجا لیست کوتاهی از انواع ساکولنت برای رشد در داخل خانه آورده شده است.

  • گیاهان یشم
  • آلوئه ورا 
  • اچوریا 
  • Graptopetalum (گیاه ارواح)
  • سمپریوم
  • لیتوپس ها
5/5 - (9 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *