معرفی گل, معرفی گیاه

گل مناسب محل کار

گیاهان مناسب محل کار

استفاده از گیاهان مناسب محل کار به این منظور که انسان ها زمان زیادی را در این محیط میگذرانند میتواند باعث ارتقای روحیه کارکنان شود و خستگی آنان را کاهش دهد بعلاوه افرادی که در این موقعیت ها قرار می گیرند از نظر مهارت های حافظه ای در رده بالاتری قرار گرفته اند.

در این مقاله میخواهیم به گیاهانی که مناسب برای محل کار اند بپردازیم زیرا نمیتوان از هر گیاهی برای این منظور استفاده کرد و باید گیاهانی را انتخاب کنید که نیاز به نگهداری کمی دارند پس با ما همراه باشید.

چرا بهتر است از گیاهان مناسب برای محل کار استفاده کرد؟

مسئله ی قرار دادن گیاهان در محل کار و ادرات مورد تایید افراد بسیاری قرار گرفته است زیرا بیشتر گیاهانی که در این محل قرار میگرند موجب حذف مواد شیمیایی موجود در اتاق و ایجاد هوایی با کیفیت سالمتر می شود همچنین به کنترل علائمی بیمارهایی مانند آلرژی نیز کمک میکند.

گیاهان مقاوم برای محل کار

گیاهان میتوانند برای دیزاین دفاتر کار نیز انتخاب مناسبی باشند و آن را به یک اتاق خارق العاده تبدیل کنند که به کاهش هزینه کمک بسیاری میکند.

در هنگام انتخاب این گیاهان نیز با توجه به موقعیت آب و هوایی خود میتوانید این گیاهان را خریداری کنید.

از خرید گیاهانی که رشد بسیاری دارند و نیاز مند به نگهداری بسیار هستند خودداری کنید.

محل قرار گیری گیاهان در محیط کار

محل قرار گیری گیاهان فقط برای دفاتری که وسیع هستند کاربرد ندارد و میتوانید در هر بخشی از محل کار خود آن ها را قرار دهید و محدودیت های خاصی را برای آن در نظر نگیرید.

گیاهان میتوانند برای محل کار به دو دسته تقسیم شوند که گیاهانی که که بر روی میز قرار میگیرند جز گروه اول و گیاهانی که مناسب برای دفتر اند در کنار پنجره ها، گوشه های سالن و… استفاده میشوند را در دسته دوم قرار داد.

بهترین گیاهان برای استفاده از آن ها در محیط های کاری

انتخاب بهترین گیاهانی که برای محیط های کاری مناسب اند میتواند باعث آرام کردن و جذاب کردن فضا شود. شما میتوانید با انتخاب گونه هایی که منجر به تمیز شدن هوا و تقویت روحیه شما می شود باعث کاهش خستگی های کارکنان و تاثیری بسیاری بر ترمیم ذهن آنان بگذارید.

شمعدانی

یکی از گیاهانی که دارای رایحه خوب و بسیار خوش رنگ است شمعدانی است که دارای 200 نوع گوناگون می باشد و نیاز به خاکی سنگین، نور زیاد و دارد بعلاوه باید پس از خشک شدن سطح خاک مجددا آن را آبیاری کنید.

گیاه شمعدانی گیاه مناسب برای اداره

نیلوفر صلح

یکی دیگر از گیاهان مناسب برای محل کار نیلوفر صلح است که دارای برگ هایی وسیع با رنگ سبز پر رنگ و گل های سفیدیست که باعث زیباتر شدن این گیاه می شود.

این گیاه به آبیاری های منظم احتیاج ندارد و آبیاری های نامرتب نیز میتواند برای آن کافی باشد و اگر در محیط با نور کم قرار بگیرد به آن آسیبی وارد نمی شود بعلاوه گیاه نیلوفر به دلیلی آن که باعث تمیزی هوا و کمک به دفع سموم هوا میشود به شهرت بسیاری در میان افراد رسیده است.

پتوس ها

پتوس ها که با نام دیگر گیاه پیچک شیطان نیز شناخته میشود دارای تنوعی بسیار در رنگ های تیره و روشن هستند که با شرایط محل کار برای نور و بسیار زیاد کم سازگاری بسیاری دارد. این گیاه دارای برگ هایی بزرگ و به شکل قلب است که میتواند محل کار را برای شما بسیار شاداب تر کند.

زاموفیلیا

یکی از گیاهان ایده آلی که برای محل کار مناسب است و بسیار بدون درد سر است گیاه زاموفیلیا است که با نام Zamioculcas Zamiifolia نیز شناخته میشود این گیاه نیازمند آبیاری بسیار کمی میباشد زیرا ساقه های آن می توانند مقدار آب بسیاری را در خود ذخیره کنند و در شرایطی که نور آن کم باشد به روند رشد خود ادامه می دهند و به کوددهی کمی نیز احتیاج دارد.گیاه زاموفیلیا برای محیط کاری

اسپاتی فیلوم

اسپاتی فیلوم ها گیاهانی با ظاهری زیبا و جز گیاهان تصفیه کننده هوا هستند که میتوانند ترکیبات مضری مانند متیل، بنزن و مونو اکسید کربن را تصفیه کنند.

این گیاهان دارای برگ هایی سبز، کشیده و براق اند که جز گیاهان دکوراتیو و همیشه سبز قرار میگیرند.

گیاه سانسوریا

گیاه سانسوریا که با نام های دیگر گیاه مار و زبان مادر شوهر شناخته می شود یکی از گیاهانی است که برای محیط کار بسیار ایده آل است و میتواند در جذب دی اکسید کربن و افزایش اکسیژن بسیار عالی عمل کند و در محیط هایی که گیاه در معرض طولانی نور خورشید قرار گرفته باشد بماند.

سانسوریا بسیار مقاوم است و میتواند یک ماه بدون آب و با نور کم به زندگی خود ادامه دهد.

گیاه دیفن باخیا

دیفن باخیا یکی از گیاهان پرطرفدار است که به سبب مقاوم بودن و همیش سبز بودن آن مورد توجه بسیاری قرار گرفته است. دیفن گیاهی زینتی است که باعث بهبود هوای منازل و محل کار شما می شود ولی به سبب خاصیت سمی ای که این گیاه دارد باید در مراقبت و نگهداری آن نهایت دقتتان را به کار ببرید.

کاکتوس ها

کاکتوس بهترین گیاه برای اداره

کاکتوس ها یکی از متداول ترین گیاهان برای ادارات هستند که دارای تنوع در مدل و رنگ های بسیاری هستند. این گیاهان در مواقعی که امکان استفاده از گیاهان دیگر نیست میتوان استفاده کرد که در هر شرایطی زنده می ماند و به رشد خود ادامه میدهد

برای انتخاب گیاهان مناسب محل کار چه نکاتی را در نظر بگیریم؟

  • نسبت به شرایط محیطی مانند نور کم و آبیاری های نا منظم مقاومت داشته باشند.
  • رایحه ای قوی نداشته باشند تا باعث آلرژی شود بعلاوه حشرات را به خود جذب نکنند.
  • نیاز به مراقبت های بسیار در زمینه آفت کشی و کوددهی نداشته باشند.
  • گیاهان چهار فصل و همیشه سبز را در اولویت خود قرار دهید.
  • از گیاهان تصفیه کننده هوا که آلودگی های محیط را جذب میکنند استفاده کنید.
  • سرعت رشد بسیاری نداشته باشند تادر زمان های کوتاه اقدام به عوض کردن گلدان های خود کنید.

جمع بندی

استفاده از گیاهان مناسب برای قرار دادن آنها در محل کار ایده ای است که از دیر باز کاربرد بسیاری داشته زیرا باعث تصفیه شدن هوا و پاک سازی آن میشود که این مسئله میتواند به بهبود تمرکز افراد کمک بسیاری کند اما باید گیاهانی را انتخاب کنید که در شرایط سخت نیز رشد کافی را داشته باشند کارشناسان ما در سیتی گل میتوانند در این زمینه به شما کمک کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *