مراقبت از گیاه, گیاهان آپارتمانی

نحوه رشد و مراقبت از پتوس ملکه برفی

نحوه رشد و مراقبت از ملکه برفی پوتوس

موضوع این پست ما نحوه رشد و مراقبت از ملکه برفی پتوس می باشد. اما شرایط مطلوب از گونه ای به گونه دیگر متفاوت است. در اینجا همه چیزهایی که باید در مورد نحوه رشد و مراقبت از گیاه پوتوس بدانید آورده شده است، با فروشگاه آنلاین سیتی گل همراه باشید

پوتوس ها گیاهان آپارتمانی پرطرفداری هستند که در سبدهای آویز و گلدان ها ظاهری عالی دارند. آنها کم تعمیر و نگهداری هستند و در رنگ ها، اندازه ها و شکل های مختلف وجود دارند. پوتوس ملکه برفی گونه ای خیره کننده است که برگ های سفید و سبز بسیار متنوعی را به نمایش می گذارد. اغلب با پتوس ملکه مرمر اشتباه گرفته می شود ، پوتوس ملکه برفی را می توان با رنگ آن متمایز کرد که رنگارنگ تر و سفیدتر از پوتوس ملکه مرمر است. اگر در خانه گربه یا سگ دارید، توجه داشته باشید که پتوس ملکه برفی، مانند همه گیاهان پوتوس، برای گربه ها و سگ ها سمی است

مراقبت از پتوس ملکه برفی

شاد نگه داشتن پوتوس ملکه برفی در داخل خانه بسیار ساده است. با این حال، مراقبت از آن کمی با سایر انواع پوتوس مانند پوتوس طلایی یا مرمر ملکه پوتوس متفاوت است. در حالی که امکان گلدهی آن وجود دارد، به ندرت در داخل خانه این کار را انجام می دهد.
سبک :
در حالی که بسیاری از گیاهان پوتوس در شرایط نور کم به خوبی رشد می کنند ، به این گونه بسیار متنوع باید نور روشن و غیرمستقیم زیادی داده شود تا شاخ و برگ آن روشن بماند. بدون نور کافی، رنگ سفید شروع به محو شدن می کند و دوباره به رنگ سبز باز می گردد. پوتوس ملکه برفی خود را از نور مستقیم خورشید دور نگه دارید که باعث سوختن برگ های ظریف می شود.

خاک :
این گیاه به خاک مرطوب اما با زهکشی خوب نیاز دارد. خاک استاندارد گلدان داخلی به راحتی فشرده می شود که می تواند در طول زمان ریشه های گیاه را خفه کند، بنابراین بهتر است یک گلدان با زهکشی خوب ایجاد کنید. مخلوطی از ⅓ مخلوط پوست درخت ارکیده، ⅓ پرلیت یا پوکه و ⅓ خاک ​​گلدان داخلی مخلوط خوبی است.

آب :
این پوتوس دوست دارد بین دو آبیاری کمی خشک شود و پس از خشک شدن نیمه بالایی خاک باید آبیاری شود. برگ های نرم و افتاده نشان دهنده آمادگی گیاه برای آب است. اگر فراموش کردید که به موقع آن را آبیاری کنید، نگران نباشید، اما مانند اکثر گیاهان پوتوس، ملکه برفی نسبتاً به خشکی مقاوم است. آبیاری را در ماه های زمستان که گیاه خواب است کاهش دهید.

دما و رطوبت
پوتوس ملکه برفی یک گیاه استوایی است که از شرایط گرم و مرطوب برخوردار است. دمای ایده آل بین 85 تا 65 درجه فارنهایت متغیر است و به سرما مقاوم نیست که این گیاه آپارتمانی ایده آل است. می توان آن را در تمام طول سال در فضای باز در مناطق 10 تا 11 USDA کشت کرد. سطوح معمولی رطوبت خانگی نیز کافی است، اگرچه اگر رطوبت اضافی به آن داده شود، رشد می کند. اگر متوجه شدید که برگها شروع به ایجاد لبه های ترد کرده اند، ممکن است به این معنی باشد که گیاه شما به رطوبت بیشتری نیاز دارد. قرار دادن یک مرطوب‌کننده در نزدیکی یا انتقال آن به اتاق مرطوب تر (مانند حمام، آشپزخانه یا اتاق لباسشویی) باید از آسیب بیشتر جلوگیری کند.

کود
کود مایع متعادل را یک بار در ماه در ماه های بهار و تابستان اعمال کنید. در پاییز و زمستان که گیاه خواب است از کود دهی به پوتوس ملکه برفی خودداری کنید.

هرس
هرس برای سالم نگه داشتن این گیاه الزامی نیست، اما اختیاری است و می تواند به کنترل اندازه و شکل گیاه بالغ کمک کند. به علاوه، می توانید قلمه های ساقه را برای تکثیر مجدد برای ایجاد گیاهان جدید یا پر کردن گیاه موجود خود استفاده کنید. هرس باید در بهار یا اوایل تابستان زمانی که گیاه به طور فعال در حال رشد است انجام شود. از هرس در پاییز یا زمستان که گیاه خواب است خودداری کنید. از یک قیچی تیز و تمیز یا قیچی هرس استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که رشد جدید از نزدیک‌ترین گره (گره‌ها) به برش ظاهر می‌شود، که ممکن است به شما کمک کند در کجا هرس کنید.

تکثیر پوتوس

طریقه تکثیر پوتوس

تکثیر پتوس ملکه برفی:

مانند بسیاری از پوتوس ها، تکثیر ملکه برفی آسان است. قلمه های ساقه را می توان تنها در عرض چند هفته در آب ریشه کرد و سپس دوباره در خاک کاشت. برای انتشار پوتوس ملکه برفی خود این مراحل را دنبال کنید.

با استفاده از یک جفت قیچی تیز یا قیچی هرس، یک قلمه ساقه بردارید. اطمینان حاصل کنید که حداقل 3 تا 4 گره روی برش وجود دارد. گره ها برجستگی های کوچکی در امتداد ساقه هستند که در آن برگ ها و ریشه های هوایی رشد می کنند.
هر برگ را از 1-2 گره پایین ساقه جدا کنید. باید حداقل 1 برگ در بالای قلمه باقی بماند.
قسمت پایین قلمه را در آب فرو کنید، مطمئن شوید که برگها بالای آب قرار دارند.
قلمه را در مکانی قرار دهید که نور روشن و غیر مستقیم دریافت کند.
هفته ای یک بار آب را تازه کنید. پس از 2 تا 3 هفته ریشه های کوچک باید از گره های غوطه ور در امتداد ساقه شروع به رشد کنند.
هنگامی که ریشه ها حداقل 1 تا 2 اینچ طول دارند، قلمه را می توان از آب به خاک منتقل کرد. یک گلدان کوچک با مخلوط گلدانی با زهکشی خوب آماده کنید. قلمه را در خاک بکارید و به خوبی آبیاری کنید و اجازه دهید آب اضافی از گلدان خارج شود.
قلمه را به نقطه ای با نور روشن و غیر مستقیم برگردانید. برای یک تا دو هفته اول خاک را به طور یکنواخت مرطوب نگه دارید تا ریشه های جدید با خاک سازگار شوند و سپس برنامه منظم آبیاری را از سر بگیرید.
گلدان و گلدان مجدد ملکه برفی پوتوس
پوتوس ملکه برفی تنها زمانی نیاز به گلدان مجدد دارد که از ظرف قبلی خود بزرگتر شده باشد. این گیاه نسبتاً مقاومی است و بدش نمی آید که کمی ریشه داشته باشد. بسته به سرعت رشد و شرایط رشد، ممکن است فقط لازم باشد پوتوس ملکه برفی خود را هر دو تا سه سال یکبار جابجا کنید. اطمینان حاصل کنید که گلدان جدید شما فقط یک اندازه بزرگتر از گلدان قبلی است. به عنوان مثال، اگر پوتوس در حال حاضر در یک گلدان 4 اینچی است، یک گلدان 6 اینچی را به عنوان ظرف جدید آن انتخاب کنید. انتقال سریع گیاه به گلدانی که خیلی بزرگ است می تواند منجر به مشکلات آبیاری بیش از حد شود. تا ماه های بهار یا اوایل تابستان صبر کنید، زمانی که گیاه به طور فعال در حال رشد است و به آن کمک می کند تا به راحتی از هر گونه آسیب تصادفی به ریشه ها یا شاخ و برگ ها بهبود یابد.

پوتوس ملکه برفی

گیاهان مرمر پوتوس سریعتر از Snow Queens رشد می کنند.

ملکه مرمر در مقابل ملکه برفی

شما می توانید “ملکه برفی” را از “ملکه مرمری” در درجه اول با رنگ آمیزی و عادت رشد تشخیص دهید. “ملکه برفی” بیشتر به رنگ سفید ، با سبز کمتری در برگ های آن تمایل دارد و کندتر رشد می کند.

از سوی دیگر، “ملکه مرمر” رنگی کرمی با لکه های سبز بیشتری دارد. به شدت رشد می کند و ممکن است به دلیل رشد سریع آن اغلب نیاز به پیرایش داشته باشد. این گیاه همچنین گاهی اوقات با پوتوس ساتن نقره ای اشتباه گرفته می شود ، اما آن گیاه از خانواده ای کاملاً متفاوت است.

چرا به پوتوس پیچک شیطان می گویند؟

خبر خوب این است که به پوتوس ها «پیچک شیطان» لقب داده نمی شود، زیرا آنها توسط شیطان تسخیر شده اند. بلکه به این دلیل است که کشتن آنها تقریبا غیرممکن است! این خبر خوبی برای هر والدینی است که شروع به گیاه آپارتمانی کرده است! پوتوس می تواند غفلت زیادی را تحمل کند و به معنای واقعی کلمه سبز می ماند و حتی بدون نور خورشید رشد می کند.

اما بدیهی است که گیاه در آن شرایط خیلی سریع یا زیبا رشد نمی کند. اگر می‌خواهید یک گیاه پوتوس زیبا مانند آن‌هایی که در کافه‌های عجیب و غریب و گلخانه‌های مهد کودک می‌بینید، داشته باشید، باید چند قدم بردارید تا پیچک شیطان را راضی نگه دارید.

اگر علاقمند به تفاوت بین “تفاوت مرمر ملکه پوتوس در مقابل پوتوس طلایی” هستید کلیک کنید

تصفیه کننده های طبیعی هوا

پوتوس در از بین بردن آلاینده های داخلی از هوا بسیار کارآمد است. مطالعات نشان داده است که می تواند به طور مؤثر فرمالدئید، زایلن و بنزن را فیلتر کرده و فضای داخلی را تمیز کند. با توجه به افزایش تعداد مواد شیمیایی سمی موجود در مصالح ساختمانی و مشکلاتی مانند سندرم ساختمان بیمار، گیاهان آپارتمانی تصفیه کننده هوا مانند پوتوس به طور فزاینده ای برای فضاهای داخلی سالم اهمیت دارند. به علاوه آنها بسیار زیباتر از یک دستگاه تصفیه هوا هستند!

 

آفات و بیماری های رایج گیاهی :

پوتوس ملکه برفی به طیف وسیعی از آفات رایج گیاهان آپارتمانی از جمله شپشک آرد آلود ، فلس ، شته و کنه عنکبوتی حساس است. گیاه خود را به طور منظم برای علائم آفات بررسی کنید تا بتوانید هر گونه هجوم احتمالی را زودتر تشخیص دهید. اگر متوجه آفات روی پتوس ملکه برفی خود شدید، مطمئن شوید که فوراً آن را از سایر گیاهان آپارتمانی خود جدا کنید تا از گسترش آن جلوگیری کنید. پوتوس ملکه برفی نیز در صورت قرار گرفتن طولانی مدت در معرض شرایط آبیاری بیش از حد مستعد پوسیدگی ریشه است.

مشکلات رایج با ملکه برفی پوتوس :

این گونه از پوتوس گیاهان کم نگهداری و به طور کلی بدون مشکل هستند. با این حال، اگر نور خورشید یا سطوح رطوبت خاموش باشد، می تواند چند مشکل جزئی را نشان دهد.

قهوه ای شدن برگ ها

برگ‌هایی که قهوه‌ای و ترد می‌شوند معمولاً نشانه‌ای هستند که پوتوس شما به رطوبت بیشتری نیاز دارد. گاهی اوقات این به دلیل زیر آب رفتن است و بعضی اوقات به دلیل کمبود رطوبت در هوا. متأسفانه، نمی‌توانید قهوه‌ای شدن برگ‌ها را معکوس کنید، اما تنظیم رطوبت موجود در گیاه از آسیب بیشتر جلوگیری می‌کند.

برگ های زرد
برگ های زرد می تواند نتیجه چیزهای مختلف باشد. زرد شدن و ریزش برگهای مسن طبیعی است و بخشی طبیعی از چرخه زندگی برگ است. با این حال، اگر متوجه شدید تعداد زیادی برگ یا زرد شدن برگ های جدید، این می تواند نشانه چیز دیگری باشد. زیرآبی، کمبود نور خورشید یا پوسیدگی ریشه همگی می‌توانند باعث زرد شدن برگ‌ها در پتوس ملکه برفی شوند. ارزیابی شرایط زندگی گیاه شما بهترین راه برای تعیین علت زرد شدن برگها است.

پیچاندن برگها
اگر متوجه شدید که برگ ها به سمت داخل پیچ خورده اند، این نشانه ای است که گیاه زیر آب رفته است. پس از آبیاری کامل باید دوباره به حالت اول برگردد.
از دست دادن تنوع
از بین رفتن تنوع معمولاً به دلیل کمبود نور است. اطمینان حاصل کنید که گیاه شما چندین ساعت نور روشن و غیر مستقیم در روز دریافت می کند تا رنگ سفید روشن خود را سالم نگه دارید

سوالات متداول

آیا پتوس ملکه برفی نادر است؟

در مقایسه با انواع رایج تر پوتوس مانند پوتوس طلایی، مرمر ملکه پوتوس یا پوتوس نئون، یافتن پوتوس ملکه برفی می تواند سخت‌تر باشد، اما معمولاً نادر به حساب نمی آید.

آیا تفاوتی بین پوتوس ملکه برفی و ملکه مرمری وجود دارد؟

پوتوس ملکه برفی و پوتوس ملکه مرمری دو نوع مجزا از پوتوس هستند، اگرچه بسیار شبیه به هم هستند و اغلب با یکدیگر اشتباه گرفته می شوند. سساده‌ترینراه برای تشخیص آنها از طریق برگ آنها است. پوتوس ملکه برفی دارای برگ هایی است که عمدتاً سفید با مقادیر کمی سبز است، در حالی که پوتوس ملکه مرمری دارای برگ های سبز با رنگ های سفید است. پوتوس ملکه برفی نیز نسبت به پتوس ملکه مرمری که بیشتر کرم رنگ است، برگ‌های سفیدتری دارد.

آیا پتوس ملکه برفی کند رشد می کند؟

این پوتوس در مقایسه با گونه های دیگر مانند پوتوس طلایی و مرمر ملکه رشد کندی دارد

منبع : How to Plant, Grow, and Care For Snow Queen Pothos

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *