معرفی گل, معرفی گیاه

سمی ترین گیاهان و گل های جهان

سمی ترین گیاهان و گل های جهان

بسیاری از گل هایی که در اطراف خود دیده اید معمولا در جشن ها و قرار عاشقانه استفاده شده اند اما باید بدانید برخی گیاهان مقداری سم در خودشان دارند که میتواند کشنده باشند زیرا آن ها مانند حیوانات نمیتوانند فرار کنند بنابراین باید به گونه ای از خودشان دفاع کنند که این دفاع از خود میتواند شامل دفاع های فیزیکی(مانند خار) و دفاع های شیمیایی شود که باعث ناراحتی های خفیف و حتی مرگ شود.

در این مقاله میخواهیم به گیاهان سمی و کشنده که بسیار زیبا هستند و در فرهنگ ها کاربرد بسیاری از کشنده تا دارویی دارند بپردازیم پس با ما همراه باشید.

خر زهره گلی زیبا اما سمی

یکی از گیاهان زیبایی که به عنوان تزئینات محبوب در دکوراسیون ها کاربرد دارد خرزهره است که بومی آمریکای شمالی و مناطق مدیترانه می باشد و جز مرگ آور ترین گیاهان روی زمین است که تنها با بلعیدن یک برگ آن با علامت های بسیار در گوارش و قلب عروق مواجه خواهید شد که آن ها کمترین عوارض آن هستند و حتی میتواند یک فرد بالغ را به کشتن دهد بنابراین مراقب گل برگ های صورتی این گل زیبا باشید.

مسمومیت با گل خرزهره بسیار نادر است زیرا این گل طعم بسیار تلخی دارد که افراد برای خوردن آن وسوسه نمی شوند.

خرزهره گلی سمی

شیپور فرشته گیاهی در دسته سمی

شیپور فرشته که با نام دیگر علف هرز جیمسون نیز آن را می شناسند با آن که دارای نامی مقدس است ولی در دسته گیاهان سمی و خطرناک قرار گرفته است که دارای 4 ماده سمی است و اگر این گیاه صورتی پاستلی را بخورید بر روی سیستم عصبی بدن شما تاثیر گذاشته و در نگهداری خاطرات جدید درمانده و ناتوان میشوید و میتواند در نهایت منجر به توهم هایی در شنوایی و بینایی فرد شود و فرد حتی مرگ را نیز تجربه کند.

بسیاری از مصرف کنندگان این گیاه که به موارد بستری شدن حاصل شده است، استفاده تفریحی از آن را گزارش داده اند.

تاتوره گیاهی از جنس کشنده

تاتوره گیاهی است که با نام های دیگر سیب دیوانه، سیب شیطان، زنگ جهنم و شیپور شیطان نیز شناخته میشود و همه ی گونه های آن در دسته ی خطرناک‌ترین، کشنده ترین و سمی ترین گیاهان محسوب میشوند که بومیان قاره آمریکا از اثرات توهم زای آن برای رفتن به سفر های معنوی استفاده میکردند بعلاوه که در گذشته با جادوگری در غرب مرتبط بوده و جادوگران از این گیاه به عنوان ضماد های توهم زای خود استفاده میکردند.

آبچکان ها

آبچکان ها گیاهانی هستند که با نام انگشتان مرده نیز شناخته میشوند و بسیاری از گونه های آن در زمین های مردابی، نمناک و آبی میرویند و از خانواده هویج هستند و طعم خوشایندی دارند اما نباید آن را به غذای خود اضافه کنید.

تصور میشود که این گیاه میتواند موجب لبخند کزازی (علامت بسیارمشخصی که درنتیجه ی گرفتگی ماهیچه های صورت است) شود زیرا مسومیت با این گیاه علاوه بر آن که موجب رو هم افتادگی ریه ها و خونریزی ریه و مرگ شود میتواند موجب اسپاسم های عضلانی صورت نیز شود که جسدی با لبخند آشکاری به جای میگذارد.

اقونیطون گیاهی سمی

اقونیطون یک جنس کامل از گیاه است که به گونه خاصی اشاره ندارد و با نام های دیگر موش کش، پلنگ کش، کلاه شیطان و گرگ کش شناخته می شود که گیاهی بسیار سمی است و باید در خوردن آن احتیاط شود اما به سبب گل های بلند بنفش آبی آن مورد توجه بسیاری باغبانان قرار گرفته است.

سم ایجاد شده از این گیاه آکونیت نامیده می شود که در مناطقی از جهان به عنوان سم پیکان برای شکار خرس و بز کوهی استفاده می شود بعلاوه در گذشته از این گیاه برای آزمایش های وحشتناک بر روی انسان ها استفاده میشده است.

گیاهان کشنده

مونکشود

ملکه سمی و کلاه ایمنی شیطان میتوانند نام های دیگر گیاه مونکشود باشند و بومی اروپای شرقی می باشد که این گیاه به دلیل رنگ چشک گیر بنفش آن قابل توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است و در صورت بلعیدن، گیاه میتواند منجر به مرگ سریع و فوری فرد شود و حتی لمس آن نیز موجب خفگی در فرد شود.

کرچک

ممکن است برای شما تعجب آور باشد که بدانید کرچک میتواند مرگ بارترین سم گیاهی باشد زیرا دارای پروتئینی سمی به نام ریسین هستند که به شدت میتواند آثار مخرب خود را بر روی بدن انسان بگذارد و طی چند دقیقه منجر به مرگ یک فرد بالغ شود.

روغن کرچک با روش های ایمنی تهیه می شود.

نشانه های دیگر خوردن این گیاه میتواند استفراغ، دل پیچه، اسهال خونی، درد در معده و روده باشد.

شوکران آبی

گیاه شوکران آبی از سمی ترین گیاهان در تمامی آمریکای شمالی است که به دلیل برگ های ریز سفید شباهت بسیاری به هویج وحشی دارد و تنها تفاوت آن ها در آن است که هویج وحشی یک غنچه ی قرمز در مرکز گل سفید خودش دارد. گل ها و ساقه های این گیاه سمی نیستند ولی ریشه های گیاه سرشار از مواد سمی است که در صورت خورده شدن میتواند تشنج و حملات عصبی برای فرد ایجاد کند که حتی منجر به مرگ او نیز شود.

چشم خرچنگی گیاهی با دانه های سمی

چشم خرچنگی یکی از گیاهان بالارونده و بومی استرالیا و آسیاست که دانه های قرمز آن به شدت سمی است اما به عنوان گیاهی زینیتی بسیار محبوب است و در برخی کشور ها دارای اهمیت فرهنگی و مذهبی نیز می باشد ولی باید بدانید خوردن حتی یک دانه از آن نیز میتواند برای فرد بسیار کشنده باشد.

تنباکو

یکی از سمی ترین و محبوب ترین گیاهان در میان مردن تنباکو است که در جهان به طور تجاری بیش از گیاهان دیگر کشت می شود ولی برگ های ان دارای آلکالوئیدهای سمی نیکوتین و آنابازین است که اگر مستقیما خورده شود ممکن است موجب مرگ شود البته این نکته را نیز در نظر داشته باشد که مصرف آن به صورت غیر مستقیم نیز بسیار خطرناک است و طبق گزارش سازمان جهانی هر ساله موجب مرگ 8 میلیون نفر می شود که عمده پیامد های آن به شکل دود است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *