گیاهان آپارتمانی

11 نکته در مورد آنچه در کارت همدردی بنویسید

11 نکته در مورد آنچه در کارت همدردی بنویسید

در کارت همدردی چه چیزی بنویسیم؟

از بین تمام کارت هایی که باید بنویسید، کارت همدردی ممکن است سخت‌ترین باشد. وقتی کسی که دوستش داریم غمگین است، تنها چیزی که می خواهیم این است که همه چیز را بهتر کنیم. برای پیدا کردن “کلمات جادویی” که درد آنها را از بین می برد. حقیقت این است که هیچ کلمه جادویی وجود ندارد، اما کارت‌های همدردی همچنان می‌توانند آرامشی را که بسیار مورد نیاز است، ارائه دهند، فقط با این که بدانند شما آنجا هستید و به آنها فکر می‌کنید.
همه کارت‌های همدردی متفاوت هستند و آنچه در داخل می‌گویید به شخصی که برایش نامه می‌نویسید، رابطه‌ای که با او دارید و ماهیت از دست دادن بستگی دارد. با این حال، نکات جهانی وجود دارد که برای همه کارت‌های سوگواری اعمال می‌شود، و مهم است که قبل از برداشتن خودکار (یا گرفتن صفحه‌کلید) و شروع نوشتن، این نکات را در نظر داشته باشید.

کارت ابراز همدردی

نحوه نوشتن متن کارت پستال همدردی

1. همیشه بهتر است چیزی بگویید

برخی از افراد از ارسال کارت همدردی اجتناب می کنند زیرا از گفتن چیز اشتباه می ترسند، اما حقیقت این است که همیشه بهتر است چیزی بگویید. اعتراف به غم و اندوه عزیزانتان مهم است. اگر واقعاً با کلمات مناسب دست و پنجه نرم می کنید، یک «فکر کردن به شما» یا «من برای شما اینجا هستم» می تواند کافی باشد.
هیچ کلمه ای وجود ندارد که بتواند واقعاً احساس بهتری در آنها ایجاد کند، اما دانستن اینکه آنها را دوست دارند و از آنها مراقبت می کنند مایه آرامش خواهد بود.

2. هیچ وقت خیلی زود یا دیر نیست

هیچ زمان اشتباهی برای ارسال کارت همدردی وجود ندارد. هیچ وقت خیلی زود یا دیر نیست بنابراین فکر نکنید که این پنجره صرفاً به این دلیل است که چند هفته (یا حتی ماه) از داغدار شدن عزیز شما گذشته است. بسیاری از کسانی که غمگین هستند می گویند که مراقبت و تماس دوستان مدت کوتاهی پس از تشییع جنازه قطع می شود،
بنابراین، در واقع، ارسال چیزی بعداً می تواند راهی واقعاً متفکرانه برای نشان دادن به خاطر داشتن شما باشد. غم و اندوه هیچ جدول زمانی ندارد، بنابراین حتی اگر برای شما دیر به نظر برسد، شما واقعاً چیزی را تأیید می کنید که هنوز برای آنها تازگی دارد و آنها هر روز با آن زندگی می کنند.

3. مناسبت ها را علامت گذاری کنید

سالگردها، تولدها، روز مادر، روز پدر… روزهای خاص می‌تواند برای افراد داغدار دردناک باشد، بنابراین یک حرکت کوچک برای اطلاع دادن به آنها برای اینکه بدانند شما را به یاد آورده‌اید می‌تواند در سخت‌ترین لحظات بسیار معنی داشته باشد.
«اول‌ها» دردناک هستند، اما سال‌های بعدی نیز به همان اندازه چالش‌برانگیز هستند، بنابراین در نظر بگیرید که آن را به عنوان یک ژست سالانه در نظر بگیرید.
کارت ابراز همدردی

متن کارت پستال همدردی

4. خاطره ای از فردی که از دست داده اند به اشتراک بگذارید

اگر نزدیک بودید یا خاطرات برجسته ای از فردی که دوستتان از دست داده است دارید، آن را در کارت با او به اشتراک بگذارید. حتی اگر به نظر شما داستانی کوچک یا احمقانه به نظر می رسد، برای آنها چیزی است که می توان آن را ارزشمند دانست. اگر آن شخص را به خوبی نمی شناختید، ممکن است زمان هایی را که دوستتان درباره او صحبت کرده است یا تأثیری که بر زندگی او گذاشته است را ذکر کنید. تصدیق کوچکی از عمق عشق و رابطه ای که با هم داشتند.

5. در مورد پیشنهادات کمک خاص باشید

«اگر به چیزی نیاز دارید به من اطلاع دهید»، مهربانی با کسانی است که از دست داده‌اند، اما ممکن است آن‌ها احساس خجالتی یا ناخوشایندی داشته باشند که نتوانند کمک بخواهند یا مشخص کنند که بیشتر به چه چیزی نیاز دارند. آنها حتی ممکن است ندانند به چه چیزی نیاز دارند

مه مغزی برای کسانی که سوگوار هستند رایج است – بنابراین به جای آن یک سؤال را امتحان کنید: “آیا کاری می توانم انجام دهم؟” همچنین می‌توانید پیشنهادهای خاصی ارائه دهید، مانند «من می‌توانم برای شما غذا بردارم و آن را در آستان خانه بگذارم» یا «می‌توانم برای شما چیزی بپزم/تمیز کنم/لباس‌ها را بشویید». منتظر نمانید تا آنها بپرسند.

6. ضرر خود را با هم مقایسه نکنید

همه غم و اندوه مربوط به شخصی است که آن را تجربه می کند، به این معنی که مقایسه ها هر چند که ممکن است خوش نیت باشند – اغلب برای کسانی که دوران سختی را پشت سر می گذارند مفید نیست. مراقب باشید که پیام خود را در مورد خود یا تجربیات خود ارسال نکنید و در عوض روی ارسال حمایت از شخص داغدار در کارت خود تمرکز کنید.

7. آرزوهای آینده را دنبال کنید

متأسفانه، غم و اندوه چیزی نیست که فرد مورد علاقه شما به سادگی از آن “حرکت کند”. این به صورت موجی می آید، با برخی از دوره ها دشوارتر از دوره های دیگر. به همین دلیل است که پیشنهاد می‌کنیم کارت‌های همدردی را مدت‌ها بعد از رویداد نیز ارسال کنید – حتی یک پیگیری کوتاه «فکر کردن به شما» چند ماه پس از اولین کارت می‌تواند معنی زیادی داشته باشد.

8. اندوه را در میان فرهنگ ها در نظر بگیرید

همه اعتقادات مذهبی، فرهنگی یا معنوی یکسانی ندارند، بنابراین مهم است که هنگام نوشتن یک کارت همدردی به اعتقادات عزیزتان توجه داشته باشید. در حالی که ممکن است با این امید که کسانی را که از دست داده‌ایم از بالا به ما نگاه می‌کنند آرامش پیدا کنید، ممکن است شخصی که برایش نامه می‌نویسید به زندگی پس از مرگ اعتقاد نداشته باشد.
اگر می‌دانید که می‌دانند، می‌توانید پیام کوچکی را اضافه کنید که به آن باورها اشاره می‌کند، اما اگر مطمئن نیستید، از قرار دادن آن در کارت همدردی خود اجتناب کنید.

9. از توصیه یا پیش بینی دوری کنید

به جای اینکه بخواهید نصیحت کنید یا به کسی بگویید که چه احساسی خواهد داشت، کافی است به سادگی حمایت خود را نشان دهید و به او فضایی برای صحبت بدهید. اگر تصمیم بگیرند که می خواهند به دنبال مشاوره باشند یا در مورد تجربیات شما بپرسند، به موقع این کار را انجام خواهند داد.
کارت ابراز همدردی

10. خانواده را در احوالپرسی خود بگنجانید

اگر شخصی که برایش نامه می‌نویسید با افراد غمگین زندگی می‌کند (مانند شریک زندگی، والدین یا فرزندانشان)، ممکن است بخواهید نام او را هنگام خطاب کردن کارت درج کنید. همچنین می‌توانید دو کارت همدردی جداگانه بنویسید: یکی که بیشتر برای شخصی که به او نزدیک هستید و دیگری برای کل خانواده است.

11. انتظار پاسخ نداشته باشید

نمونه هایی از آنچه در کارت همدردی باید بنویسید

در اینجا چند نمونه از پیام های همدردی آورده شده است تا هنگام نوشتن یک کارت همدردی به شما الهام بخشد…

کوتاه و ساده

  • برای از دست دادن شما متاسفم
  • ارسال عشق در این زمان سخت.
  • دلم برای تو می سوزد

پیشنهادات کمک عاطفی و عملی

  • من برای شما اینجا هستم
  • نمی‌دانم هیچ چیزی نمی‌توانم بگویم درد تو را کم نمی‌کند، اما اگر به شانه‌ای برای گریه کردن نیاز داری، اینجا هستم.
  • ما دوست داریم برای هزینه های تشییع جنازه پول بگذاریم. لطفا به ما اطلاع دهید که در کجا می توانیم کمک کنیم.
  • اگر در مورد بچه ها به کمک نیاز دارید، مایلیم آنها را داشته باشیم تا کمی به شما فضا بدهیم.
  • اگر به بازدیدکنندگان علاقه دارید، من دوست دارم به اطراف بیایم و در مورد هر چیزی که نیاز دارید کمک کنم، حتی اگر فقط با هم صحبت کنیم و گریه کنیم.
  • امروز میرم خرید غذا چه چیزی می توانم برای شما انتخاب کنم؟

پیامی که انتخاب می‌کنید می‌تواند به شما کمک کند تا حرف درست را در زمان مناسب و بدون توهین به کسی بگویید.

در اینجا پیام های نمونه ای وجود دارد که می توانید از آنها برای الهام بخشیدن به هنگام نوشتن پیام خود استفاده کنید.

با وجود از دست دادن حضور پدرت. ما می دانیم که خداوند او را مأمور کرده است که در طول زندگی شما مراقب شما باشد.

عمیق ترین همدردی ما با خانواده و دوستان قربانی این حادثه تلخ است. امیدواریم در این دوران سخت آرامش و قدرت پیدا کنند.

باشد که خاطرات خوش مادرتان در این دوران سخت زندگی شما را به آرامش برساند. قلب و دعای من برای شما و خانواده تان است.

در این ایام غم انگیز به شما صمیمانه تسلیت عرض می نماییم. پروردگار ما به شما و عزیزانتان آرامش دهد.

پیام های شخصی

از شنیدن خبر X بسیار ناراحت شدم. روزی را که برای اولین بار با هم آشنا شدیم و او یکی از شوخی‌هایش را انجام داد، به یاد می‌آورم و می‌دانستم که دوستان محکمی خواهیم بود. او به شدت دلتنگ خواهد شد.
شنیدن خبر درگذشت ایکس به هر دوی ما ضربه سختی زد. او همیشه در مورد شما و بچه ها صحبت می کرد. یادت هست چه زمانی او آهنگ عروسی شما را یاد گرفت تا بتوانیم آن را در جشن سالگرد شما پخش کنیم؟ او می خواست آن روز خیلی خاص باشد.
در این دوران سخت تمام عشقم را برایت می فرستم. امیدوارم با دانستن اینکه او عشق زندگی خود را به نوه ها منتقل کرده است، خیالتان راحت باشد. آنها اعتباری برای او هستند.

در پیام تسلیت چه باید گفت

وقتی پیام تسلیت می فرستید، مهم ترین چیز این است که حمایت کنید. در اینجا چند نکته در مورد آنچه که باید در پیام تسلیت گفت وجود دارد:

1. از شخص برای تماس با او تشکر کنید.

2. ابراز تسلیت.

3. اجازه دهید فرد بداند که شما در کنار او هستید.

4. بپرسید که آیا کار دیگری می توانید انجام دهید.

در پیام تسلیت چه چیزی نباید گفت

وقتی کسی که دوستش داریم یکی از عزیزانش را از دست داده است سخت است بدانیم چه بگوییم. گاهی اوقات سخت ترین کار، سکوت است. در اینجا مواردی وجود دارد که قطعاً بیان آنها در پیام تسلیت مناسب نیست:

اصرار نکنید که متاسفید. لازم نیست و فقط باعث می شود فرد احساس ناخوشایندی بیشتری کند.

فقط در صورتی که می دانید که آنها به کمک نیاز دارند، در ترتیبات مراسم خاکسپاری یا مراقبت از خانواده کمک کنید. آنها افراد زیادی خواهند داشت که به آنها کمک می کنند.

هیچ گونه فرضی در مورد احساس فرد ایجاد نکنید. فقط با کلمات ساده تسلیت بگویید.

منبع : 11 tips on what to write in a sympathy card

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *