گیاهان آپارتمانی, معرفی گیاه

معرفی و نماد گل نرگس

گل نرگس

گل نرگس یکی از دوست داشتنی ترین گل های فصل بهار است. نشانه این است که زمستان در نهایت، با برکت در حال عقب نشینی است، این گل کوچک به راحتی از نظر احساسی و زیبایی شناختی به آن وابسته می شود. با این حال، این گل چیزی بیشتر از چهره شاد آن دارد. نماد نرگس نیز تاریخ غنی و جالبی دارد، به ویژه در غرب بریتانیا.

گل نرگس شیراز

گل نرگس نماد چیست

گل های نرگس به رنگ سفید، زرد و نارنجی مزین شده و دارای دو نوع کم پر و پُر پر است. نرگس زرد نماد احساساتی نظیر رشد و رویش مجدد و فرا رسیدن بهار زندگی است و به راحتی می تواند اینگونه عواطف را بروز دهد. نرگس که با نام علمی Narcissus شناخته می شود، نام خود را وام دار نام یکی از اساطیر یونان است.

The Farmer’s Almanac می گوید که یک افسانه قدیمی ولزی وجود دارد که می گوید اگر اولین گل نرگس فصل را ببینید، “در سال آینده از ثروت برخوردار خواهید شد.”

نرگس ها نماد چه چیزی هستند

گل نرگس

گل نرگس

از آنجایی که نرگس زرد نماد شادی، خوشی، امید و زندگی مجدد است، در انجمن سرطان آمریکا، فعالیتی با نام روزهای نرگس زرد راه‌اندازی شده تا علاوه بر آگاهی مردم از سرطان، برای کمک به افراد مبتلا، پول و کمک های نقدی جمع‌آوری شود.

ویژگی های نمادین نرگس

گلبرگ :

گل نرگس شیراز

گلبرگ گل نرگس

نژادهای مختلفی وجود دارد، اما نرگس سنتی شش گلبرگ دارد. شش عدد هارمونیک است. در واقع زهره حاکم عدد شش است و حس عشق را منتقل می کند. انرژی عددی شش نیز بیانگر: اعتدال، آرامش، حقیقت و تعادل است.

رنگ :

رنگ گل نرگس

معانی نمادین نرگس به زهره که مخفف عشق، محافظت و اشتیاق است، مرتبط است

با نوآوری‌ها در رشد هیبریدهای گل و تنوع، گل نرگس می‌تواند رنگ‌های زیادی داشته باشد
اما رنگ سنتی آن زرد است. زرد با چاکرای شبکه خورشیدی مرتبط است،
و بنابراین با ما در مورد: درخشندگی، مرکزیت، سرزندگی، انرژی، مسائل اصلی، زندگی و حتی اجتماع صحبت می کند. زرد همچنین یک رنگ مرتبط با خورشید است که ما را به یاد ویژگی های حیات بخش می اندازد.

شکل :

همانطور که گفته شد، نرگس شبیه یک شیپور است. معانی نمادین نرگس ما را ترغیب می کند
که به اصطلاح «شاخ های خود را دربیاوریم». این زمانی است
(بهار، زمانی که نرگس در حال نزدیک شدن است) برای اعلام رشد روح ما پس از یک خواب طولانی.
اجازه دهید موسیقی روح شما در میان اترها به صدا درآید، صدای شادی را به جهان بفرستد، و بگذارید هماهنگی های درونی شما شادی واضحی را در قلمروهای آگاهی طنین انداز کند.

رایحه و بوی خاص گل نرگس

در گیاهان دارویی و پزشکی قدیم از رایحه گل نرگس به عنوان نوعی مسکن استفاده می کردند.

این کاملا مسحور کننده و آرامش بخش است. برای کسانی که ذهن بیش فعال یا اختلالات اضطرابی دارند، گفته می‌شود که بوی نرگس ذهن را مبهوت می‌کند
به فرد اجازه می‌دهد پس از یک تجربه استرس‌زا کمی آرام شود.

معنی معنوی نرگس

به گفته برخی از مورخان، گل رز شارون که در کتاب مقدس به آن اشاره شده است، گلی است که شبیه به نرگس است. بر اساس اساطیر، یک نرگس درست قبل از مصلوب شدن عیسی در جتسیمانی شکوفا شد تا از عیسی عادل خیانت شده دلجویی کند.
معنی گل نرگس همچنین نمادی از قیام گتو ورشو است که بزرگترین قیام یهودیان در طول جنگ جهانی دوم بود. هر سال در 19 آوریل، شورش گرامی داشته می شود و بسیاری برای نشان دادن احترام خود، نرگس های کاغذی زرد می پوشند. نرگس یکی دیگر از شکوفه های مکرر است که در نزدیکی عید پاک یافت می شود. آنها نه تنها فصلی هستند، بلکه مسیحیان به طور طبیعی آنها را با رستاخیز عیسی به عنوان نمادهای بازسازی و تولد دوباره یکی می‌دانند.

معنی گل نرگس زرد

رنگ زرد با انواع احساسات خوب از جمله شادی، خوش بینی و رفاه همراه است.

معنی گل نرگس سفید

گل های سفید نشان دهنده خلوص، معصومیت و شروع های جدید هستند.

معنی گل نرگس نارنجی

نرگس نارنجی نشان دهنده شجاعت، غیرت، سلامتی و دوستی است.

معنی گل نرگس صورتی

نرگس های صورتی اغلب با عشق افلاطونی مرتبط هستند.

معنی گل نرگس بنفش

نرگس بنفش اغلب با خودخواهی یا خود شیفتگی همراه است.

فهرست سریع معانی نمادین نرگس

  • وضوح
  • سرزندگی
  • حافظه
  • بازسازی
  • خلاقیت
  • الهام گرفتن
  • اطلاع
  • بخشش
  • بازتاب درونی

در سطح شخصی، معنی گل نرگس با وضوح، الهام و تولد دوباره سروکار دارد.
آیا می دانستید که پیازها برای یک ماده شیمیایی که به درمان آلزایمر کمک می کند
برداشت و پردازش می شود؟ بله نمادگرایی در آن وجود دارد. بنابراین اغلب، عناصری که در طبیعت یافت می‌شوند و به آنها کمک می‌کنند، در شیء تقلید می‌شوند.
در این مورد،دسته گل نرگس نمادی از وضوح و تمرکز درونی است. من تصادفی نمی یابم که از جوهرهای حیاتی آن برای کمک به ناهماهنگی های ذهنی استفاده می شود.

گل نرگس نماد چیست؟

گل نرگس زرد

ما می توانیم از معنای گل نرگس برای بهبود زندگی خود به روش های پر جنب و جوش استفاده کنیم. مدیتیشن روی این گل می تواند نتایج شکوفایی را به همراه داشته باشد
مانند: ظهور، درک، وضوح، الهام. نرگس می تواند حضور در لحظه را به ما یادآوری کند.
آیا با نگرانی های آزاردهنده آینده دست و پنجه نرم می کنید؟ با نرگس بنشینید تا یک لنگر در حال حاضر کنید. ممکن است تأثیر آن را به‌طور فوق‌العاده‌ای آرامش‌بخش و پایه‌گذار بیابید.

امیدوارم از این مقاله در مورد معانی نمادین نرگس لذت برده باشید. شاید شادی و الهام بخشی از این گل های پیاز دوست داشتنی باشد. و به یاد داشته باشید، یکی از بزرگترین درس های نرگس این است
“لحظه را بچشید.” چرا؟ از آنجا که شکوفه های آنها فقط یک بار در سال می آید آنها زودگذر هستند
پس از زیبایی و شادی لذت ببرید تا می توانید تمام خوبی ها را بمکید!

اگر علاقه دارید میتوانید مقاله خودتان دسته گل ژیپسوفیلا را در 5 مرحله ساده بسازید رو مطالعه کنید

مثل همیشه، از خواندن شما متشکرم، و اگر این مقاله را دوست داشتید، اگر آن را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید، سیتی گل همراه سبز خانه شما

منبع : Symbolic Daffodil Meanings

گل نرگس چه شکلی است؟

گل نرگس معمولی یک گل زرد یا سفید دیدنی با شش گلبرگ و یک تاج مرکزی به شکل شیپور است، با این حال، انواع مختلفی تولید شده نیز موجود است

نرگس نماد چیست؟

نرگس ها نماد بهاری هستند که نشان دهنده آغاز و تولد دوباره است. با رنگ زرد روشن و شاد، آنها یک نشانه خوب و تأیید کننده زندگی هستند

5/5 - (7 امتیاز)
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *