معرفی گل

گل ماه خرداد گل رز و پیچ امین الدوله

گل تولد خرداد

گل های تولد معمولاً معانی خاصی دارند و برای افرادی که در هر ماه متولد می شوند مهم هستند. مانند چندین همتای خود، ماه تولد خرداد دارای دو گل رسمی تولد است.

گل ماه خرداد چیست؟

آنها گل رز و پیچ امین الدوله هستند و هر کدام به روش خاص خود منحصر به فرد هستند. جدا از اینکه دو گیاه مجزا و متمایز هستند، گل های تولد خرداد هر دو نماد و معنای زیادی به آنها متصل هستند.

گل رز و پیچ امین الدوله، دو گلی که در سومین ماه سال به اوج خود می رسند، از دیرباز با خرداد مرتبط بوده اند. درباره گل رز و پیچ امین الدوله در باغ و نماد شگفت انگیز آنها در زندگی ما بیشتر بدانید.

گل رز

گل رز یکی از شناخته‌شده‌ترین گل‌ها است که اغلب به عنوان نشانه محبت به آن داده می‌شود، زیرا از دیرباز نماد عشق بوده است.

گل های رز شاید محبوب ترین گل های جهان باشند، زیرا در طیف گسترده ای از رنگ ها موجود هستند و به عنوان هدایایی عالی، صرف نظر از مناسبت، استفاده می شوند.

گل رز که اغلب “ملکه گل ها” نامیده می شود، به همان اندازه که در دسته های گل بریده شده است، به عنوان بخشی از یک بوته زیبا به نظر می رسد. آنها در سرتاسر جهان بسیار محبوب هستند، با گل های رز مصنوعی به عنوان جایگزین های آسان و قابل فروش در زمانی که رزهای تازه در دسترس نیستند.

تاریخچه گل رز نیز به قدمت زیادی برمی گردد. در واقع، شواهد فسیلی نشان می دهد که این گیاه چند ساله گلدار حدود 35 میلیون سال قدمت دارد!

به عنوان یک جنس به طور گسترده کشت شده، گل رز تقریباً 150 گونه مختلف دارد که در سراسر جهان رشد می کنند. اولین کشت این گل متولد خرداد به چین، ژاپن و آسیای مرکزی تقریباً 5000 سال پیش برمی گردد. نام این گیاه از کلمه لاتین rosa گرفته شده است و این به خود گل اشاره دارد.

معنی گل رز چیست؟

وقتی صحبت از هر نوع مناسبت خاصی می شود، گل رز معمولاً در ذهن میلیون ها نفر است. به طور خاص، روز تولد، روز مادر و روز ولنتاین معمولاً با این گل ها مرتبط است – هر چه باشد، گل رز بیهوده “گل عشق” نامیده نمی شود.

جدا از اینکه گل عشق است، گل تولد خرداد دارای معانی متعددی است و بسیار نمادین است. برای اولین بار، شکوفه گل رسمی برای پانزدهمین سالگرد ازدواج است .

به عنوان گل های بریده در دسته گل ها، رزها بسته به رنگشان می توانند معانی مختلفی را منتقل کنند.

به عنوان مثال، گل رز قرمز نماد عشق رمانتیک است. به همین دلیل است که آنها در روز ولنتاین بسیار محبوب هستند و اغلب به شرکای عاشقانه هدیه داده می شوند. این رنگ گل بیانگر عشق، اشتیاق و عاشقانه است.

گل رز زرد معمولاً با دوستی و اعتماد همراه است. ارائه یک دسته گل رز زرد به کسی نشان می دهد که چقدر عمیقاً از رابطه خود با آنها قدردانی می کنید.

در همین راستا، رزهای سفید نشان دهنده فروتنی، خلوص، معصومیت و آغازهای جدید هستند.

گل رز صورتی نماد قدردانی، تحسین، قدردانی و شادی است، در حالی که رز نارنجی نشان دهنده میل، جسارت و اشتیاق است.

حقایق جالب در مورد گل رز

گل ماه خرداد

گل ماه تولد خرداد

اساطیر یونانی می گوید که آفرودیت، الهه عشق، زمانی که اشک هایش با خون آدونیس، معشوق فانی او ترکیب شد، گل رز را خلق کرد.

در مصر باستان، کلئوپاترا به دنبال معاشرت با بوی گل رز بود، بنابراین او از گل ها در حضورهای عمومی استفاده می کرد و در شب عروسی خود تخت خود را با گلبرگ های رز پر می کرد.

پیوند بین گل رز و عاشقانه پیوندی در تاریخ است.

گل رز در مورد بچه های متولد خرداد چه می گویند؟

گل رز به متولدین خرداد فداکاری، ایمان و افتخار می دهد و آنها را دوستان، عاشقان و اعضای خانواده فوق العاده می سازد.

نکاتی برای خرید گل رز

به آرامی انگشتان خود را روی گلبرگ های رز بکشید تا ببینید تازه هستند یا خیر. اگر محکم و ترد باشند، خوب هستند. اما اگر احساس نرمی کنند، در آستانه پژمرده شدن هستند.

پیچ امین الدوله

همراه با گل رز، پیچ امین الدوله نیز گل رسمی تولد خرداد است. در حالی که پیچ امین الدوله ممکن است به اندازه گل رز محبوب نباشد، اما هنوز هم معنای زیادی دارد و به دسته گل های شاخه بریده افزوده می شود.

گل های پیچ امین الدوله در طیف وسیعی از رنگ ها از جمله زرد، صورتی و قرمز موجود هستند. با این حال، محبوب ترین نوع پیچ امین الدوله، گل سفید است. اگرچه این گل ها کوچک هستند، اما به خاطر معطر بودن فوق العاده معروف هستند. در نتیجه گرده افشان هایی مانند پروانه ها و مرغ مگس خوار را به راحتی جذب می کنند.

معنی پیچ امین الدوله چیست؟

به دلیل شهد بسیار معطر گل، پیچ امین الدوله نمادی از حس شیرینی است. به علاوه، آنها معمولاً با نماد مراقبت و انرژی مادری مرتبط هستند.

گل های پیچ امین الدوله نیز به طور سنتی نماد شادی و عشق ابدی هستند، به همین دلیل است که اغلب در دسته گل ها و دکوراسیون عروسی گنجانده می شوند. با این حال، بر خلاف گل رز، گل‌های کوچک‌تر و پیچیده‌تری دارند، بنابراین اغلب آنها را با هم دسته‌بندی می‌کنند یا در دسته‌های معطر زیبا برای جلوه کامل آویزان می‌شوند.

پیچ امین الدوله در مورد نوزادان متولد خرداد چه می گوید؟

گل تولد خرداد

گل تولد ماه خرداد

رایحه شیرین آنها بیانگر خلق و خوی دوستانه متولدین ماه خرداد است.

نکاتی برای خرید پیچ ​​امین الدوله

مطمئن شوید که برگ های گل ها سالم و سبز هستند. اگر متوجه قهوه ای شدن شدید یا اینکه ساقه شروع به ریزش برگ ها کرد، به سراغ دسته گل دیگری بروید.

خرید گل برای متولدین خرداد

به دلیل تنوع رنگی بسیار زیاد در گل رز، هنگامی که آنها را با پیچ امین الدوله در یک دسته گل برای شخصی خاص ترکیب می کنید، می توانید پیام نسبتاً دقیقی ایجاد کنید.

برای مادر یا پدر شما

دادن یک دسته گل ترکیبی از گل رز زرد و پیچ امین الدوله به والدینتان نشان دهنده احساسات گرم و علاقه شما به آنها است. آنها همچنین نماد قدردانی هستند، چیزی که برای گل روز مادر و گل روز پدر شما بدون شک کاملاً سزاوار آن هستند!

برای شریک زندگی شما

گل رز قرمز روشی است که از گذشته برای اینکه به کسی بگویید دوستش دارید است. این شکوفه ها اشتیاق و میل را منتقل می کنند و کاملاً با پیچ امین الدوله جفت می شوند تا به شخص خاص خود بگویید که چقدر برای شما اهمیت دارد.

برای یک دوست یا همکار

رزهای صورتی به نمادی کلاسیک از ظرافت و ظرافت تبدیل شده اند و پیامی از قدردانی و تحسین را به گیرنده انتقال می دهند. رنگ ملایم این شکوفه ها راهی عالی برای گفتن به دوست یا همکارتان است که آنها را تحسین می کنید.

ادای احترام گل افسانه ای (رز)

بزرگترین دلیل محبوبیت گل ها به عنوان هدیه ارتباط آنها با احساسات است. چه بخواهید با عشق، شادی، محبت، قدردانی یا عاشقانه ارتباط برقرار کنید، می توانید یک دسته گل متفکرانه از گل های تولد خرداد بسازید که آنچه را که می خواهید بیان کنید. و مطمئناً به کسی که دوستش دارید چیزی برای لبخند زدن می دهد!

منبع : trulyexperiences

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *