گیاهان آپارتمانی

کاملترین روش تکثیر آنتوریوم در آب

رشد آنتوریوم در آب

مقدمه

در این مقاله قرار است با شرایط رشد آنتوریوم در آب به‌طور کامل آشنا شوید و با رعایت کردن نکات فوق به راحتی از گیاه خود در آب مراقبت کنید. چنانچه سوالی درباره رشد آنتوریوم در آب دارید می توانید با کارشناسان فروشگاه آنلاین سیتی گل در میان بگذارید.

نزدیک به 1000 گونه از گیاهان آنتوریوم وجود دارد. همه اینها بومی مکان هایی با آب و هوای گرم و گرمسیری هستند. بیشتر آنها براکت های مومی رنگارنگ و برگ های براق تولید می کنند. شما اغلب می توانید آنها را برای فروش پیدا کنید که به یک تکه سنگ آتشفشانی یا سنگ پا چسبانده شده اند. این در آب خیس می شود و رطوبت را تا برگ ها می گیرد. این شما را به این سوال سوق می دهد که آیا می توانم آنتوریوم را در آب پرورش دهم؟

احتمالاً سعی کرده‌اید یک قلمه را در آب ریشه‌اندازی کنید، اما آیا سعی کرده‌اید یک گیاه را فقط در آب رشد دهید؟ گیاهان آنتوریوم شرایط گرم و مرطوب را دوست دارند، بنابراین رشد آنها در آب ممکن است. تفاوت بین آنتوریوم در آب و خاک در مراقبت است. یک آنتوریوم فقط در آب بیشتر به تغذیه مکمل نیاز دارد. آموزش پرورش آنتوریوم در آب برای نمایش چشم نواز گیاه و ریشه های آن.

آیا می توانیم آنتوریوم را در آب پرورش دهیم؟

یک آنتوریوم فقط در آب، در یک گلدان شفاف، نمایش خیره کننده ای ایجاد می کند. اما به خاطر داشته باشید که گیاه مواد مغذی را که معمولاً از خاک برداشت می کند، دریافت نمی کند. مواد معدنی در اکثر آب لوله کشی وجود ندارد، بنابراین از آب معدنی برای دادن برخی از این مواد ضروری به گیاه استفاده کنید. اگر آب لزج در لیوان باقی بماند، آنتوریوم در آب در مقابل خاک در نهایت می تواند پوسیده شود. هیدروپونیک را در نظر بگیرید که در آن گیاهان در آب رشد می کنند. آنها محلول های مغذی سخاوتمندانه، دماهای کنترل شده و معمولاً آب در حال حرکت را برای افزایش جذب اکسیژن به ریشه ها دریافت می کنند. اگر تمام این شرایط را مهیا نکنید، یک آنتوریوم که فقط در آب نشسته باشد، در نهایت آسیب خواهد دید.

نحوه رشد آنتوریوم در آب

شروع یک آنتوریوم در آب بسیار ساده است. یک ظرف شیشه ای انتخاب کنید تا بتوانید ریشه ها را ببینید. یک شیشه سنگ تراشی یا گلدان شفاف تا زمانی که به اندازه کافی بزرگ باشد که توده ریشه را در خود جای دهد به خوبی کار می کند. آنتوریوم خود را از خاکش جدا کنید و ریشه ها را به آرامی در آب ولرم بشویید. این کار باعث می شود ظرف آب گل آلود و کدر نشود. برای بهترین نتیجه، از آب با دمای اتاق استفاده کنید که زمان گاز گرفتن را داشته است یا از آب معدنی در دمای اتاق استفاده کنید. شما فقط به اندازه ای نیاز دارید که ریشه ها را بپوشانید اما نه ساقه ها را. گیاه را در ظرف قرار دهید و لذت ببرید.

مراقبت از آنتوریوم در آب

اگر از آب معدنی استفاده نمی کنید، ممکن است آب لوله کشی شما رسوبات آهکی روی ظرف ایجاد کند. برای کمک به کاهش این تغییر رنگ، آب را مرتباً عوض کنید. یک بار در ماه، در هنگام تعویض آب، چند قطره غذای گیاهان آپارتمانی را به آب جدید اضافه کنید. محفظه را در نور غیرمستقیم نگه دارید و از پنجره هایی با داغ ترین پرتوها اجتناب کنید. آنتوریوم ها گیاهان بسیار رواقی هستند و نیاز به مراقبت خاصی ندارند. تغییرات آب، مواد مغذی، گرما و روشنایی مناسب تمام چیزی است که برای مراقبت از آب آنتوریوم نیاز دارید.

شرایط نگهداری گیاه باباآدم

رشد هیدروپونیک
آنتوریوم ها، درست مانند سایر گیاهان آپارتمانی، می توانند در آب زنده بمانند به شرطی که به آنها آنچه را که برای ادامه رشد نیاز دارند بدهید. باغبانی هیدروپونیک نوعی از کشت آبی است که در آن گیاهان در آب رشد می کنند. این فرآیند شامل شستشوی ریشه ها از خاک و قرار دادن آنها در آب است.

آنتوریوم یکی از بسیاری از گیاهان آپارتمانی است که در آب به خوبی رشد می کند. برای قرار دادن آنتوریوم در آب، ریشه ها را زیر آب جاری ولرم بشویید تا اثری از خاک باقی نماند تا از پوسیدگی ریشه ها در آب جلوگیری شود. یک گلدان شیشه ای زیبا انتخاب کنید (ما گلدان های شفاف را ترجیح می دهیم!)، حدود یک چهارم گلدان را با آب پر کنید و گیاه آنتوریوم خود را در آن قرار دهید

آنتوریوم در آب

تکثیر آنتوریوم در آب


معرفی انواع مدل های تاج گل

تکثیر آنتوریوم در آب :

راهنمای گام به گام
در اینجا یک راهنمای گام به گام در مورد نحوه کاشت آنتوریم در آب آورده شده است.

مرحله 1: قلمه های آنتوریم بردارید
خوشبختانه برداشتن قلمه از آنتوریوم آسان است. بهتر است قلمه ها را از بزرگترین گیاه آنتوریوم بگیرید. تقسیم گیاهان بزرگتر به اندازه های کوچکتر آنها را سالم نگه می دارد و شکوفه های بیشتری را تشویق می کند.

گیاه آنتوریوم را از گلدان خارج کرده و ریشه آن را جدا کنید. گیاه را از گلدان بردارید و ریشه ها را تقسیم کنید. به دنبال ریشه ها و شاخه هایی باشید که به راحتی قابل جدا شدن هستند

مرحله 1: قلمه های آنتوریم بردارید

خوشبختانه برداشتن قلمه از آنتوریوم آسان است. بهتر است قلمه ها را از بزرگترین گیاه آنتوریوم بگیرید. تقسیم گیاهان بزرگتر به اندازه های کوچکتر آنها را سالم نگه می دارد و شکوفه های بیشتری را تشویق می کند.

گیاه آنتوریوم را از گلدان خارج کرده و ریشه آن را جدا کنید. گیاه را از گلدان بردارید و ریشه ها را تقسیم کنید. به دنبال ریشه ها و شاخه هایی باشید که به راحتی قابل جدا شدن هستند.

مرحله 2: ظرف مناسب را انتخاب کنید
شما می توانید هر نوع گلدانی را انتخاب کنید – یک شیشه یا یک بطری بازیافتی. با این حال، اگر یکی با گردن باریک را انتخاب کنید، ممکن است نتوانید در صورت نیاز گیاه را بیرون بیاورید. می توانید هر ظرفی را انتخاب کنید که گیاهان زیبای آنتوریوم شما را به نمایش بگذارد.

مرحله سوم: ظرف خود را با آب پر کنید
می توانید از آب لوله کشی با کیفیت بالا برای آنتوریوم های خود استفاده کنید. با این حال، مطمئن شوید که پر از مواد شیمیایی و آلاینده نباشد یا به طور گسترده فیلتر شده باشد و تمام مواد مغذی را از بین ببرد. برای ایمن بودن، بهتر است از آب معدنی (از تشکیل رسوب آهک در ظرف شما جلوگیری می کند) یا آب باران استفاده کنید.

مرحله چهارم: گیاه را در ظرف قرار دهید
همانطور که گیاه خود را در ظرف قرار می دهید، ممکن است لازم باشد از آنها حمایت کنید تا از خم شدن آنها به یک طرف یا واژگون شدن آنها جلوگیری کنید

دانستن نحوه رشد آنتوریوم در آب راه جدیدی برای رشد گیاهان آپارتمانی به شما می دهد. آنها نیاز به نگهداری کمتری دارند و وقتی در ظروف شیشه ای قرار می گیرند زیبا به نظر می رسند.

شما همراهان عزیز میتوانید با کلیک بر روی خرید آنتوریوم به صفحه این محصول در سایت مراجعه و ثبت سفارش خود را تکمیل کنید تیم سیتی گل در تلاش است در کمترین زمان ممکن سفارش شما را تکمیل و ارسال کند

منبع : How to Grow Anthurium in Water

5/5 - (3 امتیاز)

1 نظر در “کاملترین روش تکثیر آنتوریوم در آب

  1. hossein گفت:

    تشکر توضیحات کامل اراپه دادید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *