مراقبت از گیاه

با فیکوس در زمستان چه کنیم؟

نگهداری از فیکوس در زمستان

با فیکوس در زمستان چه کنیم؟

در این مقاله قصد داریم نحوه نگهداری گل فیکوس در فصل زمستان را به شما عزیزان آموزش بدهیم همراه ما در سیتی گل باشید در ادامه نکات و آموزش های مهمی قرار داده ایم

فیکوس ها گیاهانی هستند که با شکوه هستند و بسیاری از دنیاها را ترک می کنند. مشکل این است که این افراد همیشه خود را در مورد نحوه مراقبت از گیاه جدید خود آموزش نمی دهند.

اینگونه است که اغلب آنها یک شبه با وحشت متوجه می شوند که فیکوس آنها تمام برگ های خود را از دست داده است و ریشه هایش پوسیده است که آن را در معرض خطر قرار می دهد.

برای جلوگیری از این امر، بهتر است توصیه های نگهداری را رعایت کنید و یکی از سوالاتی که بسیاری از صاحبان فیکوس از خود می پرسند نحوه نگهداری صحیح فیکوس در زمستان است.

درست است که این یک دوره مهم در نگهداری بسیاری از گیاهان آپارتمانی است و به ناچار سؤالاتی را ایجاد می کند. خوشبختانه برای شما، ما در این مقاله به آنها پاسخ خواهیم داد.

یک دسته کامل از درختان فیکوس مختلف در بازار وجود دارد که هر کدام دارای ویژگی هایی هستند که برای برخی افراد بهتر از دیگران به نظر می رسند. به همین دلیل است که از شما دعوت می کنیم در مقاله خود در مورد این موضوع همه آنها را کشف کنید.

از دمای خیلی سرد با فیکوس در زمستان اجتناب کنید!

اولین چیزی که هنگام صحبت در مورد فیکوس در زمستان باید به آن فکر کنید دما است. در واقع، اگر انواع مختلف فیکوس وجود داشته باشد، نیازهای دمایی آنها به طور کلی مشابه است.

بنابراین، ما می‌توانیم چنین استنباط کنیم که دمای آن در حدود بیست درجه حفظ می‌شود تا بتوانید فیکوسی داشته باشید که در شرایطی که برای آن مناسب است رشد کند.

بنابراین، این بدان معنی است که به شدت از داشتن فیکوس در زمستان که بیرون است، منع می شود، زیرا از کاهش دما پشتیبانی نمی کند. با این حال، برخی از اقلیم ها این اجازه را می دهند.

اگر درجه حرارت به ندرت به زیر ده درجه می رسد، صرفاً محافظت از فیکوس در برابر سرما در طول دوره زمستان باید برای اطمینان از زنده ماندن آن در انتظار بهار کافی باشد.

اگر خانه خود را ترک کنید و تصمیم بگیرید برای صرفه جویی در انرژی، گرمایش را کم کنید، همین کار را انجام دهید. به خاطر داشته باشید که اگر دما بیش از حد کاهش یابد، فیکوس شما به وضوح آن را دوست نخواهد داشت.

بنابراین، کلید حفظ فیکوس در زمستان این است که با تنظیم گرمایش در خانه خود به گونه ای که مطابقت داشته باشد، موفق شوید دمایی را در حدود بیست درجه ثابت نگه دارید.

نگهداری گل فیکوس در زمستان

نگهداری فیکوس در زمستان

معرفی و نماد گل هورتانسیا یا ادریسی

نیاز آبی گیاه را کنترل کنید

فیکوس در زمستان آب کمتری مصرف می کند و منطقی است. بنابراین این نیاز به توجه ویژه دارد، زیرا اگر مقاله های قبلی ما را دنبال کرده باشید، از آسیب های سرریز آب مطلع هستید.

این امر منجر به پوسیدگی ریشه می شود که برای گیاه شما کشنده خواهد بود و بنابراین لازم است در طول زمستان آبیاری را کاهش دهید. با این حال، یک فیکوس در زمستان هنوز هم گاهی به آب نیاز دارد.

به طور متوسط ​​هر 10 روز یک بار بشمارید. باز هم، بررسی وضعیت رطوبت زمین بسیار آسان است. وقتی شروع به خشک شدن کرد، معادل یک لیوان آب اضافه کنید.

مراقب منابع گرما باشید!

همانطور که گفتیم، مراقبت از فیکوس در زمستان عمدتاً برای اطمینان از این است که منابع گرما در خانه شما دمای محیطی را در محدوده 20 درجه تولید می کنند.

برای اکثر مردم، منابع گرما رادیاتورها هستند. با این حال، این رادیاتورها ویژگی خاصی دارند که ناشی از روش گرمایش آنهاست و چیزی را تولید می کند که به آن گرمای خشک می گویند.

این گرما لزوما برای گیاهان خوب نیست و باعث خشک شدن آنها می شود. این نیز نکته مهم دیگری است که در نگهداری از فیکوس در زمستان باید به آن توجه کرد!

با این موضوع درک کنید که لازم است اطمینان حاصل کنید که گیاه شما در تماس مستقیم با گرمایش خانه شما نیست. در غیر این صورت با سرعت زیاد خشک می شود و برگ های خود را از دست می دهد.

بنابراین، اگر فیکوس شما در تابستان نزدیک بخاری پارک شده است
به خاطر داشته باشید که پس از راه‌اندازی آن را کمی به عقب برگردانید تا مشکلی ایجاد نشود. اما راه دیگری نیز برای عمل وجود دارد.

نگهداری گل فیکوس در زمستان

این وسیله عمل بسیار احمقانه است، اما به گیاه شما اجازه می دهد تا با گرمای خشکی که برای تحمل آن بسیار تلاش می کند مقابله کند. هدف بسیار ساده است، آوردن رطوبت مصنوعی.

برای این کار باید هفته ای یک بار کمی آب به طور مستقیم روی برگ های فیکوس اسپری کنید. نیازی به خیس کردن آنها نیست، رطوبت اندک به آنها کمک زیادی می کند.

در حالی که در آن هستید، می توانید آن را نیز پاک کنید. این کار تمام گرد و غباری را که باعث بسته شدن منافذ گیاه شما در داخل آن می شود، از بین می برد.

جلوگیری از ریزش برگ

ریزش برگ در تمام ماه های زمستان رایج است. بیش از حد واکنش نشان ندهید: طبیعی است که گیاه شما با کاهش دما و خشک شدن هوا، برخی از برگ ها را از دست بدهد. این یک راه طبیعی برای گیاه شما برای حفظ انرژی است.

به جای پاسخ به ریزش برگ با آبیاری های مکرر، در واقع آبیاری کمتر فیکوس در زمستان مفیدتر است. چیزی که این درخت واقعا به آن نیاز دارد رطوبت بیشتر است. گیاه فیکوس از مناطق گرمسیری با فصول مشخص می آید – اما به جای گرم و سرد، بین بارانی و خشک تغییر می کند. در حالی که مناطق استوایی باران کمتری را در زمستان تجربه می کنند، رطوبت یک عامل ثابت در طول سال است. با استفاده از دستگاه مرطوب‌کننده، سینی مرطوب‌کننده یا به سادگی با مه‌پاشی گیاه یک روز در میان، شرایط مرطوب را برای گیاه خود حفظ کنید. این به سلامت درخت فیکوس شما کمک می کند و ریزش برگ را به حداقل می رساند

جهت مطالعه بیشتر “آیا می توانم دو پتوس را در یک گلدان پرورش دهم؟”

مکان مناسب داخلی را انتخاب کنید

نور کافی یکی از مهمترین عوامل مراقبت از درخت فیکوس در فصل زمستان است. هنگام انتخاب مکانی در خانه خود برای زمستان گذرانی این گونه، به دنبال نقطه ای باشید که آفتاب زیادی داشته باشد. گیاه خود را تا حد امکان با نور اشباع کنید: درختان فیکوس در محیط های بومی خود در آفتاب کامل رشد می کنند ، به این معنی که آنها حداقل شش ساعت نور مستقیم خورشید را در روز ترجیح می دهند.

هر هفته فیکوس خود را با یک چهارم چرخش بچرخانید تا قسمت های مختلف گیاه رو به پنجره باشد. این به گیاه اجازه می دهد تا به رشد یکنواخت ادامه دهد. اگر نور طبیعی در داخل خانه به سختی یافت می شود، می توانید نور رشد گیاه کوچکی را روی فیکوس خود قرار دهید. به خاطر داشته باشید که برای شبیه سازی چرخه شب و روز، لامپ را در شب خاموش کنید.

علاوه بر این، فیکوس خود را در معرض پیش نویس قرار ندهید. این شامل بادهای سرد از پنجره ها و درها به همراه هوای گرم و خشک از دریچه های گرمایش است. این نوسانات شدید دما می تواند گیاه شما را ضعیف و آسیب برساند. هوای خشک به ویژه می تواند باعث خشک شدن برگ ها و ریزش درختان فیکوس شود.

نحوه خرید فیکوس در سیتی گل :

شما همراهان عزیز میتوانید با کلیک بر روی خرید گیاه فیکوس بلک به صفحه این محصول در سایت مراجعه و ثبت سفارش خود را تکمیل کنید تیم سیتی گل در تلاش است در کمترین زمان ممکن سفارش شمارا تکمیل و ارسال کند

توصیه سیتی گل برای حفظ فیکوس شما

فیکوس ها گیاهان زیبایی هستند، اما به نگهداری زیادی از جمله تمیز کردن مکرر نیاز دارند تا بتوانند به درستی شکوفا شوند

نگهداری فیکوس لیراتا

نگهداری فیکوس ابلق

نور: به نور خوب فیلتر شده نیاز دارن تا در بهترین حالت خودشون رشد کنن.

آبیاری: به خاک مرطوب نیاز دارن مخصوصا در فصل رشد، اما اگه آبیاری‌شون زیاد باشه برگ هاشون حالت افتادگی پیدا میکنه، در فصول رشد وقتی سطح رویی خاک (یک چهارم سطح)رطوبتش رو از دست میده اقدام به آبیاری کنید.

خاک و کود:تو خاک گیاهان آپارتمانی مختلفی رشد میکنه اما مطمئن باشد که خاکش زهکشی ‌و مواد غذایی خوبی داشته باشه. به طور معمول از کود های سه بیست استفاده می‌کنن اما در فصل رشد از کود های نیتروژن بالا هم استفاده میشه

رطوبت و دما: در دمای های خیلی سرد و خیلی گرم دووم نمیاره پس حتما در دمای معمول خونه ها بین ۱۹ تا ۲۸ درجه از این گیاه نگهداری کنید.
در همه شرایط باید رطوبتش رو تامین شه اگر جای خشکی زندگی می‌کنید حتما با اسپری روزانه رطوبتش رو تامین کنید.

4.2/5 - (4 امتیاز)
بازگشت به لیست

دیدگاهی در مورد “با فیکوس در زمستان چه کنیم؟

  1. معصومه گفت:

    مطلب مفیدی بود تشکر از سیتی گل

    1. ماهور گفت:

      خواهش میکنم موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *