معرفی گل

گل ماه فروردین : دیزی و نخود شیرین

گل ماه تولد فروردین

به جشن گل تولد گل فروردین و معانی آن خوش آمدید.

گلهای ماه تولد برای هر ماه از سال وجود دارد – به همان ترتیبی که هر ماه یک سنگ تولد دارد. گلهای ماه تولد معمولاً در ماه خاص خود در فصل هستند. این بدان معنی است که آنها باید به راحتی در گل فروشی ها و دسته گل های مخلوط پیدا شوند. همچنین آنها را برای یک هدیه واقعاً متفکرانه یا فقط یک هدیه برای خودتان عالی می کند.

اگر روز تولد شما در ماه اول سال و فروردین است، یا اگر می‌خواهید برای یکی از عزیزانتان هدیه‌ای شخصی بخرید، همراه ما باشید تا در مورد گل تولد آوریل و نمادگرایی آن اطلاعات بیشتری کسب کنید.

گل تولد فروردین: دیزی

گل های مروارید را فقط به عنوان علف های هرز گل های کوچکی که در چمن ها رویش می کنند، در نظر نگیرید. انواع زیادی از دیزی با گل های بسیار بزرگتر مانند گل مروارید و ژربرا وجود دارد، و اینها آنهایی هستند که در گل فروشی ها پیدا خواهید کرد.

کلمه “دیزی” از زبان آنگلوساکسون گرفته شده است که به دلیل عادت گل به باز شدن در سپیده دم به “چشم روز” ترجمه شده است.

دیزی نماد بی گناهی و پاکی و همچنین قصد راز نگه داشتن است. گل مروارید ژربرا معنای خاصی از شادی دارد. من همیشه گل های بابونه را به عنوان گل های شاد می‌دانستم، حالا که به آن فکر می کنم!

معنی گل تولد دیزی

معانی زیادی به دیزی ملایم نسبت داده شده است – از جمله معصومیت، شادی، شانس خوب و شروع های جدید. در دوران ویکتوریا، گل های مروارید به معنای وفاداری و اعتماد بودند. همچنین داستانی در اساطیر رومی در مورد یک پوره به نام بلیدس وجود دارد که برای فرار از توجه ناخواسته خود را به یک دیزی تبدیل کرد. این اسطوره به بابونه معانی اضافی از حیا و بی گناهی داد.

گل ماه تولد فروردین

گل ماه تولد فروردین چیست

معنی دیزی سفید
هنگامی که بیشتر مردم به یک گل مروارید فکر می کنند، یک گل سفید ظریف را با مرکز زرد روشن به تصویر می کشند. این نوع گل مروارید نشان دهنده خلوص و بی گناهی است و آنها را به هدیه ای عالی برای جشن تولد نوزاد تبدیل می کند.

معنی دیزی صورتی
گل های مروارید صورتی شکوفه های ملایمی هستند که نشان دهنده عشق و عاشقی هستند. اگر به دنبال یک دسته گل عالی برای هدیه دادن به یکی از عزیزان خود هستید، گل های مروارید صورتی راهی عالی برای ابراز احساسات و نشان دادن میزان اهمیت شما هستند.

معنی دیزی زرد
این گل درخشان نماد شادی و دوستی است. قدردانی خود را به دوستان خود با دادن یک دسته گل زیبا از گل های مروارید زرد به آنها نشان دهید، یا با استفاده از آنها به عنوان میز، عشق خود را نشان دهید و خانه خود را روشن کنید.

سمبولیسم گل تولد دیزی

اعتقاد بر این است که نام “دیزی” نوعی از “چشم روز” است زیرا کل سر گل در شب بسته می شود و دوباره در نور صبح باز می شود. با توجه به طبیعت روشن و شاد خود، گل مروارید اغلب برای نماد پاکی و بی گناهی استفاده می شود، که از یک افسانه سلتیک آمده است.

بر اساس این افسانه، خداوند برای شاد کردن والدینی که فرزند خود را از دست داده بودند، گل های مروارید را روی زمین می پاشید. گل مروارید همچنین می تواند برای نماد زیبایی، عشق و باروری، همراه با مادر شدن، زایمان و شروع های جدید استفاده شود.

گل ماه تولد فروردین چیست

گل مخصوص ماه فروردین

گل تولد دیزی + ویژگی های شخصیتی

بنابراین اکنون می‌دانید که دیزی نماد چیست، اما در مورد شخصیت شما چه می گوید؟ به طور کلی، این گل ماه آوریل و متولدین فروردین ماه با ویژگی های زیر همراه هستند:

  • نشاط – شما فردی خوش شانس هستید و همیشه لبخند بر لب دارید. هر بار که وارد می شوید، بلافاصله اتاق را با شخصیت درخشان و دوست داشتنی خود روشن می کنید.
  • مثبت اندیشی – شما همیشه انتخاب می کنید که جنبه روشن همه چیز را ببینید و حتی در تاریک ترین زمان ها خوش بین باشید. همه زمانی که به کلمات تشویق کننده و دیدگاه مثبت در مورد یک موقعیت نیاز دارند به سراغ شما می روند.
  • قابل اعتماد – شما فردی صادق و راستگو هستید. همه حتی با عمیق ترین و تاریک ترین راز خود به شما اعتماد دارند، به همین دلیل است که معمولاً یک راز در شما پیدا می کنند.
  • ماجراجو – هرگز لحظه ای کسل کننده نیست که در اطراف هستید! شما همیشه در حال حرکت هستید و به دنبال ماجراجویی بزرگ بعدی هستید.

گل تولد فروردین: نخود شیرین

یک دسته نخود شیرین تازه چیده شده در یک گلدان روی میز به سختی کوبیده می شود. نخود شیرین اغلب در دسته گل های مغازه ها یافت نمی شود، اما رشد آنها واقعا آسان است و بذر ایده آلی برای کاشت بچه ها است.

نخود شیرین نماد لذت و سعادت و همچنین خداحافظی پس از یک زمان خوب است. من فکر می‌کنم که آن‌ها نقش «هدیه نمادین برای تشکر» را بسیار مناسب می‌دانند.

اگر می خواهید نخود شیرین را برای قلمه زدن بکارید، می توانید این کار را در یک تخت باغچه یا یک ظرف انجام دهید. آنها در حال بالا رفتن از گیاهان هستند، بنابراین شما باید از آنها حمایت کنید. عصای باغی ساده‌ترین راه برای انجام این کار است. هنگامی که نخود شیرین شما شروع به گل دادن کرد، قطع چند شکوفه به طور منظم گیاه را تشویق می کند تا گل های بیشتری تولید کند. فقط چند گیاه می‌توانند گل‌هایی با عطر و بوی فوق‌العاده در اختیار شما بگذارند که می‌توانید در تمام تابستان از آنها لذت ببرید.

کاوش در گل های تولد هر ماه یک راه عالی برای کشف بیشتر در مورد گل ها به طور کلی است و یادگیری در مورد معانی آنها راهی سرگرم‌کننده برای دیدن آنها از منظری جدید است. البته ممکن است همیشه با این معانی موافق نباشید، اما مطمئناً می توانند شما را به فکر فرو ببرند!

آیا فکر می کنید معانی گل تولد آوریل بسیار دقیق است؟

دیزی شاد و رنگارنگ است. گل مروارید نماد معصومیت، سادگی و شادی دوران کودکی است که آنها را به انتخابی فوق‌العاده برای گنجاندن در یک دسته گل بهاری یا رشد در باغ خود تبدیل می کند.

دیزی ها پسرعموهای نزدیک به آفتابگردان هستند و سه گونه محبوب آن عبارتند از: دیزی شستا، دیزی آفریقایی و دیزی ژربرا. اگرچه گل مروارید به طور گسترده ای به عنوان گل تولد در ماه آوریل شناخته می شود، نخود شیرین در واقع یکی دیگر از گل های رسمی این ماه است. به خواندن ادامه دهید تا درباره تاریخچه، معنا و نماد پشت این گل های زیبای آوریل بیشتر بدانید!

نخود شیرین اغلب با شادی، لذت و ایده خداحافظی با کسی همراه است. همچنین استفاده از این گل ها به عنوان روشی برای تشکر از شما برای نشان دادن قدردانی و قدردانی شما رایج است.

این شکوفه زیبا از ایتالیا می آید و اولین بار توسط F. Kupani، یک راهب سیسیلی، در قرن 18 به انگلستان آورده شد. از آنجا به سرعت محبوبیت پیدا کرد و پادشاه این گل ها را در هر مهمانی شام و عروسی می خواست. اولین کسی که اصطلاح “نخود شیرین” را ابداع کرد شاعری به نام کیتس در اوایل دهه 1800 بود که بوی شیرین گل را دوست داشت.

معنی نخود شیرین

دو کلمه یونانی در نام علمی گل، “Lathyrus odoratus” به معنای “معطر” و “بسیار جذاب” است. مانند بسیاری از گل ها، هر رنگی که نخود شیرین در آن رشد می کند، معنای خاص خود را دارد:

  • سفید – نخود شیرین سفید نماد خلوص و بی گناهی، تقدس و قدرت مطلق است.
  • بنفش – نخود شیرین بنفش نشان دهنده انرژی آرام و عرفانی است که اغلب می تواند برای نشان دادن منحصر به فرد بودن و قدردانی استفاده شود.
  • زرد – جای تعجب نیست که نخود شیرین زرد نشان دهنده نشاط و مثبت اندیشی است! این گل‌های درخشان لبخند را بر لبان همه می‌آورند و آفتاب را به روز می‌آورند.
  • نارنجی – نخود شیرین نارنجی نماد گرما و خوش بینی است. این گل ها زمانی که احساس ضعف می کنید قدرت و استقامت را به ارمغان می آورند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *