گیاهان آپارتمانی

گل های پهن برگ آپارتمانی را بشناسیم

گل های آپارتمانی پهن برگ

گل های آپارتمانی پهن برگ روح تپنده ی هر دکوراسیون می باشند. برگ های گیاه دارای انواع گوناگونی می باشند که از این میان گل هایی با برگ های پهن میتوانند فضا را خیلی شیک تر و لاکچری تر از دیگر گونه ها کنند بنابراین اگر به دنبال افزایش انرژی مثبت برای منزل خود هستید بهتر است به سراغ گیاهان آپارتمانی پهن برگ بروید تا با رنگ و عطر خود محیط زندگی شما را به نحو بسیاری جذاب کنند.

در ادامه این مقاله از سیتی گل شما را با برخی گیاهان پهن برگ آپارتمانی آشنا می کنیم تا باعث شوند محیط اطراف شما به محیطی دوست داشتنی و پر انرژی تبدیل شوند بنابراین با ما همراه باشید.

بابا آدم

بابا ادم یکی از گیاهان آپارتمانی پهن برگی می باشد که با رگه های براق و برجسته خود جلوه ای بسیار به فضای اطراف می دهد. برگ های این گیاه می توانند تا 120 سانتی متر پهنا داشته باشند. این برگ های چرمی و پیکانی شکل با نوار های کرمی خود موجب می شوند تا این گیاه از سایر گیاهان متمایز شود و آن را به یکی از زیباترین گونه های خانواده ی آلوکازیا ها تبدیل کند.

ساقه های سفت بابا آدم در سنین بالغی خود میتوانند به 450 سانتی متر نیز برسند. برای نگهداری این گیاه میتوانید آن در محیطی با رطوبت مناسب و تراکم نور بالا قرار دهید.

گیاه کالاتیا اوربیفولیا

گیاه کالاتیا اوربیفولیا که با نام های کالاتیا پرچم، کالاتیا قلمی و کالاتیا شناخته می شود یکی دیگر از گیاهان زینتی پهن برگ برای اپارتمان هاست که در مناطق گرم و مرطوب آمریکای حنوبی مانند کلمبیا و برزیل میتواند رشد کند. این گیاه دارای برگ هایی بزرگ با لبه های دندانه دار و مجزاست که داری عرض 10 الی 40 سانتی متر و طولی بین 20 الی 60 سانتی متر می باشد و دارای گل های سفید رنگی می باشد.

این گیاه به دلیل الگوهای خاصی که در برگ های خود دارد موجب شده تا یکی از محبوب ترین گیاهان داخلی برای تزئین دفاتر کار و منازل باشد.

دیفن باخیا گیاهی پهن برگ با ظاهری دل پذیر

یکی دیگر از گیاهان آپارتمانی با برگ های پهن دیفن باخیاست که به عنوان گیاهی زینتی میتوانید در منازل و محیط های کاری از آن استفاده کنید. این گیاه دارای برگ های بزرگی است که این برگ ها بیضی شکل و براق اند و با چیدمان خود میتوانند ظاهری دلپذیر و دوست داشتنی ایجاد کنند. طول این برگ ها به 15 تا 30 سانتی متر و عرض آن به 10 الی 29 متر میرسد.

این گیاه دارای پرورش و نگهداری آسانی است و  نیاز به نوری متوسط و آبیاری منظم دارد.

موز زینتی

یکی از گیاهان زینتی و محبوبی که بخاطر برگ های شاداب و بزرگش میتواند در منازل و اداره ها قرار بگیرد موز زینتی است که برگ های آن به صورت گوشتی و بلند می باشند.

برخی از انواع موز های زینتی وجود دارند که دارای نوار ها و الگو های بلندی بر روی برگ هایشان هستند که به شکل دیواره ای با رنگ های گوناگون ظاهر می شوند.

این گیاه دارای ریشه های بلندی برای جذب آب و مواد غذایی از خاک را دارد همچنین نگهداری و مراقبت از موزهای زینتی نسبتا دشوار است.

لیکوآلا گراندیس

لیکوآلا گراندیس از انواع دیگر گیاهان آپارتمانی پهن برگ است که بومی جزایر سلیمان و مناطق استوایی می باشد و دارای برگ هایی به شکل پنکه یا باد بزن می باشد. این گیاه از گیاهان مقاومی است که اگر در شرایط مطلوب قرار گیرد میتواند تا ارتفاع 2.5 متر رشد کند و با گذر زمان ابعاد و وزن آن افزایش می یابد بنابراین میتوانید آن را محیطی قرار دهید که نیاز به جابه جایی نداشته باشد و نور غیر مستقیمی به آن بتابد.

گل کالاتیا اوربیفولیا

گل کالاتیا اوربیفولیا گل آپارتمانی پهن برگی است که بومی آمریکای جنوبی است و جز گیاهان همیشه سبز محسوب می شود و میتواند برای پرورش در منزل به خصوص افرادی که کودک یا حیوانات خانگی دارند بهترین گزینه باشد زیرا گیاه سمی ای نیست.

گل پهن برگ کالاتیا اوربیفولیا

 

این گیاه به نوری غیر مستقیم، خاکی با زهکشی مناسب و مرطوب با آبیاری منظم احتیاج دارد و برای رشد بهتر در فصل های رشد یعنی بهار و تابستان لازم است تا ماهی یک بار برای کود دهی آن اقدام کنید.

کروتون

کروتون یکی از درختچه های همیشه سبز و نیمه گرمسیری است که به طور طبیعی در جنوب آسیا، جزایر شرقی اقیانوس و اندونزی یافت می شود و دارای انواع گوناگونی است که بسته به نوع آن میتواند متفاوت باشد.

برگ های این گیاه به شکل بیضی تخت با لبه های نوک تیزی می باشند که در طیف متنوع رنگین کمانی از سبز روشن تا سبز تیره و زرد قرمز میتواند متغیر باشد که در برخی گونه ها برگ ها دارای الگو های دیدنی، نوار ها و نقاطی هستند.

برخی از انواع کروتون نیز به دلیل داشتن شاخه های قرمز و پوست های براق خود بسیار جذاب برای علاقمندان به نگهداری و مراقبت از گیاهان مورد توجه قرار گرفته است.

برگ انجیری

یکی دیگر از گیاهان پهن برگی که متیواند دکوراسیون منزل شما را بسیار شیک و دلنشین کند برگ انجیری است که با نام مونسرا نیز شناخته می شود. این گیاه جز گیاهان رونده است و مانند دیگر گیاهان هم خانواده خود دارای ریشه های هوایی است.

برگ های جواب گیاه انجیری به شکل قلبی است که با تکمیل فرایند رشد خود بریدگی هایی در عرض برگ های آن ایجاد می شود و میتواند با برگ های پهن خود زیبایی بسیار حیرت انگیزی را به خانه شما هدیه دهد.

گیاه انجیری به طور معمول برگ هایی پهن در رنگ سبز براق دارد که در گونه های ابلق آن قسمت هایی از برگ ها به رنگ سفید بسیار جذابی در امده اند و میتوانند منظره ای بسیار زیبا را فراهم کنند.

آرلیای پهن برگ

آرالیای پهن برگ گونه ای از درختان است که میتواند در مناطق خشک آسیای مرکزی و جنوب غربی روسیه و آفریقای شمالی رشد کند. این درخت که شباهت بسیاری با درخت سرو دارد دارای برگ های بسیار چهن و بزرگی است که بسیار عریض اند و به شکل بیضی دراز می باشند و در رنگ سبز مایل به خاکستری پوشیده شده اند.

آرالیای پهن برگ در طول سال میتواند با گل های قرمز، سفید و زرد خود رنگ زیبایی را به خود بگیرد و میوه های خوراکی ای دهد که در برخی مناطق مورد استفاده قرار گیرند.

این گیاه جز درختان برجسته و بزرگ در مناطق نیمه خشک و خشک شناخته شده است.

گل سانسوریا گل پهن برگ آپارتمانی

گل سانسوریا جز دسته ی گیاهان آپارتمانی پهن برگی می باشد که بومی ماداگاسکارو جنوب آسیاست. این گیاه میتواند به تصفیه هوا کمک بسیاری کند و نگهداری از آن بسیار اسان است همچنین جز گیاهان سر سخت و بادوام است که بر خلاف دیگر گیاهان آپارتمانی عمر طولانی ای دارد.

گل سانسوریا گل پهن برگ آپارتمانی

برگ عبایی

برگ عبایی یکی دیگر از گیاهان پهن برگ و خاصی است که از خانواده ی سوسنی هاست و برای نگهداری در خانه و آپارتمان بسیاری مناسب است. این گیاه دارای ریشه های منشعب و زرد رنگی است که برگ های کشیده ای بر روی آن قرار دارند و ارتفاعی بین 50 سانت دارند و اگر در شرایط مناسبی برای رشد قرار گیرد گلدهی نیز دارد و گل های زیبای بنفش رنگی بر روی آن رویش پیدا می کنند.

فیلودندرون

فیلودندرون نیز جز گیاهان دسته ی گیاهان آپارتمانی پهن برگ می باشد که دارای رنگی فوق العاده است و برگ های براق و خط داری بر روی آن خودداری می کنند. این گیاه جز بی درد سر ترین گیاهان برای مراقبت در آپارتمان ها محسوب می شود و بخاطر همیشه سبز بودن آن همیشه فصل بهار را در خانه خود دارید.

این گیاه در رنگ قرمز نیز وجود دارد که میتواند در کنار رنگ سبز آن منظره ای بسیار جذاب ایجاد کند.

گیاه پرنده بهشتی

پرنده بهشتی یکی از گیاهان همیشه سبز و جند ساله ای می باشد که دارای گل های بزرگ و منحصر به فردی است و میتواند به عنوان گیاه آپارتمانی از محبوبیت بسیاری برخوردار باشد.

این گیاه به دلیل ظاهر زیبا و گل های همیشه باز آن که شباهت بسیاری به پرنده های در حال پرواز دارند با نام گیاه ماهی خوار نیز شناخته می شود همچنین میتواند برای تزئین اتاق ها و باغ ها یکی از گزینه های جذاب و مناسب باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *