مراقبت از گیاه, معرفی گل

حقایقی جالب در مورد گل میخک

گل میخک

میخک‌ها در سال‌های اخیر در مورد شهرت و محبوبیت آن‌ها سوار ترن هوایی شده‌اند، اما ما از طرفداران بزرگ این گل خیره‌کننده و جذاب هستیم.

میخک با ساقه های بلند و عمر طولانی گلدان ، گل بریده ایده آل و عالی برای دسته گل و چیدمان های خاص است.

با نگاهی به حقایق برتر در مورد میخک، ذهنیت خود را گسترش دهید و با یادگیری بیشتر، کلیشه های خود را در مورد این گل عمیقا نمادین به چالش بکشید.

تاریخچه میخک

میخک زمانی یکی از محبوب ترین گل های جهان بود و احتمالاً یکی از قدیمی ترین گل های کشت شده در جهان است.

گل میخک تاریخچه طولانی و متنوعی دارد که به دوران یونان و روم باستان باز می گردد. گمان می رود که میخک در 2000 سال گذشته کشت شده است.

میخک به معنای لغوی «گل های خدایان» اغلب در اساطیر، متون مذهبی و در فرهنگ عامه ظاهر می شود.

میخک ها از کجا می آیند

میخک ها هزاران سال است که کشت می شوند، بنابراین تعیین دقیق منشأ آنها دشوار است. با این حال، میخک وحشی بومی کشورهای مدیترانه ای مانند یونان، ایتالیا و اسپانیا است.

گل میخک نیز معمولاً در کشورهایی مانند کرواسی یافت می شود و حتی می توان آنها را در انگلستان پرورش داد. امروزه کلمبیا یکی از تامین کنندگان اصلی میخک است.

میخک اکنون گل ملی اسپانیا، موناکو و اسلوونی است.

میخک در اساطیر و فرهنگ

طولی نمی کشد تا ارجاعاتی به میخک در اساطیر و فرهنگ بیابید – چه در حال خواندن متون باستانی یا گوش دادن به آهنگ های پاپ دهه 1970 باشید.

میخک Dianthus در اساطیر یونان به عنوان “گل زئوس” شناخته می شود و همچنین با افسانه های مربوط به آرتمیس مرتبط است. در همین حال، مسیحیان معتقدند زمانی که عیسی صلیب را بر پشت خود حمل کرد، مادرش مریم گریه کرد و باعث شد اولین گل میخک در زمین شکوفا شود. تا حدودی به همین دلیل است که میخک به گل محبوب روز مادر تبدیل شده است.

شکسپیر در «داستان زمستانی» در سال 1601 به میخک ها اشاره می کند و دانشجویان دانشگاه آکسفورد در طول امتحانات نهایی خود میخک های رنگی مختلف می پوشند تا مشخص کنند که در برنامه امتحانی خود کجا هستند (میخک قرمز معروف است که برای جشن گرفتن امتحان نهایی استفاده می شود).

همچنین بیشتر بخوانید : انواع گل میخک و نکات رشد و مراقبت از گیاه

رنگ های میخک به چه معناست و نشان دهنده چیست؟

گل میخک

گل میخک بنفش

معنی میخک قرمز

میخک قرمز معنای زیادی دارد و نمادی عظیم از عشق و محبت است. بسیاری از طرفداران میخک معتقدند که قرمز روشن نشان دهنده تحسین است در حالی که سایه های تیره و عمیق قرمز بیشتر به عشق و اشتیاق عمیق مربوط می شود.

معنی میخک سفید

تصور می شود که خلوص یک میخک سفید با معنای عشق خالص آن مرتبط است. همچنین می تواند به عنوان نشانه ای از خوش شانسی استفاده شود و اغلب برای به ارمغان آوردن خوشبختی برای عزیزان ارسال می شود. معصومیت زیبایی در مورد میخک های سفید وجود دارد که آنها را به یک انتخاب محبوب برای ارسال به والدین جدید تبدیل می کند.

معنی میخک بنفش

میخک بنفش دارای معانی گسترده ای است و برای نشان دادن تعدادی چیزهای مختلف استفاده می شود. بسیاری معتقدند که آنها نماینده آرامش و خلاقیت هستند و همچنین آنها را نماد موفقیت و ثروت می‌دانند. رنگ بنفش نیز اغلب با سلطنت همراه است.

معنی میخک صورتی

میخک های صورتی نماد قدردانی و خاطره شده اند. آنها مفهوم هرگز فراموش نکردن را نشان می دهند و اغلب توسط فرزندانشان به مادران داده می شوند. میخک های صورتی که نماد قدردانی هستند، برای گنجاندن در یک دسته گل یا چیدمان سپاسگزاری ایده آل هستند.

انواع مختلف میخک چیست؟

سه نوع اصلی میخک وجود دارد (زمانی که آنها را بر اساس اندازه طبقه‌بندی کنیم) اما صدها گونه مختلف از این گل خاص وجود دارد.

انواع اصلی میخک عبارتند از:

گل میخک کوتوله: اینها کوچکترین نوع گل میخک هستند
میخک اسپری: روی هر ساقه 3 تا 4 گل کوچکتر وجود دارد
میخک های بزرگ: روی هر ساقه یک گل بزرگ وجود دارد

برای خرید باکس گل قرنقل کلیک کنید

گل میخک

گل میخک قرمز

میخک کاریوفیلوس

این همان گلی است که اکثر مردم با ذکر کلمه “میخک” به آن فکر می کنند. دیانتوس کاریوفیلوس در رنگهای صورتی، قرمز، سفید و نارنجی وجود دارد و انواع مختلفی از جمله:

موشک قرمز
رومئو توری
میکس وین

میخک بارباتوس

این نوع میخک گاهی اوقات به عنوان “ویلیام شیرین” نامیده می شود. یکی از مزایای این رقم این است که در سال اول کاشت جوانه می زند و رشد می کند. این گلی است که به راحتی بذر می دهد به این معنی که می توانید انتظار داشته باشید هر سال محصولات جدیدی به دست آورید.

موارد استفاده از میخک

در حالی که در زمان یونان و روم، میخک به طور گسترده ای برای هنر و دکور استفاده می شد، آنها در واقع کاربردهای عملی زیادی دارند.

گل میخک در غذا

آیا می‌دانستید که میخک برای همه چیز از سرکه گرفته تا سس سالاد و سس استفاده شده است؟ گل میخک اغلب به عنوان یک چاشنی خوراکی استفاده می شود و می توان آن را در بالای کیک ها، دسرها یا کنار غذاهای شور یافت کرد.

قرن ها پیش از گل میخک برای تولید شراب و آبجو با ادویه گلدار نیز استفاده می شد. امروزه هنوز هم می توان اتاق های چای گران‌قیمت را با استفاده از گلبرگ های خرد شده میخک برای ایجاد ترکیب های سفارشی چای پیدا کرد.

میخک در پزشکی

از نظر پزشکی ، گل میخک دارای فواید بسیار زیادی است و می تواند به درمان انواع شرایط و بیماری ها کمک کند. به طور کلی این روغن استخراج شده از گل میخک است که برای درمان مسائلی مانند:

دندان درد
التهاب
معده درد
تب

گل میخک

گل میخک قرمز

حقایق جالب میخک

آیا می‌دانستید که میخک اغلب گل اصلی مورد استفاده در لیز در هاوایی است؟ رنگ های روشن و شکل ها و اندازه های متنوع آنها را برای ایجاد گلدسته های زیبا ایده آل می کند.

گل میخک به عنوان گل رسمی روز مادر در سال 1907 نامگذاری شد. گل میخک صورتی به ویژه نمادی از عشق و قدردانی یک کودک به مادرش است.

خرید گل روز مادر

آیا می‌دانستید که می توانید رنگ گل میخک را تغییر دهید؟ میخک سفید را می توان در رنگ خوراکی و آب غوطه ور کرد که ظرف 24 ساعت جذب می شود و زیبایی کاملاً متفاوتی ایجاد می کند.

منبع : Top Facts About Carnations

 

5/5 - (2 امتیاز)
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.