معرفی گل

گل اسطوخودوس: منشأ، معنا و نماد

گل اسطوخودوس

گل اسطوخودوس: منشأ، معنا و نماد

گل های اسطوخودوس فوق‌العاده مسحور کننده هستند. اگر در تلاش برای یافتن گلی با اهمیت و رایحه ای آرام بخش بهشتی هستید، مناسب تر از اسطوخودوس پیدا نخواهید کرد. گیاه اسطوخودوس شکوفه های رنگارنگ ریز و زرق و برق دار تولید می کند که برای تزئین و هدیه و کاربردهای دارویی و آشپزی مناسب است. گل های اسطوخودوس خود را تقویت می کنند. آنها افزودنی عالی برای باغ شما ایجاد می کنند و آرامش بخش ترین و قابل درک ترین تجربه را ایجاد می کنند. خوب، اسطوخودوس به دلیل طول عمر و سختی خود شناخته شده است، و همچنین گیاهی ساده برای رشد است. اسطوخودوس درختچه ای زیبا و چند ساله است که از خانواده نعناعیان است.

جدا از زیبایی بی نظیری که این شکوفه های کوچک به ارمغان می آورند، آنها نمادگرایی را با هم ترکیب می کنند و همه چیز برای هیپنوتیزم کردن شما با ظرافت خود دارند. بنابراین اجازه دهید در مورد معنای عمیق و نمادین گل های اسطوخودوس صحبت کنیم.

اسطوخودوس گل محبوبی است که بومی خاورمیانه و مدیترانه است. احتمالاً اسطوخودوس را به خاطر عطر، آشپزی و حتی خواص دارویی آن می شناسید. اما گل ها دارای معانی نمادین نیز هستند. در این مقاله قصد داریم نگاه عمیق تری به معنی اسطوخودوس، تاریخچه و دیگر حقایق جالب داشته باشیم.

منشا گل اسطوخودوس

این گل‌ها بومی مناطق کوهستانی کشور در مرز اروپای غربی در منطقه مدیترانه هستند. این گل های جذاب اغلب در تخت های باغچه یا گلدان رشد می کنند. امروزه، ما می توانیم اسطوخودوس را در سراسر جهان پیدا کنیم. اولین اسطوخودوس پس از اولین استقرار اروپایی ها در آمریکا پیدا شد. اسطوخودوس در قرن ششم قلب های بسیاری را تسخیر کرد و در باغ های انگلیسی بسیار مورد علاقه بود.

معنی گل اسطوخودوس

گل اسطوخودوس

گل اسطوخودوس نماد چیست

گل اسطوخودوس مجموعه ای از معانی زیبا دارد. ما محبوب ترین آنها را مورد توجه قرار خواهیم داد.

التیام‌بخش

شناخته شده ترین معنی اسطوخودوس شفابخش است و مردم از زمان های بسیار قدیم از خواص درمانی اسطوخودوس آگاه بوده اند. این گیاه شگفت‌انگیز قادر به درمان طیف گسترده‌ای از بیماری‌ها از جمله قارچ‌ها و عفونت‌های باکتریایی، بیماری‌های پوستی، اختلالات گوارشی، بدخوابی، ناراحتی‌های عاطفی و سایر چالش‌های سلامتی است. در رایحه درمانی، اسانس اسطوخودوس برای مدیریت افسردگی و بهبود رفاه استفاده می شود.

آرامش

یکی دیگر از دلایل علاقه مردم به اسطوخودوس، توانایی شگفت انگیز آن در تسکین اعصاب است. با توجه به این ویژگی، اسطوخودوس نمادی سنتی از آرامش، صلح و آرامش است. رایحه‌های اسطوخودوس ویژگی‌های رایج برای مراسم دعا و میانجیگری هستند، زمانی که می‌خواهید ذهن خود را از افکار غیر ضروری برای یک جلسه معنوی مؤثر پاک کنید.

خلوص

اسطوخودوس که به دلیل اثرات پاک کنندگی و شفابخش آن ارزشمند است، معنای خلوص را نیز به همراه دارد. اسطوخودوس یک راه حل قدرتمند در برابر میکرو پاتوژن های مزاحم مانند باکتری ها، ویروس ها و قارچ ها است. اسطوخودوس گیاهی مناسب برای انواع روش های تصفیه و سم زدایی است، چه بخواهید ذهن، ارگانیسم یا محیط خود را پاکسازی کنید.

تقوا

اسطوخودوس به عنوان یک گیاه پاک کننده نیز به معنای فضیلت است. اسطوخودوس با ظاهر ساده و در عین حال جذاب خود ما را تشویق می کند تا به دنبال ایده آل های واقعی باشیم. همچنین به ما یادآوری می‌کند که اگر می‌خواهیم با فضیلت باشیم، باید افکارمان را شفاف و احساساتمان را مثبت نگه داریم.

لوکس

اسطوخودوس با داشتن یکی از لذیذترین عطرهای تاریخ، نماد همه چیزهای خوب است – که مطمئناً لوکس است. تجمل و نفیس در اطراف ما و درون ماست و این گل فریبنده ما را به لذت بردن از زندگی تشویق می کند.

واژه اسطوخودوس از کلمه قدیمی فرانسوی اسطوخودوس گرفته شده است که تقلیدی از کلمه لاتین lavare (“شستن”) است. این گل نشان دهنده آرامش، لطف است. معنی کتاب مقدسی اسطوخودوس نماد خلوص، فداکاری و عشق است. به همین دلیل است که اسطوخودوس بیش از صد بار در انجیل با نام نارد یا اسپیکنارد توسط عبرانیان ذکر شده است. معنی عبری اسطوخودوس گلی است که به عنوان هدیه در معبد اورشلیم استفاده می شد. اسطوخودوس نشان دهنده خلوص و فضیلت است. به همین دلیل نماد مریم باکره است. شفای معنوی، تطهیر و کاهش تنش ، معنای نبوی اسطوخودوس است.

گل اسطوخودوس همچنین شامل شفابخش است زیرا مردم از این گیاه به عنوان دارویی برای درمان طیف وسیعی از آسیب‌های سلامتی از جمله تهوع، بی‌خوابی، عفونت‌های قارچی، تحریک پوست و غیره استفاده می‌کنند.

اسطوخودوس توانایی خود را در بهبود سلامت جسمی و عاطفی افراد نشان داده است. بنابراین، اسطوخودوس یک هدیه عالی برای دادن به کسی است که در یک چالش فیزیکی یا عاطفی قرار دارد.

معنی معنوی گل اسطوخودوس

این گل ها بیش از 2000 سال است که مورد استفاده قرار می گیرند. اهمیت معنوی اسطوخودوس فراتر از سادگی است. این گل ها با چاکرای تاج که به عنوان مرکز انرژی نیز شناخته می شود، مرتبط هستند. بر آگاهی معنوی و بیداری تأثیر می گذارد. پیام نهایی گل اسطوخودوس این است که همه تغییرات و چالش هایی را که در زندگی شما ایجاد می شود بپذیرید و با آن روبرو شوید. به دلیل عطر تسکین دهنده آن، مردم اغلب از اسطوخودوس به عنوان دکور خانه استفاده می کنند که برای جنبه معنوی شما بسیار مفید است زیرا به سمت آرامش می کشد.

گل لاوندر نماد چیست

گل اسطوخودوس و خواص آن

انواع گل اسطوخودوس

اسطوخودوس معمولاً با:

  • آرامش : اسطوخودوس توانایی تولیدی در آرام کردن افراد دارد. به همین دلیل گیاهی مفید برای مدیتیشن است. این به شما کمک می کند تا با مدیریت افکار محرک خود بر روی تمرین معنوی خود تمرکز کنید.
  • خلوص : اسطوخودوس خاصیت پاک کنندگی و شفابخشی دارد به همین دلیل نماد پاکی نیز هست.
  • فضیلت: این گیاه به ما یادآوری می کند که با تلاش، این فرصت را داریم که منفی گرایی و تیرگی را از احساسات خود دور کنیم. به همین دلیل است که اسطوخودوس نیز نماد فضیلت است.
  • لوکس : اسطوخودوس نماد تجمل است که به معنای همه چیزهای ظریف در زندگی است. این گل ها به ما یادآوری می کنند که همه ما شایسته لذت بردن از زندگی هستیم. مهم نیست که زندگی ما چقدر شلوغ است، نباید مکث، نفس عمیق کشیدن و بازدم منفی را فراموش کنیم.

معنی رنگ گل اسطوخودوس

این گل های خیره کننده با رنگ بنفش که نشان دهنده قدرت و وفاداری است می آید. رنگ بنفش همچنین نمادی از صلح و احترام است که گل اسطوخودوس را به گیاهی دوست داشتنی تبدیل می کند که به عنوان نمادی از حسن نیت به کسی ارائه می شود. ناگفته نماند، این رنگ های بنفش چاکرای ششم و هفتم ما را تحریک می کند، که از همه راه های خوب بر آگاهی روانی و فوق‌العاده ما تأثیر می گذارد. بنابراین، این گل همچنین به ارتقاء وضعیت هوشیاری کمک می کند.

اسطوخودوس گیاه زیبایی است که به طور طبیعی باغ را زیبا می کند یا در ظرفی در اتاق شما برای تمرینات مدیتیشن قرار می گیرد. دسته گل های اسطوخودوس را می توان به عنوان نشانه ای از حسن نیت، درک و بخشش هدیه داد. رنگ‌های نیلی، بنفش و آبی نیز با چاکرای ششم و هفتم مرتبط هستند که بر ادراک روانی و فراحسی ما حاکم هستند. در نتیجه، گل های اسطوخودوس نیز مظهر و ارتقای سطح هوشیاری هستند.

ویژگی های گل اسطوخودوس

اسطوخودوس یک گل معطر است که به دلیل ساقه بلند و برگ های بنفش سطح کرکدار خود متمایز است. گل های ریز اسطوخودوس در اطراف برگ ها در سایه های مختلف (بسته به گونه) جوانه می زنند، اما تقریبا همیشه آبی یا بنفش است.

قد اسطوخودوس می تواند تا پنج فوت هم رشد کند. از خرداد تا شهریور شکوفا می شود و نقاطی را دوست دارد که به آفتاب کامل دسترسی داشته باشند. به خاک بسیار زهکشی شده و جریان هوای خوب نیز نیاز دارد. اسطوخودوس یک درختچه فرعی است، بنابراین باید آن را مرتباً هرس کنید، اما در بهار آن را هرس نکنید. به طور کلی، رشد آن آسان است و نیاز به نگهداری کمی دارد. اسطوخودوس و روغن آن کاربردهای دارویی زیادی دارد که در ادامه این مقاله در مورد آنها صحبت خواهیم کرد.

اسطوخودوس گیاه است یا گل؟

اسطوخودوس حدود 30 گونه گیاهی دارد. اگرچه آنها شکوفه های معطر ریز تولید می کنند، اما در دسته گیاهان رایج هستند.

منبع : Lavender Flower Meaning

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *