معرفی گیاه

معرفی انواع گل های کاغذی

گل کاغذی

گل های کاغذی یکی از گیاهان پر طرفدار در ایران هستند که در رنگ های مختلفی دیده می شوند. انواع گل کاغذی میتوانند به صورت گلدان در آپارتمان ها نگهداری شوند و همچنین میتوانند در فضای سبز باغچه ها و در محیط های باز به صورت درختچه های رو به بلا و رونده به صورت دیواری رشد کنند.

در این مقاله از سیتی گل میخواهیم به معرفی انواع گل های کاغذی بپردازیم که میتوانند با وجودشان زیبایی بسیاری را برای حیاط یا منزل ما فراهم آورند بنابراین با ما همراه باشید.

انواع گل های کاغذی

گل های کاغذی با شکوه

گل های کاغذی با شکوه یکی از انواع گل های کاغذی می باشد که دارای برگ هایی تیز و صورتی رنگ هستند و گل های آن بسیار شبیه به گلبرگ می باشند و در میان افراد با نام گل کاغذی مصری نیز شناخته می شوند زیرا قلمه این گل از مصر آمده است.

این نژاد از گل کاغذی نسبت به نژاد های دیگر در میان ما بیشتر از دیگر گل ها یافت می شود.

گل های کاغذی ابلق

گل های کاغذی ابلق در دسته ی گل های کاغذی قرار گرفته اند که میتوانند به راحتی در موقعیت های گرمسیری رشد کنند. این گل ها دارای رنگ خاص و متفاوتی هستند و میتوان آن ها را در دو رنگ بندی سبز و زرد مشاهده کرد.

گل کاغذی برزیلی

گل های کاغذی برزیلی جزوی از نژاد های گل های کاغذی هستند که با توجه به شاخه ها و برگ های درازی که دارند شناخت آنها بسیار آسان است. این گل و برگ های آن به رنگ ارغوانی مایل به بنفش هستند که نگهداری آز آن ها بسیار راحت و آسان می باشد.

گل کاغذی کوتوله نوعی از گل های کاغذی

یکی از انواع گل های کاغذی که دارای انواع گوناگونی است گل کاغذی کوتوله می باشد که برای محل هایی مانند سبد های آویزان، ورودی خانه ها و دیوار ها گزینه مناسبی است. انواع گونه های گل کاغذی کوتوله عبارت اند از:

 Sunnyville Cream

اگر فضای مورد نظر برای نگهداری گیاه شما دارای سایه می باشد و میخواهید فضا را به وسیله گل ها روشن تر کنید یکی از انتخاب های مناسب برای شما میتواند  Sunnyville Cream باشد که دارای جوانه هایی به رنگ سفید خامه ای رنگی می باشد و میتواند تا 1 متر رشد کند.

این گل را میتوانید با گل هایی به رنگ صورتی روشن و آبی به خوبی ترکیب کنید تا ترکیب رنگی جذابی را به فضای مورد نظر خود ببخشید.

هلن جانسون (Helen Johnson)

یکی از گونه های گل های کاغذی، گل کاغذی مدل هلن جانسون می باشد که در خاک اسیدی و با زهکشی مناسب میتواند رشد خوبی داشته باشد و اگر در این شرایط قرار گیرد میتواند تا 1متر نیز رشد کند. این گل در زمان رشد جوانه های مسی رنگ زیبایی را تولید میکند که با بالغ شدن به رنگ صورتی روشن در می آیند.

هلن جانسون را بهتر است در سایه روشن و آفتاب کامل قرار دهید

پیکسی صورتی

پیکسی های صورتی نوعی دیگر از گل کاغذی کوتوله هستند که دارای شکوفه های صورتی رنگ و برگ هایی زرد مایل به سبز اند که ارتفاع آن ها با گذشت زمان میتواند تا 1.5 متر نیز برسد. برای رشد این نمونه از گل کاغذی باید برای آن خاکی تقریبا خشک و با زهشکی مناسب و آفتابی کامل را در نظر بگیرید.

گل کاغذی نیمه کوتوله

گل کاغذی

گل های کاغذی نیمه کوتوله یکی ازانواع گل های کاغذی رونده هستند که میتوانید آنها را در محل هایی که فضای بزرگی دارند قرار دهید. این نمونه از گل ها برای رشد در گلدان ممکن است بزرگ به نظر برسد بنابراین بهترین مکان برای رشد آن ها میتواند خاک باشد. انواع گل های کاغذی نیمه کوتوله عبارت اند از:

خانم آلیس

یکی از انواع گل های نیمه کوتوله میتواند خانم آلیس باشد که دارای شاخ و برگ هایی به رنگ سبز و شکوفه هایی سفید می باشد که میتواند تضاد بسیار زیبایی را ایجاد کند. این گل بدون خار بوده و با ممکن است دارای تعدادی کمی خار باشد.

این گونه از گل های کاغذی مقاومت بالایی در برابر رطوبت و باران فراوان دارند و اگر در شرایط مناسب (بهتر روزانه 5 ساعت در برابر آفتاب کامل قرار گیرند) باشند میتواند تا 1 الی 2 متر نیز ارتفاع داشته باشند.

Imperial Delight

Imperial Delight یکی دیگر از انواع گل های کاغذی نیمه کوتوله اند که دارای جوانه هایی به رنگ سفید اند که اگر رشد کنند و بالغ شوند به رنگ صورتی ملایم تبدیل می شوند. این گل اگر در شرایط مناسب قرار بگیرد میتواند تا 3 الی 6 متر نیز رشد کند اما باید توجه کنید که با یک هرس مناسب میتوانید این گل را در ارتفاع 1.5 الی 2 متر نیز نگهداری کنید.

گل‌ های کاغذی غول پیکر

از زیباترین انواع گل های کاغدی میتوان نوع غول پیکر آن ها را دانست که وجود این گل میتواند در محیط زیبایی خاصی را فراهم آورد اما باید بدانید که انواع این گل بسیار زیبا هستند و برای فضاهایی با محیط های بزرگ بسیار مناسب اند. این گل میتواند برای زیبایی فضای حیاط گزینه بسیار مناسبی باشد.

پادشاه نارنجی

یکی از انواع گل های کاغذی غول پیکر میتواند نوع پادشاه نارنجی آن باشد که دارای شکوفه هایی آتشین به رنگ نارنجی است که میتواند جذابیت و زیبایی خاصی را به محیط ببخشد و توجه هر فردی را به خود جلب کند. این گیاه اگر در آفتاب کامل و خاکی نسبتا خشک قرار بگیرد میتواند تا ارتفاعی بین 6 الی 9 متر نیز رشد کند.

جیمز واکر

گل های جیمز واکر نوع دیگری از گل های کاغذی غول پیکر هستند که دارای شکوفه های بنفش مایل به قرمز هستند که در تمامی سال میتوانید گل های زیبای آن را ببینید.

اگر این گل در افتاب کامل و خاکی نسبتا مرطوب قرار بگیرد میتواند رشد مناسبی داشته باشد و به 6 الی 9 متر ارتفاع نیز می رسد.

دانستنی هایی درباره انواع گل های کاغذی

انواع گل های کاغذی از خصوصیات گوناگونی برخوردار هستند که برای مناطق گرمسیری یکی از گزینه های مناسب هستند و در مکان های مرطوب گلدهی آن ها کمی سخت تر است.

تمامی انواع گل های کاغذی دارای برگ های رنگی ای هستند که باعث خاصی و زیبایی بیشتر آن ها شده است.

سخن آخر

در این مقاله به معرفی بسیاری از گونه های گل های کاغذی پرداختیم اما باید این نکته را در نظر داشته باشید که تمامی گل های کاغذی در صورت نداشتن نور کافی و مستقیم خورشید نمیتوانند به خوبی رشد کنند بنابراین نحوه نگهداری آنها از اهمیت بسیاری برخوردار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *