معرفی گل, معرفی گیاه

گیاهان مناسب عید نوروز

گل مناسب عید نوروز

آغاز عید نوروز و رویش گیاهان و گل ها میتواند ایام شادی را برای ایرانیان فراهم آورد و انتخاب بهترین گل عید نوروز علاوه بر یک هدیه فوق العاده می تواند الهام بخش شروعی دوباره برای افراد باشد بنابراین باید سعی کنیم تا با تهیه گل برای عید نوروز نشاط و زیبایی بسیاری را برای خانه هایمان بیاوریم.

پس اگر میخواهید با بهترین انتخاب ها برای خرید گل عید نوروز آشنا شوید در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

سنبل گلی همیشگی در عید نوروز

اصلا مگر می شود هنگامی که عید نوروز می رسد نام گیاه سنبل در صدر لیست گل ها نباشد. در روز های نزدیک عید نوروز در هر طرف سر برخانید گیاه زیبای سنبل را می بینید. این گیاه نماد آپولو و خدای خورشید در یونان باستان می باشد که نشانی از غرور، تعهد و زیبایی دارد و میتوان از آن در سفره هفت سین به عنوان یکی از سین ها استفاده کرد و همین مسئله نشانی از اهمیت این گل در نوروز می باشد.

سنبل گلی همیشگی در عید نوروز

برای نگهداری این گل باید آن را در محیطی با نور کامل خورشید قرار دهید و در طول نگهداری نیز تا زمانی که برگ های آن بر روی گیاه باقی مانده است میتوانید به آبیاری آن ادامه دهید اما پس از پایان گلدهی آبیاری را کمتر کرده و زمانی که برگ های آن شروع به ریختن کردند آبیاری متوقف کرده و پیاز گیاه را خارج کنید و آن را در جایی خنک نگهداری کنید و در سال بعد آن را کاشته تا دوباره گل دهد.

نرگس گلی برای نماد بهار در عید نوروز

یکی از گل هایی که به تنهایی میتواند نمادی از بهار باشد گل نرگس است این گل جز اولین گل هایی است که میتواند در بهار شکوفا شود و دارای عطری دلنشین و بسیار خوب است.

نرگس نماد تولد دوباره، عشق یک طرفه و شجاعت امید می باشد و حضور این گل زیبا در روز های عید میتواند حس خوبی برای خانه شما ایجاد کند و طراوت و تازگی بسیاری را برای تان به ارمغان بیاورد.

اگر برای خرید این گل به سراغ گل نرگس گلدانی رفتید برای نگهداری آن کافی است تا خاکی مرطوب را برای آن فراهم کنید و نیاز آن به نور آفتاب را فراموش نکنید و آن را ترجیحا در جایی قرار دهید که کمی خنک باشد.

در طول نگهداری از گل نرگس به یاد داشته باشید که گرما و آبیاری بیش از حد میتواند موجب زردی و مردن این گیاه شود.

این گیاه را همانند گیاه سنبل میتوانید در پایان گلدهی پیازآن را خارج کرده و در زمستان بعدی بکارید تا شاهد گلدهی آن در فصل بعد نیز باشید.

گل لاله یکی از محبوب ترین گل های نوروز

یکی از محبوب ترین گل هایی که میتواند در فصل بهار از آن استفاده کرد گل های لاله است. گل لاله با شکوفه های فنجانی شکل خود در رنگ های بنفش، زرد ، قرمز و صورتی قرن هاست که در ایران کاشته می شود و نمادی از تجدید زندگی و بهار می باشد.

در فرهنگ ایرانی گل لاله با رونق و فراوانی بسیاری همراه است و میتوان در ایام نوروز از این گل برای تزئین در منازل و اماکن عمومی استفاده کرد حتی میتوان از آن برای تزئین سفره های هفت سین نیز استفاده کرد.

رشد این گل تقریبا کاری آسان است که میتوان آن در هم در خانه و هم در فضای باز کاشت.

برای کاشت آن نیز میتوانید پیاز های آن را در شهریور و مهر در خاکی با زهکشی خوب بکارید و پس از کاشت آن ها را کامل آبیاری کنید. لاله ها باید در یک دوره خواب سرد قرار بگیرند (آن ها را به مدت 8 الی 10 هفته در مکانی خنک با خواب زمستانی قرار دهید ) پس بهتر است که آن ها را در فصل بهار نکارید.

گل لاله یکی از محبوب ترین گل های نوروز

بنفشه آفریقایی، زیباترین گل عید نوروز

بنفشه افریقایی یکی از زیباترین و دل نشین ترین گل های نوروز است که دارای گل هایی به رنگ صورتی، سفید و بنفش می باشد که میتوان از آن در آپارتمان نیز نگهداری کرد.

یکی از مواردی که باید در نگهداری این گل به آن دقت کنید آن است که پیش از آبیاری باید خاک آن را بررسی کنید و در صورت خشکی آن را آبیاری کنید زیرا خیس بودن خاک آن میتواند سبب پوسیدگی ریشه های آن شود بعلاوه هنگام آبیاری آب را بر روی برگ های نپاشید.

برای رشد بهتر نیز میتوانید آن را معرض نور غیر مستقیم خورشید قرار دهید و هنگام کاهش گلدهی از کود های مخصوص برای آن استفاده کنید.

پامچال نمادی برای شروعی دوباره در نوروز

حتما بسیاری از ما شعر گل پامچال بیرون بیا وقت بهار را شنیده ایم این خود نشان از آن است که پامچال گیاهی بهاری با درون مایه ای از تولد دوباره است و میتواند یکی از مناسب ترین گل ها برای فصل بهار باشد که با برگ های لطیف خود خبر از آمدن سرسبزی می دهد.

این گل دارای تنوع رنگی بسیاری است که میتواند برای هر فردی با هر سلیقه ای مناسب باشد. نگهداری از این گل کار آسانی است و فقط کافی است آن را در نور مستقیم خورشید قرار ندهید و هنگامی که چند سانتی متر بالایی خاک گیاه خشک شد مجدد شروع به آبیاری آن کنید.

 

گل پامچال در دورا ویکتوریا نماد من بدون تو نمیتوانم زندگی کنم بود اما در دوران مدرن این گل میتواند نمادی از امنیت، عشق و بهار باشد.

کالانکوئه

گل کالانکوئه چند سالی است که پای خود را به گل های نوروزی باز کرده است این گل با برگ های سبز چرمی خود و گل های ریز حذاب در رنگ های چشم گیر میتواند نمادی از تحمل سختی ها باشد.

برای نگهداری کالانکوئه میتوانید آن در محیطی با نور تقریبا زیاد قرار دهید اما یادتان باشد آفتاب شدید تابستان میتواند موجب آسیب به آن شود.

در آبیاری آن در عید نوروز هنگامی که سطح خاک خشک شد شروع به آبیاری آن کنید و در زمستان این آبیاری را کمتر کنید.

سینره

اگر برای فصل نوروز میخواهید تا گلی داشته باشید که نمادی که خوشی و لذت باشد بدون شک سینره میتواند گزینه خوبی برای شما باشد. این گیاه با گل های کوچک و رنگارنگ خود میتواند هر چشمی را خود خیره کند.

گل سینره به دلیل گل دادن آن در اواخر اسفند میتواند یکی از گل های مناسب عید نوروز باشد و برای نگهداری آن کافی است گل را در محیطی نور گیر با نور غیر مستقیم قرار دهید و آن را از سرمای زمستان دور نگه دارید زیرا این گیاه طاقت سرمای طولانی را ندارد و هنگامی که خاک آن خشک شد شروع به آبیاری کنید.

اسپاتی فیلوم

نام عجیب اسپاتی فیلوم موجب می شود تا تصور کنید تا به حال این گیاه را ندیده اید اما باید بدانید این گل یکی از گل های مناسب برای عید نوروز می باشد و همه ما حداقل یک بار از این گل نگهداری کرده ایم اما با نام آن آشنا نبوده ایم.

اسپاتی فیلوم گیاهی با برگ های همواره سبز و قاشقی است که دارای گل هایی سفید کوچک است که داخل پرجک های متراکی وجود دارند.

در نگهداری این گل میتوانید در فصل های گرم آن را دو بار در طول هفته آبیاری کنید و آن در فضاهایی با نور غیر مسقیم و دمای مناسب قرار دهید.

کروتون

کروتون یکی از زیباترین گیاهان آپارتمانی است که میتواند در دسته زیباترین گل های برای عید نوروز قرار بگیرد. این گل دارای برگ هایی بیضی شکل با زمینه سبز می باشد که دارای رگه هایی با رنگ صورتی، نارنجی، قرمز و زرد می باشد و میتواند شادابی بسیاری را به محیط ببخشد.

در نگه داری این گل میتوانید آن را در محیطی با دمای ثابت و به دور از نور مستقیم خورشید قرار دهید و از آب جوشیده برای آبیاری ان آستفاده کنید.( هفته ای یک بار برای آبیاری آن اقدام کنید)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *