معرفی گل, معرفی گیاه

معرفی گل های آویز آپارتمانی

معرفی گل های آویز آپارتمانی

این روز ها با تمامی مشغله ها و زندگی ماشینی میتوانیم محیط خانه را به محیطی آرام بخش و دنج تبدیل کنیم یکی از خاص ترین روش ها میتواند نگهداری گیاهان و گل های آویزی باشد زیرا این گیاهان به شکل معلق نگهداری می شوند و فضای کمی را اشغال می کنند و میتوانند روح طبیعت را به خانه های شما بیاورند.

در این مقاله از سیتی گل میخواهیم به معرفی برخی از گیاهان آویزی آپارتمانی بپردازیم پس با ما همراه باشید.

فیلودندرون نوعی گل آویز آپارتمانی

فیلودندرون یکی از گیاهان آویزی است که متعلق به آمریکای جنوبی می باشد و میتواند به صورت طبیعی در مناطق گرم و مرطوب به رشد خود ادامه دهد. این گیاه با ظاهر زیبا و نیاز به نور کم خود میتواند یکی از محبوب ترین گیاهان آپارتمانی به شمار رود زیرا دارای برگ های سبز روشن شبیه به قلب می باشد که به طور جفت شده بر روی ساقه های بلندی قرار می گیرند.

فیلودندرون نوعی گل آویز آپارتمانی 

این گیاه آویزی زیبا با ساقه های خود که به سمت پایین رشد می کنند و برگ های آن که بر روی ساقه ها آویزان است اگر در محیط داخلی خانه قرار بگیرد میتواند رشد بهتری داشته باشند.

برای رشد بهتر آن ها در منزل باید آن را در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهید و از خاک های ماسه ای و زیره ای برای کشت آن استفاده کنید و آبیاری متناوب را نیز فراموش نکنید.

 پوتوس گیاهی آویز برای آپارتمان

پتوس که با نام دیگر پوتوس شناخته می شود یکی از گیاهان ایده آل برای آویز آپارتمانی است و به دلیل برگ های خیره کننده و قلبی شکل خود در میان افراد محبوبیت بسیاری دارد. این گیاه میتواند در شرایط گوناگون نوری مختلف رشد کند و منزل شما را به گزینه ای عالی برای نور های گوناگون خورشید تبدیل کند. پتوس همچنین خاصیت تصفیه کنندگی هوا و انعطاف پذیری آن را نیز دارد و میتواند با جذابیت همیشه سبز خود یک گرینه بسیار عالی برای علاقه مندان به گل و گیاهان باشد.

بگونیا توت فرنگی نوعی از گیاهان آویز برای منزل

بگونیا توت فرنگی از دیگر گیاهان زینتی مناسب برای کاشت در گلدان به صورت آویزی است که میتواند در فصل بهار و تابستان با گل های براق و رنگارنگ خود به چشم هر بیننده ای آید. این گیاه دارای برگ های سبز تیره و کرک دار با رگه های نقره ای است که هر برگ دارای قسمتی زیرین و ساقه ای قرمز رنگ می باشد و میتواند گل هایی در رنگ های قرمز، صورتی، نارنجی و سفید دهد.

این گیاه میتواند به طور طبیعی به صورت خزنده رشد کند و برای کاشت در گلدان های آویزان مناسب باشد همچنین برای رشد بهتر آن در محیط داخلی خانه میتوانید آن را در محیطی با نور متوسط قرار دهید و برنامه آبیاری منظمی را برای آن داشته باشید زیرا خاک این گیاه نباید خشک شود. استفاده از خاک های حاوی ماسه و خاک های زیره ای میتواند برای کاشت بگونیا توت فرنگی بسیار مناسب باشد.

کاکتوس کریسمس گیاهی برای جذاب کردن خانه

کاکتوس کریسمس یکی دیگر از گیاهان آویزی است که میتواند در مناطق گرمسیری و مرطوب به خوبی رشد کند. برای کاشت این گیاه در گلدان های آویزی میتوانید از گلدان هایی با دهانه ی کوچک و عمقی مناسب استفاده کنید تا زمینه کافی را برای رشد گیاه در اختیار داشته باشید.

کاکتوس کریسمس گاهی خوش رنگ و چشم نواز است که میتواند در فصل های زمستان گل های بزرگ و زیبایی را در رنگ های قرمز، سفید، صورتی، بنفش و نارنجی دهد که به شکل صفحه ای گسترده و تخت می باشند.

برای نگهداری کاکتوس کریسمس میتوانید آن را در محیطی با نور متوسط آفتاب قرار دهید و از خاک های سبکی برای کاشت آن استفاده کنید و آبیاری آن را در فصل های گلدهی فراموش نکنید.

کاکتوس کریسمس گیاهی برای جذاب کردن خانه 

گیاه هویا

گیاه هویا یکی از گیاهان محبوب آویزی است که با شکل جذاب و زیبای خود میتواند از تزئینات عالی به صورت آویز برای منزل شما باشد. رنگ این گیاه میتواند با توجه به شرایط نوری گوناگون تغییر کند و با آویزان شدن خود منظره ای بی نظیر را برای شما خلق کند.

گل های هویا به صورت خوشه ای سفید رنگ با رنگ قرمز در وسط آن هستند که می توانند در محیط های کم نور نیز به رشد خود ادامه دهند بنابراین اگر برای منزل خود بدنبال گیاهی با ظاهر زیبا و نگهداری آسان هستید این گیاه میتواند گزینه بسیار مناسبی برای شما باشد.

سرخس بوستون

سرخس بوستون یکی از گیاهانی است که معمولا به طور شکل آویزان در گلدان ها قرار می گیرد و میتواند به راحتی از هر جایی که نیاز است آویزان شود و با ظاهر زیبای خود تزئینی عالی برای منازل، فضاهای تجاری و ادارات باشد.

سرخس های بوستون دارای برگ هایی سبز تیره و بافتی نرم و درخشان اند که میتوانند در شرایط نوری متوسط و آبیاری منطم بهترین رشد را داشته باشند بنابراین اگر مراقبت ها لازم این گیاه را رعایت کنید میتوانید این گیاه زیبا و خوش رنگ را در منزل خود نگه دارید.

پاپیتال

پاپیتال میتواند با شکل آویز خود یکی دیگر از گیاهان آویزی برای آپارتمان باشد زیرا با ساقه های بلند و برگ های زیبای خود میتواند به شکلی جذاب در گلدان های شما رشد کند. برگ های این گیاه معمولا ترکیبی از چند رنگ هستند که میتوانند در محیط هایی با دمای متوسط تا گرم به رشد خود ادامه دهند و برای فضای داخلی ادارات و منازل که به تزئیناتی مدرن نیاز دارند گزینه مناسبی باشند.

شما میتوانید پایپتیال ها را در گلدان های آویزی با شکل ها و طرح های گوناگون قرار دهید و به راحتی آن را از سقف، دیوار، پنجره و… آویزان کنید.

مارانتا

یکی دیگر از گیاهان زینتی و پرطرفدار که به شکل گلدان های آویزان بسیار شیک می باشد مارانتا می باشد که از خانواده گیاهان علفی است و دارای برگ هایی به شکل بیضی و بافتی با الگوی خاصی به رنگ سبز تیره و شیری است .

برای پرورش مارانتا باید از خاک مناسب برای پرورش این گیاه استفاده کنید تا رطوبت و شرایط کافی برای رشد آن فراهم شود بعلاوه نور مناسب نیز یکی دیگر از عوامل در رشد سریع تر این گیاه می باشد.

گیاه آویز آپارتمانی پیچک انگور

پیچک انگور با برگ های سبز خوش طعم خود میتواند یکی از گیاهان جذاب آویزی برای آپارتمان شما باشد که حس طبیعت و زندگی را برای آپارتمان شما بیاورد. این گیاه را می توانید از یک سبد آویزان کنید و یا روی پرده قرار دهید تا رشد کند و از آن بالا برود تا دکوراسیونی سبز را برای منزل شما بیاورد.

خزه اسپانیایی گیاهی زینتی آویزان

خزه اسپانیایی یکی از گیاهان بومی جنوب شرق آمریکاست که میتواند برای تزئین گلدان های آویزان گزینه بسیار مناسبی باشد. این گیاه دارای برگ های باریک و شفافی است که در شکل هایی شبیه به رشته های ریز مشاهده می شود و فاقد ریشه می باشد میتواند نیاز های خود را از طریق رطوبت های موجود در هوا تامین کند و نیازی به خاک ندارد.

شما میتوانید این گیاه زیبا را در خانه خود در گلدان های آویزی نگهداری کنید تا در فصل بهار گل های ریز و معطری دهد.

سخن آخر

آوردن سبزی گل ها و گیاهان یکی از راه هایی است که به کمک آن میتوانید فضای کوچک آپارتمان های خود را تغییر دهید. با استفاده از گیاهان آپارتمانی آویزی که فضای کمی را اشغال می کنند خانه ای پر طروات و شاداب خواهید داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *