مراقبت از گیاه, معرفی گل

معرفی نماد و نحوه نگهداری و کاشت گل لاله

پرورش گل لاله

زنده باد لاله! این جواهرات رنگی روشن روزهای ما را در اوایل بهار روشن می کند. ما واقعا مشتاقانه منتظریم که وقتی زمین از خواب زمستانی خود بیدار می شود، آن برگ های سبز آبی شروع به ظهور کنند! در سیتی گل نکات ما در مورد نحوه کاشت و مراقبت از گیاه لاله است.

درباره لاله ها

لاله‌ها معمولاً در اواخر زمستان یا اوایل بهار از زمین بیرون می‌آیند. اگر هوای معتدل غیر فصلی باعث رشد زودرس در زمستان شود، خطر آنقدر که به نظر می رسد بزرگ نیست. لاله ها (و نرگس ها نیز) نسبتاً سرما را تحمل می کنند. با این حال، اگر دمای سرد زمستانی بازگردد، ممکن است رشد را به تاخیر بیندازد. برف در این مورد واقعا مفید است، زیرا می تواند شاخ و برگ را از سرمای شدید عایق کند.

برای شکوفه های بهاری در پاییز بکارید!

پیاز گل لاله در پاییز قبل از یخ زدن زمین کاشته می شود. با کاشت انواع با زمان های مختلف شکوفه، می توانید گل های لاله را از اوایل تا اواخر بهار شکوفا کنید.

برخی از انواع برای شکوفه دادن در داخل خانه خوب هستند و اکثر آنها برای استفاده به عنوان گل های شاخه بریده نیز عالی هستند.

گل های لاله معمولاً فنجانی با سه گلبرگ و سه کاسبرگ هستند. برای هر محیطی یک لاله وجود دارد، از لاله‌های کوچک «گونه‌ای» در مناطق جنگلی طبیعی گرفته تا لاله‌های بزرگ‌تر که برای کاشت‌های رسمی باغ از تخت‌ها تا حاشیه‌ها مناسب هستند.

گلهای عمودی ممکن است تک یا دوتایی باشند و شکل آنها از فنجان، کاسه و جام ساده تا اشکال پیچیده‌تر متفاوت است. ارتفاع از 15سانتیمتر تا 60 سانتیمتر متغیر است.

روی هر ساقه یک گل لاله رشد می کند که در هر بوته دو تا شش برگ پهن وجود دارد.

لاله ها پیاز یک ساله هستند یا چند ساله؟

اگرچه لاله ها از نظر فنی یک گیاه چند ساله هستند، قرن ها هیبریداسیون به این معنی است که توانایی این پیاز برای بازگشت سال به سال ضعیف شده است.

بنابراین، بسیاری از باغبانان آنها را به عنوان یک ساله رفتار می کنند و هر پاییز پیازهای جدیدی می کارند. آب و هوا و خاک آمریکای شمالی نمی تواند شرایط باستانی آناتولی و جنوب روسیه را در زمان تولد آنها تکرار کند. باغبانان در مناطق کوهستانی غربی ایالات متحده به این آب و هوا نزدیک تر می شوند و ممکن است موفقیت بیشتری در ماندگاری لاله های خود داشته باشند.

زمان کاشت لاله

انواع گل لاله

گل لاله هلندی

پیازهای گل لاله را در پاییز بکارید ، 6 تا 8 هفته قبل از اینکه یخبندان سخت و یخبندان زمین پیش بینی شود. لامپ ها برای تثبیت خود به زمان نیاز دارند. کاشت خیلی زود منجر به مشکلات بیماری می شود. سرمای یخبندان محلی را ببینید.
یک قانون خوب این است که پیازها را زمانی بکارید که میانگین دمای شبانه در منطقه شما بین 40 تا 50 درجه باشد.
در آب و هوای سردتر شمالی، آن را در اواخر شهریور یا مهر  بکارید. در آب و هوای گرم تر، پیازها را در ماه آذر (یا حتی بعد از آن) بکارید.
طبیعت هرگز در نظر نگرفته است که پیازها در بالای زمین بچرخند، بنابراین کاشت پیازها را پس از خرید به تاخیر نیندازید.
در آب و هوای جنوبی با زمستان های معتدل، پیازها را در اواخر آبان یا آذر بکارید. پیازها باید حدود 12 هفته قبل از کاشت در یخچال سرد شوند. (تامین کنندگان لامپ اغلب لامپ های از پیش سرد شده را نیز برای فروش ارائه می دهند.)
اگر کاشت پیازهای خود را در زمان بهینه از دست دادید، منتظر بهار یا پاییز آینده نباشید. پیازها مانند دانه ها نیستند. حتی اگر در تیر یا بهمن یک گونی گل لاله یا گل نرگس کاشته نشده پیدا کردید، آنها را بکارید و از شانس خود استفاده کنید. در مورد کاشت لاله در زمستان بیشتر ببینید.

انتخاب و آماده‌سازی محل کاشت لاله

لاله ها مکانی با آفتاب کامل یا بعد از ظهر را ترجیح می دهند. در مناطق 7 و 8، یک مکان سایه دار یا مکانی با آفتاب صبحگاهی انتخاب کنید، زیرا لاله ها گرمای زیادی را دوست ندارند.
خاک باید دارای زهکشی خوب، خنثی تا کمی اسیدی، حاصلخیز و خشک یا شنی باشد. همه لاله ها از مناطقی که رطوبت بیش از حد دارند بیزارند.
گونه های بلند باید از بادهای قوی محافظت شوند.
شما می خواهید لامپ ها را با فاصله 10 تا 15 سانتیمتر از هم جدا کنید، بنابراین یک محل کاشت به اندازه کافی بزرگ انتخاب کنید.
بستر باغ را با استفاده از چنگال یا پنجه باغ آماده کنید تا خاک را به عمق30 تا 38 سانتیمتر شل کنید، سپس در یک لایه 5 تا 10 سانتیمتر کمپوست مخلوط کنید.

نحوه کاشت لاله

پیازها را نسبتاً عمیق بکارید – 15 تا 20 سانتیمتر عمق یا حدود سه برابر ارتفاع لامپ. یک سوراخ عمیق‌تر از آن حفر کنید تا خاک شل شود و زهکشی شود. در خاک های رسی، به جای آن به عمق 7.5 تا 15 سانتیمتر بکارید.
لامپ را در سوراخ با انتهای نوک تیز قرار دهید. با خاک بپوشانید و خاک را محکم فشار دهید.
پیازها را بلافاصله پس از کاشت آبیاری کنید. اگرچه آنها نمی توانند پاهای خیس را تحمل کنند، اما پیازها برای تحریک رشد به آب نیاز دارند.
اگر قصد دارید گل لاله های چند ساله پرورش دهید، هنگام کاشت آنها در پاییز با کود متعادل به آنها تغذیه کنید. لامپ ها سیستم ذخیره‌سازی کامل خودشان هستند و حاوی تمام مواد مغذی مورد نیاز برای یک سال هستند. از مواد ارگانیک، کمپوست یا یک غذای لامپ با زمان آزادسازی متعادل استفاده کنید.
برای جلوگیری از موش ها و خال ها – اگر مشکلی داشته اند – هالیو یا هر برگ خاردار دیگری را در سوراخ های کاشت قرار دهید. برخی از باغبان ها از بستر بچه گربه یا شن خرد شده استفاده می کنند. اگر حشرات و جوندگان درنده یک مشکل واقعی هستند، ممکن است لازم باشد اقدامات قوی تری انجام دهید، مانند کاشت پیاز در قفس های سیمی مدفون.
اگر در اواخر فصل لاله های خود را می کارید، امید خود را از دست ندهید

گل لاله به انگلیسی

گل لاله نماد چیست

نحوه پرورش لاله

اگر هفته ای باران می بارد، آبیاری نکنید. با این حال، اگر دوره خشکی وجود دارد و باران نمی بارد، باید پیازها را هر هفته آبیاری کنید تا زمین یخ بزند.
تابستان های بارانی، سیستم های آبیاری و خاک مرطوب مرگ لاله هاست. هرگز عمداً به بستر پیاز آب ندهید مگر در شرایط خشکسالی. خاک مرطوب منجر به قارچ و بیماری می شود و می تواند پیازها را پوسیده کند. برای تقویت زهکشی سریع پوست درخت کاج، شن یا هر ماده زبر دیگری را به خاک اضافه کنید.
سالیانه از کمپوست استفاده کنید تا مواد مغذی مورد نیاز برای شکوفه های آینده را فراهم کنید.
در بهار، زمانی که برگ ها ظاهر می شوند، لاله خود را با همان غذای پیاز یا پودر استخوانی که در زمان کاشت استفاده می کردید، تغذیه کنید. چاه آب.
لاله های سر مرده به محض اینکه می گذرند، اما برگ ها را جدا نمی کنند!
اجازه دهید تا حدود 6 هفته پس از گلدهی برگها روی گیاهان باقی بمانند. لاله ها برای جمع‌آوری انرژی برای شکوفه های سال آینده به شاخ و برگ خود نیاز دارند! پس از زرد شدن شاخ و برگ و از بین رفتن آن، می توان آن را هرس کرد.
واریته های بزرگ ممکن است هر چند سال یکبار نیاز به کاشت مجدد داشته باشند. انواع کوچک معمولاً خود به خود تکثیر و پخش می شوند.

اگر به گل آفتابگردان علاقه دارید مقاله “معرفی گل آفتابگردان” را مطالعه کنید

مزرعه گل لاله

مزرعه گل لاله صورتی

گل لاله نماد چیست؟

مفهوم گل های لاله برای هر رنگ متفاوت است. لاله قرمز نماد عشق و لاله صورتی آن نماد درک متقابل است. هم چنین لاله ی بنفش پیام آور قدرت، فراوانی و خوشبختی، لاله زرد نماد شادی و عشق یک طرفه و لاله سفید نماد بخشش است. این گل همیشه پیام آور شادی بوده است.

گل لاله در اصل ریشه در منطقه ی کشور ایران و ترکیه دارد که در قرن ۱۶ میلادی به اروپا برده شد. در قرن ۱۷ میلادی محبوبیت این گل در اروپا به ویژه هلند به قدری افزایش یافت که قیمت آن به صورت نجومی افزایش یافت و دیگر هر کسی توانایی خرید گل لاله را نداشت. داستان شیرین و فرهاد را همه شنیده اند٬ زمانی که خبر دروغین مرگ شیرین به فرهاد داده شد٬ او از شدت ناراحتی با تیشه بر فرق سر خود کوبید و جان سپرد. در قصه های کهن فارسی گفته می شود که از هر قطره ی خون فرهاد یک لاله ی سرخ روییده که نماد عشق بی پایان و بسیار عمیق است.

لاله‌ها معانی نمادین مختلفی دارند ، اما معمولاً نشان‌دهنده عشق عمیق و بی‌مصرف هستند. به عنوان گل های بهاری ، آنها همچنین با تولد دوباره و شروع های جدید مرتبط هستند.

طبیعتاً رنگهای مختلف معانی مختلفی نیز دارند:

لاله های قرمز

مانند بسیاری از گل‌های قرمز، لاله‌های قرمز رنگی هستند که بیشتر با عشق، اشتیاق و عشق همراه است.

داستان قدیمی ایرانی عاشقان فهد و شیرین صلیب شده از ستاره ها حکایت می کند که چگونه هنگام مرگ این دو، لاله های قرمز از خون آنها جوانه زد، بنابراین جای تعجب نیست که لاله های قرمز نماد عشق ابدی هستند.

لاله های صورتی

لاله های صورتی راهی عالی برای ارسال پیام محبت یا تبریک هستند، زیرا نماد مراقبت، اعتماد به نفس و بهترین آرزوها هستند.

لاله های بنفش

رنگ های بنفش در گذشته فقط برای ثروتمندترین افراد جامعه مقرون به صرفه بود، بنابراین رنگ خود به نمادی از سلطنت تبدیل شد. لاله‌های بنفش این معنی را حفظ کرده‌اند و به معنای سلطنت، پیچیدگی و ظرافت است. چه راه بهتری برای گفتن به کسی که او را تحسین می کنید چیست؟

لاله های زرد

این شکوفه های آفتابی نشان دهنده شادی، شادی و نشاط هستند. به زبان ویکتوریایی گل ها، آنها پیام شایان ستایش “در لبخند تو آفتاب وجود دارد” فرستادند.

خرید دسته گل لاله زرد

لاله های سفید

لاله های سفید معنای خود را با سایر گل های سفید به اشتراک می گذارند و گفته می شود که نماد ایده هایی مانند پاکی، بخشش و صلح هستند.

نکات و دانستی هایی در مورد گل لاله که باید بدانید!

معرفی گل لاله

نماد گل لاله

آیا می‌دانستید: اگر در اواخر تابستان پیاز گل لاله را بیرون بیاورید، احتمالاً همان پیازی نیست که پاییز گذشته کاشته‌اید.
دخترش است حتی زمانی که لاله در حال شکوفه دادن است، پیاز برای نسل بعدی تقسیم می شود.

برای طولانی‌ترین عمر گلدان، ساقه‌های گل لاله را به صورت مورب برش دهید، سپس دو سوم بالای گل‌ها را در قیف روزنامه بپیچید و به مدت یک یا دو ساعت در آب خنک قرار دهید. سپس ساقه ها را مجددا برش دهید و لاله ها حداقل یک هفته ماندگاری دارند.
در هلند قرن هفدهم، گل لاله جدید چنان خشم و مد بود که یک مشت پیاز حدود 44000 دلار ارزش داشت.
لاله های قرمز نمادی از عشق است

لاله ها بومی آسیای مرکزی هستند

لاله‌ها در اصل در کوه‌های معتدل و مراتع آسیای مرکزی و جنوب اروپا رشد می‌کردند.

اعتقاد بر این است که آنها برای اولین بار در قرن یازدهم در قسطنطنیه کشت شدند. آنها در نهایت به نماد عثمانی ها تبدیل شدند، با نقوش لاله عنصر محبوب در ادبیات، هنر، موسیقی و غیره.

اگرچه هیچ کس به طور قطع نمی داند که آنها در نهایت چگونه به اروپا معرفی شدند، رایج ترین نظریه این است که سفیری در امپراتوری عثمانی در قرن شانزدهم دانه ها و پیازها را فرستاد – و از آنجا محبوبیت آنها افزایش یافت.

بیش از 3000 نوع لاله وجود دارد

لاله ها یکی از گل هایی هستند که فوراً قابل تشخیص هستند، اما قطعاً همه آنها یکسان نیستند! 75 گونه مختلف و بیش از 3000 گونه در حال حاضر شناخته شده وجود دارد. واریته های جدید نیز به طور مرتب کشت می شوند، بنابراین این تعداد فقط افزایش می یابد.

برخی مانند لاله های تک دارای گل های کلاسیک فنجانی هستند، در حالی که برخی دیگر بسیار کمتر قابل تشخیص هستند – به عنوان مثال، لاله های دوتایی دیررس دارای شکوفه های دوتایی بزرگ شبیه گل صد تومانی هستند. با این حال، یکی از ویژگی های قابل توجهی که در بسیاری از لاله ها مشترک است این است که اکثر آنها گل های کاملاً متقارن دارند.

علاوه بر لاله های تک کلاسیک ما، طیف جدیدی از لاله های دوتایی خیره کننده در دسترس داریم.

لاله ها می توانند هر رنگی باشند به جز آبی

لاله‌ها به خاطر رنگ زنده‌شان بسیار دوست‌داشتنی هستند و قطعا چیزی برای هر سلیقه‌ای وجود دارد. آنها را می توان در هر رنگی پرورش داد، از سفید برفی گرفته تا بنفش آنقدر تیره که تقریبا سیاه هستند.

تنها رنگی که گل لاله در آن موجود نیست آبی است. آبی یکی از کمیاب‌ترین رنگ‌ها در گل‌ها است و علی‌رغم تلاش‌های پرورش دهندگان، لاله‌های «آبی» معمولاً بیشتر بنفش یا بنفش هستند.

لاله ها خوراکی هستند

اگر دوست دارید در آشپزخانه خلاق باشید، لاله اضافه کنید. گلبرگ ها خوراکی هستند و طعم شیرینی دارند – آنها را به تزیین عالی برای کوکتل، کیک و موارد دیگر تبدیل می کند.

لامپ ها نیز از نظر فنی خوراکی هستند، اما ما آن را توصیه نمی کنیم. آنها طعم چندان مطبوعی ندارند و باید با احتیاط آماده شوند زیرا چندین قسمت از لامپ کمی سمی هستند. برخی از افراد نسبت به دیگران حساس تر هستند، اما خوردن پیاز اغلب منجر به حالت تهوع، مشکلات معده، تب و موارد دیگر می شود.

با این حال، زمان های ناامیدانه منجر به اقدامات ناامیدکننده می شود. هنگامی که در طول جنگ جهانی دوم عرضه مواد غذایی به هلند مسدود شد، پیاز گل لاله به جلوگیری از گرسنگی و قحطی گسترده کمک کرد. دولت دستورالعملی را در مورد نحوه تهیه لامپ ها منتشر کرد که مردم از آنها به عنوان جایگزین سبزیجات استفاده می کردند و حتی آنها را آسیاب می کردند تا از آنها به عنوان آرد یا قهوه استفاده شود.

لاله ها هنگام بریدن به رشد خود ادامه می دهند

اگر تا به حال یک دسته گل لاله خورده اید، ممکن است متوجه شده باشید که ساقه ها در آب طولانی تر می شوند، حتی پس از کوتاه شدن. این به این دلیل است که لاله‌ها در برابر نور خورشید بسیار پذیرا هستند، بنابراین به رشد خود به سمت آن ادامه می‌دهند. شکوفه های آنها نیز شب هنگام غروب خورشید بسته می شود!

اگر لاله های شما شروع به رشد بیشتر از ساقه های دیگر در دسته گل خود کردند، نگران نباشید – می توانید دوباره آنها را کوتاه کنید تا با بقیه ساقه ها مطابقت داشته باشند. همانطور که رشد می کنند، می توانند کمی خم شوند و آویزان شوند. توصیه می کنیم از گلدان باریک تری استفاده کنید تا آنها را محکم و راست نگه دارید. همچنین چرخاندن گلدان می تواند مفید باشد تا گل ها در یک جهت خم نشوند.

گونه های مخصوص گل لاله

1) لاله نیلوفر آبی: گونه لاله نیلوفر آبی و دورگه های (هیبریدهای) منشعب از آن به گونه های خودرو شباهت دارد.

2) امپراتور: گونه لاله امپراتور و دورگه های منشعب از آن.

3) شنل قرمزی: گونه لاله شنل قرمزی و دورگه های منشعب از آن.

جمع‌بندی : امیدواریم از مطالب ارائه شده در زمینه معرفی گل لاله و نماد و نحوه تکثیر و پرورش این گل بسیار زیبا استفاده کافی برده باشید سیتی گل همراه سبز خانه شما

منبع : How to Plant, Grow, and Care for Tulips

5/5 - (3 امتیاز)
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.