گیاهان آپارتمانی

9 گل مناسب برای آپارتمان بدون نیاز به نور خورشید

گیاهان مناسب برای نور کم

امروزه انواه گیاه مناسب آپارتمان که به نور کمی احتیاج دارند مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است زیرا همه ما میدانیم که گیاهان برای رشد به نور احتیاج دارند و بدون آن ممکن است از بین بروند اما برخی از گیاهان نیز هستند که مقاوم به نور کم و سایه دوست هستند و در خانه هایی که نور زیادی هم ندارند به زندگی خود ادامه می دهند.

با ما در این مقاله همراه باشید تا با تعدادی از گیاهان آپارتمانی که سازگار با نور کم هستند آشنا شویم تا بتوانید گیاهی متناسب با نور منزل خود خریداری کنید.

سانسوریا از مقاوم ترین گیاهان مناسب برای نور کم

یکی از گیاهان آپارتمانی بدون نور را میتوان گیاه سانسوریا معرفی کرد که این گیاه بسیار در میان مردم محبوب است و به دلیل برگ های راه راه و بلند و شباهتی که به پوست مار دارد به آن گیاه ماری نیز می گویند این گیاه جز خانواده ی ساکولنت ها می باشد.

گیاه بدون نیاز به نور خورشید

این گیاه در گستره های وسیعی از نور میتواند رشد کند و جز گیاهان سایه دوست به حساب می آید که شرایط نوری کم نیز برای آن قابل تحمل است بعلاوه در خاک خشک نیز رشد خوبی دارد و مراقبت و نگهداری از آن به تصفیه هوای منزل کمک میکند برای خرید سانسوریا به سایت سیتی گل مراجعه کنید.

گل های سرخس شاخ گوزنی گیاهانی سایه دوست و شگفت انگیز

گل های سرخس شاخ گوزنی (پلاتیسریوم بیفورکاتوم) گیاهانی زیبا و حساسی هستند که در عین زیبایی مناسب برای خانه هایی با نور کم هستند و به رطوبت علاقه بسیاری دارند به گونه ای که محیطی که از آن ها نگهداری میشود باید مرطوب باشد.

این گیاه با نور مستقیم خورشید آسیب میبیند و به نور غیر مستقیم و فیلتر شده ی خورشید نیاز دارد همچنین نمی توانند در محیط هایی که فقط با نور لامپ است رشد کنند و باید در محل هایی قرار بگیرند که نور خورشید را به میزان کافی دریافت کنند.

دراسنا گیاهی سازگار با نور کم

گیاهان سازگار با نور کم

دراسنا گیاهی زیبا با برگ هایی چرم مانند و سازگار با نور کم می باشد که دارای انواع مختلفی است و نگهداری همه گونه های آن راحت می باشد همین موضوع باعث شده که این گیاه در اندازه های کوچک انتخاب مناسبی برای قفسه ها، میز ها و حتی روی زمین میباشد و اندازه های بزرگتر این گیاه که ظاهری شبیه به درخت دارد میتواند نقش مهمی را در دکور منزل شما بر عهده بگیرند.

بهترین نور برای دارسنا نور غیر مستقیم و زیاد خورشید است اما در نور متوسط نیز میتواند به رشد خود ادامه دهد به همین دلیل در لیست گیاهانی که به نور زیادی احتیاج ندارند قرار دارد. هرس کردن این گیاه در زمان مناسب خود و آبیاری منظم آن در سلامت گیاه تاثیر بسیاری دارد این نکته را نیز در نظر بگیرید که از آبیاری بیش از حد و از قرار دادن آن در نور مستقیم خورشید خودداری کنید.

پتوس گیاهی برای محیط های کم نور

پتوس ها گیاهانی اند که در مناطی آسیایی رشد میکنند و به مراقبت کمی احتیاج دارند به این منظور که در محیط های سایه بهترین رشد خود را دارند و در برابر بی آبی بسیار مقاوم هستند بنابراین شرایط مراقبت از آن بسیار آسان است و با توجه به قرار گیری در موقعیتی که در آن قرار میگیرد سازگاری بالایی را از خودش نشان میدهد.

این گیاه در تصفیه کردن مونواکسید کربن شهرت بسیار بالایی دارد بعلاوه پتوس ها جز گیاهان رونده ای هستند که برگ های زیبا و بلند آن انتخاب مناسبی برای زیبا کردن دیوار ها و میز کار های شما می باشد.

دیفن باخیا

یکی از گیاهانی که امروزه در محیط های کاری و اداری وجود دارد گیاه دفن باخیاست که به دلیل سمی بودن آن با نام دیگر گیاه دوزخ نیز شناخه میشود پس باید مواظب باشید تا این گیاه به دور از دسترس کودکان و حیوانات خانگی تان قرار گیرد بعلاوه اگر پوست حساسی دارید سعی کنید تا حد امکان به این گیاه دست نزنید تا باعث ورم کردن و خارش برای پوست شما نشود.

گیاهان سایه دوست و مقاوم به نور کم

برای این گیاه نور بسیار کم و غیر مستقیم بهترین گزینه است پس جز دسته گیاهان سایه دوست و مقاوم قرار میگیرد نور خورشیدی که به صورت مستقیم به این گیاه بتابد باعث سوزاندن برگ های آن میشود. بهترین شرایط برای نگهداری دیفن باخیاها نگهداری آنها در خاک نسبتا مرطوب است پس آب دادن به آن را فراموش نکنید.

زاموفیلیا گیاهی کم محبوب ولی مقاوم به نور

زاموفیلیا یکی از مقاوم ترین گیاهان موجود می باشد که بخشی از همین مقاوم بودن بالای آن به دلیل تحمل نور کم است که این گیاه حتی میتواند در نبود خورشید نیز با نور فلوئورسنت به رشد خود ادامه دهد. این گیاه به آبیاری زیاد احتیاج ندارد و با آبیاری بیش از اندازه موجب مرگ این گیاه نشوید.

گیاه زاموفیلیا که این روزها ظاهری متفاوت و لوکس برای خانه ها ایجاد کرده است در بهبود کیفیت هوای محیط و فیلتر کردن سموم هوا بسیار موثر است این نکته را نیز در نظر بگیرید نباید این گیاه را در معرض نور مسقیم قرار دهید زیرا برگ های آن به سرعت زرد میشوند.

گیاه برگ انجیری

گیاه برگ انجیری با داشتن برگ های شاداب و زیبا برای افرادی که علاقه بسیاری به نگهداری گیاهان آپارتمانی دارند مناسب است زیرا این گیاه به راحتی در محیط های کم نور خو می گیرد و میزان رسیدگی خیلی کمتری دارد و به خاک های غیر خیس (مرطوب) نیاز دارد بهتر است خاک هایی که بین دو آبیاری انجام میشود خشک باشد.

در برخی مواقع باید برای جلوگیری از پژمردگی و از بین رفتن گیاه انجیری زمانی که ساقه گیاه نازک میشود و یا فاصله ی برگ های آن زیاد میشود آن را در یک محیط پر نور قرار دهید.

برگ عبایی ها گیاهانی آپارتمانی مناسب نور کم

گیاه برگ عبایی به دلیل مقاومت بالایی که در شرایط مختلف محیطی دارد با نام دیگر گیاه آهنین نیز شناخته میشود این گیاه برای رشد خود به نور کمی احتیاج دارد و در هر نقطه ای از منزل شما رشد میکند فقط باید آن را دور از نور خورشید قرار دهید تا برگ هایش قهوه ای نشود.

بنابراین اگر زمان بسیاری برای رسیدگی به گیاهان خود ندارید این گیاه میتواند انتخاب مناسبی برای شما باشد و اگر میخواهید برگ عبایی شما همیشه شاداب باشد فقط کافی است هفته ای یک بار برگ های این گیاه را با پارچه ای مرطوب تمیز کنید تا غباری بر روی آن قرار نگیرد تا به جذب نور کمک کند.

گیاه گندمی جز گیاهان تصفیه کننده هوا در منازل کم نور

گندمی گیاهی با برگ های آویزان و باریک است که با قوس زیبایی از ریشه خارج شده است شباهت برگ های این گیاه به پاهای عنکبوت باعث شده است که آن را با نام گیاه عنکبوتی نیز بشناسند. نور مناسب برای این گیاه نور غیر مستقیم است و میتواند در نور کم نیز به رشد خود ادامه دهد و میتواند هوا را به خوبی تصفیه کند و گزینه مناسبی برای قرار دادن در اتاق خواب است.

گیاه عنکبوتی را نباید در معرض نور مستقیم خورشید قرار دهید زیرا باعث سوختگی برگ های آن میشود در نظر داشته باشید که اگر از این گیاه به درستی مراقبت کنید گل های سفید رنگ زیبایی بر روی آن شکوفا می شود که جذابیت این گیاه را دوچندان میکند.

سخن آخر

این روز ها به سبب آپارتمان نشینی بسیاری از خانه ها در معرض نور خورشید قرار نمیگیرند و بسیاری از خانه ها کم نور اند و اگر در این شرایط به نگهداری گیاهان علاقمندید باید به سراغ گیاهان آپارتمانی در محیط های کم نور بروید تا بتوانید متناسب با منزل خود این گیاهان را خریداری کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *