معرفی گل

گل رز مشکی به چه معناست +معنی نمادین گل رز سیاه

گل رز مشکی

گل ها همیشه وسیله ای عالی برای بیان احساسات و نشان دادن عباراتی هستند که کلمات نمی توانند. آنها از قدیم الایام برای انتقال احساسات بدون کلام استفاده می شدند. در میان میلیون ها گل در این طبیعت، گل رز از زمان های بسیار قدیم توجه ما را به خود جلب کرده است. هیچ گل دیگری به اندازه گل رز نمی تواند ابراز علاقه و عشق کند. با این حال، گل رز را می توان در رنگ های متنوعی یافت و هر رنگ معنای و نماد خاص خود را دارد.

رایج ترین رزهای قرمز و صورتی نماد عشق و عاشقی هستند، سفیدها صلح را نشان می دهند، اما سیاه ها غیر معمول هستند. گل رز سیاه با مرگ، جادو و زیبایی خیره کننده مرتبط است. قبلاً به شما گفته ایم که رزهای آبی و سفید نماد چیست وقتی در مورد گل رز سیاه صحبت می کنیم، این مقاله در سیتی گل به تصویر می کشد گل رز سیاه به چه معناست و نماد آن است.

بسیاری از ما به سمت رنگ سیاه جذب می شویم، احتمالاً به دلیل رمز و راز ناشی از آن یا جسارت آن که به راحتی برای ما جذاب است.

وقتی فهمیدیم گل مورد علاقه ما، گل رز، اکنون به تیره ترین رنگ می آید، بحث شهر شد. ما کشیده شده بودیم، می خواستیم صاحب یکی شویم. برخی حتی برای دیدن این شکوفه مرموز سفر کردند. اما آیا رز سیاه واقعا وجود دارد؟ آیا حتی واقعی است؟ آیا می توانید آن را به طور طبیعی رشد دهید؟

در این راهنما، با داستان گل رز سیاه آشنا خواهید شد و راز پیرامون این گل را کشف خواهید کرد

خاستگاه و تاریخچه

در سال 2013 بود که ویدیویی از گل رز سیاه که در ترکیه رشد کرد در فضای مجازی پخش شد. این گل کمیاب که در زبان ترکی «kara gul» نامیده می‌شود، در حلفتی، روستایی در نزدیکی رودخانه تاریخی فرات، شکوفا شد. گفته می شد که جوانه گل با سایه عمیق قرمز شروع می شود و با باز شدن گل به رنگ سیاه و مخملی پررنگ پیشرفت می کند

اتفاقاً وقتی گل رز سیاه حلفتی در جای دیگری کاشته می شود، گل در حال ظهور یک رز قرمز معمولی است. این به این دلیل است که گفته می شود رنگ سیاه نتیجه pH منحصر به فرد خاک Halfeti است که توسط آب رودخانه فرات ایجاد می شود.

داستان مشکوک به نظر می رسد، به خصوص از آنجایی که وقتی کسی گل رز سیاه Halfeti را به صورت آنلاین جستجو می کند، بیشتر نتایج تصاویری از رزهای سیاه را نشان می دهد که به شدت ویرایش شده اند. و این کمکی نمی کند که با تحقیقات بیشتر، مشخص شود که روستای حلفیتی در واقع در حال حاضر به دلیل سیل در هنگام شکستن یک سد چند سال پیش در آب غوطه ور شده است. به راحتی می توان استنباط کرد که داستان ممکن است یک فریب باشد، برخی آن را یک شیرین کاری بازاریابی گردشگری می دانند.

گل رز سیاه

گل رز سیاه نماد چیست

جهت مطالعه بیشتر : معنی و نماد گل رز قرمز

دستکاری رنگ

از نظر علمی، رنگدانه سیاه در گیاهان بسیار نادر است، اگر نگوییم غیرممکن است. در واقع این فقط در ارقام گیاهان باغی وجود دارد

گل رز سیاه را فقط می توان با قرار دادن برخی گیاهان رز در برنامه های اصلاحی و تکنیک های تکثیر تولید کرد، اما این حتی یک رز سیاه کاملاً رنگی را تضمین نمی کند.

روش دیگری که می توان از آن استفاده کرد استفاده از رنگ سیاه روی گل یا بوته های رز است. بیایید در مورد این 2 روش با جزئیات صحبت کنیم.

پرورش

گل رز سیاه در صنعت گلکاری محبوب شده است. آنها به عنوان بیانیه در دسته گل ها و چیدمان های گل، هم برای عروسی و هم برای هالووین استفاده می شوند. اما این گلها فقط این توهم را ایجاد می کنند که سیاه هستند.

این گل رز فقط در سایه های عمیق قرمز و بنفش که توسط پرورش دهندگان مشهور کشت می شود وجود دارد. انواع گل رز سیاه که امروزه شناخته می شوند عبارتند از “Black Bacarra”، “Black Jade”، “Black Beauty”، “Nigrette”، “Taboo” و “Ebb Tide” در میان دیگران.

یشم سیاه

Rosa ‘Black Jade’ متعلق به رزهای مینیاتوری است که به عنوان گیاهان داخلی گلدانی یا به عنوان حاشیه در مناظر بی عیب و نقص هستند. این گیاه که در سال 1985 توسط فرانک بناردلا به ایالات متحده معرفی شد، با گل های کوچک قرمز تیره، برگ های سبز تیره براق و عادت رشد بوته ای آن مشخص می شود

زیبایی سیاه (Black Beauty)

Rosa ‘Black Beauty’ نیز یک گل رز هیبریدی چای است که ارتفاع آن تا یک متر می رسد. گل‌های با رایحه‌ی ملایم، که توسط W. Kordes در سال 1998 کشف شد، دارای گلبرگ‌های زرشکی تیره با نوک تقریباً سیاه هستند و اگرچه شکوفه‌ها کوچک‌تر هستند و به صورت خوشه‌ای رشد می‌کنند، اما به عنوان گل‌های بریده ترجیح داده می‌شوند.

نیگرت (Nigrette)

Rosa ‘Nigrette’، یک گل رز هیبریدی چای، دارای گل های شرابی با گلبرگ های شل است. گل ها بسیار معطر هستند و در اوایل تابستان شکوفا می شوند. این گیاه در سال 1934 توسط Max Krause هیبرید شد و به صورت درختچه ای تا ارتفاع یک متر رشد می کند و به طور مکرر شکوفا می شود

آیا گل رز مشکی وجود دارد

معنی گل رز مشکی

جهت خرید : گل رز جاودان مشکی

رنگرزی

روش دیگر استفاده از رنگ یا رنگ خوراکی است و گلفروشان متخصص بر این روش تسلط دارند که حتی می توانند به گل رز مشکی مات دست پیدا کنند! برخی از تکنیک ها می توانند بسیار آسان باشند که حتی آماتورها می توانند گل های خود را در خانه رنگ کنند

اسپری گل

اسپری گل یکی از راه های تغییر فوری رنگ گل است. به غیر از رنگ مشکی، اسپری‌های گلدار نیز در رنگ‌های متالیک نقره‌ای و طلایی هستند و با استفاده از ایر براش استفاده می‌شوند. بیشتر رنگ‌های اسپری سنگین هستند، اما اسپری‌های گلدار غلظت متوسطی دارند و به گل‌های ظریف آسیبی نمی‌رسانند.

معنی و نماد رز سیاه

وقتی کسی به شما گل رز سیاه می دهد یعنی چه؟ با وجود اینکه گل رز سیاه تقریباً خیالی است، در سراسر جهان محبوب است و دارای معانی مختلفی است.

در زبان گل ها، رز سیاه دارای معانی تلخی مانند مرگ، نفرت و خداحافظی است. تا به امروز، افرادی که در سوگ مرگ یکی از عزیزان سوگواری می کنند، گل رز سیاه را با خود حمل می کنند.

برای رومی ها، رز سیاه به معنای عشق غم انگیز است. همچنین در طول جنگ جهانی دوم به نماد نازی‌ها تبدیل شد، زیرا آنها گروه مخالفی به نام رز سفید را پاره کردند.

در نت روشن تر، گل رز سیاه نماد تولد دوباره و شروع های جدید است. چشم انداز این فرصت های جدید شجاعت و امید به همراه دارد.

پیگیری گل رز سیاه واقعی هنوز ادامه دارد و فداکاری مردم به این امر باعث شد رز سیاه نمادی از فداکاری خالص باشد

یک پایان تراژیک

گل رز سیاه هرگز در یک رابطه عاشقانه به طرف مقابلتان داده نمی شود، زیرا معمولاً نماد پایان غم انگیز یک رابطه است. نه تنها یک رابطه عاشقانه، بلکه می تواند نماد پایان یک دوستی، شغل یا حتی ایده باشد. بنابراین، هنگامی که شما این گل رز را برای یکی از عزیزان خود می فرستید، می توان آن را به عنوان نماد مرگ رابطه شما در نظر گرفت.

از دست دادن امید

گل رز سیاه اغلب به عنوان نماد ناپاکی، انتقام، زشتی و جاودانگی در نظر گرفته می شود. هنگامی که برای شخصی ارسال می شود، اغلب به معنای عدم امید، عدم بازگشت و خداحافظی نهایی است. این نماد خداحافظی است، هیچ امیدی به هیچ ارتباطی در آینده نیست، و هیچ بازگشتی از یک سفر خطرناک نیست.

نفرت و انتقام

رز سیاه همچنین می تواند نماد نفرت از طرف مقابل باشد . اگر نسبت به دشمن خود احساس انتقام دارید، برای او یک رز سیاه بفرستید تا دشمنی شما تازه شود و بار دیگر نسبت به یکدیگر نفرت کنید. همچنین نشان می دهد که امیدی به آشتی نیست و شما همچنان در حال کینه و انتقام هستید

معنای رنگ های گل رز

شروع تازه

بر خلاف تمام زشتی ها و غم هایی که گل رز سیاه با آنها همراه است، گاهی اوقات با شروعی جدید نیز همراه است. پایان دادن به یک رابطه ممکن است به معنای شروع یک رابطه جدید باشد. هنگامی که شما از یک رابطه الزام آور و نیرومند رها می شوید، همچنین به عنوان نشانه ای از آزادی در نظر گرفته می شود. با یک گل رز سیاه، شما از آن رابطه ناخواسته رها شده اید و اکنون آزاد هستید که تجدید قوا کنید و به دنبال امکانات جدید باشید.

تجدید حیات

گل رز سیاه فقط مربوط به مرگ و پایان نیست. آنها گاهی اوقات نماد تولد دوباره نیز هستند، درست مانند ققنوس. این گل ها گاهی اوقات نشان دهنده پایان عادت های بدی هستند که شما برای مدت طولانی سعی در ترک آن ها داشتید. همچنین می تواند نشان دهنده پایان یک تجربه بد و ایجاد راهی برای شروعی جدید باشد. معمولاً به عنوان نماد مرگ استفاده می شود، اما اغلب فراموش می کنیم که تولد دوباره مرحله بعدی پس از مرگ است.

 بنابراین، یک رز سیاه همه چیز بد نیست، اما نور مثبتی نیز با آن همراه است. اگر یک فرد مسن و بیمار بمیرد، مرگ ممکن است برای او و سایر اعضای خانواده اش تسلی ایجاد کند. بنابراین، در چنین مواقعی از گل رز سیاه به عنوان نماد تولد دوباره، رهایی از مبارزات و آغاز زندگی جدید استفاده می شود.

منبع : What Does a Black Rose Mean

5/5 - (2 امتیاز)
بازگشت به لیست

1 نظر در “گل رز مشکی به چه معناست +معنی نمادین گل رز سیاه

  1. بازتاب: هر آنچه که باید در مورد گل رز آبی بدانید | سیتی گل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *