معرفی گل

راهنمای معنی و نماد گل رز سفید

رز سفید

روشن‌ترین رنگ، سفید جذابیت خاصی دارد که با هیچ رنگ دیگری قابل مقایسه نیست. معنی رز سفید نیز افسانه های متعددی به آن متصل است. در مسیحیت با مادر مریم مرتبط است.

پس معنی گل رز سفید شامل عشق مادرانه نیز می شود. در اصطلاح رایج “رز سفید”، کارشناسان حداقل 15 سایه مختلف از جمله سفید گلوله برفی، سفید کوه یخی و سایه های مختلف عاج را شامل می شوند.

معنی و نماد گل رز سفید

معنی رز سفید با پاکی، معنویت و معصومیت همراه است. با این حال، نمادهای رز سفید از جایگاه ویژه ای در تاریخ و فرهنگ تداعی می شود. در مسیحیت نماد مریم باکره است و گل رز سفید نماد پاکدامنی است.

همچنین به معنای عشق، محبت و شفقت واقعی و خالص نسبت به کسی است. معنای دادن گل رز سفید شامل احترام و حمایت از کسی و ابراز احساسات عشق، وفاداری و قدردانی است.

بیش از 10 سال است که در حال مطالعه هستم که گلها از منظر روحی و روانی نماد چیست. رز سفید دارای نمادهای بسیار زیادی است. اولاً به صلح، عشق و احساسات معصومانه مرتبط است. اگر به تاریخ برگردیم، از رز سفید برای انتقال عشق استفاده می شد و این ویژگی مشخصه رز قرمز بود. گل رز سفید را گل رز عروس نیز می نامند. به طور سنتی گل عروسی. یک رز سفید همچنین به افتخار و نحوه تعامل مردم با یکدیگر مرتبط است.

رز سفید

گل رز سفید یکی از محبوب ترین گل ها در جهان است. اعتقاد بر این است که این اولین رنگ رز موجود است. افسانه ها حاکی از آن است که وقتی گل رز سفید به خون آفرودیت که به طرف معشوقش می دوید، آلوده شد و خود را در خارهای رز سفید برید، به رنگ قرمز درآمد. معانی رز سفید از این افسانه ها برانگیخته می شود.

گل رز سفید

گل رز سفید نماد چیست

رزهای سفید به طور نمادین به گذشته برمی گردند. گل رز حدود 35 میلیون سال قدمت دارد. رومیان و یونانیان باستان در ادبیات خود از گل رز سفید یاد کرده اند. از نظر قرآن، گل رز با «بهشت» مرتبط است
و همچنین در قرون وسطی از گل رز در عشق و شعر استفاده می شد. وقتی صحبت از زبان گل می شود، رز سفید معانی مختلفی دارد. من انواع مختلفی از خرافات مرتبط با گل رز سفید بزرگتر (نه انواع بوته های کوچکتر) را پیدا کردم که در زیر آنها را فهرست می کنم.

رز سفید

گل رز سفید در عروسی نشان دهنده عشق مادام العمر همراه با آرامش است.
اگر به شما یک رز سفید (تک) داده شود این نشان دهنده اعتماد و آرامش است.
اگر در حال ازدواج هستید و یک دسته گل کمتر از پنج رز سفید دارید، این نشان دهنده یک ازدواج دشوار است.
با این حال، اگر بیش از 5 گل رز سفید در یک دسته داشته باشید، این نشان دهنده عشق است و برای همیشه.
انداختن یک گل رز سفید در باغ شخص دیگری به معنای غلبه بر مشکل است.
اگر توسط یک رز سفید زخمی شود، می تواند به معنای بروز مشکل باشد.
هدیه دادن یک رز سفید نشان دهنده عشق ابدی است.
گل رز سفید با تمرکز در زندگی مرتبط است.
پا گذاشتن روی یک رز سفید نشان می دهد که خبرهای خوبی خواهید شنید
بریدن گل رز سفید نشان دهنده مرحله جدیدی از زندگی است.
اگر همچنان رزهای سفید را می بینید، بر اساس فرهنگ عامه اسکاتلندی، معنای آن به شادی در زندگی بعدی مرتبط است.
دیدن باغی از گل های رز سفید، خوش شانسی را پیش بینی می کند.
دیدن گل رز سفید در خواب بیانگر دورانی آرام در زندگی است.
اگر رز سفیدی که می بینید در حال مرگ است، این می تواند نشان دهد که چیزی به زندگی پایان می دهد
اگر گل رز سفید در یک گلدان در خانه خود دارید، می تواند نشان دهنده این باشد که انرژی صلح آمیز در داخل / یا در سراسر خانه شما وجود دارد.
کودکانی که رزهای سفید را می چینند نشان دهنده یک اتحاد مجدد است.

رز سفید

تاریخچه گل رز سفید

رز سفید برای چه مواردی استفاده می شود؟

گل رز سفید برای عروسی

گل رز سفید یکی از محبوب ترین گل های عروسی در غرب جهان است. گل رز سفید تقریباً در هر آرایش گلی که عروسی شامل می شود به طور گسترده استفاده می شود. دسته گل های عروسی رز سفید را هم عروس و هم ساقدوش ها حمل می کنند.

گل رز سفید در عروسی به چه معناست؟

معنی رز سفید در عروسی شامل موارد زیادی مانند صفا، وفاداری، عشق بی قید و شرط و محبت است.

گل رز سفید برای روز مادر

روز مادر یکی دیگر از رویدادهای مهم است که می توانید از گل رز سفید استفاده کنید. رز سفید روز مادر را می توان در هدیه ای که برای مادر خود انتخاب می کنید گنجانید. می توانید دسته گل روز مادر رز سفید را انتخاب کنید

که صرفاً از شکوفه های سفید بکر ساخته شده باشد یا می توانید در کنار انواع دیگر گل ها و رنگ ها استفاده کنید. چیدمان گل رز سفید برای روز مادر نیز می تواند به عنوان دکور مورد استفاده قرار گیرد اگر مهمانی یا گردهمایی به افتخار مادر عزیزتان دارید.

رز سفید در روز مادر به چه معناست؟

رزهای سفید به دلیل اسطوره رومی مربوط به آنها به ویژه با روز مادر مرتبط است. بر این اساس گل رز سفید نماد مادر مریم است و از این رو نشان دهنده عشق مادرانه است. بنابراین، رز سفید روز مادر به معنای عشق بی قید و شرط و خالص است.

گل رز سفید برای جشن گرفتن رابطه

شما همچنین می توانید از گل رز سفید برای جشن گرفتن یک رابطه خاص در زندگی خود استفاده کنید. دسته گل های رز سفید را می توان از رزهای سفید خالص تهیه کرد یا می توانید چند دسته سفید را در میان رنگ های رز دیگر قرار دهید.

معنی رز سفید در یک رابطه چیست؟

در یک رابطه، معانی رز سفید شامل عشق، محبت، صداقت، وفاداری و احترام است.

گل رز سفید برای روز ولنتاین

اگرچه گل رز قرمز پرمصرف ترین گل روز ولنتاین در جهان است، گل رز سفید نیز انتخاب بسیار خوبی است. خرید دسته گل رز سفید برای روز ولنتاین عالی خواهد بود اگر اخیراً با این شخص قرار گذاشته اید یا اگر اولین هدیه روز ولنتاین شما باشد.

معنی رز سفید در روز ولنتاین چیست؟

در روز ولنتاین، رز سفید به معنای عشق شیرین و آرام است، در مقابل عشق شدید و پرشور که با رز قرمز نمادین است.

گل رز سفید برای دوستی

برای جشن گرفتن یک دوستی خاص یا به طور کلی روز دوستی، می توانید از دسته گل های روز دوستی رز سفید استفاده کنید. ارائه یک چیدمان رز سفید در روز دوستی به شما کمک می کند تا عشق و قدردانی خود را نسبت به دوست خود ابراز کنید.

دسته گل رز سفید

دسته گل رز سفید برای عروس

گل رز سفید در یک دوستی به چه معناست؟

در دوستی، رز سفید به معنای محبت، تحسین، وفاداری و سپاسگزاری است.

گل رز سفید برای مهمانی های دوران بازنشستگی

از گل رز سفید می توان برای مهمانی های دوران بازنشستگی نیز استفاده کرد. یک دسته گل رز سفید برای دوران بازنشستگی می تواند هدیه خوبی برای سالمندان یا آشنایان شما باشد. چیدمان گل رز سفید در مهمانی های بازنشستگی را می توان به عنوان تزئینات گل، تزئینات مرکزی یا روی میز استفاده کرد.

رز سفید در دوران بازنشستگی به چه معناست؟

در مورد مهمانی های بازنشستگی، رز سفید شامل احترام و صداقت است.

اگر علاقمند هستید معنا و نماد گل رز آبی را بدانید مقاله”معرفی گل رز آبی“مطالعه کنید

اهمیت تعداد رزهای سفید

آیا می‌دانید که شمارش گل رز سفید نیز در تعیین معنای آنها اهمیت دارد؟ قبل از اینکه یک دسته گل رز سفید ساقه بلند را به عزیزان خود هدیه دهید، مطمئن شوید که معنی تعداد گل را نیز می‌دانید.

شماره گل رز سفید معنا و نماد
1 عدد عشق در نگاه اول
2 عدد عشق متقابل، عشق متقابل
3 عدد دوستت دارم
4 عدد قرار است ما تا آخر عمر با هم باشیم
5 عدد تو خاصی
7 عدد همدیگر را کامل می کنیم
10 عدد تو عالی هستی
12 عدد مال من باش
13 عدد تو تمام چیزی هستی که من نیاز دارم
15 عدد عشق طولانی مدت
20 عدد ما همیشه با همیم
25 عدد تبریک می گویم
30 عدد من به شما متعهد هستم
50 عدد ما همیشه با همیم
70 عدد عشق من به تو جاودانه است
75 عدد تو هم روح من هستی
99 عدد میخوام با تو پیر بشم
100 عدد تعهد، عشق همیشگی

سایر کاربردهای گل رز در تاریخ

گل رز در طول تاریخ مکررا ظاهر شده است. از آنها به عنوان کوفتی در رویدادهای خاص استفاده می شد، برای اهداف دارویی استفاده می شد و به عطرهای اولیه تبدیل می شد.

گل رز سفید نیز به عنوان روش پیشنهادی از خواستگاران ارسال می شود. این گل تاریخچه زیادی در پشت خود دارد، به همین دلیل است که رز سفید بسته به شرایطی که به عنوان هدیه داده می شود، می تواند دارای معانی مختلفی باشد.

معانی رز سفید وقتی با گل های دیگر ترکیب شود

رز سفید وقتی با رنگ های دیگر گل رز ترکیب می شود و در یک دسته گل گنجانده می شود، چیزهای مختلفی را نشان می دهد. در اینجا درباره آن معانی نیز بحث کرده ایم.

گل رز سفید چیست

نماد رز سفید چیست

خرید باکس گل رز سفید

رز “کوه یخ”

“کوه یخ” یکی از سخت ترین گل های رز در نظر گرفته می شود. به دلیل ماهیت سختی که دارد به مراقبت کمی نیاز دارد و شکوفه دهنده ای پربار است. این یک گل رز فلوریبوندا است که دسته‌هایی از گلبرگ‌های دوتایی به رنگ سفید ملایم تولید می‌کند، گاهی اوقات با رنگ صورتی روشن.

بلند و بوته ای با برگ های سبز روشن براق رشد می کند. ‘آیسبرگ’ گل رز است که توسط کوردس در سال 1958 پرورش یافت و برنده جایزه شایستگی باغ توسط انجمن سلطنتی باغبانی شده است.

رز “ستاره دشت”

این واریته رز یک کرم زیبا با رنگ صورتی است که توسط دکتر گریفیث باک در سال 1975 ساخته شده است.

گل‌های معطر آن مرکز بالایی دارند و برگ‌های آن در طول فصل سبز تیره است اما در پاییز زرد می‌شود. درختچه چند ساقه یک پس زمینه بافتی در باغ ایجاد می کند و گل های رز در دسته ها و چیدمان های دوست داشتنی هستند.

رز “کرم فراوان”

این گل رز فلوریبوندا سفید خامه ای را با گلبرگ های ترکیبی زردآلو نشان می دهد که قطعا معطر هستند. گلها روی بوته ای گرد که با شاخ و برگ سبز تیره نیز پر شده است فراوان است.

معنای رز قرمز و سفید 

ترکیب رز قرمز و سفید به معنای اتحاد دو روح است. این ترکیب قابل توجهی از رنگ های گل در عروسی ها و دیگر مناسبت های عاشقانه است.

معنای رزهای صورتی و سفید

ترکیبی از رزهای صورتی و سفید می تواند نشان دهنده قدردانی و سپاسگزاری باشد. اگر می خواهید به یک دوست صمیمی یا خانواده “متشکرم” بگویید، از این ترکیب گل استفاده کنید.

معنای رز سیاه و سفید

ترکیبی از رزهای سیاه و سفید را می توان به عنوان نمادی از منحصر به فرد بودن و نادر بودن درک کرد.

معنای رز آبی و سفید

گل رز آبی و سفید با هم به معنای اتحاد معنوی است.

معنای رزهای زرد و سفید

ترکیب رزهای زرد و سفید نشان دهنده دوستی، شادی، وفاداری و صداقت است.

معنی منفی گل رز سفید

همه چیز در تاریخ در مورد معنای رز سفید چندان مثبت نیست. به عنوان مثال، شکسپیر به گل سفید اشاره های متفاوتی می کند. به عنوان مثال، در جنگ رز درگیری بین خانه های لنکستر و یورک در رابطه با رز سفید مورد بحث قرار گرفت. گل رز یک نشان و نشان برای اهداف جنگ است. با این حال، بیشتر استفاده های قدیمی از رز سفید به طور کلی یک پیام مثبت است.

ویلیام موریس از ساقه های رز سفید برای طرح های خود بر روی پارچه های چاپ شده استفاده کرد. و در بسیاری از خانه ها در سراسر انگلستان در دوران ویکتوریا گل رز روی دیوارها بود

همچنین برخی واقعیت های در خصوص گل رز سفید

معنی شکل: شکل گل رز متفاوت است و می‌توانند ظاهری طرح‌دار داشته باشند یا خوشه‌بندی شوند.
تعداد گلبرگ: گل رز سفید برای عروسی می تواند بین 4 تا 45 گلبرگ داشته باشد به خصوص گونه های ترکیبی.
واقعیت: گل رز سفید در قرن هفدهم بسیار مورد تقاضا بود. جالب اینجاست که مردم از گل رز سفید برای مبادله آن با اموال مادی مانند غذا و پول استفاده می کردند. گلاب نیز در این مدت به مناقصه قانونی متصل شد. گل رز به طور کلی به عنوان درختچه محبوب بود و رز سفید در باغ های ویکتوریایی استفاده می شد.
رز سفید اساطیر یونانی: رزهای سفید با خدای معروف به آدونیس مرتبط هستند که نه تنها مسئول تولد دوباره بلکه سرسبزی در صفحه زمین است.
زمان شکوفه: گل رز سفید معمولا در فصل بهار بیرون می آید و این محبوب ترین نوع گل است. در مجموع حدود 3000 گونه مختلف از رزهای سفید وجود دارد که معمولاً از آوریل تا مه شکوفا می شوند. برخی از گل های رز در تابستان و پاییز گل می دهند. در این مدت می توان گل رز را چید. گروه های گل تابستانی معمولاً دائمی، چای هیبریدی، نویزت و چند فلورا (معروف به رامبلر) هستند.

سوالات متداول گل رز سفید

یک رز سفید تنها به چه معناست؟

یک رز سفید تنها به معنای عشق در نگاه اول است.

زمان های دیگر برای هدیه دادن گل رز سفید

جدای از این مناسبت ها می توان از گل رز سفید برای مناسبت هایی مانند فارغ التحصیلی، زود خوب شدن، تبریک، تولد نوزاد، خانه‌دار شدن و ... استفاده کرد.

معنی 11 رز قرمز و 1 رز سفید چیست؟

این ترکیب به معنای اتحاد دو عاشق است.

معنی تک گل رز قرمز در یک دسته گل رز سفید چیست؟

این ترکیب حکایت از عشق و محبت دارد.

منبع : White Rose Meaning and Symbolism Guide

4.9/5 - (21 امتیاز)

دیدگاهی در مورد “راهنمای معنی و نماد گل رز سفید

  1. Fatemeh گفت:

    سلام عالی نوشتید کامل جامع خداقوت

    1. اجلالی گفت:

      خواهش میکنم موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *