معرفی گل

هر آنچه که باید در مورد گل داوودی بدانید

عکس گل داوودی

با رنگ‌های پر جنب و جوش زیبا و گل‌های بافت، جای تعجب نیست که گل‌های داوودی یکی از محبوب‌ترین شکوفه‌های دنیا هستند.

گل داوودی (یا به اختصار «مادر») نه تنها به هر دسته گلی افزوده می شود، بلکه تاریخچه ای پر جنب و جوش نیز دارد. این گیاه ابتدا در چین رشد کرد و سپس به کشورهایی از جمله بریتانیا و ایالات متحده راه یافت.

ما دوست داریم برخی از حقایق مورد علاقه خود را در مورد گل های داوودی با شما به اشتراک بگذاریم. برای آشنایی بیشتر همراه ما در سیتی گل باشید

گل داوودی که به دلیل شکوفه های پر جنب و جوش و متنوع خود شناخته شده است، از زمان پیدایش آن در شرق آسیا راه درازی را پیموده است. این گل که ریشه‌های آن به چین بازمی‌گردد، اولین بار توسط کنفوسیوس فیلسوف هزاران سال پیش در آثارش ذکر شد و آن را به عنوان یک شکوفه طلایی ساده توصیف کرد.

با گذشت زمان، چینی ها شروع به پرورش گل داوودی کردند و این گل به یک گل گرامی در کشور تبدیل شد. در قرن چهارم، راهبان بودایی گیاهان را به ژاپن بردند، جایی که محبوبیت زیادی به دست آوردند و حتی به نمادی از خانواده سلطنتی و بخشی از نشان امپراتور تبدیل شدند.

این گل نام بسیار درخشانی دارد

گل داوودی در اصل قرن ها پیش در چین کشت می شد و مردم در تلاش برای رشد و شکل دادن به گونه های مختلف گل بودند. سپس به غرب معرفی شد، جایی که گیاه شناسان را با رنگ های روشن و طیف شکل هایش شگفت زده کرد.

گل داوودی نام خود را در قرن هفدهم از کلمات یونانی به معنای طلایی (“crysos”) و “گل” (“anthemon”) گرفته است. این به این دلیل است که گل های داوودی اصلی به رنگ زرد بودند.

ما فکر می کنیم این نام برای این گل زیبا بسیار مناسب است.

گل داوودی گیاهی است علفی و چند ساله به ارتفاع 60-150 سانتی متر. بیشتر در آب و هوای معتدل و خنک رشد می کند و خاک حاصلخیز، مرطوب و کمی اسیدی با زهکشی خوب و غنی از مواد آلی را در آفتاب کامل ترجیح می دهد. ساقه های ایستاده بلوغ و منشعب یا بدون انشعاب هستند. برگها متناوب با دسته کوچک هستند. تیغه برگ بیضی شکل تا نیزه ای شکل، به طول 5 تا 15 سانتی متر، پینه ای شکل یا پینه ای شکل همراه با قاعده میخی شکل است.

قطر کاپیتولوم 2.5 تا 20 سانتی متر و در اندازه های مختلف است. منفرد یا چند کاپیتولوم در بالای ساقه ها جمع می شوند. گلچه‌های پرتو در ارقامی با شاخه‌های مستطیل کامل یا سه‌گانه به رنگ‌های مختلف (صورتی، سفید، نارنجی، اسطوخودوس، ارغوانی، قرمز، زنگ‌زده، برنزی، سبز زیتونی) هستند. گلچه های دیسکی به رنگ زرد تا سبز مایل به زرد کم رنگ و زمان گلدهی از سپتامبر تا نوامبر است.

گل داوودی بنفش

گل داوودی نماد چیست

گل داوودی گل تولد ماه آذر است

اگر به اندازه کافی خوش شانس هستید که در ماه نوامبر متولد شده اید، ماه تولد خود را با این گل زیبا به اشتراک بگذارید. گل های داوودی نشان دهنده سرگرمی، سخاوت و صمیمیت هستند، به این معنی که اگر جشن تولد خود را در ماه نوامبر جشن بگیرید، مناسب هستند.

گل های داوودی تا اوایل زمستان شکوفا می شوند، بنابراین این گل ها قطعا در یازدهمین ماه سال در بهترین حالت خود هستند!

معانی گل داوودی در سراسر جهان :

اهمیت گل داوودی بسته به مکان آن می تواند بسیار متفاوت باشد. در نظر گرفتن پیشینه فرهنگی و موقعیت گیرنده هنگام ارسال این گل ها مهم است، زیرا نماد شادی در یک مکان ممکن است در مکان دیگر معنای کاملاً متفاوتی داشته باشد. برای اطمینان از اینکه پیام شما به درستی منتقل می شود، به این تفاوت های فرهنگی توجه داشته باشید.

استرالیا:

روز مادر که به نام روز مادر نیز شناخته می شود، در استرالیا با گل های داوودی فراوان جشن گرفته می شود زیرا آنها به عنوان گل رسمی این مناسبت خاص شناخته می شوند.

بلژیک:

در اروپای غربی، از جمله بلژیک، فرانسه، و اتریش، گل های داوودی از آنجایی که نماد مرگ و سوگواری هستند، اهمیتی تلخ دارند. آنها به طور گسترده ای در مراسم خاکسپاری و یادبود استفاده می شوند.

راهبان بودایی:

راهبان بودایی معتقدند که گل داوودی دارای انرژی قوی یانگ است که روشنایی و سرزندگی را به خانه ها می آورد.

چین:

در فرهنگ چینی، گل های داوودی با عمر طولانی و خوش شانسی مرتبط هستند و در رویدادهایی مانند جشن تولد نوزاد و جشن تولد محبوبیت زیادی دارند . “چهار آقایان”، گل داوودی، شکوفه آلو، ارکیده و بامبو، بیش از هزار سال است که در هنر چینی به تصویر کشیده شده اند و نشان دهنده تغییر فصل هستند. شهر Chu-Hsien به معنی شهر داوودی و پکن و Kaifeng نیز گل داوودی را به عنوان گل رسمی خود می شناسند.

بریتانیای کبیر:

برخلاف سایر نقاط اروپا، گل های داوودی در بریتانیای کبیر با مرگ ارتباطی ندارند. در عوض، آنها را نماد شادی و طول عمر می دانند.

ژاپن:

ژاپن قدردانی عمیقی از گل های داودی دارد و به دلیل نظم کامل باز شدن گلبرگ ها، آنها را با کمال پیوند می دهد. این گل همچنین نماد خورشید است و در روز ملی گل داوودی، مطابق با جشنواره شادی، جشن گرفته می شود. با این حال، گل های داوودی سفید مفهوم تلخ تری دارند و معمولاً برای تشییع جنازه و قبر استفاده می شوند.

ایالات متحده:

در ایالات متحده، گل های داودی نشان دهنده دوستی، شادی و رفاه هستند. آنها به طور گسترده ای در فصل پاییز استفاده می شوند و یکی از گل های پاییزی محبوب هستند.

دوره ی ویکتوریا:

در دوران ویکتوریا، گل های داوودی به عنوان نماد خوش شانسی و دوستی در نظر گرفته می شدند. مردم اغلب مادران را به دوستان و خانواده خود هدیه می دادند.

گل داوودی

گل داوودی سفید

گل داوودی می تواند احساس بهتری به شما بدهد

انسان ها می توانند گل های داوودی را با خیال راحت بخورند و هزاران سال است که از آن ها به عنوان دارو استفاده می شود. در آسیای جنوب شرقی، ساقه ها به صورت آب پز یا کمی بخارپز رایج است و به طور سنتی به عنوان درمان سردرد استفاده می شود.

گل داوودی را می توان به چای تبدیل کرد که مملو از ویتامین ها، مواد معدنی و آنتی اکسیدان ها است و گفته می شود زمانی که تحت شرایط آب و هوایی هستید به شما کمک می کند.

(به خاطر داشته باشید که گل های داوودی می توانند برای سگ ها و گربه ها مضر باشند، بنابراین لطفاً شکوفه های خود را از رکس و ببر دور نگه دارید!)

این گل ها برای پاکسازی هوا عالی هستند

یک دسته گل داوودی دوست داشتنی نه تنها اتاق را زیباتر نشان می دهد، بلکه می تواند به اتاق نیز حس زیباتری بدهد .

یک مطالعه توسط ناسا نشان داد که گل های داوودی بهترین گیاهان برای پاکسازی هوا، حذف آلاینده های داخل خانه و ایجاد حس شادابی در خانه ها هستند.

هرگز بهانه ای بهتر برای داشتن یک دسته گل داوودی دوست داشتنی در هر اتاق خانه وجود ندارد!

رنگ ها و سمبولیسم :

نماد یک گل داوودی به شدت تحت تأثیر رنگ آن است. در اینجا نگاهی دقیق تر به معنای پشت رنگ های مختلف داریم:

معنی گل داوودی سفید

در برخی مناطق، مانند اروپای غربی و ژاپن، گل های داوودی سفید نماد سوگواری و اندوه است. با این حال، در سایر زمینه ها، آنها بیانگر بی گناهی، پاکی، صداقت و وفاداری هستند.

معنی گل داوودی قرمز

مانند بسیاری از گل های قرمز، گل های داوودی قرمز نماد عشق و اشتیاق هستند. در نظر بگیرید که برای سالگرد یا روز ولنتاین به مامان های قرمز رنگ بدهید.

معنی گل داوودی صورتی

گل داودی صورتی با دوستی و محبت همراه است. در ژاپن آنها نماد خانواده امپراتوری هستند.

معنی گل داوودی نارنجی

گل های داوودی نارنجی معنای گل های قرمز و زرد را در بر می گیرند – شادی، هیجان و مثبت بودن.

معنی گل داوودی زرد

گل های داوودی زرد نشان دهنده شادی، شادی و جشن هستند، و آنها را به هدیه ای عالی برای کسی تبدیل می کند که نیاز به جمع آوری کمی دارد.

معنی گل داوودی بنفش

گل داوودی بنفش

گل داوودی عکس

در حالی که گل های داوودی بنفش ممکن است به سختی به دست بیایند، اما نشان دهنده دقت و مراقبت هستند.

معنی گل داوودی سبز

گل های داوودی سبز نماد تولد دوباره، سلامتی و طول عمر هستند و آنها را به انتخابی بی نظیر برای هدیه تبدیل می کند.

ویژگی های جالب و منحصر به فرد گل داوودی

گل های داودی نه تنها از نظر معنایی غنی هستند، بلکه در ویژگی های منحصر به فرد خود نیز فریبنده هستند.

شکوفه های متعدد در یک

بر خلاف تصور رایج، گل داوودی فقط یک گل نیست، بلکه یک دسته گل ریز است. مرکز شکوفه شامل گلچه های دیسکی است، در حالی که “گلبرگ ها” گلچه های پرتو هستند و هر شکوفه قادر به تولید صدها دانه است.

ارقام متنوع

این تصور که همه مادران شبیه هم هستند یک تصور اشتباه است. هزاران رقم گل داوودی وجود دارد که هر کدام از نظر اندازه و سبک متفاوت هستند. پرورش دهندگان حرفه ای این ارقام را به 13 دسته دسته بندی می کنند که شامل تک شکوفه ها، پومپون ها، مامان های عنکبوتی و مامان های کوسنی می شود.

یک نام توصیفی

جنس گل داودی معنای مستقیمی دارد. این نام از کلمات یونانی “chrysos” به معنای طلا و “antehmos” به معنای گل گرفته شده است. این نام برای گل داوودی اصلی که به رنگ طلایی بود مناسب بود.

 

ارزش غذایی

گل داوودی جدا از گل زینتی خود منبع خوبی از مواد مغذی، ویتامین ها و مواد معدنی است. مصرف 51 گرم گل داوودی 90 میکروگرم ویتامین B9، 0.481 میلی گرم منگنز، 17 میلی گرم آهن، 0.07 میلی گرم مس، 0.09 میلی گرم ویتامین B6، 48 میکروگرم ویتامین A، 289 میلی گرم پتاسیم و 60 میلی گرم کلسیم ارائه می دهد.

حشرات گل داوودی را دوست ندارند

در حالی که این گل شگفت انگیز توسط مردم در سراسر جهان تحسین می شود، حشرات چندان مشتاق نیستند!

گل داوودی حاوی ترکیبی به نام پیرتروم است که معمولا در دافع حشرات یافت می شود. باغبانان باهوش اغلب خوشه هایی از گل های داوودی را در اطراف گل ها می کارند که می خواهند از آفات محافظت کنند.

گل داوودی سفید

گل داوودی نماد چیست

گل داوودی یکی از ماندگارترین گلهای شاخه بریده در اطراف است

اگر به دنبال دسته گلی با طول عمر گلدان هستید، گل های داوودی بهترین انتخاب هستند. این گل ها می توانند بین 2 تا 4 هفته دوام بیاورند و به یکی از مقاوم ترین شکوفه ها تبدیل شوند.

شما می توانید با تعویض منظم آب و پیروی از نکات مراقبت از گل که در هر دسته گل گنجانده ایم ، عمر گل داوودی خود را حتی بیشتر افزایش دهید.

گل های داوودی می توانند بیشتر از آنچه فکر می کنید رشد کنند

بلندترین گل داوودی جهان به ارتفاع 4.34 متر رسید – تقریباً به اندازه یک اتوبوس دو طبقه!

بیش از 20000 نوع گل داوودی وجود دارد

چیز شگفت انگیزی که ما در مورد گل داوودی دوست داریم تنوع آن است. تخمین زده می شود که بیش از 20000 نوع گل و نزدیک به چهل گونه طبیعی وجود داشته باشد! اینها شامل انواع کلاسیک تک شکوفه و گلدار، همراه با برخی از گلهای غیرعادی تر مانند داوودی شقایق و گل داوودی عنکبوتی تند است. ما از طرفداران پر و پا قرص گل داوودی مینیاتوری هستیم!

سایر کاربردها و فواید سنتی گل داوودی

گل‌ها به‌عنوان ضدباکتری، ضد قارچ، ضدعفونی‌کننده، معرق، تب‌آور، آرام‌بخش، ضد التهاب در نظر گرفته می‌شوند.

گل ها به عنوان دارویی برای سم زدایی، تب بر و ضد فلوژیست و برای درمان برخی از مشکلات چشمی مانند تاری دید، خارش، از دست دادن بینایی، خستگی چشم یا قرمزی چشم استفاده می شود.

گل‌ها به‌عنوان ماده‌ای با طراوت برای تحریک گردش خون، بهبود بینایی، درمان فشار خون بالا، مقابله با عفونت‌ها، تسکین درد چشم، تسکین سردرد و سرگیجه، سرماخوردگی، بیماری‌های عروق کرونر قلب، التهاب مزمن و آنژین استفاده می‌شوند.

گل داوودی باغی یا گل داوودی گلدار معمولاً به عنوان گیاهان زینتی به دلیل داشتن گل های جذاب، تزئینی و رنگ های متنوع پرورش می یابد.
گل های داوودی برای گل های بریده خود، در فضای باز یا گلخانه ها رشد می کنند. آنها همچنین زمانی که در گلدان به عنوان گیاهان زینتی باغ رشد می کنند عالی هستند.
گل داوودی گلدانی را می توان در داخل خانه پرورش داد تا به حذف سموم از جو کمک کند.

فواید سلامتی

گل داوودی از دیرباز در طب سنتی چین مورد استفاده قرار می گرفته است و قسمت های مختلف گیاه برای اهداف مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. سوابق تاریخی نشان می دهد که گل داوودی برای کاهش درد قفسه سینه، کاهش تب، و مبارزه با التهاب و فشار خون بالا استفاده می شد. حتی برای درمان سردرد ریشه ها را می جوشاندند.

مطالعات اخیر وجود ترکیبات ضد التهابی و آنتی اکسیدانی را در گل داوودی تایید کرده اند، اگرچه تحقیقات بیشتری برای درک کامل میزان مزایای سلامتی آن مورد نیاز است. با وجود این، گل داوودی همچنان به عنوان یک درمان طبیعی مورد استفاده قرار می گیرد.

منبع  Everything You Need To Know About Chrysanthemums و snapblooms

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *