خواص درمانی

8 فواید و خواص گل سانسوریا در خانه و اتاق خواب شما

گیاهان مار وقتی در داخل خانه رشد می کنند فواید زیادی دارند. تکثیر و نگهداری آن ها فوق العاده آسان است و می تواند به زیباسازی فضاهای داخلی شما کمک کند. اما، رشد زبان مادرشوهر فقط برای زیبایی نیست، بلکه برای بسیاری از مزایای مفید دیگر است.

از مزایای گیاهان سانسوریا می توان به تصفیه هوا و حذف آلاینده ها اشاره کرد. این گیاه در شب اکسیژن زیادی آزاد می کند و برخی از آلاینده ها مانند بنزن و تولوئن را فیلتر می کند و فضاهای داخلی مانند اتاق خواب را بسیار ایمن تر می کند.

فواید گیاهان مار در اتاق خواب و داخل خانه

بیشتر مردم کاشت سانسویریا را در اتاق خواب خود به عنوان گیاهان تصفیه کننده هوا یا درمان استرس یا صرفاً برای استفاده از سایر خصوصیات گیاه ترجیح می دهند.

در اینجا فواید گیاهان مار در اتاق خواب و سایر فضاهای داخلی آورده شده است:

1. گیاهان مار در داخل خانه اکسیژن اضافه می کنند

با این حال، گیاهان مار در طول شب به تولید اکسیژن ادامه می دهند که به ارتقای تجربه خواب بهتر کمک می کند. گیاهان مار از متابولیسم اسید Crassulacean (CAM) برای تبدیل دی اکسید کربن به اکسیژن قابل تنفس در شب استفاده می کنند. آنها به ازای هر 150 گرم رشد بافت گیاهی 32 گرم اکسیژن آزاد می کنند . با این حال، مقدار کل اکسیژن به شرایط غالب مانند فشار و دما بستگی دارد.

گیاهان مار به دلیل توانایی آنها در تولید حجم قابل توجهی از اکسیژن برای مدت طولانی برای فضاهای داخلی ایده آل هستند. اکثر گیاهان آپارتمانی می توانند به بهبود سطح اکسیژن در خانه کمک کنند، اما بیشتر در طول روز.

2. سانسوریا آلاینده های هوا را فیلتر می کند

گیاهان سانسوریا دارای مزیت اضافه ای هستند که به فیلتر کردن آلاینده ها از هوا کمک می کند. محیط های داخلی بیشتر احتمال دارد که دارای آلاینده های هوا مانند بنزن، دی اکسید کربن، فرمالدئید، زایلن، تری کلرواتیلن، تولوئن و غیره باشند.

خواص تصفیه هوای گیاه مار آن را به یک افزودنی مفید برای خانه شما تبدیل می کند زیرا به دنبال ارتقای یک محیط سالم و عاری از مواد شیمیایی هستید. مواد شیمیایی موجود در هوا مانند بنزن می تواند باعث کاهش تعداد گلبول های قرمز خون و افزایش خطر کم خونی و سایر مشکلات ایمنی شود.

3. گیاهان سانسوریا زیبایی منزل شما را بهبود می بخشد

زبان مادرشوهر گونه ای زیبا و ایده آل برای دکوراسیون داخلی و زیباسازی است. این یک لمس طبیعی جدا از تمام مبلمان و وسایل الکترونیکی معمولی در اکثر خانه ها می افزاید.

اگرچه گونه های متعددی از سانسوریا وجود دارد، اما ویژگی های کلیدی شامل برگ های منحصر به فرد شمشیری شکل با برخی از تغییرات دارای نشانه های زرد در امتداد سطح شاخ و برگ است.

این گیاهان می توانند به راحتی طرح های مختلف خانه را تکمیل کنند. بسته به اثر مورد نظرتان می توانید آنها را در ظروف بزرگ، متوسط ​​یا کوچک پرورش دهید.

گیاهان سانسوریا را در اتاق نشیمن، اتاق خواب و غیره بکارید تا فضای زندگی خود را منحصر به فرد کنید.

فواید سانسوریا

فواید گیاه سانسوریا

4. گیاهان مار آکوستیک داخلی را تقویت می کنند

گیاهان داخلی می توانند به بهبود آکوستیک و کاهش سطح سر و صدا در خانه شما کمک کنند. ساکولنت ها به ویژه برای کاهش سطح آلودگی صوتی ایده آل هستند زیرا برگ های ضخیم آنها در انحراف و جذب امواج صوتی در سراسر اتاق خوب هستند.

با موقعیت مناسب، یک گیاه سانسوریا می تواند به شما کمک کند تا صداهای ناخواسته از جمله استاتیک ناشی از اجرای وسایل الکترونیکی در فضای خود را کاهش دهید. پرورش چند گیاه سانسوریا به صورت استراتژیک در اتاق خواب شما نه تنها آن را جذاب تر می کند، بلکه به دلیل کاهش صدا به بهبود کیفیت خواب شما نیز کمک می کند.

کاهش نویز در خانه مزایای زیادی دارد. مطالعات نشان می دهد که چنین محیط هایی به بهبود خلق و خو، تمرکز و سلامت روان افراد کمک می کند.

5. فنگ شویی

فلسفه چینی فنگ شویی بر نیاز به ایجاد تعادل بین محیط زندگی و دنیای طبیعی تاکید دارد. شما می توانید با چیدمان اشیا به ترتیب خاصی به فنگ شویی برسید تا جریان انرژی در فضای شما جریان یابد.

فنگ شویی گیاهان مار را با خوش شانسی مرتبط می داند ، تا حدی به دلیل ویژگی های تصفیه هوای آنها. این فلسفه همچنین نشان می‌دهد که در کجا بهتر است گیاهان مار خود را در راستای فنگ شویی قرار دهید. گیاهان مار خود را در کنار راهروها، آشپزخانه، اتاق خواب، اتاق غذاخوری و حمام قرار دهید تا جریان انرژی مثبت در فضای زندگی شما ایجاد شود.

همچنین می توانید گیاه را در فضای کاری خود قرار دهید تا تمرکز و تمرکز را افزایش دهید. فنگ شویی یک فلسفه ایده آل است که برای بهسازی و دکوراسیون خانه مفید است.

6. حداقل نیازهای مراقبت

گیاهان مار مشکلات کمی دارند زیرا آنها گونه‌های مقاومی هستند که می‌توانند انواع شرایط سخت محیطی مانند آبیاری کم، نور کم و غیره را تحمل کنند. چنین ویژگی‌هایی باعث می‌شود که گیاهان مار انتخابی ایده‌آل در هنگام بررسی گزینه‌های بهبود طبیعی خانه باشند.

شما می توانید گیاهان مار را در اتاق خواب، مطالعه خانه و اتاق نشیمن خود بکارید بدون اینکه نگران برنامه نگهداری مداوم و گاه خسته کننده باشید که مترادف با سایر گونه های گیاهان سرپوشیده است.

گیاهان مار نور روشن و غیرمستقیم خورشید، آبیاری هر 2 تا 8 هفته (بسته به فصل) و دمای حدود 25 درجه سانتیگراد را ترجیح می دهند. این گیاهان همچنین حداقل نیاز به کود را دارند و تنها دو بار در سال به کاربردهای اضافی نیاز دارند.

7. مزایای سلامت روان

نور گیاه سانسوریا

فواید گیاه سانسوریا چیست

تکثیر گیاهان مار می تواند به بهبود نیازهای ذهنی شما و کاهش موارد اضطراب و افسردگی کمک کند. استرس می‌تواند تأثیر بی‌ثبات‌کننده‌ای بر بهره‌وری، سلامت و انتخاب‌های سبک زندگی فرد داشته باشد.

مطالعات نشان می دهد که وجود گیاهان در خانه، محل کار یا دیگر فضای داخلی می تواند اثرات مثبتی در مواجهه با استرس، خستگی ذهنی و سایر مسائل مرتبط داشته باشد.

فرضیه بیوفیلیا حاکی از آن است که انسان ها نیاز درونی به جستجوی ارتباط با طبیعت و اشکال اضافی زندگی دارند. تصور ژاپنی از Shinrin yoku به شدت از این ایده وام گرفته شده است که حیات گیاهی و طبیعت در افزایش رفاه فرد نقش اساسی دارند.

هنگامی که به دنبال یک گیاه در حال رشد داخلی برای خانه خود هستید، گیاهان سانسوریا یک انتخاب ایده آل هستند. این گونه نه تنها خلق و خوی فرد را بالا می برد، بلکه کیفیت اکسیژن موجود در هوا را نیز بهبود می بخشد و باعث بهبود فعالیت مغز می شود.

8. به مبارزه با آلرژی کمک می کند

گیاهان سانسوریا می توانند هنگام مبارزه با آلرژی مفید باشند. اکثر موارد آلرژی ناشی از هوادهی ضعیف است. داشتن گیاهانی که غلظت اکسیژن را بهبود می بخشد و در عین حال رطوبت هوا را افزایش می دهد، می تواند به کاهش موارد واکنش های آلرژیک شدید مانند آسم کمک کند.

برای تجربه خواب مفیدتر، کیفیت هوای بهتر و کاهش خطر گلودرد، گرفتگی بینی و سایر آلرژی های تنفسی، گیاه مار را در اتاق خواب خود بکارید. علاوه بر این گیاهان به راحتی نگهداری می شوند و به راحتی با محیط های مختلف داخلی سازگار هستند.

آیا واقعاً گیاهان سانسوریا به خواب کمک می کنند؟

گیاهان مار می توانند به خواب بهتر شما کمک کنند. وجود گیاهان مار در اتاق خواب شما می تواند به بهبود تجربه خواب شما کمک کند و به خواب عمیق تری آرامش بخش کمک کند.

سطح اکسیژن خون در طول دوره خواب REM کاهش می یابد زیرا تقاضای بدن نیز کاهش می یابد. افزایش کیفیت اکسیژن هوا کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که اشباع اکسیژن در بدن بالا باقی می ماند و به خواب عمیق تر و پربارتر اجازه می دهد.

گیاهان مار برای افراد مبتلا به اختلالات خواب توصیه می شود تا حدی به این دلیل که می توانند در شب اکسیژن تولید کنند. افراد مبتلا به هیپوونتیلاسیون می توانند با داشتن سطوح بالاتر اکسیژن در خون در ساعات شب که احتمال بروز بیماری های تنفسی وجود دارد، سود ببرند. علاوه بر این، گیاهان مار نیز برای تصفیه هوا ایده آل هستند. در نتیجه هوای تمیزتر هنگام خواب.

محل سانسوریا دادن گیاهان مار در خانه

گیاهان مار گونه های همه کاره ای هستند که می توانند طیف وسیعی از شرایط را در خود جای دهند. این گیاهان بسته به منطقه رشد و شرایط محیطی اطراف، برای تکثیر در داخل و خارج از خانه ایده آل هستند. اما بهترین مکان برای قرار دادن گیاه مار گلدانی کجاست؟

شما می توانید گیاهان سانسوریا را در چندین مکان در خانه خود قرار دهید. گیاهان مار را به عنوان گیاهان تزئینی در فضای نشیمن، پاسیو، آشپزخانه یا اتاق خواب خود قرار دهید. همچنین می توانید برای بهبود کیفیت هوا و زیبایی فضای خود، چندین گیاه مار را در خانه خود قرار دهید. 

اگرچه گیاهان مار مقاوم هستند، اما در برابر حرارت و شوک نور آسیب پذیر هستند، جایی که گیاه ممکن است علائم بیماری مانند لکه های قهوه ای روی برگ ها را در صورت تنظیم سریع از یک مکان به مکان دیگر نشان دهد.

در عوض به گیاه خود زمان دهید تا با شرایط جدید سازگار شود، مانند نور با در نظر گرفتن یک دوره تنظیم هنگام انتقال گیاه به منطقه روشن تر. گیاهان مار خود را در ماه های سردتر به داخل منتقل کنید تا در برابر شوک دما محافظت کنید.

از آبیاری بیش از حد سانسویریا به طور کامل خودداری کنید.و هر دوهفته یکبار سه لیوان آب بدهید

منبع : gardenine

1 نظر در “8 فواید و خواص گل سانسوریا در خانه و اتاق خواب شما

  1. حامد عزیزی گفت:

    مطلب بسیار مفیدی بود ولی یکی از مضرات این گیاه رو نگفتید که اگر حیوانات برگ هاشو بجوند براشون اثرات سمی ای ایجاد میکنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *