تکثیر

7 نکته برای کاشت پیاز لاله در پاییز

طرز نگهداری پیاز گل لاله برای سال بعد

پاییز امسال گل لاله می کارید؟ چند کار وجود دارد که می توانید انجام دهید تا مطمئن شوید که تخت های لاله پر از لاله های زیبا در بهار امسال خواهید داشت! در این مقاله، لیز جاروس، استاد باغبان معتبر، نکات برتر خود را برای کاشت موفقیت آمیز پیاز گل لاله در پاییز امسال به اشتراک می گذارد.

لاله یک “پیازچه واقعی” است ، به این معنی که چرخه زندگی کامل آن در یک ساختار ذخیره‌سازی است که در زیر زمین رشد می کند. همچنین گیاهی چند ساله است، یعنی گل می دهد، به خواب می رود و سال بعد دوباره رشد می کند. لاله ها به یک دوره خواب سرد نیاز دارند و برای گلدهی به حدود 14 هفته ترمیم نیاز دارند.

بنابراین حتی اگر سرد و خسته هستید و منتظر خواب زمستانی در تمام زمستان هستید، باید آخرین انرژی باغبانی را جمع‌آوری کنید تا آن لامپ ها را قبل از یخ زدن در زمین بیاورید.

برای کمک به شما در انجام این کار و کمک به شروع سالم شکوفه های بهاری، ما 7 نکته را برای کاشت موفق در پاییز ارائه می دهیم. برای اطلاعات بیشتر در مورد زمان‌بندی مناسب، کاشت صحیح آنها و مراقبت از آنها مانند یک حرفه ای در ادامه همراه ما باشید

فهرست مطالب

هوشمندتر خرید کنید

زمان کاشت پیاز گل لاله در پاییز است. با این حال، احتمالاً در اوایل فصل رشد، شروع به دیدن تبلیغات، کاتالوگ ها و نمایش های تبلیغاتی برای آنها خواهید کرد.

چه قصد دارید پیازچه ها را از طریق پست سفارش دهید یا آنها را از یک مرکز باغ خریداری کنید، ابتدا باید در مورد مارک و/یا پرورش دهنده گل لاله تحقیق کنید تا مطمئن شوید که آنها به دلیل کیفیت بالا، تولید لامپ بدون بیماری و تحویل به موقع آن شهرت دارند.

برخی از شرکت ها تحویل را تا پاییز نگه می دارند که ایده آل است. این بدان معنی است که آنها به درستی ذخیره شده اند و آماده هستند تا در صورت مهیا شدن شرایط در زمین ریخته شوند. با این حال، اگر پیازچه ها زودتر در فصل تحویل داده شوند، باید آنها را تا پاییز خنک و خشک نگه دارید. این کار را می توان در یخچال یا سردخانه ای که دمای آن بیش از 60 درجه نباشد انجام داد.

همین امر در مورد پیازچه های خریداری شده از فروشگاه های خرده فروشی نیز صدق می کند. ممکن است آنها را در اواسط تابستان در معرض دید قرار دهید. اما این بدان معنا نیست که می توانید آنها را به خانه بیاورید و بلافاصله بکارید. باز هم، آنها را خنک و خشک نگه دارید تا زمانی که برای نصب در پاییز قرار بگیرید.

مطمئن شوید که پیازها سفت و متراکم با پوست کاغذی هستند . نباید هیچ بریدگی، کبودی، لکه های نرم یا بافت های آرد آلود وجود داشته باشد. پیازهای دارای لک بیشتر مستعد ابتلا به بیماری ها و حشرات هستند.

ادامه مطلب  نحوه تکثیر گیاه یشم از قلمه های ساقه یا برگ

وقتی تصمیم می گیرید کدام ارقام را امتحان کنید، پالت دیگر گیاهان چند ساله و پیاز گل بهار خود را در نظر بگیرید و گونه های لاله مکمل را انتخاب کنید . قبل از کاشت، ویژگی های ارتفاع و شاخ و برگ را در نظر بگیرید. سپس مطمئن شوید که در محلی که قصد دارید کاشت را شروع کنید آفتاب کافی وجود دارد.

گل لاله نماد چیست

زیباترین گل لاله جهان

برای اواسط پاییز عکس بگیرید

پیاز گل لاله باید در اواخر پاییز نصب شود. این باید پس از گذر از پتانسیل موج گرما باشد، اما قبل از اینکه زمین واقعاً یخ بزند. شما می توانید کاشت را زمانی شروع کنید که دما به طور مداوم زیر 60 درجه باشد.

شما می خواهید مطمئن شوید که به لاله های خود زمان کافی برای رشد برخی از ریشه ها قبل از ورود به خواب را داده اید، اما زمان کافی برای رشد زودرس شاخه های آنها را ندارید.

در بیشتر مناطق و مناطق سختی، این به معنای اواخر مهر یا آبان است. با این حال، اگر زمین هنوز قابل کار باشد، می توان پیازهای لاله را تا ژانویه کاشت. بنابراین اگر به طور ناگهانی هوس کردید که با کت پف کرده خود بیرون بیایید و شروع به حفر سوراخ کنید، تا زمانی که پیاز های شما قبل از گرم شدن هوا، 14 هفته خواب کامل داشته باشند، خوب خواهند بود.

مطالعه بیشتر : “معنای پشت هر رنگ لاله

خاک خود را اصلاح کنید

بهترین زمان برای آماده سازی تختخواب های خود برای نصب پیاز پایان فصل در واقع بهار است. بنابراین اگر می‌دانید که در پاییز کاشت می‌کنید، باید هر چه زودتر کار روی آرایش خاک را شروع کنید. اما اگر تا این حد به آینده فکر نمی کردید، نگران نباشید. هنوز برای تنظیم تخت های خود دیر نیست.

زهکشی کلیدی برای رشد سالم پیاز است. قبل از شروع کاشت، خاک شما باید به خوبی متعادل شود. تخت ها نباید علف های هرز داشته باشند، و قبل از شروع کار باید 30سانتی متر از خاک را برگردانید.

کمپوست ، شن و ماسه و/یا پیت ماس ​​را در خاک بکار ببرید تا بسترهای سنگین رسی را اصلاح کنید در صورت لزوم، مکان های شنی یا لومی را با مواد آلی ، کمپوست و خاک اضافی غنی کنید.

قبل از شروع کاشت، برای آزمایش خاک خود برنامه ریزی کنید. می توانید آزمایش را در پایان فصل رشد شروع کنید تا مطمئن شوید PH شما مطابق است. برای افزایش اسیدیته خاک می توان از پودر آهک و استخوان استفاده کرد. گوگرد و پیت ماس ​​باید به کاهش آن کمک کنند. اطمینان حاصل کنید که PH شما بین 6 تا 7 برای بهترین نتیجه است.

اگر بستر لاله آتی پایین تر از زمین اطراف آن است یا در اوایل بهار گودال می زند و یخ می زند، درجه خاک را بالا ببرید تا برای کاشت بیشتر و زهکشی خوب، یک گلدان ایجاد کنید. آب ایستاده احتمالاً پیازچه شما را پوسیده می کند و یخ مداوم ممکن است بر شکوفه های بهاری تأثیر منفی بگذارد.

در آفتاب بکارید

پیاز گل لاله

پیاز گل لاله را چگونه بکاریم

لاله ها برای شکستن خواب و شروع به گل دادن به گرما و نور نیاز دارند. شما باید پیازها را در مکانی بکارید که هر روز 6 ساعت آفتاب مستقیم داشته باشد . نیازی نیست که ساعات زیر نور خورشید متوالی باشند، اما باید حداقل شش ساعت هدف گذاری کنید، در غیر این صورت توانایی آنها را برای شکوفه دادن به خطر می اندازید.

ادامه مطلب  نحوه کاشت، رشد و مراقبت از گل صد تومانی

باغبانانی که در مناطق سخت تری رشد می کنند باید به خاطر داشته باشند که برخی از گونه های لاله در اوایل بهار ممکن است قبل از اینکه سایبان های درخت از بین بروند شروع به باز شدن کنند. پس ادامه دهید و لاله‌ها را زیر درخت یا درختچه‌ای بکارید که تا زمانی که گل لاله‌های شما شکوفا نشود، پر نمی‌شوند.

با این حال، به خاطر داشته باشید که شاخ و برگ لاله باید در جای خود باقی بماند تا زمانی که به طور کامل از بین برود. برگ‌های آن برای فصل بعد به حداقل سایه روشن نیاز دارند تا بتوانند فتوسنتز کنند و انرژی ذخیره کنند. بنابراین اگر قصد دارید دوباره شکوفه ها را تکرار کنید، پیازها را زیر تاج درخت نکارید. این مناطق تا پایان فصل متراکم و تاریک خواهند بود.

باغبانان در مناطق گرمتر مقاوم باید گل های لاله را در جایی بکارند که از آفتاب گرم بعدازظهر کمی تسکین پیدا کنند. لاله ها در گرمای شدید پژمرده می شوند. شما هنوز باید مطمئن شوید که آنها 6 ساعت کامل دارند، اما برای بهترین نتیجه، پرتوها را در صبح متمرکز کنید.

مطالعه بیشتر “نحوه چیدمان و گل آرایی گل لاله برای سفره هفت سین

با دقت بکارید

به طور کلی، لاله ها را باید 5-6 اینچ زیر سطح خاک در فاصله 4-6 اینچ از یکدیگر کاشت

در خاک‌های سبک و شنی، ممکن است بخواهید پیازها را ۱ یا ۲ اینچ عمیق‌تر بکارید زیرا راحت‌تر جوانه می‌زنند. برعکس، در خاک‌های سنگین‌تر و بر پایه رسی، می‌توانید پیازچه را چند اینچ بالاتر قرار دهید. این اطمینان حاصل می کند که شاخه ها بدون مقاومت زیاد خاک را می شکنند.

مطمئن شوید که پیازها را طوری وارد کنید که انتهای صاف آن در پایین سوراخ باشد و انتهای نوک تیز آن به سمت آسمان برسد. اگر در تشخیص انتهای آن مشکل دارید، به دنبال یک دایره مرکزی خشن با موهای ریشه باشید . این صفحه پایه و نقطه ای است که ریشه ها از آن به سمت پایین رشد می کنند.

اگر مقادیر انبوه پیاز می کارید، می توانید 5 تا 6 اینچ خاک را در یک برزنت یا چرخ دستی حفر کنید، پیاز های خود را بالا نگه دارید و با دقت بپوشانید. اگر یک تخت کوچک می کارید یا چند گل لاله را اینجا و آنجا پراکنده می کنید، از یک گلدان پیاز، ماله یا مته با مته برای حفر سوراخ های خود استفاده کنید.

لاله‌ها وقتی به‌صورت خوشه‌ای کاشته می‌شوند، بهترین ظاهر را دارند، به‌طور ایده‌آل در مقادیر عددی فرد. اما اگر به دنبال چیزی رسمی تر هستید، می توانید آنها را در ردیف بکارید. فقط به خاطر داشته باشید که ممکن است این جا و آن طرف دچار مشکل شوید. یا ممکن است یک سنجاب دزد لامپ در حیاط خود داشته باشید. بنابراین بهتر است با طرح کاشت خود خیلی بامزه نشوید.

لاله های تازه کاشته شده نیازی به کود ندارند، زیرا پیاز آنها حاوی تمام مواد مغذی مورد نیاز برای فصل رشد آینده است. در سال‌های بعد، در اواخر پاییز و اوایل بهار  ، پودر استخوان یا آب را در کود غنی از فسفر بپاشید.

ادامه مطلب  مراقبت از شفلرا

آب حداقل

پیاز گل لاله را چگونه نگهداری کنیم

نحوه آبیاری گل لاله

پوسیدگی ریشه و شرایط قارچی برخی از بزرگترین تهدیدات لاله های شما در تلاش برای رشد سالم هستند. بنابراین مهم است که هرگز آب راکد یا خاک بیش از حد اشباع دریافت نکنند.

پس از نصب، لاله ها باید قبل از یخ زدن زمین آبیاری شوند. این به لاله‌های شما کمک می‌کند تا ریشه‌های خود را باز کرده و برای خواب آماده شوند. مراقب خاک باشید و به اندازه ای آبیاری کنید که زمین مرطوب بماند.

آنها را هر چند روز یکبار با اسپری سبک شلنگ بزنید (مگر اینکه شرایط به طور غیرمعمول مرطوب باشد). اگر یک هفته بدون باران گذرانده اید، می خواهید در پایه گیاه با یک خانه آبیاری کنید. از تبدیل شدن خاک به گل خودداری کنید، اما مطمئن شوید که خشک نیست.

پس از فصل رشد اولیه، پیازهای شما نباید به آبیاری اضافی نیاز داشته باشند، مگر اینکه فصل بسیار خشک باشد. مراقب تختخواب خود باشید و زمانی که خاک ترک خورده و تحت فشار است آبیاری کنید. هنگامی که شاخه ها در بهار ظاهر شدند، همان قوانین اعمال می شود. کم آبیاری کنید و از آبیاری زیاد خودداری کنید.

برای خرید گل لاله کلیک نمایید

در طول زمستان از آنها محافظت کنید

اگر آنها به درستی کاشته شوند، لازم نیست نگران “یخ زدن” پیازهای لاله خود در زمستان باشید. باز هم به این دوره خواب نیاز دارند تا فصل بعد گل بدهند.

با این حال، افزودن یک لایه مالچ به آن‌ها کمک می‌کند تا از آسیب‌پذیری در برابر دمای غیرقابل فصل گرم که باعث بیدار شدن زودهنگام آن‌ها می‌شود، جلوگیری کند. همچنین چرخه های یخ زدگی و ذوب را که ممکن است باعث آسیب خارج از فصل شود، منع می کند.

یک پتوی سه اینچی از برگ، نی، شاخه‌های همیشه سبز یا مالچ چوب سخت می‌تواند برای پوشاندن لاله‌ها در زمستان استفاده شود، فقط مطمئن شوید که در بهار زمانی که زمان مناسب است، مواد را بردارید. قبل از اینکه لاله ها جوانه بزنند، زمین باید گرم شود و مالچ سنگین این روند را به تاخیر می اندازد.

کاشت پیاز گل لاله در آب

آیا پیاز گل لاله را چگونه نگهداری کنیم

همچنین ممکن است بخواهید از پیازهای تازه کاشته شده خود در برابر موجودات کثیفی محافظت کنید. بسیاری از راهزنان باغ برای چاق کردن انبارهای غذای خود قبل از زمستان مسابقه خواهند داد. سنجاب‌ها، سنجاب‌ها، خرگوش‌ها،و موش‌ها همگی سارقان معروف پیاز هستند و اگر تحت کنترل نباشند می‌توانند آسیب‌های بزرگی به بار آورند.

کاشت تا جایی که ممکن است در اواخر فصل، پس از پایان دوره فعال آنها، کمی به جلوگیری از آسیب موجودات کمک می کند. اما اگر می خواهید شانس زنده ماندن پیازهای خود را در برابر جوندگان درنده افزایش دهید، سیم مرغ را روی تخت بگذارید. همچنین می توانید نوعی حصار زینتی نصب کنید تا دسترسی آنها را ممنوع کنید. فقط مطمئن شوید که بسترها برای رشد در بهار آزاد و شفاف هستند.

افکار نهایی

در مناطق گرم‌تر، اگر لامپ‌ها با دقت ذخیره و سرد شده باشند، ممکن است در اواخر زمستان یا اوایل بهار نصب شود. اما ریشه ها به خوبی مستقر نخواهند شد و شکوفه ها به احتمال زیاد قوی نخواهند بود. برای بهترین نتیجه، لاله ها باید در پاییز کاشته شوند. این یک عمل خوش بینانه و یک تلاش باغبانی است که از انجام آن خوشحال خواهید شد.

5/5 - (1 امتیاز)

1 نظر در “7 نکته برای کاشت پیاز لاله در پاییز

  1. Thoruspraigue گفت:

    J Natl Cancer Inst 2008 Nov 19; concentrating on p63 react specifically in the cytoplasm of 100(22):1643-8. Improved premenstrual syndrome symptoms after Continuous or intermittent dosing with sertraline for patients NovaSure endometrial ablation. Further research in these situations are nott all the time required and a surgical exploration can be performed early [url=https://www.museyokutawato.gov.ph/order/Glyset/]50 mg glyset purchase mastercard[/url].
    Adverse well being effects of occupational exposure to radiofrequency radiation in airport surveillance radar operators. Improved optimization for the sturdy and accurate linear registration and movement correction of brain pictures. A examine the overall burden and provision of care for skin in Sheffield in 1994 that interviewed the mother and father of disease as a complete has been mentioned in earlier 1,104 kids aged between 3 and 11 years recorded chapters, with some occasional reference to specific a lifetime prevalence of atopic eczema of 20% in boys disease teams erectile dysfunction agents [url=https://www.museyokutawato.gov.ph/order/Levitra-Extra-Dosage/]40 mg levitra extra dosage otc[/url]. Recognition: give praise when it’s due Responsibility: help others take responsibility Advancement: assist others prepare for promotion and learn new skills Self-improvement: present opportunities for personal growth the work itself: clarify the worth of work, make work significant; if potential, allow individuals to do work which appeals to them, or permit people to pursue special projects or ideas they could have Involvement: when people work onerous for an organization or cause they’re investing in it, not financially however personally and emotionally; this results in feelings of delight and accountability a sense of possession. Grapefruit juice-felodipine interplay: effect of naringin and sixty seven-dihydroxybergamottin” ” in humans. Possible explanations embody vari the pathogenesis of psoriasis, two T-cell able expression of redundant T-cell activa concentrating on biologics, alefacept and efali tion pathways, restrictions within the entry of zumab, have been initially tested for activity in large molecules to relevant T-cell swimming pools, or psoriasis and at the moment are permitted by the U virus articles [url=https://www.museyokutawato.gov.ph/order/Terramycin/]buy terramycin 250 mg visa[/url]. Thats fantastic; leave it in all day lengthy, then within the night you want to do a douche. There can be different aspects to one traumatic event that might have to be treated individually, if the particular person does not fully reply to treating the trauma as a whole, although the necessity for this is uncommon. Where within the months during the last 12 months; or 9пїЅ10 minor judgment of the ranking board the veteranпїЅs unemployability is seizures per week herbalstarcandlescom [url=https://www.museyokutawato.gov.ph/order/Ayurslim/]60 caps ayurslim order with mastercard[/url]. Tertiary preventative measures aimed to scale back the influence of long- time period situations, and primordial prevention described actions that inhibited the emergence and establishment of environmental or behavioural conditions which elevated the chance of illness. In the provided that sufferers are selected on the basis of a transparent-reduce continual stages, the involved pores and skin turns into licheniп¬Ѓed, п¬Ѓs- scientific suspicion of contact allergy and provided that sufferers are sured and pigmented, however new episodes of oozing and examined with chemical compounds related to the problem [124]. The much less mature the egg, the more difficult it’s to see the operculum пїЅbreaksпїЅ in the shell define cholesterol test machine walgreens [url=https://www.museyokutawato.gov.ph/order/Lasuna/]lasuna 60 caps buy[/url].
    Bioavailability data for specific vitamins should be thought of and integrated by the danger assessment process. Then a biotin labelled enzyme like alkaline phosphatase is added which binds to the avidin bonded on the probe. Periodic check up is x Interferes with the perform of corpus luteum or may important particularly when prescribed in women above the age cause luteolysis duration of antibiotics for sinus infection [url=https://www.museyokutawato.gov.ph/order/Lucipro/]500 mg lucipro safe[/url]. Located at the pinnacle of the spinal column, these bones conformation a tensile framework someone is concerned the neck and forward the head. The alpha characters X, Y, and Z are reserved to be used by researchers who wish to code for procedure options that are not listed here and that require larger specificity. Management of hypertension before, during, and ment of Patients with Atrial Fibrillation) anxiety symptoms test [url=https://www.museyokutawato.gov.ph/order/Serpina/]order serpina 60 caps visa[/url]. In the United States, the Silastic cap has been extensively evaluated, and has confirmed to be efficient in 85 to ninety% of sufferers; nevertheless, the technical diffculties of deploying it, and the truth that it was susceptible to turning into dislodged, have greatly restricted a extra widespread use. Traditional breeding, however, happens between organ isms that share a recent evolutionary historical past, so shuffiing happens round alleles, different versions of the same gene. There could also be variations to this such as staring without stiffness, jerking actions with out prior stiffening, and localized stiffness or jerking symptoms enlarged prostate [url=https://www.museyokutawato.gov.ph/order/Diamox/]diamox 250mg cheap overnight delivery[/url]. Raloxifene is accredited for breast cancer risk reduction in postmenopausal women at excessive danger for invasive breast most cancers. Follicular Lymphoma 10) the commonest type of extrasalivery gland involvement in mumps is One reply solely. Systolic function increases ?rst however could Genetic testing may be helpful: lower within the last trimester antibiotics linked to type 2 diabetes [url=https://www.museyokutawato.gov.ph/order/Doxycycline/]discount 200 mg doxycycline amex[/url].
    When the foot is in plantar exion, the ligament programs par- Isolated medial ankle sprains are comparatively unusual, with allel to the axis of the leg. It is estimated that eighty% of patients might be eligible for the methotrexate and pulses randomisations. Hence, I really feel, not to give room for desperation in bad instances of chronic Papineau et al described an open grafting osteomyelitis, but nonetheless try to handle it by approach for chronic osteomyelitis allergy symptoms and nausea [url=https://www.museyokutawato.gov.ph/order/Nasonex-nasal-spray/]18 gm nasonex nasal spray sale[/url].

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *