خواص درمانی, مراقبت از گیاه

14 حقیقتی که درباره گل آفتابگردان نمی دانستید

حقایقی در مورد گل آفتابگردون

هیچ چیز مانند گل‌های آفتابگردان تابستان را نمی‌گوید، و آن‌ها برای آوردن حس واقعی فصل به هر دسته‌گلی عالی هستند.(اگر قصد خرید گل آفتابگردان دارید کلیک کنید)

روشن و شاد، این شکوفه های نمادین دقیقاً شبیه خورشیدهای مینیاتوری به نظر می رسند

هیچ گل بهتری برای گسترش شادی تابستانی وجود ندارد و ما دوست داریم آنها را در ترتیبات خود بگنجانیم.

آفتابگردان را دوست دارید؟ در اینجا فقط چند واقعیت در مورد آنها وجود دارد که آنها را باور نکردنی تر می کند.

1- گل آفتابگردان فوق‌العاده مفید است

گل آفتابگردان اصالتاً از آمریکای شمالی است و بیش از 4500 سال است که کشت می شود. این تا حدی به این دلیل است که کل گیاه آفتابگردان خوراکی است، بنابراین از برگ ها، ساقه ها و ریشه ها می توان به عنوان غذا استفاده کرد. در واقع، آفتابگردان به عنوان غذا در آمریکای شمالی رشد می کرد، قبل از اینکه محصولات دیگری مانند ذرت رایج شود.

علاوه بر این، آفتابگردان ها را آسیاب می کردند تا آرد ایجاد شود و دانه های آن را بو داده و می خوردند. همانطور که امروزه نیز وجود دارد، از روغن آفتابگردان در آشپزی استفاده می شد. روغن و رنگدانه ها همچنین می توانند برای کاربردهای آرایشی مختلف مانند رنگ و ساقه آن در ساخت و ساز استفاده شود.

زمانی که کاشفان اسپانیایی دانه های آن را در دهه 1500 به اروپا آوردند، گل آفتابگردان به عنوان یک گل تزئینی محبوب شد.

گل آفتابگردان نماد چیست

گل آفتابگردان

2- معنی گل آفتابگردان

با همه ارتباط آنها با آفتاب، جای تعجب نیست که گل های آفتابگردان گل های بسیار مثبتی در نظر گرفته شوند. آنها را برای انتقال احساساتی مانند شادی، گرما، شانس، ستایش و دوستی بفرستید. آنها گلهای مناسبی برای جشن گرفتن یک مناسبت شاد، یا برای شاد کردن کسی که دوران سختی را پشت سر می گذارد، هستند.

3- گل آفتابگردان خورشید را دنبال می کند

گل‌های آفتابگردان نه تنها شبیه خورشیدهای مینیاتوری هستند، بلکه شکوفه‌های آن‌ها نیز خورشید را در سراسر آسمان دنبال می‌کنند. آنها ساعت های بیولوژیکی خود را دارند که به آنها کمک می کند تا خورشید را در طول روز از شرق به غرب دنبال کنند و سپس در شب به موقعیت اصلی خود برگردند.

با این حال، آنها این کار را فقط به عنوان گیاهان جوان انجام می دهند، زیرا به رشد مناسب آنها کمک می کند. پس از رشد کامل، آنها رو به شرق می مانند زیرا زنبورها و سایر گرده افشان ها را جذب می کند.

صورت یک آفتابگردان جوان هر روز از طلوع تا غروب خورشید را دنبال می کند و این چرخه را تا زمان بلوغ تکرار می کند.

همچنین بیشتر مطالعه کنید : نحوه کاشت، رشد و مراقبت از آفتابگردان

گل آفتابگردان زینتی

گل آفتابگردان در چه فصلی می روید

در اساطیر یونانی، گل آفتابگردان اغلب با اسطوره کلیتی و هلیوس مرتبط است. کلیتی یک پوره آب بود و عمیقاً عاشق هلیوس خدای خورشید بود. متأسفانه او را برای الهه دیگری ترک کرد و گفته می شود که کلیتی روزها بدون آب و غذا هلیوس را در حال عبور از آسمان با ارابه طلایی خود تماشا می کرد. در نهایت، او به یک گل آفتابگردان تبدیل شد، و گفته می شود به همین دلیل است که آفتابگردان همیشه رو به خورشید است.

گل آفتابگردان برای مردم اینکا باستان نیز اهمیت داشت. آنها را نمادی برای خورشید می‌دانستند و از آنها به عنوان بخشی از عبادت خود در معابد استفاده می کردند.

4- گل آفتابگردان می تواند واقعاً بلند شود

به طور متوسط، گل آفتابگردان استاندارد به ارتفاع بین 2 تا 3 متر می رسد، اما می تواند بسیار بزرگتر شود. بلندترین گل آفتابگردانی که تا به حال ثبت شده است 9 متر بوده و برای پایدار نگه داشتن آن به داربست های دقیق نیاز دارد. این گیاه توسط هانس پیتر شیفر در آلمان رشد کرد که قبلاً سه بار رکورد را شکسته بود.

علت خم شدن گل آفتابگردان

فصل گل آفتابگردان

5- آفتابگردان انواع مختلفی دارد

رایج ترین و شناخته شده ترین گل آفتابگردان هلیانتوس آنوس است. با این حال، در واقع 70 گونه مختلف در خانواده هلیانتوس وجود دارد که همگی بومی آمریکای شمالی و مرکزی هستند. در کنار آفتابگردان زرد سنتی، انواع قرمز و سفید نیز وجود دارد.
گل‌های آفتابگردان همیشه شکل معمولی را ندارند – برخی مانند آفتابگردان نارنجی آفتاب شکوفه‌های کرکی دارند.

اگر قصد خرید باکس گل آفتابگردان را دارید کلیک کنید

6- گل آفتابگردان می تواند دنیا را تمیز کند

گل آفتابگردان توانایی قابل توجهی در جذب سموم از جمله فلزات سمی و تشعشعات دارد. پس از بلایای هسته‌ای مانند چرنوبیل و فوکوشیما، دانشمندان میلیون‌ها گل آفتابگردان را برای کمک به بازسازی زمین کاشتند.

از نظر علمی، آنها “هیپر انباشته کننده” هستند که به این معنی است که می توانند بسیار بیشتر از سایر گیاهان این آلاینده ها را جذب کنند. اعتقاد بر این است که گیاهان این توانایی را تا حدی ایجاد می کنند تا آنها را به عنوان یک میان وعده برای گیاهخواران کمتر وسوسه کنند.

نقاشی گل آفتابگردان

گل آفتابگردان

خرید سبد گل آفتابگردان

7- گل آفتابگردان از گل های ریز زیادی تشکیل شده است

ممکن است فکر کنید هر گل آفتابگردان فقط یک شکوفه است، اما هر سر گل در واقع از دو هزار گلچه تشکیل شده است. این گل های ریز مملو از شهد هستند که آنها را برای زنبورها نیز به عنوان یک خوراکی عالی تبدیل می کند

8- آفتابگردان ها مسافران جهان هستند

گل آفتابگردان در ابتدا در حدود 4500 سال قبل از میلاد توسط قبایل بومی در آمریکای شمالی کشف شد و متعاقباً رشد کرد. پرورش دهندگان آن برای مصارف غذایی و دارویی استفاده می کردند و دانه ها و گلبرگ های آن را برای تهیه آرد و آرد، روغن، رنگ و رنگ و برای درمان بیماری هایی از جمله رنگ سینه، روماتیسم و ​​آفتاب زدگی استخراج می کردند. آنها همچنین از ساقه ها به عنوان مصالح ساختمانی استفاده می کردند.

هنگامی که کاوشگران اروپایی در دهه 1500 وارد دنیای جدید شدند، آنقدر مجذوب آفتابگردان شدند که هزاران دانه آن را برداشت و به قاره اصلی خود صادر کردند. با این حال، اروپایی‌های آن زمان به‌جای استفاده از گل‌ها برای اهداف عملی، از گل‌های آفتابگردان عمدتاً برای وسایل تزئینی و تزئینی استفاده می‌کردند.

محبوبیت و تقاضای گل آفتابگردان در طول 300 سال آینده در سراسر اروپا و روسیه ادامه یافت. در اوایل قرن نوزدهم، فواید روغن آفتابگردان بیشتر به رسمیت شناخته شد، به ویژه در روسیه، جایی که نزدیک به 2 میلیون هکتار از زمین های کشاورزی به کشت آفتابگردان برای استخراج بذر اختصاص داده شد

9- در یک نام چیست؟

گل آفتابگردان که رسماً به عنوان  هلیانتوس آنووس  شناخته می شود، نام خود را از ریشه یونانی واژه  هلیا  به معنای «خورشید» و  آنتوس  به معنای «گل» گرفته است. در حالی که ممکن است از نظر ظاهری دارای ویژگی های خورشید مانند باشد، اما در واقع به نام خورشید نامگذاری نشده است. گل‌های آفتابگردان هلیوتروپیک هستند، به این معنی که با حرکت خورشید از شرق به غرب قبل از بازگشت به موقعیت رو به شرق پس از غروب خورشید، حرکت می‌کنند. این پدیده فقط در جوانه های جوان رخ می دهد. هنگامی که گیاه گل داد و بذر فراوان یافت، وضعیت ثابتی به سمت شرق به خود می گیرد.

10- روز بخیر آفتاب

گل‌های آفتابگردان به‌عنوان گل‌های هلیوتروپیک که خورشید را به یاد می‌آورند، وفاداری، فداکاری و تحسین و همچنین گرما و شادی را نشان می‌دهند. در برخی از فرهنگ های آسیایی، اعتقاد بر این است که آفتابگردان خوش شانسی را به همراه دارد و شفا را تقویت می کند.

11- اتفاقات خوب سه تایی می افتد

گل آفتابگردان جشن سنتی سومین سالگرد ازدواج است. سر آفتابگردان به ساقه محکم خود تکیه می کند تا یک پایه حمایتی برای رشد فراهم کند – استعاره ای که نشان دهنده پیوندهای محکم ازدواج است.

12-تمام گلهای آفتابگردان زرد نیستند!

رنگ گل آفتابگردان

رنگهای گل آفتابگردان

یک واقعیت جهانی که اکثر مردم می دانند این است که گل آفتابگردان زرد است. با این حال، رنگدانه آفتابگردان در اینجا متوقف نمی شود. گل آفتابگردان حتی می تواند قرمز و بنفش باشد!

گل آفتابگردان قرمز

همانطور که قافیه مهد کودک به ما آموخت، گل رز قرمز است. علاوه بر گل رز، بسیاری از انواع گل ها قرمز هستند، از جمله برخی از گل های آفتابگردان. آفتابگردان قرمز انواع مختلفی دارد. برخی از آنها دارای سرهای شبیه به دیزی هستند که اغلب از آفتابگردان های زرد معمولی متولد می شوند. علاوه بر این، گل‌های آفتابگردان قرمز یک راه عالی برای افزودن رنگی به دسته گل هستند.

گل آفتابگردان بنفش

یک “آفتابگردان بنفش” رایج، هیبرید چیانتی است. گلبرگ های هیبریدی چیانتی دارای رنگ های قرمز تیره و تیره هستند که برخی از آنها به رنگ بنفش طبقه بندی می شوند. این گیاه آفتابگردان می تواند تا پنج فوت رشد کند و گرده ندارد و برای قلمه زدن مناسب است. این گل آفتابگردان می تواند به تعادل رنگ در دسته گل های مخلوط کمک کن

13- گل آفتابگردان می تواند از نظر ارتفاع متفاوت باشد

آفتابگردان ها به طور منظم به دو دسته قد بلند و کوتاه طبقه بندی می شوند. علیرغم باور عمومی مبنی بر اینکه گیاهان آفتابگردان غول پیکر هستند، برخی از آنها از 60 سانتیمتر بلندتر نمی شوند.

آفتابگردان بلند
آفتابگردان های بلند به طور کلی زرد و بادوام هستند. ارتفاع بیشتر این آفتابگردان ها در شرایط خاص به 3نیم متر تا متر و حتی بالاتر می رسد. از انواع آفتابگردان های بلند می توان به آسمان خراش، جنگل آفتاب مخلوط و ماموت روسی اشاره کرد. بیشتر این آفتابگردان ها به دلیل ارتفاع و فراوانی دانه مورد علاقه پرندگان هستند. این باعث می شود که آفتابگردان های بلند برای افرادی که از تماشای پرنده لذت می برند جذاب باشد.

آفتابگردان کوتاه
آفتابگردان های کوتاه معمولاً به صورت خوشه ای رشد می کنند و خود را در باغچه ها و گلدان های کوچک غوطه ور می کنند. این گل‌های آفتابگردان به‌عنوان کوتوله طبقه‌بندی می‌شوند، زیرا معمولاً بلندتر از یک متر رشد نمی‌کنند

وجه مشترک بین آفتابگردان های کوتوله و بلند این است که هر دو در نور کامل خورشید بهترین رشد را دارند.

14- روغن آفتابگردان اثر ضد التهابی دارد

گیاه آفتابگردان علاوه بر زیبایی فواید دیگری نیز دارد. روغن آفتابگردان دارای خواص ضد التهابی است. حاوی اسید لینولئیک است که می تواند به اسید آراشیدونیک تبدیل شود. هر دو اسید چرب هستند و می توانند به کاهش از دست دادن آب و ترمیم سد پوستی کمک کنند.

منبع : 8 Facts You Didn’t Know About Sunflowers

5/5 - (10 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *