معرفی گل

انتخاب بهترین گل برای عیادت بیمار

بهترین گل برای عیادت از بیمار

هنگامی که اسم عیادت از مریض به گوش میخورد بسیاری از افراد به یاد کمپوت و آبمیوه می افتند ولی باید بدانید که یکی از کارهای خوب برای این مسئله انتخاب بهترین گل برای عیادت از بیمار است تا باعث نشاط در فرد شود و او را برای مدت بیشتری شاد کند بعلاوه روز های دلهره آور او را جلوه ای قشنگ دهد.

در ادامه میخواهیم با بررسی و ویژگی های دقیق تر گل ها بهترین گل برای عیادت از بیمارمان را که مناسب باشد انتخاب کنیم پس با ما همراه باشید.

نکاتی برای انتخاب بهترین گل برای عیادت از بیمار

قبل از آن که برای عیادت از بیمار دسته گل ببرید از شرایط وی آگاهی داشته باشید زیرا برخی از گل های معطر ممکن است برای بیمار ناخوشایند باشند و باعث ایجاد حساسیت در وی شوند سعی کنید در خرید گل برای بیماران تنفسی از گل های معطر خودداری کنید.

نکته دوم که باید هنگام خرید دسته گل عیادت از بیمار در نظر گرفته شود، اندازه دسته گل است. چون اگر گل خریدار شده شما بسیار بزرگ باشد در جابه جایی آن دچار مشکل میشوند و فضای بسیاری را اشغال میکند پس در هنگام خرید آن دقت کنید تا هم بیمار و هم خودتان را برای حمل آن به دردسر نیاندازید.

در آخر نیز یکی از مهمترین نکات برای خرید گل این است که به رنگ آن توجه بسیاری کنید زیرا این مسئله در روحیه او تاثیر به سزایی دارد اگر به ملاقات فردی آرام می روید میتوانید از رنگ هایی مانند سفید و گلبهی که بسیار آرامش بخش اند استفاده کنید. انتخاب رنگ هایی مانند قرمز و نارنجی که رنگ های گرمی اند باعث ایجاد اشتیاق و شور در بیمار می شود.

هدیه بردن گل برای عیادت مریض چه مزایایی به همراه دارد؟

از مزایای هدیه دادن گل برای عیادت مریض جنبه ها و وجه های مختلفی را میتوان در نظر گرفت. گل ها و گیاهان میتوانند باعث ایجاد شادی در روحیه انسان ها شوند مسئله ای که سال هاست مورد توجه بسیاری از افراد بوده است زیرا هدیه دادن گل میتواند باعث شود تا روحیه فرد به طور کلی تغییر کند و روند بهبود او سریع تر شود.

در بسیاری از مواقع میتوانید در مقابل چشمان بیمارتان یک گلدان قرار دهید تا حس شادی و رضایت را در او افزایش دهد. مثلا یکی از گزینه های خرید میتواند رز جاودان باشد که دائمی بوده و حتی بعد از گذراندن دوران بیماری و مرخص شدن از بیمارستان میتواند آن را با خود به خانه برده و سال ها این حرکت زیبای شما در یاد و خاطر شخص باقی خواهد ماند.

اگر میخواهید به ملاقات بیمارتان در منزل بروید میتوانید از گلدان های کوچک برای او استفاده کنید ولی اگر میخواهید برای عیادت مریض به بیمارستان بروید میتوانید دسته گل مناسبی برای او خریداری کنید.

رز بهترین گل برای عیادت بیمار

گل رز طرفداران بسیاری در میان افراد دارد و کمتر کسی است که این گل را دوست نداشته باشد. این گل دارای تنوع بسیار بالایی در رنگ و اندازه خود است که هر کس با هر سلیقه ای میتواند گل مورد علاقه اش رابا نظر خود و بیمار انتخاب کند برای خرید دسته گل رز میتوانید به سایت سیتی گل مراجعه کنید.

گل رز دارای خواص مختلفی مانند ضد افسردگی، درمان بی خوابی، ضد افسردگی و… است که تمام این خواص میتواند برای بسیاری از بیماران ضروری باشد بنابراین همه این موارد باعث شده تا گل رز یک انتخاب مناسب برای عیادت بیماران به شمار رود.

آنتوریوم گلی پرطرفدار برای بیمار

در لیست بهترین گل ها برای عیادت بیمار، میتواند گل آنتوریوم نیز قرار بگیرد زیرا این گل بسیار زیباست و طرفداران بسیاری دارد.

پرچم های این گل در درون گلبرگ های خود قرار دارد که سبب حساسیت نمی شود و برای افرادی که مشکلات تنفسی دارند انتخاب بسیار مناسبی است بعلاوه آنتوریوم دارای رنگ های متنوع بسیاری است که برای افراد قدرت انتخاب بالایی به همراه دارد که میتوانید بر حسب سلیقه خود رنگ مورد نظرتان را انتخاب کنید.

گل مناسب برای بیمار

آنتوریوم سفید به معنی محبت مادرانه است و برای مادرانی که تازه فارغ شده اند میتواند یک هدیه مناسب و کاملا پر معنی باشد.

میخک گلی دلربا برای بیمار

گل میخک صد پر نیز میتواند یکی از گل های مناسب برای عیادت باشد زیرا با رنگ های پر شور و شاد خود به عوض شدن روحیه بیمار کمک بسیاری کند. این گل در طیف رنگی بسیاری از رنگ هایی چون بنفش، سفید و قرمز موجود است که نشان دهنده خوش شانسی برای فرد مورد نظر است و در هر دسته گلی که قرار گیرد به آن رنگ و بوی جذابی می بخشد.

بهترین رنگ برای این گل رنگ بنفش است که رایج ترین رنگ ها در بازار میباشد. گل های میخک صورتی نشانی از خاطرات و رنگ سفید آن نمادی از پاکی و خلوص می باشد.

آفتابگردان جذاب

دسته گل آفتابگردان های روشن و شاد برای افرادی که نیاز به جمع آوری دارند، بهترین انتخاب هستند. آنها نشان دهنده شادی و خوش بینی هستند، دو موردی که برای بهبودی سریع ضروری هستند.

داوودی گلی با نماد عمر طولانی برای بیمار

گل داودی، در رنگ های زرد، صورتی بنفش، قرمز، نارنجی و سفید دیده می شود. هر شکوفه متشکل از گل های ریز به نام گلچه است. شکل های شکوفه از نظر اندازه متغیر است و صدها مورد از آن وجود دارد که می توان از بین آن ها گل مورد نظر را انتخاب کرد. این گل زیبا، نماد وفاداری، خوش بینی، شادی و عمر طولانی است و در مجموعه ای از رنگ ها و تنوع ارائه می شوند.

این گل از دسته گل های آرامش بخش است که میتواند باعث بهبودی روحیه در بیمار در عیادت ها شود.

گل شیپوری سفید برای آرامش بیمار

انتخاب بهترین گل برای عیادت بیمار

گل شیپوری سفید دارای زیبایی بسیار دل انگیزی است که رنگ سفید آن حس آرامش را به افراد هدیه میدهد و نمادی از مراقبت و نگهداری است این گل برای بانوانی که به تازگی فرزند خود را به دنیا آورده اند میتواند گزینه مناسبی باشد تا آرامش را به این فرد هدیه دهیم.

لاله ها

دسته گل لاله یکی دیگر از انتخاب های محبوب برای گل های به زودی خوب هستند، و همچنین در طیف گسترده ای از رنگ ها هستند. آنها نماد عشق کامل هستند، که یک پیام بسیار اطمینان بخش برای کسی است که احساس خوبی ندارد.

گل ارکیده

ارکیده ها یک انتخاب مجلل برای گل های به زودی خوب هستند که نشان دهنده قدرت و زیبایی هستند. آنها همچنین با شروع های جدید مرتبط هستند، که می تواند برای فردی که بعد از یک بیماری احساس بهتری می کند بسیار مفید باشد.

گل صد تومانی

گل های بهاری مانند گل صد تومانی می توانند زیورآلات دوست داشتنی برای میز کنار تخت بیمارستان باشند. این شکوفه‌های فوق‌العاده می‌توانند زیبایی را به ظاهر یکنواخت فضا بیافزایند. از آنجایی که گل صد تومانی آنقدر رایج نیست که گل‌های محبوب زود خوب می‌شوند، می‌توانند یک انتخاب منحصر به فرد برای هدیه گل باشند.

همچنین شایان ذکر است که گل صد تومانی با شفا همراه بوده است. باور عمومی بر این است که نام گل از Paeon یا Paean، پزشک خدایان یونان گرفته شده است. بر اساس اساطیر، Paeon از ریشه گل صد تومانی برای درمان پلوتون استفاده کرد. استاد او، آسکولاپیوس، به شاهکار او حسادت می‌ورزد و سعی می‌کند او را بکشد. زئوس با تبدیل پائون به گیاه گل صد تومانی، او را از مرگ نجات داد.

هورتانسیا یا ادریسی

وقتی شکوفه‌های بزرگ و پر از ادریسی را می‌بینید، سخت است که لبخند نزنید. این گل ها دارای طیف رنگی هستند – از سفید و صورتی تا آبی و بنفش. بنابراین، می توانید به راحتی یکی را پیدا کنید که گیرنده آن را دوست داشته باشد. 

مانند ارکیده، هورتانسیا نیز گرده چسبناکی دارد که در گل باقی می ماند. بنابراین، بعید است که باعث آبریزش بینی در داخل اتاق بیمارستان شوند. 

نتیجه گیری

شما میتوانید با توجه به شرایط بیمار خود بهترین گل را در هنگام عیادت او انتخاب کنید که مدت زمان زیادی برای فرد مورد نظر شما بماند و باعث افزایش روحیه وی شود امیدواریم با مطالب گفته شده بهترین ها را انتخاب کنید.

سوالات متداول درباره گلهای به زودی خوب شوید

چه گلی نماد خوب شدن زودتر است؟

در اینجا برخی از گل هایی که می توانند نشان دهنده بهبودی زودرس باشند آورده شده است:

 • آفتابگردان
 • دیزی
 • گل صد تومانی
 • ارکیده
 • هورتانسیا
 • گل رز
 • لاله ها

چه گل هایی برای بهبودی خوب هستند؟

اگر می‌خواهید به یکی از عزیزان بیمار یا مجروح کمک کنید تا سریعا بهبود یابند، می‌توانید یکی از این شکوفه‌ها را برای او ارسال کنید:

 1. گل داودی – برای روشن کردن هر اتاق و بالا بردن روحیه افراد
 2. یاس – برای کمک به کسی که خواب خوبی داشته باشد
 3. گل همیشه بهار – برای کاهش التهاب و کمک به بهبود تب و سرماخوردگی
 4. دیزی – برای بهبود هضم و افزایش اشتها
 5. بابونه – برای کاهش استرس و آرامش
 6. آفتابگردان – برای بهبود هضم و سلامت قلب و عروق
 7. گل ذرت – برای تسکین زخم معده و رفع مشکلات گوارشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *