معرفی گل

بهترین گل طبیعی برای هدیه

بهترین گل طبیعی برای هدیه

همه ما میدانیم که یکی از کار هایی که بسیار لذت بخش است هدیه دادن به افرادی است که عاشقانه آن ها را دوست داریم و انتخاب بهترین گل ها برای هدیه دادن میتواند حس شما را به افراد منتقل کند اما باید در گزینش آن بسیار دقت کنیم تا با زبان بی زبانی این حس برای هر موقعیتی بیان کنیم.

معرفی بهترین گل های طبیعی برای هدیه

در این مقاله میخواهیم به بهترین گل هایی که برای هدیه دادن مناسب اند بپردازیم زیرا هر یک از گل های میتواند معانی و مفهوم مختلفی را به همراه داشته باشد پس با ما همراه باشید.

چه فاکتور هایی را برای انتخاب بهترین گل هایی که هدیه میدهیم در نظر بگیریم؟

اولین فاکتور برای انتخاب گل برای هدیه دادن باید مناسبت های مختلف مانند تولد و سالگرد را در نظر داشته باشید تا گلی مطابق با آن به طرفتان هدیه دهید زیرا بسیاری از افراد از این موضوع آگاه نیستند و نمیدانند هر گل میتواند معنی خاصی را به طرف مقابل دهد مثلا ممکن است شما برای همکار خود گل رز قرمز کادو داده باشید و پیامی را به اشتباه به او رسانده اید.

در دومین قدم نیز باید جنسیت طرف مقابلتان را در نظر بگیرید زیرا بسیاری از گل هایی که برای هدیه دادن انتخاب میشوند بین خانم و آقایان مشترک اند بعلاوه باید سلیقه ی شخصی فرد را نیز جز فاکتور های مؤثر در این زمینه قرار دهید.

گل رز اولین گل برای هدیه دادن

هنگامی که صحبت از بهترین گل برای هدیه دادن میشود گل های رز در جایگاه اولیه ای قرار گرفته اند زیرا جز محبوب ترین گل ها هستند و به عنوان یک هدیه جذاب به ذهن افراد میرسد و هنگامی که کلمات نتوانند احساس شما را بیان کنند اهدای یک دسته گل رز و رز جاودان میتواند بهترین راه برای گفتن حرف شما به طرف مقابلتان باشد.

گل رز جاودان گلی خاص برای هدیه دادن

این گل در رنگبندی های متنوعی وجود دارد که هر کدام از این رنگ ها دارای نمادی به شرح زیر هستند:

 • گل رز قرمز: نمادی از عشقی بزرگ می باشد که میتوانید برای ولنتاین و تولد به معشوق خود هدیه دهید.
 • گل رز نارنجی: نمادی از شور و هیجان
 • گل رز زرد: نشانی از لذت، محبت و خوشحالی
 • گل رز سفید: نشانی از عشق عمیق و ابدی
 • گل رز صورتی : نماد تحسین و قدردانی

تعداد شاخه های این گل نیز دارای مفهوم خاصی است

 • 1شاخه گل : توجه
 • 3 شاخه گل رز: احترام
 • 5 شاخه گل رز: محبت و علاقه
 • 7 شاخه گل: عشق
 • 10 شاخه گل رز: نماد عشق جاودان و کم‌نظیر

گل ارکیده جز بهترین گل ها برای هدیه دادن

گل ارکیده یکی از زیباترین گل هایی است که از ظرافت بالایی برخوردار است و میتواند یکی از بهترین گل های طبیعی برای هدیه دادن به عزیزانتان باشد این گل نماد امید، عشق و خوش شانسی است که دارای تنوع رنگبندی بسیاری است.

گل ارکیده گلی کمیاب، گران‌قیمت و لوکس است که با هدیه دادن به عزیزانتان به آن ها احساس غرور و افتخار میدهید رنگ صورتی این گل گزینه بسیار مناسبی برای ابراز علاقه خالصانه و عاقلانه به طرف مقابل است.

گل آفتابگردان هدیه ای برای افرادی خاص

دسته گل آفتابگردون یکی از بهترین گل ها برای اشخاص مهم زندگی تان در مناسب های گوناگون است زیرا این گل به دلیل رنگ گرمی و ظاهری که مشابه خورشید دارد به طرف مقابلتان انرژی بسیاری میدهد.

یک دسته گل آفتاب گردان با ساقه های بلند برای یک خانم میتواند این پیام را به او برساند که او خورشید و نور زندگی شماست همچنین به این دلیل که روی این گل همیشه به سمت خورشید است میتواند نمادی از وفاداری به معشوق و افتخار به او نیز باشد.

گل آفتاب گردان برای کادو

گل های داوودی

گل داوودی دارای گلبرگ های نازکی اند که نمادی از خوش بینی و شادی است و جز ماندگار ترین گل های مناسب برای هدیه به دوستانتان میباشد و این گل در اسطوره های یونانی نمادی از طلا میباشد همچنین میتوان این گل را نشانه طول عمر نیز نامید.

گلبرگ های زرد رنگ این گل نشان از عشقی جاودیدان و رنگ سفید این گل نشانه ای از عشق وفادار و حقیقت میباشد.

میخک گلی مذهبی برای کادو

گل میخک در آموزه های مسیحیان به عنوان گلی مذهبی شمرده میشود و آن را نمادی از رنج مسیح بعد از به صلیب کشیدن و اشک های مریم مقدس میدانند و مفاهیمی از جمله دوستی، افتخار و زیبایی به همراه دارد.

این گل به معنای تحسین عشق و محبت میباشد و در بسیاری از تابلو های عاشقانه و مذهبی کشیده شده است. این گل دارای رنگ های مختلفی است که هر کدام از این رنگ ها نمادی را شرح میدهد:

 • گل میخک قرمز تیره: نمادی از محبت و عشق
 • گل میخک قرمز روشن: نمادی از تحسین
 • میخک سفید: نمادی از شانس، موفقیت و پاکی
 • میخک بنفش: نمادی برای عذرخواهی
 • میخک صورتی: نماد محبت مادرانه و قدرشناسی

کامیلیا

یکی دیگر از گل های خاص برای هدیه دادن گل کامیلا است که نشان دهنده متحد بودن دو عاشق است که گلبرگ های ظریف این گل به نشانه ی یک زن و کاسه ی گل نماد مردی میباشد که از او محافظت میکند و حتی این دو قسمت بعد از مرگ گل نیز به یکدیگر متصل اند پس این گل نشان دهنده فداکاری جاودان و عشقی ماندگار است.

گل کاملیا در کشور های آسیایی مورد احترام افراد بسیاری قرار گرفته است و دارای رنگ های متنوعی است که هر کدام مفهوم خاصی دارند که عبارت اند از:

 • گل کاملیا قرمز: نمادی از عشقی بزرگ و عاشقانه
 • گل کاملیا بنفش: نمادی از تحسین عزیزان و عشق
 • گل کامیلیا صورتی: نمادی از اشتیاق برای دیدن یار و دلتنگی او
 • کاملیا زرد: نمادی از اشتیاق که باعث شادمانی روحیه فرد میشود
 • کامیلیا سفید: نماد مواظبت بدون علاقه و ستایش فرد مقابل

زنبق

یکی از گل های مناسب برای هدیه دادن گل زنبق میباشد که قدمت آن به دوران باستان باز میگردد و الهه ی یونان از این گل به عنوان نمادی برای ارتباط میان زمین و آسمان نام برده است که میتوان در این گل نمادی از خرد، دانایی و ایمان را یافت.

گل زنبق آبی میتواند به عنوان یک هدیه ی عاشقانه تلقی شود زیرا گلی منحصر به فرد و دوست داشتنی است و میتواند پیامی چون، تو همانند آیریس (الهه عشق در یونان باستان) بی نظیر و زیبایی و عشق من به تو هر روز بیشتر میشود را به طرف مقابلتان برساند. گل زنبق سفید نیز نمادی از خلوص میباشد.

گل زنبق آبی

آلسترومریا گلی طبیعی خاص برای هدیه

یکی از گل های جذاب برای هدیه دادن به خانم ها گل آلسترومیا است که نشانه ای از دوستی و خود گذشتگی است و میتواند شانس و خوشبختی را نیز نشان دهد و پیام اینکه شما قدران زحمت های او هستید و این گل را به او هدیه میدهید را به طرفتان برساند.

این گل در رنگبندی های متنوعی وجود دارد که میتوان در مناسبت های مختلف از آن استفاده کرد گل آلسترومریا نارنجی به معنی ارزش زحماتی است که در سخت کوشی راه رسیدن به هدف انجام شده و رنگ صورتی و قرمز آن نماد محبت به طرف مقابلتان است که برای دیدار عاشقانه و تولد گزینه بسیار مناسبی است.

جمع‌بندی

یکی از بهترین هدایایی که میتوانیم به عزیزانمان دهیم گل ها هستند در این مقاله با بهترین گل ها برای هدیه دادن آشنا شدیم که هر کدام دارای نمادی است و میتوانیم هر آنچه را که در کلام ما نمیگنجد را با زبان بی زبانی به طرف مقابلمان بگوییم. سیتی گل در زمینه ی خاص ترین گل ها میتواند راهنمای مناسبی در این زمینه برای شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *