معرفی گیاه

گل متولدین آبان ماه

گل متولدین آبان

فهرست مطالب

آیا می دانید گل های ماه تولد شما چیست؟

اگر بخواهم از شما بپرسم که سنگ تولد شما – سنگ قیمتی که به ماه تولد شما اختصاص داده شده است چیست، به احتمال زیاد آن را می‌شناسید، یا حداقل می‌دانید که چنین چیزی وجود دارد. اما ممکن است تعجب کنید اگر بدانید که هر ماه گلهای تولد نیز دارد.

آیا گل تولد یک چیز است؟

کاملا. گل های تولد به عنوان یک مفهوم برای مدت بسیار طولانی وجود داشته است، و گل های تولد ماهانه هنوز توسط بسیاری از مردم در سراسر جهان شناخته شده است.

گل های ماه تولد از کجا می آیند؟

گمان می‌رود که گل‌های ماه تولد در زمان رومیان، زمانی که جشن تولد برای اولین بار آغاز شد، منشا گرفته است. این جشن‌های اولیه شامل تزئین محراب خدایان رومی با گل و اهدای گل به عنوان هدیه تولد بود.

سنگ های تولد مملو از نمادگرایی هستند: از صداقتی که سنگ ماه تولد فوریه تا حکمت روی سنگ ماه تولد ژوئن منتقل می شود ، این جواهرات گرانبها هزاران کلمه را بیان می کنند و گل های تولد تفاوتی ندارند. ایده گل هایی که معنای نمادین دارند در اوایل قرن هجدهم توسط لیدی مری ورتلی مونتاگو به انگلستان معرفی شد. با این حال، حدود یک قرن طول کشید تا شور و شوق فلوریوگرافی (زبان گلها) مورد توجه قرار گیرد.

گل تولد شما چه چیزی را در مورد شما آشکار می کند؟

گل داوودی نارنجی

گل داوودی نماد چیست

هنگامی که معنی گل های ماه تولد خود را فهمیدید، می توانید تصمیم بگیرید که آیا این معانی با شخصیت شما ارتباط دارد یا خیر. این مفهوم مشابه علائم زودیاک است که بر شخصیت شما تأثیر می گذارد. البته می توانید با کاوش در گل های تولد دوستان و خانواده، این نظریه را نیز آزمایش کنید.

واضح است که مفهوم گل های ماه تولد کمی سرگرم کننده است، اما فکر می کنم در نظر گرفتن معانی که به گل های خاص اختصاص داده شده است، واقعا جالب است. همچنین می‌توانید در مورد سؤالاتی مانند اینکه چرا معنی انتخاب شده است و اینکه آیا فکر می‌کنید این معنی برای گل مناسب است، فکر کنید. ممکن است با همه آنها موافق نباشید – به خصوص اگر شکوفه مورد علاقه شما معنای نسبتاً منفی داشته باشد!

مطالعه بیشتر : گل مخصوص متولدین مهر چیست؟

آیا می دانید گل تولد آبان چیست؟

شاید شما به دنبال یک هدیه شخصی برای کسی هستید که در ماه نوامبر (آبان) تولد دارد، یا شاید تولد شما در آبان باشد و دوست دارید درباره گل تولد خود اطلاعات بیشتری کسب کنید. در هر صورت، ما شما را تحت پوشش قرار داده ایم. برای اطلاعات بیشتر در مورد گل تولد نوامبر و نمادگرایی آن، همراه ما باشید

گل متولدین آبان

گل مخصوص آبان ماه

گل های ماه تولد برای یک ماه خاص معمولاً گل هایی هستند که در آن زمان در فصل هستند. این امر پیدا کردن آنها را در دسته گل ها و گل فروشی ها آسان می کند. انتخاب گل تولد برای یک دسته گل یک راه دوست داشتنی برای ایجاد یک هدیه متفکرانه یا صرفاً یک لذت برای خود است!

یکی از پر رشد ترین گل ها در جهان، داوودی یا “مامان” اعضای خانواده دیزی است. گل های داوودی از آسیا و شمال شرق اروپا سرچشمه می گیرند. نام آنها از کلمات یونانی “chrysos” به معنی طلا و “anthemon” به معنای گل گرفته شده است.

برای من، گل های داوودی مترادف با تخصیص ها و نمایش های باغبانی هستند. وقتی با سهم پدرم بزرگ شدم، به یاد دارم که همه دارندگان طرح آنها را بزرگ کردند، و رقابت دوستانه زیادی در زمان نمایش گل محلی وجود داشت. به سرعت به امروز و این یک تصویر بسیار مشابه در بخش های محلی ما است.

علاوه بر پوم پوم، شکوفه‌های ساده دیزی‌مانند، انواع گلبرگ‌های نوک تیز و حتی گل‌های دوکی شکل نیز وجود دارد. همه این انتخاب ها گل داوودی را به یک گل مدرن کاملا قابل قبول برای هدیه تبدیل می کند.

معنای کلی گل های داوودی دوستی، خوش بینی و شادی است. با این حال، مانند بسیاری از گل ها، معنی می تواند بسته به رنگ آنها متفاوت باشد. شکوفه های قرمز نشان دهنده عشق، سفید نشان دهنده خلوص و عشق خالص و زرد نشان دهنده عشق نافرجام است.

جالب اینجاست که با وجود اینکه گل های ماه نوامبر هستند، گل های داوودی به طور سنتی در روز مادر در ماه مارس داده می شود. من حدس می‌زنم چنین گل محبوب و گسترده‌ای می‌تواند به راحتی بیش از یک جشن را نشان دهد.

خرید کیک تولد

تاریخچه گل داوودی

گل داوودی سفید

گل داوودی سفید نشانه چیست

اولین گل های داوودی قرن ها پیش در چین کشت شدند. در نوشته های چینی باستان در قرن 15 قبل از میلاد ظاهر شد و به عنوان یک داروی گیاهی استفاده می شد. اعتقاد بر این بود که ریشه های جوشانده آن سردرد را تسکین می دهد و جوانه ها و گلبرگ ها را در سالاد می خوردند. نام شهر چو-هسین چین از گل داودی گرفته شده است و به معنای واقعی کلمه به معنای شهر داودی است.

از چین، گل داودی در سال 400 پس از میلاد توسط راهبان بودایی به ژاپن راه یافت. بلافاصله پس از معرفی آن، ژاپنی ها چنان شیفته این گل زیبا شدند که به زودی به عنوان نشان امپراتور و مهر رسمی پذیرفته شد. “کیکو” نام ژاپنی گل داوودی است و هر ساله یک روز ملی گل داودی وجود دارد که از آن به عنوان جشنواره شادی نیز یاد می شود.

مطالعه بیشتر : هر آنچه که باید درمورد گل داوودی بدانید | خرید گل داوودی

معانی گل داودی

از آنجایی که گل در پاییز شکوفا می شود، گل داوودی با وجود زمستانی که در راه است نشان دهنده شادی و زیبایی است. گل های داوودی اگرچه زیبا هستند، اما معانی مختلفی در دوره های زمانی و فرهنگ های مختلف دارند، چه مثبت و چه منفی.

  • ویکتوریایی ها از گل های داودی برای نشان دادن دوستی و خیرخواهی استفاده می کردند.
  • بودایی ها از گل داوودی به دلیل انرژی قدرتمند یانگشان به عنوان هدیه استفاده می کنند.
  • در چین، گل داودی به طور سنتی به افراد مسن ارائه می شود، زیرا نماد زندگی طولانی و همچنین خوش شانسی در خانه است.
  • در استرالیا، گل های داوودی به دلیل نام مستعار خود “مامان” گل رسمی روز مادر هستند.
  • در بلژیک و اتریش، گل داوودی تقریباً منحصراً به عنوان یک گل یادبود برای احترام به عزیزان استفاده می شود و گل انتخابی برای قرار دادن روی قبرها است.

نماد و رنگ های داودی

گل داودی به طور کلی نماد طول عمر، وفاداری، شادی و خوش بینی است. رنگ های مختلف نماد معانی مهم دیگری نیز هستند.

رنگ ها و نمادها گل داوودی یکی از محبوب ترین گل هاست که فقط گل رز بر آن برتری دارد. این یک گل سنتی است که در روز مادر داده می شود. این نماد ویژگی های خوش بینی و شادی است. گلهای قرمز بیانگر عشق واقعی است، در حالی که زرد به قلب زخمی اشاره دارد و سفید به فضیلت صداقت معنا دارد در چین گل های داوودی نمادی از اقتدار در نظر گرفته می شود و موضوع محبوب بسیاری از شاعران این کشور است. گل داودی گل انتخابی برای هدیه دادن در سیزدهمین سالگرد ازدواج است.

جهت مطالعه بیشتر در خصوص گل های ماه های سال “راهنمای معنی گل های ماه تولد: گل تولد من چیست؟

منبع : NOVEMBER BIRTH FLOWER: CHRYSANTHEMUMS

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *