معرفی گل

تاریخچه گل پیونی یا گل صد تومانی

گل پیونی

گل صد تومانی و منشأ آنها در یونان ممکن است اولین گل شناخته شده در جهان باشد. در حالی که گل صد تومانی برای اولین بار در چین ظاهر شد، اولین بار در یونان بود که کشت شد و به طور گسترده رشد کرد. جزیره یونانی ناکسوس، جایی که شناخته شده است که گل صد تومانی توسط یونانیان باستان بیش از 3000 سال پیش کاشته شده است، یکی از باغ های گل صد تومانی بزرگ جهان را دارد و میزبان بسیاری از کنوانسیون ها و نمایشگاه های باغبانی بوده است

گل صد تومانی برخی از شکوفه های مورد علاقه ما هستند و ما بسیار خوشحالیم که بالاخره به فصل بازگشتند!

درباره گل صد تومانی زیبا، از جمله تاریخچه، حقایق، مراقبت و موارد دیگر در مجله تخصصی گل و گیاه سیتی گل اطلاعات بیشتری کسب کنید.

فصل گل پیونی (صد تومانی)

فصل گل صد تومانی اینجاست! ما در حال حاضر می توانیم برای مدت کوتاهی لذت گل صد تومانی (پیونی) را در بهترین حالت خود تجربه کنیم. گل صد تومانی ها از فروردین تا اواخر خرداد شکوفا می شوند، ابتدا گل صد تومانی های مرجانی ظاهر می شوند و به دنبال آن گل صد تومانی های صورتی کلاسیک در روزهای اولیه بهار ظاهر می شوند.

بسیاری از ما ابرهای زیبا را مانند گل دوست داریم، اما واقعا چقدر در مورد آنها می‌دانید؟ به خواندن ادامه دهید تا در مورد یکی از شکوفه های بهاری مورد علاقه ما بیشتر بدانید.

گل پیونی نماد چیست

گل پیونی صورتی

تاریخچه گل پیونی یا صد تومانی

گل صد تومانی هم از نظر تاریخی و هم از نظر اساطیری قابل توجه است و بنابراین به معانی و نمادهای مختلفی گره خورده است. معانی رایج گل صد تومانی شامل عاشقانه، رفاه، خوش شانسی، ازدواج شاد، ثروت، افتخار و شفقت است – اما گل صد تومانی می تواند به معنای خجالت نیز باشد.

دو افسانه رایج در مورد گل صد تومانی وجود دارد. در یکی، اعتقاد بر این است که گل صد تومانی به نام Paeon، پزشک یونانی خدایان، نامگذاری شده است. طبق افسانه، پائون شاگرد آسکولاپیوس، خدای پزشکی بود. هنگامی که پائون از ریشه گل صد تومانی برای شفای پلوتون استفاده کرد – اولین باری که این مورد آزمایش شد – آسکولاپیوس به استعدادهای او حسادت کرد و سعی کرد او را بکشد. برای نجات پائون (و ابراز همدردی با او)، پلوتون او را به گل صد تومانی تبدیل کرد، زیرا می دانست که این گلی است که مردم آن را تحسین و ستایش می کنند. بنابراین، یکی از معنی گل صد تومانی شفقت است.

در اسطوره دیگر، گل صد تومانی به پوره ای به نام پائونیا گره خورده است. Paeonia زیبا است و توجه آپولو را به خود جلب می کند که شروع به معاشقه با او می کند. وقتی Paeonia متوجه می شود که آفرودیت آنها را تماشا می کند، خجالتی می شود و قرمز روشن می شود. آفرودیت در عصبانیت، پوره را به گل صد تومانی قرمز تبدیل می کند. اینگونه بود که گل صد تومانی نماد خجالت کشیدن شد.

همانطور که اولین افسانه نشان می دهد، گل صد تومانی به دلیل کاربردهای دارویی آنها ارزشمند بود. در دوران باستان و قرون وسطی اعتقاد بر این بود که ریشه و دانه آنها بیش از بیست بیماری از جمله صرع و نیش مار را درمان می کند. در انگلستان، کودکان برای جلوگیری از تشنج و کمک به درد دندان درآوردن، گردنبند ریشه گل صد تومانی می بستند.

گل صد تومانی بومی چین است. آنها در آنجا ارزش زیادی دارند و اغلب از آنها به عنوان “سلطان گل” یاد می شود. آنها قبل از سال 1929 گل ملی بودند، زمانی که درخت آلو جایگزین آنها شد. گل صد تومانی از زمان سلسله سوئی در چین رایج بوده است. در زمان سلسله های سوئی و تانگ، آنها در کاخ امپراتوری کاشته شدند. به همین دلیل نماد گل صد تومانی شامل اشراف، شرافت و ثروت نیز می شود.

یکی از محبوب ترین شهرهای چین برای دیدن گل صد تومانی، لوئویانگ است که گاهی به آن شهر گل صد تومانی نیز می گویند. این باغ ملی گل صد تومانی را در خود جای داده است که دارای بیش از 100 نوع گل صد تومانی مختلف است و میزبان جشنواره سالانه گل صد تومانی است.

خرافات زیادی در مورد گل صد تومانی وجود دارد. برخی بر این باورند که اگر بوته گل صد تومانی شما پر از گل باشد، خوش شانسی به همراه خواهد داشت، اما اگر برگ ها خشک شوند و گل ها کمرنگ یا تغییر رنگ دهند، نشانه آن است که باید برای مصیبت آماده باشید. تعداد فرد از شکوفه ها نیز بدشانسی محسوب می شود.

همچنین برای دوازدهمین سالگرد ازدواج داده می شود زیرا گل صد تومانی نماد افتخار، ثروت و یک رابطه شاد است. معرفی 20 نوع مختلف گل صورتی

پیونی صورتی

فصل گل پیونی

حقایق گل صد تومانی (پیونی)

اکثر گیاهان گل صد تومانی در باغ های امروزی هیبریدهایی از گونه های واقعی اصلی هستند.

حدود 40 گونه گل صد تومانی وجود دارد که از آسیا، اروپا و آمریکای شمالی منشا می گیرند.

گل صد تومانی می تواند به قطر 10 اینچ برسد.

آنها کاسه ای شکل هستند و در همه رنگ ها به جز آبی موجود هستند.

گل پیونی از اواخر بهار تا اوایل تابستان شکوفا می شود.

گل پیونی ها قادر به گرده افشانی خود هستند.

گلبرگ های نیمه پخته و شیرین شده گل صد تومانی به عنوان دسر در چین مصرف می شود. گلبرگ های تازه را می توان به صورت سالاد مصرف کرد یا به عنوان چاشنی لیموناد استفاده کرد.

گل صد تومانی در زبان گل ها به معنای عاشقانه، ظرافت، افتخار، ثروت و فراوانی است.

گل صد تومانی یکی از محبوب ترین گل ها برای خرید دسته گل عروسی تابستانی است. همچنین گل رسمی سالگرد ازدواج است.

گل صد تومانی گیاهی چند ساله است که در شرایط مطلوب تا 100 سال زنده می ماند.

نحوه کاشت، رشد و مراقبت از گل صد تومانی

معنی گل صد تومانی

گل صد تومانی گلی است که نمایانگر عشق، همدلی، خوش شانسی، ثروت، ازدواج طولانی و حتی خجالتی بودن در زبان گل است. گل صد تومانی در زادگاه خود چین به عنوان “ملکه گل ها” شناخته می شود و گل رسمی ایالت ایندیانا است. معنی گل صد تومانی در مناطق مختلف متفاوت است و محبوب ترین آنها خوش شانسی است.

همچنین میتوانید مقاله ما در مورد “راهنمای ما برای انتخاب دسته گل صد تومانی عالی” مطالعه کنید

معنی گل صد تومانی سفید

گل صد تومانی های سفید نماد خجالت کشیدن هستند، بنابراین برای مواقعی که کار اشتباهی گفته یا انجام داده اید و می خواهید عذرخواهی کنید عالی هستند. وقتی یک دسته گل زیبا از گل صد تومانی سفید جلوی در خانه او ظاهر می شود، هیچ کس نمی تواند کینه ای بگیرد!

معنی گل صد تومانی زرد

گل صد تومانی زرد به طور معمول نماد شادی، گرما و دوستی است. آنها همچنین می توانند شروع و شکوفایی جدید را نشان دهند. در برخی از فرهنگ ها، رنگ زرد با خورشید مرتبط است و اعتقاد بر این است که خوش شانسی و انرژی مثبت به ارمغان می آورد. ایده آل برای درمان خانواده و دوستان در آستانه امتحان!

معنی گل صد تومانی قرمز

گل صد تومانی قرمز نماد عشق، اشتیاق، افتخار و احترام است. در هر مرحله ای از رابطه خود که هستید، ما مطمئن هستیم که شریک زندگی شما یک دسته گل بزرگ از گل صد تومانی قرمز را دوست خواهد داشت!

معنی گل صد تومانی صورتی

گل صد تومانی صورتی گلی است که سالگرد ازدواج را کامل می کند زیرا نمادی از ازدواج شاد، افتخار و ثروت در فنگ شویی است. به دلیل محبوبیت گسترده، گل رسمی دوازدهمین سالگرد ازدواج نامگذاری شده است

معنی گل صد تومانی بنفش

گل صد تومانی بنفش اغلب با سلطنت، اشراف و وقار همراه است. آنها همچنین می توانند تحسین، احترام و عشق را نشان دهند. در برخی از فرهنگ ها اعتقاد بر این است که بنفش نماد قدرت، جاه طلبی و تجمل است. یک انتخاب زیبا و شیک برای بسیاری از موارد.

دسته گل پیونی

گل پیونی

برای خرید دسته گل پیونی صورتی کلیک نمائید

چرا گل صد تومانی های من باز نمی شوند؟

گل صد تومانی های دسته گل ما در جوانی می رسند و چند روز طول می کشد تا باز شوند. اگر بعد از چند روز باز نشوند، ممکن است متوجه شوید که سر گل صد تومانی با شیره ای پوشانده شده است که می تواند از باز شدن آنها جلوگیری کند. برای کمک کمی به آنها، گل صد تومانی را از دسته گل بردارید و سر آن را زیر شیر آب با دمای اتاق پایین نگه دارید تا شیره آن شسته شود.

ساقه ها را مجددا برش دهید تا به جذب آب بیشتر کمک کنید و سپس آنها را در گلدان قرار دهید اما این بار در آب گرم. آب گرم می تواند به تحریک ساقه ها کمک کند.

عمر گل صد تومانی چقدر است؟

گل صد تومانی ها به طور طبیعی عمر گلدانی کوتاه تری نسبت به سایر گل ها دارند – حدود پنج روز (آه چقدر آرزو می کنیم که آنها کمی بیشتر بچسبند!). از آنجا که عمر گلدان آنها کوتاه است اما شیرین است، اکثر گلفروشان خوب گل صد تومانی های شما را در جوانی می فرستند (ما میدانیم که این کار را انجام می دهیم). نگران نباشید اگر شکوفه های شما در هنگام تحویل کمتر چشمگیر به نظر می رسند. چند روزی به آن جوانه های توپ گلف فرصت دهید، حالا به آنها نگاه کنید! شکوفه های بلوز بزرگ آنها در مقابل چشمان شما باز می شود. درست مثل جادو.

آفات و بیماری های گل صد تومانی

گل صد تومانی به ندرت توسط آفات یا بیماری ها مشکل ایجاد می کند. بیماری قارچی به نام بوتریتیس گاهی باعث سیاه شدن و چروک شدن جوانه ها می شود که گویی سوخته اند. این بیماری همچنین ممکن است شاخه های جوان و کل ساقه ها را سیاه کند. مانند تمام بیماری های قارچی، هوای مرطوب باعث افزایش عفونت می شود.

هر گونه بافت آسیب دیده را بردارید و دور بیندازید. بهترین کنترل پیشگیرانه است: گلهای مصرف شده را در اسرع وقت حذف کنید، از خیس کردن شاخ و برگ با آبیاری سربار خودداری کنید و با شلوغ نکردن گیاهان، گردش هوای خوب را تشویق کنید.

درست قبل از شکوفه دادن، جوانه های گل صد تومانی با ماده ای کمی شیرین و چسبنده پوشانده می شوند. این اغلب مورچه ها را جذب می کند، کسانی که از این شیرینی قدردانی می کنند. گل صد تومانی ها به مورچه ها نیاز ندارند، اما مورچه ها به هیچ وجه به آنها آسیب نمی رسانند.
این یک وضعیت برد-برد است. اگر گل ها را می برید و می خواهید از آوردن مورچه ها به خانه خود اجتناب کنید، فقط گل ها را تکان دهید یا در مقداری آب خنک غوطه ور کنید.

نماد گل آستر چیست

گل پیونی نماد چیست؟

گل صد تومانی با عشق، رفاه و خوش شانسی مرتبط است و آنها را هدیه ای عالی برای هر مناسبتی می کند. بنابراین چه در حال جشن گرفتن یک سالگرد، تولد یا فقط تبریک بگویید، ارسال یک دسته گل گل صد تومانی همیشه ایده خوبی است. گل صد تومانی نیز یک انتخاب محبوب برای گل عروسی است زیرا نماد خوشبختی و ازدواج شاد است. چه فال بهتری می تواند باشد؟

چند نوع گل صد تومانی وجود دارد؟

صدها گونه مختلف گل صد تومانی وجود دارد. گل صد تومانی سارا برنهارت و کورال چارم یکی از محبوب ترین گل ها در میان طرفداران گل هستند.

منبع : The History Of The Peony Flower

5/5 - (13 امتیاز)

دیدگاهی در مورد “تاریخچه گل پیونی یا گل صد تومانی

  1. سارن گفت:

    چه تاریخچه جالبی داشت نمیدونستم ممنون از سیتی گل بابت ارائه

    1. ماهور گفت:

      خواهش میکنم موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *