معرفی گل

تاریخچه گل پیونی یا گل صد تومانی

گل پیونی

گل صد تومانی و منشأ آنها در یونان ممکن است اولین گل شناخته شده در جهان باشد. در حالی که گل صد تومانی برای اولین بار در چین ظاهر شد، اولین بار در یونان بود که کشت شد و به طور گسترده رشد کرد. جزیره یونانی ناکسوس، جایی که شناخته شده است که گل صد تومانی توسط یونانیان باستان بیش از 3000 سال پیش کاشته شده است، یکی از باغ های گل صد تومانی بزرگ جهان را دارد و میزبان بسیاری از کنوانسیون ها و نمایشگاه های باغبانی بوده است

گل صد تومانی برخی از شکوفه های مورد علاقه ما هستند و ما بسیار خوشحالیم که بالاخره به فصل بازگشتند!

درباره گل صد تومانی زیبا، از جمله تاریخچه، حقایق، مراقبت و موارد دیگر در مجله تخصصی گل و گیاه سیتی گل اطلاعات بیشتری کسب کنید.

فصل گل پیونی (صد تومانی)

فصل گل صد تومانی اینجاست! ما در حال حاضر می توانیم برای مدت کوتاهی لذت گل صد تومانی (پیونی) را در بهترین حالت خود تجربه کنیم. گل صد تومانی ها از فروردین تا اواخر خرداد شکوفا می شوند، ابتدا گل صد تومانی مرجانی ظاهر می شوند و به دنبال آن گل صد تومانی های صورتی کلاسیک در روزهای اولیه بهار ظاهر می شوند.

بسیاری از ما ابرهای زیبا را مانند گل دوست داریم، اما واقعا چقدر در مورد آنها می‌دانید؟ به خواندن ادامه دهید تا در مورد یکی از شکوفه های بهاری مورد علاقه ما بیشتر بدانید.

علت نامگذاری گل صد تومانی

گل صد تومانی هم از نظر تاریخی و هم از نظر اساطیری قابل توجه است و بنابراین به معانی و نمادهای مختلفی گره خورده است. معانی رایج گل صد تومانی شامل عاشقانه، رفاه، خوش شانسی، ازدواج شاد، ثروت، افتخار و شفقت است  اما گل صد تومانی می تواند به معنای خجالت نیز باشد.

گل پیونی صورتی

عکس گل پیونی صورتی

گل صد تومانی یک گل باستانی است و قدمت آن به 1000 سال قبل از میلاد می رسد. از چین سرچشمه گرفت و تا قرن هشتم به ژاپن رسید. کاشفان اروپایی زیبایی گل صد تومانی را کشف کردند و در اوایل دهه 1800 به اروپا آوردند.

در سراسر اروپا و آسیا تصور می شد که قسمت های مختلف گل صد تومانی دارای توانایی های درمانی هستند. آنها برای درمان بیماری های مثانه، دردهای معده، سایر ناراحتی های داخلی استفاده می شدند. چینی ها همچنین گلبرگ های گل را در غذاها و نوشیدنی های خود قرار می دهند تا طعمی منحصر به فرد به غذاهای لذیذ خود اضافه کنند.

کلمه گل صد تومانی از کلمه یونانی Paeon گرفته شده است. در اساطیر یونانی، پائون پزشک خدایان بود که معلمش اسکلپیوس را پس از استخراج مایع شیری رنگ از ریشه گل صد تومانی که پلوتون را درمان می کرد، عصبانی کرد. از آنجا که او در حال پیشی گرفتن از معلم خود بود، از حسادت، پیون را تهدید به کشتن کرد، اما زئوس با تبدیل او به گل زیبا، گل صد تومانی، او را نجات داد.

در افسانه ای دیگر، گل صد تومانی به پوره ای به نام پائونیا گره خورده است. Paeonia زیبا است و توجه آپولو را به خود جلب می کند که شروع به معاشقه با او می کند. وقتی Paeonia متوجه می شود که آفرودیت آنها را تماشا می کند، خجالتی می شود و قرمز روشن می شود. آفرودیت در عصبانیت، پوره را به گل صد تومانی قرمز تبدیل می کند. اینگونه بود که گل صد تومانی نماد خجالت کشیدن شد.

یکی از محبوب ترین شهرهای چین برای دیدن گل صد تومانی، لوئویانگ است که گاهی به آن شهر گل صد تومانی نیز می گویند. این باغ ملی گل صد تومانی را در خود جای داده است که دارای بیش از 100 نوع گل صد تومانی مختلف است و میزبان جشنواره سالانه گل صد تومانی است.

همچنین برای دوازدهمین گل سالگرد ازدواج داده می شود زیرا گل صد تومانی نماد افتخار، ثروت و یک رابطه شاد است. معرفی 20 نوع مختلف گل صورتی

پیونی صورتی

فصل گل پیونی

گل پیونی نماد چیست

در اینجا یک لیست سریع از معانی و نمادهای گل صد تومانی وجود دارد. در زیر به جزئیات بیشتر در مورد هر یک خواهیم پرداخت.

 • زودگذر بودن
 • خجالت
 • زیبایی
 • ثروت و فراوانی
 • شجاعت و شرافت
 • التیام‌بخش
 • عشق ابدی

چه زمانی گل صد تومانی بدهیم

نمادگرایی و زیبایی گل صد تومانی باعث می شود تقریباً برای هر مناسبتی مناسب باشد و از آنجایی که رنگ ها و انواع گل پیونی مختلفی دارند، گزینه های زیادی برای هدیه دادن وجود دارد. آنها برای تبریک یک موفقیت یا فارغ التحصیلی، برای یک مادر جدید به عنوان نماد ثروت و رفاه، برای یک شریک عاشقانه یا به کسی که ازدواج می کند به عنوان آرزوی یک ازدواج طولانی و شاد با هم ایده آل هستند.

معنی گل صد تومانی

گل صد تومانی گلی است که نمایانگر عشق، همدلی، خوش شانسی، ثروت، ازدواج طولانی و حتی خجالتی بودن در زبان گل است. گل صد تومانی در زادگاه خود چین به عنوان “ملکه گل ها” شناخته می شود و گل رسمی ایالت ایندیانا است. معنی گل صد تومانی در مناطق مختلف متفاوت است و محبوب ترین آنها خوش شانسی است.

گل پیونی

معنی رنگهای گل پیونی

معنی گل صد تومانی سفید

جالب اینجاست که گل صد تومانی سفید نیز با احساس پشیمانی و خجالت گره خورده است. اگر به خاطر اشتباهی که مرتکب شده اید احساس اندوه می کنید، دادن گل صد تومانی سفید یکی از راه های معذرت خواهی، طلب بخشش و نشان دادن این است که واقعا درک کرده اید که اشتباه کرده اید. این یک عذرخواهی متفکرانه است، عذرخواهی که واقعاً مملو از معنی است و از قلب بیرون می آید.

وقتی یک دسته گل زیبا از گل صد تومانی سفید جلوی در خانه او ظاهر می شود، هیچ کس نمی تواند کینه ای بگیرد!

معنی گل صد تومانی زرد

گل صد تومانی زرد به طور معمول نماد شادی، گرما و دوستی است. آنها همچنین می توانند شروع و شکوفایی جدید را نشان دهند. در برخی از فرهنگ ها، رنگ زرد با خورشید مرتبط است و اعتقاد بر این است که خوش شانسی و انرژی مثبت به ارمغان می آورد. ایده آل برای درمان خانواده و دوستان در آستانه امتحان!

معنی گل صد تومانی قرمز

قرمز رنگ شور، خشم، شدت و درام است. در مورد این ویژگی ها بی رقیب است اگر بخواهید عمیق ترین عشق خود را به کسی مانند همسر یا شریک زندگی خود ابراز کنید، به سادگی هیچ رنگ دیگری وجود ندارد که به آن نزدیک شود. گل صد تومانی قرمز جایگزین فوق العاده ای برای رز قرمز مرسوم در روز ولنتاین، سالگرد یا فقط به این دلیل است. می توانید آن را در مرکز میز بچینید، زمانی که فرد خاص خود را با یک وعده غذایی عاشقانه غافلگیر می کنید، یا هنگام برنامه ریزی یک شب خاص، اتاق خواب را با چند گلبرگ گل صد تومانی تزئین کنید. گزینه ها فراوان هستند، همه به لطف معنای عمیق رنگ غنی و مرموز است.

اما گل صد تومانی قرمز فقط عاشقانه نیست. این سایه همچنین نشان دهنده احترام، افتخار، فراوانی و ثروت است. از این نظر بسیار معنادار است. در واقع، گل صد تومانی فروتن گل ترجیحی خانواده سلطنتی چینی بود، و آنها اغلب از گل قرمز برای برجسته کردن باغ های خود و اضافه کردن رنگ و شخصیت به بالکن خود استفاده می کردند. در چین، قرمز نماد سلطنت است، و این رنگ بود که اغلب در محافل سلطنتی ظاهر می شد.

معنی گل صد تومانی صورتی

یکی از رایج ترین رنگ های گل صد تومانی صورتی روشن است. رنگ های رنگ پریده و ظریف رژگونه معمولاً با عشق، شانس و رفاه همراه است. شما نیازی به رزرو گل صد تومانی های صورتی روشن برای علاقه ندارید، اگرچه آنها به عنوان یک جایگزین دوست داشتنی برای گل رز برای روز ولنتاین یا جشن سالگرد خدمت می کنند. گل صد تومانی صورتی درخشان و ملایم نیز یک افزودنی فوق‌العاده به چیدمان روز مادر می‌سازد، چه به تنهایی و چه با گل‌های دیگر برای یک دسته گل با بافت غنی و معنی‌دار که مطمئناً آن را ارزشمند خواهد کرد. دسته گل ما، گل صد تومانی، یک چیدمان کلاسیک و جاودانه است که برای هر موقعیتی مناسب است .

در طرف دیگر این طیف، گل صد تومانی های صورتی تند به طور قابل توجهی جسورتر، چشم نوازتر و در نیت خود پرشورتر هستند. صورتی تند رنگی تندتر است که می تواند با یک نگاه درام و اشتیاق را منتقل کند. گل صد تومانی در این رنگ اغلب با جذابیت و قدردانی عمیق همراه است. در حالی که نمادی از عاشقانه است، به لطف سایه نشاط آور آن به اندازه کافی همه کاره است تا شادی و درخشندگی را منتقل کند.

معنی گل صد تومانی بنفش

گل صد تومانی بنفش اغلب با سلطنت، اشراف و وقار همراه است. آنها همچنین می توانند تحسین، احترام و عشق را نشان دهند. در برخی از فرهنگ ها اعتقاد بر این است که بنفش نماد قدرت، جاه طلبی و تجمل است. یک انتخاب زیبا و شیک برای بسیاری از موارد.

گل صد تومانی مرجانی

داستان گل پیونی

گل پیونی صد تومانی

گل صد تومانی مرجانی نوعی گل صد تومانی منحصر به فرد است که می تواند با شکوفه دادن رنگ آن تغییر کند. از نظر نمادگرایی، گل صد تومانی مرجانی اغلب با ظرافت، خوش شانسی، موفقیت و روابط قوی همراه است. آنها همچنین می توانند نشان دهنده شادی و فراوانی باشند.

برای خرید دسته گل پیونی سرخابی کلیک نمائید

معنی گل پیونی آبی

گل صد تومانی آبی نماد وفاداری و اعتماد است، مانند یک دوست آبی واقعی. آنها هدایای عالی برای شرکای تجاری جدید یا خلاق یا حتی دوستان و مشتریان طولانی مدت می دهند. علاوه بر این، گل صد تومانی‌های آبی هدیه‌ای دوست‌داشتنی هستند، زمانی که شما درخواست بخشش می‌کنید یا امیدوار هستید که یک رابطه را به سطح جدیدی از اعتماد برسانید.

معانی گل پیونی سیاه

برخی از انواع گل صد تومانی در سایه های سرخابی تیره و بنفش هستند که به قدری تیره هستند که سیاه به نظر می رسند. مشکی رنگی از ظرافت، رسمی بودن و شورش است. بنابراین، گل صد تومانی سیاه برای کارآفرینانی که خارج از جعبه فکر می کنند و سرمایه گذاری جدیدی را شروع می کنند، عالی هستند. این می تواند راه شما برای گفتن این باشد که معتقدید ایده آنها برای ماندگاری ساخته شده است. گل صد تومانی های سیاه نیز هدایای دوست داشتنی برای شورشیان زندگی شما می سازند.

در حالی که سیاه یک رنگ غیرمعمول برای گل ها است، گل صد تومانی سیاه می تواند تعادل فوق العاده ای را در باغ ایجاد کند و رنگ های زنده و رنگ های سفید را جبران کند.

معنی خالکوبی گل پیونی

خالکوبی پیونی یک طرح دوست داشتنی برای خالکوبی ایجاد می کند زیرا نه تنها این گل ها زیبا و پیچیده هستند، بلکه نماد بسیاری از ویژگی های مثبت هستند. به عنوان مثال، خال کوبی گل صد تومانی می تواند نشان دهنده عشق ابدی شما به یک همجنس باشد. یا ممکن است نمادی باشد که شما به طریقی زندگی خود را التیام داده اید، چه از پس چالش سلامت جسمانی یا درد عاطفی. در حالی که خالکوبی برای شخصی که پوست او را تزئین می کند بسیار شخصی است، امیدواریم درک ویژگی هایی که گل صد تومانی تجسم می کنند، معنای عمیق تری به خالکوبی شما بدهد.

چرا گل صد تومانی های من باز نمی شوند؟

گل صد تومانی های دسته گل ما در جوانی می رسند و چند روز طول می کشد تا باز شوند. اگر بعد از چند روز باز نشوند، ممکن است متوجه شوید که سر گل صد تومانی با شیره ای پوشانده شده است که می تواند از باز شدن آنها جلوگیری کند. برای کمک کمی به آنها، گل صد تومانی را از دسته گل بردارید و سر آن را زیر شیر آب با دمای اتاق پایین نگه دارید تا شیره آن شسته شود.

ساقه ها را مجددا برش دهید تا به جذب آب بیشتر کمک کنید و سپس آنها را در گلدان قرار دهید اما این بار در آب گرم. آب گرم می تواند به تحریک ساقه ها کمک کند.

گل پیونی نماد چیست؟

گل صد تومانی با عشق، رفاه و خوش شانسی مرتبط است و آنها را هدیه ای عالی برای هر مناسبتی می کند. بنابراین چه در حال جشن گرفتن یک سالگرد، تولد یا فقط تبریک بگویید، ارسال یک دسته گل گل صد تومانی همیشه ایده خوبی است. گل صد تومانی نیز یک انتخاب محبوب برای گل عروسی است زیرا نماد خوشبختی و ازدواج شاد است. چه فال بهتری می تواند باشد؟

چند نوع گل صد تومانی وجود دارد؟

صدها گونه مختلف گل صد تومانی وجود دارد. گل صد تومانی سارا برنهارت و کورال چارم یکی از محبوب ترین گل ها در میان طرفداران گل هستند.

منبع : The History Of The Peony Flower

دیدگاهی در مورد “تاریخچه گل پیونی یا گل صد تومانی

 1. سارن گفت:

  چه تاریخچه جالبی داشت نمیدونستم ممنون از سیتی گل بابت ارائه

  1. ماهور گفت:

   خواهش میکنم موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *