معرفی گل

گل آستر: منشأ، معنا و نماد

نماد گل آستر چیست

آستر یکی از زیباترین گل هایی است که تا به حال دیده اید. رنگ آسترها صورتی، بنفش و آبی است. این گل ها بومی اروپا و برخی از مناطق آسیا هستند. آنها برای رشد مناسب به دمای متوسط ​​با مقدار آب مناسب نیاز دارند. آستر دارای بافتی زیبا همراه با رایحه های جذاب است که آن را به یک گل ایده آل برای مناسبت های شاد تبدیل می کند. 

رنگ های روشن استر محیط را بسیار شاد و شاد می کند. آنها همچنین به دلیل رنگ های روشن انتخابی عالی برای دکوراسیون هستند. آسترها در دسته گل های بیضی شکل به دلیل شکل دایره ای بسیار زیبا به نظر می رسند.

فهرست مطالب

گل آستر چیست؟

گل تولد در شهریور Aster در مناطقی از اروپا و آسیا رشد می کند. اساطیر ستاره می گوید که گل مقدس است. در فرهنگ های باستانی به عنوان نماد یک ستاره در نظر گرفته می شد. گل ستاره را می توان برای تزئین و همچنین اهداف هدیه استفاده کرد. ما می توانیم به شما تضمین دهیم که دوستان، خانواده یا عزیزان شما مطمئناً یک دسته گل زیبا از ستاره را گرامی خواهند داشت. فروشگاه و وب‌سایت آنلاین ما برخی از بهترین طیف‌های آستر را دارد.

آستر گل ماه شهریوز است. از آنجایی که بخشی از خانواده گل مروارید است، به این معنی است که از یک هسته مرکزی از سر گل های ریز تشکیل شده است که توسط گلبرگ های بلند احاطه شده است. نماد ستاره ظرافت، عشق و جادو است.

گل ماه شهریور چیست؟

خاستگاه گل آستر

آستر در اصل در یونان یافت می شود که در اروپا واقع شده است. در فرهنگ یونان باستان اعتقاد بر این بود که ستاره از اشک های خدا ایجاد شده است. این گل به عنوان یک گل مقدس در نظر گرفته شده است و در یونان باستان برای پرستش خدایان استفاده می شده است. فصل رشد آستر تابستان و پاییز است.

ستاره نیز در فرهنگ های باستانی ستاره ای در نظر گرفته می شد زیرا شکل آن شبیه ستاره بود. این گل ها زیبا به نظر می رسند و همچنین دارای رایحه مناسبی هستند که آنها را برای هر مناسبت شادی مناسب می کند. زمان شکوفه دادن گل آستر اواخر تابستان است تا آن را به خانواده یا دوستان خود هدیه دهید.

منظور از گل ستاره، خرد و ایمان و شجاعت است. این گل در فرهنگ یونان باستان به عنوان یک گل مقدس شناخته می شود. به دلیل شکل ستاره مانند آن سریعتر در نظر گرفته می شد. آستر یکی از زیباترین گل هایی است که در سرتاسر جهان یافت می شود و بسیار چشم نواز است.
Aster دارای برگ های تیز است که واقعا جذاب به نظر می رسد. بسیاری از کشورها مانند چین، هند و ایران این گل‌ها را خالص می‌دانستند و در زمان‌های قدیم اغلب با عروس‌ها ارتباط داشتند. آستر را نماد عشق و امید می‌دانند.

نماد گل آستر چیست

گل آستر

گل ستاره ای یا آستر

گل آستر نماد خرد، ایمان و شجاعت است. در بسیاری از کشورها، بسیاری از عاشقان تمایل دارند در هر مناسبت شادی، دسته گلی از ستاره زیبا را به شریک زندگی خود هدیه دهند. آن را گل عشق و فداکاری می‌دانند. این گل در اصل متعلق به اروپا بود، اما با گذشت زمان در آسیا و آمریکا نیز یافت شد.

استرها به دلیل زیبایی، مورد علاقه همیشگی بسیاری از باغبانان هستند، اما آنها همچنین به دلیل معانی نمادین خود مورد علاقه هستند. در اینجا به برخی از آنها اشاره می کنیم:

  • عشق و وفاداری – اعتقاد بر این است که استرها عامل عشق هستند. تصور می شود که حمل یا پرورش این گل ها در باغ باعث جذب عشق می شود.
  • صبر و خرد – استرها به عنوان گل بیستمین سالگرد ازدواج در نظر گرفته می شوند. نمادگرایی آن نشان دهنده ویژگی هایی است که زوجین از طریق دو دهه همکاری به دست آورده اند.
  • لطافت و جذابیت – گاهی اوقات به این گل Aster elegans می گویند که یک اصطلاح لاتین برای ظریف است. در دوران ویکتوریا، ستاره ها به دلیل ظاهر درخشانشان به عنوان نمادی از جذابیت در نظر گرفته می شدند.
  • ایمان و امید – در شعر معروف A Late Walk اثر رابرت فراست، گل ستاره به عنوان نماد امید در نظر گرفته می شود، زیرا به عنوان آخرین نشانه زندگی در مزرعه پاییزی در میان علف های هرز خشک شده و برگ های خشک دیده می شود. این گل ها به دلیل مقاوم بودن به خشکی نیز معروف هستند.
  • خداحافظی و شجاعت – در فرانسه، این گل ها معمولاً برای یادبود بر روی قبر سربازان گذاشته می شود، و همچنین برای بیان آرزوی شخصی مبنی بر اینکه همه چیز می توانست متفاوت باشد، که با معنای دیگر ستاره ها به عنوان یک فکر بعدی مطابقت دارد
  • نور – در برخی زمینه‌ها، ستاره‌ها نور را نشان می‌دهند و به دلیل شکوفه‌های ستاره‌شکل آن، حتی ستاره‌ای می‌گویند.

معنی رنگ های گل آستر

خواص گل آستر

مشخصات گل آستر

یکی از گل های کمیاب است که در مناسبت های شاد و غمگین داده می شود. در بسیاری از فرهنگ ها، آن را به عنوان یک گل تشییع جنازه نیز می‌دانند با این حال، از آن به عنوان گل عروسی در فرهنگ های مختلف استفاده می شود. معنای معنوی آستر فضل و زیبایی است. این گل ها در ابتدا در مناطق آسیایی و اروپایی یافت شدند. با این حال، مسافران آمریکایی آن را گرفتند و تا به امروز به رشد خود ادامه دادند.

در اینجا برخی از رنگ های آستر و معانی آنها آورده شده است. 

  • معنی گل آستر صورتی – گل سنجد صورتی به معنای عقل و ایمان است.
  • معنی گل سپید – گل سفید به معنی پاکی و معصومیت است.
  • معنی گل ارغوانی بنفش – معنی گل ارغوانی حکمت و سلطنت است.
  • معنی گل خرچنگ قرمز – معنی گل سنجد قرمز عشق و ایمان است.

استفاده از گل‌های آستر در طول تاریخ

استرها نه تنها از نظر زیبایی شناسی دلپذیر هستند، بلکه یک گل همه‌کاره و با کاربردهای فراوان هستند. در اینجا برخی از:

در پزشکی

یونانیان باستان پمادی را از آسترها به عنوان درمانی برای نیش سگ درست می کردند. در طب گیاهی چینی، گیاه کالیسفوس چینسیس برای درمان بیماری های ریوی، صرع، خونریزی و مالاریا استفاده می شود. همچنین تصور می شود که گردش خون را افزایش می دهد و همچنین به عنوان یک درمان عالی برای آنفولانزا است.

در هنر

این گل الهام بخش بسیاری از هنرمندان، از جمله کلود مونه، نقاش مشهور امپرسیونیست فرانسوی، که شکوفه را در نقاشی گلدان ستاره های خود در سال 1880 نشان داد، بوده است.

خرافات آستر

یونانیان اولیه گل‌های آستر را مقدس می‌دانستند و آن‌ها را به هکاته، الهه جادو و جادوگری تقدیم کردند. در روم باستان، آنها نماد زهره، الهه عشق و زیبایی هستند. بسیاری بر این باور بودند که تزیین محراب با گل های ستاره، ارتباط معنوی آنها را با زنانه الهی عمیق‌تر می کند.

در اروپای قرون وسطی تصور می شد که این گل دارای قدرت جادویی برای دور کردن مارها و همچنین دفع ارواح شیطانی و تأثیرات منفی است. در برخی باورها، توانایی رشد ستاره ها با دانش فرد در مورد جنبه تاریک تر جادو مرتبط است. برخی حتی دسته گل های خشک شده از ستاره ها را به امید محافظت در اتاق زیر شیروانی خود آویزان کردند.

گل ستاره ای که امروزه مورد استفاده قرار می گیرد

نگهداری گل استر

گل آستر

امروزه ستاره‌ها به عنوان ستاره باغ‌های تابستانی و پاییزی در نظر گرفته می‌شوند و انفجاری رنگ به منظره می‌بخشند. استرها همه‌کاره هستند و می توانند روی مرزها و کانتینرها و همچنین در امتداد مسیرها و گذرگاه ها قرار گیرند. آنها گیاهان چند ساله با عمر طولانی هستند و تقریباً در هر زمان از سال قابل کاشت هستند.

در حالی که این شکوفه ها جذابیت گل های وحشی دارند، اغلب به عنوان یک گل پرکننده در ترتیبات عروسی استفاده می شوند. گل های ستاره ای شکل آنها برای افزودن بافت به قسمت های مرکزی و دسته گل ها ایده آل است. با این حال، آنها یک آهنربا زنبور عسل هستند و ممکن است بهترین انتخاب برای عروسی در فضای باز نباشند.

آسترها برای ایجاد گل آرایی زیبا برای همه موارد، به خصوص زمانی که در گلدان یا سبد گل قرار می گیرند، عالی هستند.

چه زمانی باید گل آستر داد

استرها به عنوان گل تولد سپتامبر و شکوفه بیستمین سالگرد ازدواج در نظر گرفته می شوند. آنها برای این تولدها و سالگردها و هر جشن پاییزی یک هدیه متفکرانه درست می کنند. این شکوفه‌ها با نمادهای غنی خود، می‌توانند برای کسانی که نقاط عطف خود را جشن می‌گیرند یا شغل جدیدی را شروع می‌کنند، هدیه داده شود. آنها همچنین برای فارغ التحصیلی، تعطیلات و هر رویداد جشن عالی هستند.

کلمات پایانی

رنگ‌های روشن و رایحه جذاب آستر فضای بسیار زنده‌ای را ایجاد می‌کند. این گل ها را هر فردی دوست دارد زیرا گل های تابستانی عالی هستند. این شکوفه ها به نگهداری زیادی نیاز ندارند، بنابراین می توان آنها را تقریباً در همه جا پرورش داد. ما در سیتی گل خدمات تحویل همان روز را نیز ارائه می دهیم

استرها در طول تاریخ به دلیل زیبایی ساده و نمادگرایی مثبت خود بسیار مهم بوده اند. با شکوفه های ستاره ای شکل و بافت سرسبز، ستاره ها به دلیل رنگ و ظاهر خود محبوب هستند و در بسیاری از باغ ها در مرکز توجه قرار می گیرند.

سوالات متداول

گل آستر به چه شکل است؟

این گل زیبا شبیه یک ستاره میباشد

آیا استر یک گیاه چند ساله است؟

بله، آستر چند ساله است.

ماندگاری گل های آستر چقدر است؟

گل های آستر چند هفته دوام می آورند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *