مراقبت از گیاه

معرفی و نماد گل هورتانسیا یا ادریسی

نماد گل ادریسی یا هورتانسیا

معنی و نماد گل هورتانسیا

هورتانسیا توانایی بسیار ویژه ای دارد که بلافاصله روحیه افراد را بالا می برد. درسته! وقتی به شکوفه های گرد و باشکوه هیدرانسی نگاه می کنیم، همیشه احساس شادی بیشتری می کنیم. گل های تابستانی عالی، ادریسی ها در رنگ های مختلف وجود دارند و می توانند هر دسته گلی را فوق‌العاده مجلل جلوه دهند.
در اینجا در سیتی گل ما قصد داریم تاریخچه، نمادگرایی و معانی رنگ گل ادریسی را بررسی کنیم. ما حتی در پایان حقایق جالبی را که شرط می‌بندیم شما قبلاً نمی‌دانستید، بیان می‌کنیم!

با وجود زیبایی غیرقابل انکار، هیدرانسی نماد چیزهای مختلف از احساسات قلبی گرفته تا سردی و بدشانسی است. بیشتر داستان‌های مربوط به ادریسی چند قرن قدمت دارند، اما هنوز بر نحوه نگاه ما به گل‌های امروزی تأثیر می‌گذارند.

گل ادریسی (هورتانسیا) از کجا آمده است؟

گل ادریسی

گل هورتانسیا بنفش

به خوبی شناخته شده است که ادریسی اولین بار در ژاپن کشت شد. و در طول تاریخ، آنها اهمیت زیادی در فرهنگ ژاپن داشته اند. اما، در آمریکای شمالی، فسیل های ادریسی مربوط به حدود 40 تا 65 میلیون سال پیش نیز یافت شد! بنابراین، هم بومی آسیا و هم در آمریکاست.

نام گل هیدرانسی چگونه به دست آمد؟

نام hydrangea از زبان لاتین گرفته شده است زیرا یک گیاه‌شناس به نام Grovonius فکر می کرد شکل گل شبیه یک پارچ آب باستانی است. از این رو واژه های «هیدرو» به معنای آب و «انژیون» به معنای بشکه یا پارچ را با هم ترکیب کرد و به ادریسی رسید. از آنجایی که گل ادریسی ها برای زنده ماندن به آب زیادی نیاز دارد، به نظر می رسید نام آن کاملاً مناسب باشد!
یکی دیگر از نام های رایج برای hydrangea hortensia است. در مورد این نام کمی رمز و راز وجود دارد زیرا برخی معتقدند که یک گیاه‌شناس فرانسوی نام این گل را به نام زنی که شایعه می شود معشوقه او است، نامگذاری کرده است. اما، گمانه‌زنی‌هایی از طبقه بالا نیز وجود داشت که او آن را به نام دختر یک شاهزاده که در طی یک سفر گیاه‌شناسی با او ملاقات کرد، نامگذاری کرد.

برای خرید گل هورتانسیا کلیک کنید

گل هورتانسیا نماد چیست؟

هورتانسیا روش نگهداری

هورتانسیا نماد چیست

معنی گل ادریسیا بستگی به این دارد که از چه کسی بپرسید. در فرهنگ ژاپنی، آنها با احساسات قلبی، قدردانی و عذرخواهی همراه هستند. این به این دلیل است که طبق افسانه‌ها، یک امپراتور ژاپن به خانواده دختری که دوستش داشت، دسته‌ای از ادریسیا داد تا از بی‌توجهی به او عذرخواهی کند، به جای آن روی کار خود تمرکز کند و نشان دهد که چقدر واقعاً به او اهمیت می‌دهد

اما، در اروپا، آنها معنای کمی تیره تری دارند زیرا نماد تکبر هستند. برخی با گلبرگ های بزرگ و شکل چشم نواز خود، معنای خود را به غرور و فخر فروشی نیز گره زدند. و جالب اینجاست که در قرون وسطی، مردم بر این باور بودند که زنانی که ادریسی را پرورش می دهند یا نگه می دارند، نمی توانند همسری پیدا کنند.

خوشبختانه، زمانه تغییر کرده است و مردم به طور کلی فکر نمی کنند که ادریسی دلیل مجرد بودن افراد است. از قضا، آنها در حال حاضر در گل ها و خرید دسته گل های سالگرد استفاده زیادی دارند.

همچنین شما همراهان همیشگی ما میتوانید “باکس گل هورتانسیا سفید جاودان” نیز مشاهده و درصورت تمایل خریداری نمائید

آیا گل ادریسی (هورتانسیا) رنگ های مختلف معانی مختلفی دارند؟

در فرهنگ امروزی، معنای ادریسی بسیار به رنگ آن بستگی دارد. بنابراین، اگر می‌خواهید به کسی دسته گل ادریسی بدهید، مطمئن شوید که معنی هر رنگ متفاوت را می‌دانید! در اینجا، ما تعدادی از محبوب ترین رنگ های ادریسی و معنی آنها را برای کمک به شما فهرست کرده ایم.

هورتانسیا صورتی

نماد هورتانسیا صورتی

گل هورتانسیا صورتی

هورتانسیاهای صورتی رمانتیک ترین آنها هستند زیرا نماد عشق و احساسات صمیمانه هستند. آنها برای دادن به کسی که اخیراً با او قرار ملاقات داشته اید یا با او رابطه طولانی مدت داشته اید عالی هستند. به دلیل ظاهر منحصر به فردشان، گاهی اوقات با شباهت قلب تپنده همراه می شوند.

گل های هورتانسیا صورتی نماد احساسات واقعی هستند و برای دسته گل های عروسی بهار و تابستان یا چیدمان میز مناسب هستند. برخی می گویند ادریسی صورتی حاوی احساسات صمیمانه و معنای عشق است. به تک تک شکوفه ها نگاهی دقیق بیندازید و متوجه خواهید شد که آنها شبیه یک قلب هستند!

هورتانسیا سفید

نماد هورتانسیا سفید

نماد گل هورتانسیا سفید

مانند بیشتر گل های سفید، ادریسی سفید نماد خلوص، لطف و فراوانی است. این باعث می شود که آنها گل مناسبی برای تزئین محل عروسی یا هدیه دادن یا گل تبریک تولد کودک جدید باشند. برخی از مردم فکر می کنند که ادریسی سفید نیز نشان دهنده لاف زدن است، بنابراین ممکن است بخواهید کمی مراقب باشید که آنها را به چه کسی می دهید.

ادریسی سفید نماد غرور، غرور یا خودستایی است. این معنی احتمالاً از دوران ویکتوریا نشات می‌گیرد، زمانی که مردان گل‌ها را به افرادی که می‌خواستند هدیه می‌دادند. با این حال، سفید نماد خلوص و فضل است که باعث می شود ادریسی سفید به یک افزودنی زیبا و مناسب برای  دسته گل های عید تبدیل شود !

نحوه سفید نگه داشتن هورتانسیا سفید

هورتانسیا آبی

نماد گل هورتانسیا آبی

معنی گل هورتانسیا آبی

هورتانسیا آبی به معنای بخشش، طرد و پشیمانی است. بنابراین، اگرچه ممکن است فوق‌العاده زیبا باشند، اما شادترین معنی را ندارند. همه ما با کسی بحث کرده‌ایم و چیزی گفته‌ایم که بلافاصله پشیمان شده‌ایم، و اگر می‌خواهید عذرخواهی کنید، ادریسی آبی نقطه شروع خوبی است.

همانطور که می دانید، سنت ژاپنی در پشت ادریسی آبی از عذرخواهی افسانه ای امپراتور از دوست دخترش ناشی می شود. چه در ژاپن باشید و چه در جای دیگری در جهان، ادریسی آبی نماد قدردانی و درک شما از شخص دیگری است و همیشه راهی متفکرانه برای اعتراف به اینکه متاسف هستید است.

جهت مطالعه بیشتر معنی و نماد هورتانسیای آبی

هورتانسیا بنفش

معنی گل هورتانسیا بنفش

نماد گل هورتانسیا بنفش

ادریسی بنفش نشان دهنده ثروت، حق امتیاز و فراوانی است، بنابراین اگر فردی را می شناسید که اخیراً ترفیع یا افزایش حقوق دریافت کرده است، با گل تبریک بگویید. یا ادریسی بنفش را برای آن فرد خاص که فکر می کنید شایسته تاج است بفرستید.

آخرین اما مطمئنا نه کم اهمیت ترین، ادریسی بنفش نشان دهنده میل به درک عمیق است و اغلب برای هدیه در چهارمین سالگرد ازدواج انتخاب می شود. رنگ بنفش در بسیاری از فرهنگ ها با غرور، سلطنت و قدردانی همراه است و مطمئناً راهی زیبا برای نشان دادن قدردانی از شریک زندگی خود پس از چهار سال ازدواج است.

هورتانسیا سبز

بیشتر اوقات، گل های سبز به معنای تجدید و تولد دوباره هستند. اما، ادریسی سبز همچنین نشان دهنده خوش شانسی، سلامتی خوب، جوانی و شکوفایی است. این گل ها برای هدیه دادن به افرادی که به شروعی تازه و انرژی مثبت در زندگی خود نیاز دارند عالی هستند.

اهمیت فرهنگی هورتانسیا چیست؟

بسته به محل زندگی شما، اهمیت فرهنگی ادریسی ممکن است معانی متفاوتی پیدا کند. در ژاپن، گل با شکرگزاری مرتبط است.

داستان از این قرار است که یک امپراتور یک بار به دختری به عنوان نماد عشق و عذرخواهی از حواس پرتی او در کارش، ادریسی داد. امروزه، گل‌فروشان در ژاپن از ادریسیا برای نشان دادن احساسات واقعی و قلبی استفاده می‌کنند.

ویکتوریایی ها به ادریسیا نگاه تحقیر آمیزی داشتند و در نتیجه گیاه محبوبی نبود. این گل ها اغلب برای کسانی فرستاده می شد که به عنوان لاف زن تلقی می شدند، اما می توانستند برای تنبیه کسی نیز ارسال شوند. طبق افسانه‌های قرون وسطایی، زنی که ادریسی پرورش می‌دهد، هرگز شوهری پیدا نمی‌کند.

چه زمانی باید به کسی گل ادریسی بدهید؟ 

یک دسته گل هورتانسیای زیبا و ظریف را می توان تقریباً به هر کسی داد. آنها را می توان در موارد مختلف مورد استفاده قرار داد، از جمله زمانی که می خواهید یک احساس قلبی را منتقل کنید، تشکر کنید یا عذرخواهی کنید.

اغلب در چهارمین سالگرد ازدواج نیز ادریسی داده می شود. فقط به رنگ ادریسی توجه کنید و می توانید این گل را تقریباً به هرکسی هدیه دهید.

حقایقی در مورد هورتانسیا!

چند مورد از این حقایق هیدرانسی را می‌دانستید؟

اگر در باغچه خود ادریسی پرورش می دهید، می توانید با افزایش اسیدیته خاک رنگ آن را از صورتی به آبی تغییر دهید.
ادریسیا معمولا در چهارمین سالگرد ازدواج به عنوان نماد قدردانی داده می شود.
آنها برای حیوانات خانگی سمی هستند و می توانند باعث ناراحتی سگ و گربه شما شوند. مردم نیز نباید آنها را بخورند.
آنها از اوایل بهار تا اواخر پاییز شکوفا می شوند.
کلوپ های هواداران هیدرانسی در سراسر جهان وجود دارد.
آنها می توانند تا 29 متر رشد کنند.

رنگ‌های مختلف نمایش شکوفه‌های هیدرانسی ارتباط مستقیمی با میزان اسیدیته خاک دارد.

برای شکوفه دادن به آبی پر جنب و جوش تا ملایم، ادریسی به خاک اسیدی با سطح pH کمتر از 5.5 نیاز دارد. برای ادریسی بنفش، سطح pH ایده آل باید از 5.5 باشد. به 6.5 گل ادریسیایی که در خاکی با PH بالاتر از 7 رشد می کند به رنگ صورتی و حتی قرمز شکوفا می شود. زمین هایی با سطوح مختلف اسیدیته در نزدیکی می توانند منجر به شستشوی رنگی زیبا حتی در همان گلدان ها شوند.

اگر فکر می کنید گل های رنگارنگ گلبرگ هستند، فریب خورده اید.

  • آنها کاسبرگ هستند، که برگ های اصلاح شده ای هستند که از جوانه گل محافظت می کنند. تغییرات رنگی زیبا با پیر شدن کاسبرگ ها و رنگدانه های بسیار زیاد گل ها را از سبزهای معمولی به زیبایی های رنگارنگ تبدیل می کند.
  • برگ های ادریسی حاوی مقادیر کمی از سم سیانید هستند.
  • اگرچه به ندرت کشنده است، اما مصرف برگ ها می تواند باعث اسهال، حالت تهوع و حتی تشنج شود، بنابراین والدین کودکان و حیوانات خانگی به طور یکسان باید مطمئن شوند که گل ها دور از دسترس هستند.

ادریسی دارای تاریخچه غنی است که توضیح می دهد که چرا معانی مختلفی با آن مرتبط است. اگرچه آنها می توانند کاملاً گیج کننده باشند، امیدواریم راهنمای رنگ ما به شما در درک بهتر گل کمک کرده باشد.

اندازه زیاد و تنوع رنگ، هیدرانسی را به یک گیاه باغی زیبا تبدیل می کند که دیگران را از پناهگاه شما شگفت زده می کند. اگر مالک فضای سبز خود نیستید، از گل های سرسبز در یک دسته گل زیبا لذت ببرید  که هر اتاق را با رایحه شیرین و شکوفه های پر جنب و جوش خود روشن می کند.

سوالات متداول

چند مدل و معنی رنگ هورتانسیا داریم؟

در 5 رنگ مختلف و زیبا هورتانسیا سبز هورتانسیا بنفش هورتانسیا آبی هورتانسیا سفید هورتانسیا صورتی

چه حقایقی در مورد گل هورتانسیا داریم؟

هورتانسیا معمولا در چهارمین سالگرد ازدواج به عنوان نماد قدردانی داده می شود.
آنها برای حیوانات خانگی سمی هستند و می توانند باعث ناراحتی سگ و گربه شما شوند. مردم نیز نباید آنها را بخورند.
آنها از اوایل بهار تا اواخر پاییز شکوفا می شوند.

نام گل هورتانسیا از کجا آمده است؟

در مورد این نام کمی رمز و راز وجود دارد زیرا برخی معتقدند که یک گیاه‌شناس فرانسوی نام این گل را به نام زنی که شایعه می شود معشوقه او است، نامگذاری کرده است. اما، گمانه‌زنی‌هایی از طبقه بالا نیز وجود داشت که او آن را به نام دختر یک شاهزاده که در طی یک سفر گیاه‌شناسی با او ملاقات کرد، نامگذاری کرد.

منبع : The meaning and symbolism of hydrangeas

5/5 - (10 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *