معرفی گل

معرفی 20 نوع مختلف گل صورتی

گل های صورتی یعنی چه؟ گل های صورتی نماد مراقبت و اشتیاق است. برخی از انواع گل‌های صورتی عبارتند از: میخک، ارکیده، آستر و بسیاری دیگر. زیبایی گل صورتی در مراسم عروسی یا هر مناسبت شادی بسیار رایج است. بنابراین ما لیستی از گل های صورتی به همراه نام و تصاویر آنها را به شما معرفی می کنیم

1. آستر

گل آستر

گل آستر یا ستاره ای

این گیاهان به اندازه 5 سانتی‌متر و به رنگ صورتی مایل به قرمز هستند. Asteraceae نام علمی ستاره ها است و از کلمه یونانی به معنای ستاره گرفته شده است. آنها همچنین گلهای بسیار کوچکی هستند. آستر در مناطق بسیار سرد همراه با بارش برف رشد می کند.

گل آستر نماد خرد، ایمان و شجاعت است. در بسیاری از کشورها، بسیاری از عاشقان تمایل دارند در هر مناسبت شادی، دسته گلی از ستاره زیبا را به شریک زندگی خود هدیه دهند. آن را گل عشق و فداکاری می‌دانند. این گل در اصل متعلق به اروپا بود، اما با گذشت زمان در آسیا و آمریکا نیز یافت شد.

  • معنی گل آستر صورتی – گل سنجد صورتی به معنای عقل و ایمان است.

جهت مطالعه بیشتر : گل آستر چیست؟

2. آزالیا

رنگ گل آزالیا صورتی روشن است. آزالیا درختچه های گلدار متعلق به جنس رودودندرون است. این گل ها در طول تابستان به شکل زنگوله های کوچک رشد می کنند. آنها ترجیح می دهند در نزدیکی یا زیر درختان زندگی کنند زیرا در برابر سایه مقاوم هستند.

3. بگونیا

این گل ها نیز شبیه گل رز هستند. بگونیا یک تیره گیاهی گلدار چند ساله از خانواده Begoniaceae است. بگونیا گیاهان گرمسیری و نیمه گرمسیری هستند که آب و هوای مرطوب را ترجیح می دهند.

4. سوسن بلبلی 

سوسن بلبلی

گل سوسن بلبلی

آنها یکی از درخشان ترین گل هایی هستند که تا به حال پیدا کرده اید. Watsonia meriana که با نام bulbil bugle-lily نیز شناخته می شود، گیاهی گلدار از خانواده Iridaceae است. آنها در تابستان رشد می کنند و بافت های زیبایی دارند.

5. بوته پروانه ای

این یک نوع بوته با تعداد زیادی گل های کوچک صورتی است. Buddleja نام علمی بوته پروانه است. زنبورهای عسل زیادی را جذب می کند و در فصل تابستان رشد می کند.

6. گل شیپوری

این گل ها به شکل شیپور با گلبرگ های صورتی بزرگ هستند. Zantedeschia aethiopica که با نام‌های زنبق یا سوسن آروم نیز شناخته می‌شود، گیاهی گلدار از خانواده Araceae است. آنها در طول تابستان رشد می کنند، اما با مراقبت مناسب تا پاییز باقی می مانند.

7. میخک

میخک صورتی نماد چیست

میخک صورتی

یکی از زیباترین گلهایی که تا به حال دیده اید. Dianthus caryophyllus که به عنوان میخک نیز شناخته می شود به 7-8 هفته نیاز دارد تا به درستی رشد کند. میخک صورتی یکی از بهترین گل ها برای باغ شماست.

میخک صورتی نماد تحسین و محبت است. میخک های صورتی اغلب به کسی داده می شود که به او علاقه دارید، زیرا نماد شروع یک رابطه عاشقانه است. گل میخک صورتی همچنین نشان دهنده زنانگی و باروری است و به همین دلیل است که در دسته گل های نوزادی و نوزادی جدید به کار می رود.

جهت مطالعه بیشتر : حقایقی جالب در مورد گل میخک | خرید گل میخک

8. کلماتیس

کلماتیس یکی از زیباترین گل هاست. رنگ آنها صورتی تیره با برگ های ستاره ای شکل است. Clematis یک سرده کره ای با حدود 300 گونه از خانواده Ranunculaceae است. آنها در طول زمستان رشد می کنند.

9. کیهان

کیهان دارای بافتی شبیه به دیزی است. رنگ آنها صورتی روشن با رایحه بسیار ملایم است. کیهان باغ، همچنین به عنوان ستاره مکزیکی شناخته می شود، گونه ای از کیهان دوپیناتوس است. آنها در تابستان رشد می کنند.

10. کوکب

آنها یکی از تسکین دهنده ترین گل هایی هستند که تا به حال پیدا کرده اید. گل محمدی یک تیره از خانواده Asteraceae است. گلبرگ های کوکب به صورت خوشه های بسته رشد می کنند.

11. سنبل

اینها یکی از پر جنب و جوش‌ترین گل هایی هستند که تا به حال پیدا کرده اید. Hyacinthus orientalis نام علمی آن است. طول گیاه سنبل به 10 فوت می رسد سالی یک بار در بهار شکوفا می شود.

12. ادریسی یا هورتانسیا

گل هورتانسیا صورتی

هورتانسیا صورتی

یکی از زیباترین گل هایی که در سرتاسر جهان یافت می شود. همچنین با نام hortensia شناخته می شود. آنها از اوایل بهار تا اواخر پاییز شکوفا می شوند. دسته گل های صورتی با گل های ادریسی سایه های عالی وجود دارد.

هورتانسیاهای صورتی رمانتیک ترین آنها هستند زیرا نماد عشق و احساسات صمیمانه هستند. آنها برای دادن به کسی که اخیراً با او قرار ملاقات داشته اید یا با او رابطه طولانی مدت داشته اید عالی هستند. به دلیل ظاهر منحصر به فردشان، گاهی اوقات با شباهت قلب تپنده همراه می شوند.

گل های هورتانسیا صورتی نماد احساسات واقعی هستند و برای دسته گل های عروسی بهار و تابستان یا چیدمان میز مناسب هستند. برخی می گویند ادریسی صورتی حاوی احساسات صمیمانه و معنای عشق است. به تک تک شکوفه ها نگاهی دقیق بیندازید و متوجه خواهید شد که آنها شبیه یک قلب هستند!

جهت مطالعه بیشتر : معرفی و نماد گل هورتانسیا یا ادریسی | خرید گل هورتانسیا

13. ارکیده دمپایی خانم

ارکیده کفش بانو

گل ارکیده دمپایی خانم

Cypripedioideae خجالتی و رنگ پریده زیرخانواده ای از ارکیده ها است که معمولاً به عنوان ارکیده های دمپایی زنانه شناخته می شوند. این گل ها از ماه ژوئیه تا اکتبر رشد می کنند. آنها به شکل دمپایی به اندازه 15 اینچ رشد می کنند.

14. شقایق

شقایق، یک پوشش زمینی دنباله دار همیشه سبز، وینکا مینور نیز نامیده می شود. اندازه آن 6 اینچ با بافت های زیبا است. رنگ آنها صورتی روشن با داخل بنفش است. آنها معمولا در زمستان رشد می کنند.

15. گل اطلسی

آنها انتخاب های بسیار رایجی برای گل های باغی در سراسر مناطق اروپایی هستند. آنها بیضی شکل هستند. گل اطلسی سرده ای از خانواده Solanaceae است. آنها در تمام طول سال رشد می کنند.

16. رز صورتی

یکی از زیباترین گل هایی که در سرتاسر جهان یافت می شود. Caninae، Carolinae و Chinensus نمونه هایی از گونه های رز با گل های صورتی هستند. اکثر رزهای صورتی در طول فصل رشد به صورت نیمه منظم شکوفا می شوند.

گل رز صورتی نمادی از زنانگی و لطافت است. معنای گل رز صورتی با لطافت و طبیعت لطیف زنانگی همراه است. معنی رز صورتی با باروری و مادر شدن نیز مرتبط است. گل رز صورتی نیز نشان دهنده این ویژگی ها است و نشان دهنده شروع جدید، رشد و عشق محبت آمیز است.

رزهای صورتی نماد عشق و عاشقانه نیز هستند. در حالی که رزهای قرمز به سمت شور آتشین و احساسات شدید متمایل می شوند، رزهای صورتی به معنای جنبه محبت آمیز و ظریف یک رابطه عاشقانه است. گل رز صورتی کاملاً نشان دهنده شیرینی و جذابیت آغاز یک رابطه عاشقانه است.

جهت مطالعه بیشتر : گل رز صورتی + تاریخچه و کاربردهای رز صورتی

17. استاتیک

گلی شبیه به ارکیده است. رنگ بنفش روشن دارد. همچنین به عنوان لیمونیوم شناخته می شود گیاهان چند ساله علفی هستند که ارتفاع آنها در خاک های شور به 10 تا 70 سانتی‌متر می رسد.

18. لاله صورتی

لاله‌ها سرده‌ای از گیاهان پیازدار از خانواده سوسن‌ها با حدود 100 گونه (Liliaceae) هستند. پاییز بهترین زمان برای کاشت پیاز گل لاله است. قبل از کاشت، خاک باید از فصل رشد تابستان خنک شده باشد، که در آب و هوای سرد می تواند به معنای سپتامبر باشد.

لاله صورتی

لاله صورتی نماد چیست

لاله های صورتی نماد مراقبت و محبت است. درست مانند لاله های قرمز، لاله های صورتی نیز یک گل بسیار رمانتیک محسوب می شوند. آنها برای یک قرار عاشقانه یا خواستگاری ایده آل هستند . لاله‌های صورتی حالتی بسیار شاد و رمانتیک ایجاد می‌کنند که برای قرار ملاقات ایده‌آل است.

جهت مطالعه بیشتر : معنای پشت هر رنگ لاله | خرید گل لاله

19. نیلوفر آبی

یکی از دو گونه موجود از گیاهان آبزی در خانواده Nelumbonaceae Nelumbo nucifera است. همچنین به عنوان نیلوفر آبی هندی، نیلوفر آبی مقدس یا به سادگی نیلوفر آبی شناخته می شود. گیاهان نیلوفر آبی تکامل یافته اند تا در دشت های سیلابی و نواحی دلتای رودخانه های کم حرکت رشد کنند.

20. سوسن

نوعی سوسن است. واقعا عالیه با رایحه ای دوست داشتنی نیلوفرهای شرقی در اواسط تا اواخر تابستان شکوفا می‌شوند و به‌خاطر رایحه معطرشان شناخته می‌شوند. ستارگان به راحتی رشد می کنند و در زیر نور مستقیم خورشید رشد می کنند.

منبع : 30 Different Types of Pink Flowers with Names And Pictures

امتیاز شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *