معرفی گل

گل ها و گیاهان مناسب کریسمس

گل و گیاه کریسمس

گل ها و گیاهان مناسب کریسمس مانند سایر بخش های این ایام بسیار مهم هستند زیرا تزئینات داخلی میتوانند تاثیر بسیاری بر روحیه ما بگذارند و هنگامی که این گیاهان در منزل ما در طول ایام کریسمس باشند میتوانید از زیبایی های آن به طور کامل لذت ببرید بدون آن که نیز باشد انرژی بسیاری را برای رسیدگی به آن صرف کنید.

اگر به دنبال خرید گل ها و گیاهان مناسب کریسمس هستید و نمیدانید کدام را انتحاب کنید در این مقاله میخواهیم به 8 نوع از بهترین این گیاهان بپردازیم پس با ما همراه باشید.

درخت کریسمس بهترین گیاه برای کریسمس

از مهمترین و اولین تزئینات در روز کریسمس میتوان درخت کریسمس را نام برد که هم میتواند در باغچه و در گلدان قرار بگیرد که در سایز های گوناگون میتوان آن را از بازار خریداری کرد.

در این خرید این درخت یکی از نکات مهمی که باید در نظر بگیرید این است بسیار سالم باشد تا تزئینات را بتواند نگهداری کند و با ازتفاع منزل شما هم خوانی داشته باشد.

این درخت اگر در منزل قرار بگیرد در ابتدای بریدن به آب بسیار و نور کمی احتیاج دارد و میتواند تا 1 ماه دوام بیاورد و بعد از این مدت خشک شده و باید آن را دور بیاندازید.

کاکتوس های کریسمس

کاکتوس های کریسمس یکی از گیاهان زمستانی هستند که میتوانند در زمان های خاصی گل بدهند به همین منظور میتوان آن را یکی از گیاهان مناسب برای کریسمس نام برد.

این گیاه بسیار مقاوم است و نباید ان را بعد از تعطیلات و خشک شدن دور بیاندازید، اگر به خوبی از ان نگهداری کنید تا سال اینده دوباره شکوفا می شود.

کاکتوس های کریسمس

کاکتوس های کریسمس را باید در کنار پنجره های روشن قرار دهید و آبیاری آن را فراموش نکنید زیرا در اثر خشک شدن ممکن است باعث پژمرده شدن آن شوید. آبیاری بسیار نیز میتواند موجب پوسیدگی ریشه های آن شود.

کاج مطبق گیاهی مناسب برای کریسمس

نام کاج مطبق از زادگاه آن یعنی جزیره ی نورفواک که در جنوب اقیانوس آرام است گرفته شده و این کاج زیبا بسیار مناسب برای نگهداری آپارتمان ها در کریسمس است و نباید آن را با درخت هایی که درون باغچه ها قرار میگیرند اشتباه بگیرید.

کاج مطبق برای نگهداری روزانه بین 6 تا 8 ساعت نور نیاز دارد و اگر دچار کم نوری شود شاخه های سوزنی برگ آن دچار ریزش می شوند. بهترین مکان برای آن می تواند نزدیک پنجره های شرقی و غربی باشد.

این کاج بسیار مقاوم است و بهتر است هر 2 سال یکبار برای تعویض گلدان آن اقدام کنید تا در محیطی جدید زندگی کند بعلاوه میتوانید هر 6 تا 8 هفته با کود های مخصوص این گیاه را تقویت کنید.

برای آبیاری نیز زمانی که خاک گیاه خشک شده اقدام به آبیاری کنید.

پیچک های انگلیسی گیاهانی مناسب برای کریسمس

پیچک های انگلیسی با برگ های سبز خوش رنگ شان میتوانند نقش بسیار خوبی را در دکوراسیون های کریسمسی شما ایفا کنند و هم به صورت افقی و هم عمودی به رشد خود ادامه دهند. این گیاه در دسته گیاهان رونده قرار دارد که به دلیل تمایل بسیاری که به حمله به دیگر گیاهان دارد باغبانان از کاشت آن امتناع میکنند.

پیچک ها باید در فصل پاییز یا بهار کاشته شوند که رشد آن در گلدان در مقایسه با رشد قلمه آن بسیار سریع تر است.

این گیاه به خاک غنی بسیار علاقه دارد بنابراین کود غنی از نیتروژن را در فصل های بهار و تابستان فراموش نکنید زیرا به رشد آن کمک بسیاری خواهد کرد

پیچک های انگلیسی در مقایسه با انواع دیگر گیاهان از رشد ضعیفی برخوردار هستند.

سرو های کوهی یا ارس

سرو های کوهی یا ارس ها گیاهانی همیشه سبز با برگ های بسیار جذاب سوزنی به رنگ سبز تیره هستند که میتوانند در فصل زمستان، میوه ای توت مانند که به رنگ آبی است اما خوردنی نیست را تولید کنند.

این گیاه میتواند به صورت درخت و درختچه به رشد خود ادامه دهد که اگر در شرایط مطلوب خود باشد رشد سریعی میتواند داشته باشد.

ارس ها برای رشد خود به فضای بسیاری نیاز دارند که میتوان آن را برای پوشاندن زمین نیز مورد استفاده قرار داد بعلاوه باید آن را در خاک های خشک و حاوی مواد درشت قرار دهید تا رشد بهتری داشته باشند.

بنفشه های پنسی

بنفشه های پنسی گونه ای از گیاهان زینتی بنفشه هستند که در دسته گیاهان زمستانی و یک ساله میتواند رشد داشته باشد. این گیاه دارای برگ هایی سبز درخشان است که گل هایی به رنگ آبی، سفید و قرمز میدهد.

به طور معمول برای کاشته شدن های متراکم و فشرده در حاشیه باغچه ها انتخاب می شوند که اگر در خاک مناسب (غنی و مرطوب) قرار بگیرند در زمستان به خوبی میتوانند رشد کنند دقت کنید که مرطوب بودن خاک گیاه به معنی غرق آب بودن خاک آن نیست زیرا موجب پوسیدگی ریشه های می شوید بعلاوه باید این گیاه را در مکانی با نور کامل خورشید و سایه نسبی، برای بهترین رشد خود قرار دهید.

گیاه نرگس های سفید کریسمس

گیاه نرگس های سفید کریسمس

نرگس سفید کریسمس که همان نرگس سفید کاغذی است یکی از گیاهان مناسب برای کریسمس است که میتواند در فصل های سرد سال به گلدهی بپردازد و دارای گل هایی بسیار معطر اند که به صورت دسته ای بر روی ساقه های آن ایجاد می شوند. این گیاه بسیار مقاوم است ولی در دسته ی گیاهانی با عمر کوتاه قرار گرفته است و  به طور معمول بعد از 4 تا 6 هفته پس از کاشته شدن میتواند گلدهی خود را آغاز کند.

نرگس های سفید از زمان کاشته شدنشان باید در تاریکی و بدور از نور خورشید قرار بگیرند و باید مرتب آبیاری شوند.

این گیاه در هنگام رشد ساقه ها تمایل بسیاری به افتادن و پژمرده شدن خواهد داشت که برای جلوگیری از آن باید ساقه ها به یک سیخ چوبی یا هر چیز تکیه گاه مانندی متصل کنید.

پیچ آبجویی

پیچ آبجویی ها که با نام گل یاس ژانویه نیز شناخته می شوند یکی از درختچه های نیمه سبز اند که دارای برگ هایی بسیار بلند و بیضی شکل به رنگ سبز تیره هستند و میتوانند در ماه هاس زمستان گلدهی کنند و شکوفه های ریزی به رنگ کرم که بسیار عطر شیرینی دارند تولید کنند.

گل های این گیاه نیز میتواند با میوه های ریز قرمز رنگی همراه باشد که به همین سبب جز گیاهان مناسب برای کریسمس قرار میگیرند.

شما میتوانید برای کاشت آن خارج از خانه را انتخاب کنید و پس زمانی که گلدهی آن در فصل زمستان شروع شد شاخه های گلدار آن را بچینید و داخل خانه بیاورید تا با عطر شیرین و جذاب آن غرق شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *