مراقبت از گیاه

خشك كردن دسته گل عروس

خشك كردن دسته گل عروس

چگونگی خشك كردن دسته گل عروس

فرقی نمی‌کند تصمیم بگیرید که «این کار را خودتان انجام دهید» یا گل‌هایتان را به‌طور حرفه‌ای نگهداری کنید، همیشه مطمئن شوید که در اسرع وقت در آب قرار می‌گیرند، پس از مراسم عروسی، پیک نیک یا عکس‌های حرفه‌ای. از گلفروش خود بخواهید یک گلدان زیبا تهیه کند و آنها را روی میز کارت یا هر جای دیگری از محل برگزاری نمایش دهد. اطمینان از هیدراتاسیون هر چه بیشتر گل ها باعث می شود گل ها به بهترین شکل خشک شوند و در نتیجه زیبایی خود را حفظ کنند.

بهترین مناطق برای خشک کردن گل های عروسی یا در یک کمد سرد تاریک، یک گاراژ (جایی که من تمایل به خشک کردن گل هایم را دارم)، یا یک آلونک باغی است که وقتی در بسته است، بیشتر داخل تاریک است. همیشه مطمئن شوید که گلها در حال خشک شدن هستند که دور از نور مستقیم خورشید نگهداری شوند، در غیر این صورت نور باعث سفید شدن رنگ گلها می شود.

در اینجا تکنیک های مختلفی وجود دارد که به شما در حفظ گل عروسی کمک می کند. اکثر مردم با رویکرد ها در این زمینه می‌توانند به موفقیت دست یابند، اما اگر می‌خواهید بهترین نتایج را کسب کنید، می‌توانید به دنبال یک متخصص باشید.

در اینجا تکنیک های مختلفی برای خشک کردن گل های عروسی (یا در واقع هر گلی که ممکن است به عنوان هدیه دریافت کنید) با رویکرد DIY آورده شده است، این یک پروژه ساده و آسان است که هر کسی می تواند آن را امتحان کند.

خشك كردن دسته گل عروس

روش خشک شدن گل عروس

تکنیک خشک کردن هوا (عقب)

موثرترین روش این است که دسته گل خود را با هوا خشک کنید. این یکی از ساده‌ترین و سریع ترین راه ها برای حفظ آنهاست.

برای تهیه دسته گل، روبان و نقطه گره را ببرید. ساقه ها را با دقت جدا کنید و شروع به کندن تمام شاخ و برگ های ناخواسته از ساقه ها کنید. سعی کنید برخی از شاخ و برگ های بالای گل را در اطراف گل باقی بگذارید زیرا این کار ظاهر طبیعی تری به آن می بخشد.
ساقه ها را با هم جمع کنید، چند بار نخ یا ریسمان را دور بالای آنها بپیچید و با گره محکم در انتها محکم کنید، آنقدر ریسمان بگذارید تا حلقه ای برای آویزان کردن آنها ایجاد شود. متوجه می‌شوید که ساقه‌ها با خشک شدن منقبض می‌شوند، بنابراین مطمئن شوید که دسته‌ها را به اندازه‌ای محکم بسته‌اید تا آن‌ها را به هم بچسبانید، اما در صورتی که ساقه‌ها را بشکند نه خیلی محکم.
گل‌ها را به دسته‌های کوچک‌تر از همان گل جدا کنید و مطمئن شوید که وقتی آنها را برای خشک کردن آویزان می‌کنید، خیلی نزدیک به هم ننشینند – این باعث گردش هوا می‌شود.
گل ها را به یک «خط شستشو» از رشته یا سیم محکم، در یک محیط تاریک خنک وصل کنید و منتظر بمانید! این روش می‌تواند چندین هفته طول بکشد، اما پس از خشک شدن کامل، می‌توان آن را دوباره در گلدان یا ظرف مورد نظر خود قرار داد.

خشك كردن دسته گل عروس

خشك كردن دسته گل طبيعي

تکنیک هوا خشک کردن (عمودی)

در حالی که بیشتر گل ها به طور سنتی به صورت وارونه خشک می شوند، تعدادی از آنها را با سرشان رو به بالا خشک می کنم. من تمایل دارم این روش را با شکوفه‌های سر بزرگ‌تر توصیه کنم، زیرا به نظر من این نتیجه در خشک شدن شکوفه‌ها با ظاهری بازتر است و اگر سرهای سنگین‌تری داشته باشد، اطمینان می‌دهد که سر گل‌ها آویزان نمی‌شوند.

مقداری سیم مرغ پیدا کنید – یا در جعبه مقوایی با سوراخ هایی که از آن سوراخ شده باشد، این کار را انجام می دهد.
شاخ و برگ را از روی ساقه جدا کنید و هر ساقه را به طور جداگانه از سوراخ های کوچک جدا کنید تا زمانی که سر گل روی سیم مرغ یا مقوا قرار گیرد.
یک حلقه سیمی را به بالای در سیم مرغ یا جعبه مقوایی وصل کنید و در یک اتاق تاریک خنک آویزان کنید.

اگر آفتابگردان، زینیا، ژربرا، گل محمدی یا هر گل سر بزرگی را خشک می کنید، این روش به خوبی جواب می دهد.

هر یک از تکنیک‌های بالا حدود 3 تا 5 هفته طول می‌کشد و می‌توان آن‌ها را تا زمانی که آماده چیدمان یا به جعبه‌های ذخیره‌سازی که با دستمال کاغذی پوشانده شده‌اند، آویزان کرد.

روش خشك كردن دسته گل طبيعي

طرز خشك كردن دسته گل طبيعي

خرید دسته گل عروس

تکنیک خشک کردن سیلیس

این روش کمی مشکل‌تر است، اما ارزش امتحان کردن را دارد، می‌توانید ژل سیلیکا را از فروشگاه های اینترنتی خریداری کنید (لازمه بدونید ژل سیلیکا برخلاف اسمی که داره حالت پودری داره و چیزی شبیه به شن هست و معمولا در فروشگاه های لوازم هنری به فروش میرسه.)

ژل سیلیکا کمی شبیه ماسه متخلخل است. سیلیس با کشیدن رطوبت از گلبرگ ها و برگ ها در حالی که گل را به شکل نگه می دارد، عمل می کند. از آنجایی که گل ها در معرض نور، هوا یا گرما قرار نمی گیرند، پس از خشک شدن، این روش رنگ اصلی خود را حفظ می کند!

اکثر سیلیکاژل های خوب با دانه های رنگی عرضه می شوند که با پر شدن از رطوبت رنگ آنها تغییر می کند. دانه های سیلیکاژل را می توان با خشک کردن آنها در فر روی حرارت بسیار کم به مدت چند ساعت دوباره استفاده کرد.

برای استفاده از این روش خشک کردن، باید ظرفی به اندازه کافی بزرگ پیدا کنید که هم گل ها و هم ژل سیلیکا را با در آن محکم بسته باشد. من یک قالب بیسکویت قدیمی یا یک جعبه بزرگ تاپرور – با درب را پیشنهاد می کنم. این روش به ویژه برای گل های کوچکتر مناسب است. با این حال، می تواند تعداد گل هایی را که می توانید یک بار خشک کنید، محدود کند.

بسته به گل هایی که خشک می کنید، بین 2 تا 8 هفته طول می کشد تا کاملا خشک شوند.

  • یک ظرف فلزی یا پلاستیکی هواگیر پیدا کنید
  • یک لایه سیلیکاژل در کف ظرف قرار دهید
  • ساقه های گل را به اندازه ای کوتاه کنید که در ظرف قرار دهید
  • سیلیکا ژل را با دقت دور گل ها بریزید
  • هنگامی که به اندازه کافی در اطراف گل های خود قرار گرفتید، به آرامی روی گل ها بپاشید تا زمانی که گل ها کاملاً پوشیده شوند
  • پس از چند هفته، پس از خشک شدن گل ها، ژل سیلیکا را به آرامی بریزید تا زمانی که بتوانید گل ها را ببینید.
  • آنها را به آرامی از ساقه جدا کرده و با دقت آنها را از سیلیس پاک کنید
  • از یک قلم مو کوچک با نوک نرم استفاده کنید تا تکه های ریز سیلیکاژل باقی مانده روی گل هایی که به آن چسبیده اند را تمیز کنید.
خشك كردن دسته گل طبيعي نی نی سایت

نحوه خشك كردن دسته گل عروس

تکنیک تبخیر خشک

احتمالاً ساده ترین روش برای خشک کردن گل عروسی، تبخیر خشک است. زیبایی این روش این است که می‌توانید از گل‌ها در زمانی که خشک می‌شوند لذت ببرید – آنها را در جایی دور از نور مستقیم خورشید نمایش دهید، بنابراین از جلو پنجره دوری کنید!

پس از حذف هر گونه شاخ و برگ ناخواسته و به ویژه هر چیزی که زیر خط آب قرار دارد، گل ها را در یک گلدان قرار دهید و تقریباً دو اینچ آب به آن اضافه کنید.

اطمینان حاصل کنید که انتهای ساقه ها در آب قرار می گیرند و سپس فقط صبر کنید! ممکن است چند هفته طول بکشد تا گل ها به طور کامل خشک شوند، اما نیازی به پر کردن آب نیست. این روش به ویژه با گل های ادریسی، گچ و گل رز به خوبی کار می کند.

خشك كردن دسته گل عروس

خشك كردن دسته گل خواستگاري

تکنیک فشار دادن گل

بیشتر گلها به فشار دادن واکنش نشان می دهند، به استثنای سر گلهای بزرگ و بلوز مانند لاله یا پروتئا. اینها بیش از حد پر از رطوبت هستند یا لایه های زیادی دارند که به درستی خشک می شوند، اگرچه گلبرگ های منفرد را می توان جدا کرد و خشک کرد. متوجه خواهید شد که بهترین نتایج از این روش از گل مروارید، سیاهدانه و خشخاش است. هنگام فشار دادن به شکل گل ها فکر کنید، می توانید سرها را به تنهایی یا کل ساقه را فشار دهید تا نمایشی چشمگیر داشته باشید. فشار دادن گل ها کمی صبر و زمان می خواهد. کیفیت گل ها باید در بهترین حالت خود باشد و مهم است که به محض چیدن آنها را فشار دهید، در غیر این صورت، گلبرگ ها شروع به افتادن می کنند و این روی نتیجه نهایی تأثیر می گذارد.

· گلها را با جدا کردن شاخ و برگهای ناخواسته و اطمینان از عاری بودن آنها از گل و لای آماده کنید. از گل هایی استفاده کنید که در اوج خود هستند. در صورت لزوم، گلبرگ ها و برگ ها را با کاغذ آشپزخانه یا یک حوله چای خشک کنید تا مطمئن شوید که کاملاً خشک شده اند، قبل از قرار دادن آنها در پرس.

· گل ها را به صورت رو به پایین، روی یک تکه کاغذ لکه دار تازه روی مقوای جداکننده قرار دهید تا کمی پخش شود.

وقتی همه سر گل ها در جای خود قرار گرفتند، یک ورق کاغذ لکه دار تازه روی آن قرار دهید، سپس با مقوا لایه لایه کنید و روی پرس گل پیچ کنید. پیچ ها را به اندازه ای سفت کنید که گل ها را صاف کنید، اما در صورت آسیب رساندن به آنها نه خیلی زیاد

پرس گل را چند هفته قبل از باز کردن آن بگذارید و به آرامی گل های فشرده را از روی کاغذ لکه بردارید. گل‌ها می‌توانند بچسبند، بنابراین مراقب باشید، از یک موچین استفاده کنید و به آرامی گلبرگ‌های ظریف را از روی کاغذ پاک کن جدا کنید تا از شکستگی جلوگیری کنید.

· در پاکت‌های بزرگ یا جعبه‌های مقوایی تخت و گل‌های فشرده را با دستمال کاغذی جدا کنید تا آماده استفاده شود

· هنگامی که آماده استفاده هستید، می توانید بوک مارک، بوم دکوپاژ یا هنر قاب شده بسازید، لیست بی پایان است!

اگر پرس گل ندارید، یک کتاب بزرگ به همان اندازه خوب کار می کند. می توانید همان روش قبلی را دنبال کنید و از صفحات کتاب به عنوان کاغذ لکه دار استفاده کنید. در نظر بگیرید که در هر کتاب چند گل قرار می دهید تا مطمئن شوید که بین هر بار فشار دادن چند صفحه باقی می گذارید تا از نمایش توده ها جلوگیری شود. بین هر بار فشار دادن، کتاب را چند هفته کنار بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *