گیاهان آپارتمانی, مراقبت از گیاه

آیا می توانم دو پتوس را در یک گلدان پرورش دهم؟

خرید پتوس

آیا می توانم دو گیاه پتوس را در یک گلدان با هم بکارم؟

آیا به کاشت دو گیاه پوتوس با هم در یک گلدان فکر می کنید؟ شاید شما دو رقم مختلف پوتوس دارید که در نظر دارید با هم بکارید، اما مطمئن نیستید که همزیستی داشته باشند؟ در این مقاله در سیتی گل بررسی می کنیم که آیا امکان وجود دو گیاه پوتوس با هم در یک فضای زندگی کوچک وجود دارد یا خیر.

بدون شک یکی از محبوب ترین گیاهان آپارتمانی تا به حال، پوتوس فروتن دارای لیست بلندبالایی از طرفداران و پیروان اختصاصی است که به ظاهر خیره کننده و طبیعت مبتدی خود وسواس دارند. برای کسانی که بیش از یک نوع پوتوس دارند، ممکن است در کنار هم به آنها نگاه کرده باشید و نتوانید تصمیم بگیرید کدام یک را بخرید.

شاید تصمیم گرفته باشید که نمی توانید فقط یک پوتوس داشته باشید، بلکه باید دو تا داشته باشید، و می خواهید آنها را به عنوان خواهر و برادر در یک گلدان با هم رشد دهید. اما آیا آنها در یک گلدان به خوبی رشد می کنند؟ آیا ریشه های آنها برای مواد مغذی مشابه رقابت خواهند کرد؟

در این مقاله، نگاهی خواهیم داشت به اینکه آیا می توانید دو پوتوس را در یک گلدان به طور همزمان پرورش دهید. همچنین نگاهی عمیق‌تر به این خواهیم داشت که آیا انجام آن در وهله اول ایده خوبی است یا خیر. برای یادگیری کمی بیشتر آماده اید؟ برای یافتن مطالعه را ادامه دهید!

آیا می توانم دو گیاه پوتوس را در یک گلدان با هم بکارم؟

پاسخ ساده در اینجا این است که بله، دو پوتوس معمولاً زمانی که با هم گلدان شوند خوب هستند. در واقع، بیش از یک رقم در یک گلدان باید با هم خوب باشند. اما نکته کلیدی این است که مطمئن شوید گلدان به اندازه کافی بزرگ است که آنها را در خود جای دهد. شما نمی خواهید یک منطقه کوچکتر را بیش از حد شلوغ کنید، در غیر این صورت پوتوس شما ممکن است به پوسیدگی ریشه یا بیماری دیگری منجر شود و زنده نمانید.

بررسی اجمالی پتوس

پتوس نئونی

آبیاری پتوس

همه پوتوس ها بخشی از گونه های Epipremnum aureum هستند که از جزایر پلینزی فرانسه سرچشمه می گیرند.

آنها به دلیل توانایی آنها در گسترش سریع و تصرف مناطق به پیچک شیطان معروف هستند. به همین دلیل است که آنها در بسیاری از مناطق مهاجم اعلام می شوند، فقط در داخل خانه یا در گلدان رشد می کنند تا از آسیب به زیستگاه های محلی جلوگیری شود.

در برخی مناطق ممکن است به دلیل این اعتقاد که برای صاحبش رفاه مالی به همراه دارد ، برچسب گیاه پول را بشنوید. اما معمولاً پس از اولین جنس گیاه که در آن قرار گرفت، به سادگی به عنوان پوتوس شناخته می شوند.

گیاهان پوتوس در خانواده آروم قرار می گیرند که با نام علمی Araceae شناخته می شود. این باعث می شود که آنها با بسیاری از گیاهان آپارتمانی دیگر، از جمله Peace Lilies و Philodendrons مرتبط شوند. شما ممکن است متوجه این شباهت در سایر گیاهان بالارونده مانند Philodendron hederaceum شوید که معمولاً پوتوس با آن اشتباه گرفته می شود.

پوتوس ها گیاهان آپارتمانی بسیار مبتدی هستند – حتی ارقام کمیاب‌تر. هر یک از این گزینه‌ها اولین گیاهان یا افزودنی‌های فوق‌العاده‌ای را به مجموعه موجود می‌سازد، اگر بتوانید یکی از آن‌ها را به دست آورید:

ملکه مرمر – ملکه برفی – نئون – نجوی -یشم – مروارید و یشم – سبز جهانی – هاوایی – سبو آبی – جسنیا

جهت مطالعه بیشتر “چگونه از گیاه یوکا مراقبت کنیم؟”

رشد دو پتوس در همان گلدان

ترکیب خاک مناسب پتوس

دو یا چند قلمه را می توان در یک گلدان ترکیب کرد تا یک صفحه نمایش زیبا و منحصر به فرد ایجاد کند.

با تعداد زیادی از ارقام جالب، غیرممکن است که خود را به یکی محدود کنید. یک گلدن پوتوس دروازه ای برای تبدیل شدن به یک کلکسیونر تمام عیار پوتوس است که هفته به هفته یک رقم جدید اضافه می کند. صاحبان باتجربه ممکن است تعجب کنند که آیا امکان ترکیب دو نوع در یک گلدان وجود دارد یا حتی بیشتر.

هنگام کاشت همراه در گلدان، سازگاری در مراقبت و نیازها حیاتی است تا اطمینان حاصل شود که یک گیاه به قیمت دیگری زنده نمی ماند. خوشبختانه، از آنجایی که همه آنها بخشی از یک گونه هستند، اکثر ارقام تقریباً دقیقاً نیازها و نرخ رشد یکسانی دارند.

ممکن است تفاوت های جزئی بین گونه ها وجود داشته باشد، اما به اندازه ای نیست که اجازه دهد آنها را در گلدان های جداگانه بگذارید. در یک گلدان به اندازه کافی بزرگ، حتی می توانید سه یا چهار نوع را با هم بکارید. از نظر فنی هیچ محدودیتی برای اینکه چه تعداد می توانید ترکیب کنید وجود ندارد.

بهترین راه برای انجام این کار از طریق تکثیر است. گیاهان تثبیت شده برای ترکیب طبیعی در یک گلدان سخت‌تر خواهند بود و تاک را مستقیماً از وسط جدا می‌کنند تا زمانی که به اندازه کافی رشد کنند تا با هم مخلوط شوند.

هنگام کاشت قلمه، می توانید انواع مختلف آن را به طور مساوی در اطراف گلدان قرار دهید و یک پوتوس “Frankenstein” درست کنید که هیچ شباهتی به انواع دیگر موجود در بازار ندارد.

برای شروع، دو نوع پوتوس مختلف با انگورهای سالم و رشد برگ قوی را جمع‌آوری کنید. یک قلمه را درست زیر یک گره بردارید ، حداقل یک یا دو برگ را در نیمه بالایی قلمه بگذارید. ریشه را در آب بکارید و زمانی که ریشه ها یک یا دو اینچ رشد کردند در گلدان جدید بکارید.

قلمه های مختلف را با هم در یک گروه جمع کنید و انواع تاک را به طور متناوب تغییر دهید تا این دو گیاه واقعاً یکپارچه شوند. در مرکز گلدان بکارید و انگورها را رها کنید تا رشد کنند و در کنار گلدان آبشار شوند

بهترین ترکیب ها برای کاشت دو پتوس در یک گلدان

انواع پتوس

دو گونه را انتخاب کنید که از نظر زیبایی به خوبی با هم جفت شوند.

همه انواع پوتوس را می توان با هم کاشت، اما ترکیباتی وجود دارد که بر اساس ظاهر، سرعت رشد یا اندازه منطقی هستند. بیایید نگاهی عمیق‌تر به برخی از بهترین ترکیب‌های ارقام بیندازیم که در کنار هم به خوبی رشد می‌کنند، اما وقتی در کنار یکدیگر کاشته می‌شوند فوق‌العاده به نظر می‌رسند.

برای مطالعه بیشتر آشنایی و معرفی گل لیسیانتوس

ترکیب پتوس طلایی و نئون – مکمل

پتوس نئون طلایی

در این تصویر، طلایی در سمت چپ، نئون در سمت راست است.

یک ترکیب کلاسیک، گلدن پوتوس دارای لکه‌هایی از طلا در سراسر برگ‌ها است که وقتی در کنار رنگ زرد روشن نئون پوتوس قرار می‌گیرد، برجسته می‌شود. به گلدان نور غیرمستقیم زیادی بدهید تا رنگ‌های روشن بیشتر شود و بهترین‌ها در این ارقام ظاهر شود.

ترکیب پتوس سبز و نئون – متضاد

پتوس سبز

در این تصویر جید در سمت چپ و نئون در سمت راست قرار دارد.

برای دوستداران رنگ های تخت، این ترکیب ایده آل است. برگ‌های سبز تیره جید با برگ‌های درخشان نئون تضاد فوق‌العاده‌ای دارند، بدون هیچ گونه تنوعی که رنگ‌های جالب را از بین ببرد. اطمینان حاصل کنید که انگورهای مختلف متعادل هستند تا از شکاف شدید بین این دو جلوگیری شود.

ترکیب پتوس ملکه مرمر و پتوس ملکه برفی

پتوس ملکه مرمری

در این تصویر، ملکه مرمر در سمت چپ و ملکه برفی در سمت راست قرار دارد.

مرمر ملکه یکی از قدیمی ترین ارقام پوتوس با رنگ های سفید واضح است. ملکه برفی ، یک ورزش ملکه مرمر، به نظر شبیه است اما سطح تنوع کمی متفاوت دارد.به دلیل ارتباط نزدیک آنها، این دو نوع نه تنها در کنار هم فوق‌العاده به نظر می رسند، بلکه در یک گلدان به خوبی رشد می کنند.

پتوس نئون و هاوایی – تطابق رنگ

پتوس هاوایی

عکس پتوس هاوایی

درست مانند جفت طلایی و نئون پوتوس، نئون با هاوایی نیز به خوبی کار می کند. از آنجایی که برگ های پوتوس هاوایی بزرگتر هستند، نئون به عنوان یک مکمل رنگارنگ عمل می کند. این گیاهان در کنار یکدیگر فوق‌العاده به نظر می‌رسند، فقط مطمئن شوید که گلدان شما به اندازه‌ای بزرگ باشد که هر دوی آنها را به طور همزمان در خود جای دهد.

مراقبت موقع کاشت دو پتوس در یک گلدان

کاشت پتوس در خاک

هنگام کاشت مشترک در یک گلدان، باید مطمئن شوید که مراقبت مناسب هر دو گیاه را انجام می دهید.

هنگامی که دو گیاه خود را با هم ترکیب کردید، باید بدانید که چگونه هر دو را شاد نگه دارید. این نکات مراقبت از گیاه پوتوس را دنبال کنید تا خلاقیت خود را سالم و پر رونق نگه دارید.

سبک :

بیشتر پوتوس ها در شرایط نور کم تحمل می کنند ، به ویژه گونه های اصلی – پوتوس طلایی. با این حال، زمانی که نور غیرمستقیم روشن و حتی مقداری آفتاب مستقیم صبحگاهی به آنها داده شود، بهترین رشد را دارند.

از نگهداری ترکیبات بسیار متنوع مانند ملکه مرمر و ملکه برفی در نور کم خودداری کنید. به دلیل کمبود کلروفیل در برگ ها، گیاهان بسیار متنوع به همان اندازه که می توانند برای رشد بهترین خود به نور غیر مستقیم روشن نیاز دارند.

برای جلوگیری از سوزاندن برگ ها، پنجره ای رو به شرق در نور غیر مستقیم روشن، محافظت شده از آفتاب مستقیم ظهر و بعد از ظهر انتخاب کنید.

نحوه آبیاری پتوس

پوتوس ها معمولاً هفته ای یک بار به آب نیاز دارند. با این حال، بهتر است به جای آبیاری بر اساس برنامه، هر دو روز یک بار خاک را آزمایش کنید.این تضمین می‌کند که گیاهان فقط زمانی که واقعاً به آن نیاز دارند، آب دریافت می‌کنند و از مشکلات احتمالی با آبیاری بیش از حد و پوسیدگی ریشه جلوگیری می‌کند.

پوتوس ها برگ های ضخیم تری نسبت به برخی دیگر از گیاهان آپارتمانی دارند و خوشحال هستند که قبل از آبیاری بعدی خاک خود را کمی خشک می کنند.

انواع جفت با اندازه برگ مشابه برای اطمینان از مطابقت نیازهای آبیاری آنها. آنهایی که برگهای بزرگتری دارند، مانند هاوایی، کمتر از آنهایی که برگهای کوچکتری دارند، مانند N’Joy، به آب نیاز دارند.

خاک مناسب برای پتوس

برای ترکیب صحیح آنها باید پوتوس هیبریدی خود را در گلدانی جدید با خاک تازه بکارید. همه گونه ها خاکی مشابه بیشتر گیاهان آپارتمانی را دوست دارند – هوای مطبوع و دارای زهکشی خوب.

یک مخلوط خاک مخصوص گیاهان آپارتمانی با مواد طراحی شده برای رشد در ظروف خریداری کنید. اگر قصد دارید مرتباً گلکاری یا کاشت کنید، می توانید خاک خود را با ترکیب خاک گلدان با نارگیل (یا پیت ماس) و پرلیت مخلوط کنید.

این مواد ترکیبی را ایجاد می کنند که آب کافی را برای شاد نگه داشتن ریشه ها در خود نگه می دارد و در عین حال به خوبی زهکشی می کند تا از پوسیدگی ریشه جلوگیری کند.

زمان کود دهی پتوس

اکثر ارقام دارای سرعت رشد مشابهی هستند و تقریباً در همان زمان نیاز به تغذیه دارند. کود را در طول فصل رشد (بهار و تابستان) مصرف کنید.

فرکانس به کود انتخابی شما بستگی دارد. کودهای مایع معمولاً هر 4 تا 6 هفته یک بار استفاده می شوند در حالی که کودهای آهسته رهش فقط یک بار در هر فصل اضافه می شوند.

افکار نهایی
اگر می خواهید بازی در حال رشد خود را افزایش دهید و یک ویژگی گیاه آپارتمانی خیره کننده را کاملاً منحصر به فرد خود بسازید، کاشت دو پوتوس در یک گلدان آزمایش بسیار خوبی است. فقط مطمئن شوید که گلدان به اندازه ای بزرگ است که همه آنها را در خود جای دهد تا از بیماری های رایج جلوگیری شود. بهتر است، سه یا چهار نوع را با هم بکارید تا نمایشی جذاب داشته باشید.

برای مطالعه مقالات بیشتر در زمینه پتوس” چگونه پتوس خود را شاداب نگه داریم؟” را مطالعه کنید

منبع : Can I Plant Two Pothos Plants in the Same Pot Together

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *