معرفی گیاه

راهنمای ضروری برای گل های رسمی متولدین ماه مهر

گل همیشه بهار ایرانی

به زبان گل ها، گل های رسمی تولد اکتبر شامل گل همیشه بهار و کیهان است. راهنمای سریع ما را در سیتی گل بخوانید تا درباره این گل‌های دوست‌داشتنی بیشتر بدانید، از جمله منشاء، معانی، نمادها و برخی نکات مفید برای خرید جشن‌های تولد مهر ماهی ها!

گل تولد مهر: گل همیشه بهار

گل همیشه بهار گیاهان زینتی معروفی هستند که به خاطر شکوفه‌های پر جنب و جوش مانند گل مرواریدشان شناخته می‌شوند. آنها بخشی از خانواده Asteraceae هستند، که آنها را به گل آفتابگردان، گل داوودی، آستر و گل محمدی و بسیاری دیگر نسبت می دهد. این گل ماه اکتبر شکوفه های زیبایی را از بهار تا پاییز در سایه های نارنجی روشن ، قرمز، طلایی و زرد به نمایش می گذارد.

تاریخچه مختصر و منشأ گل تولد اکتبر

شناخته می شود، یکی از دو گل رسمی تولد ماه اکتبر است. این گیاه بومی دنیای جدید است و در حال حاضر یک گیاه زینتی سالانه محبوب در بسیاری از باغ های جهان است.

اولین کشت گل همیشه بهار با آزتک ها آغاز شد که گل همیشه بهار را به دلیل خواص دارویی آنها به عنوان گل های مقدس و جادویی می‌دانستند. کاشفان اولیه اسپانیایی سپس گل همیشه بهار را از آزتک ها با خود به اسپانیا آوردند، جایی که گیاهان در باغ های صومعه رشد می کردند. از آنجا بذر گل همیشه بهار به فرانسه و شمال آفریقا و در نهایت پس از چند صد سال به قاره آمریکا و سایر نقاط جهان رسید.

گل همیشه بهار

گل ماه مهر

نام رایج گل همیشه بهار از” طلای مریم” سرچشمه گرفته است ، زیرا در آن زمان، محراب مریم باکره این گل ها را به جای سکه به عنوان هدیه دریافت می کرد. در همین حال، در انگلستان به این گل ها” رز هند” می گفتند. در هند، نام شناخته شده دیگر گل همیشه بهار گل دوستی است.

معانی و نمادهای گل همیشه بهار

گل های رنگارنگ اغلب به عنوان تزئینی برای محراب های خانگی و گورستان ها عمل می کنند زیرا خانواده ها عزیزان درگذشته خود را به یاد می آورند.

گل های گل همیشه بهار در مراسم مذهبی هندوها نیز نقش دارند. به ویژه، مردم هند در جشن هایشان به عنوان نماد تسلیم و تقدیم به خدا، گل های گل همیشه بهار را در خانه های خود آویزان می کنند.

گل ماه اکتبر در رنگ‌های زیادی وجود دارد، اما محبوب‌ترین آنها گل همیشه بهار نارنجی است که به دلیل رنگ پر جنب و جوششان نماد شور و خلاقیت هستند. به دلیل تنوع، این گل ها معانی مختلفی را منتقل می کنند که شامل شادی، شادی، یادآوری، ثروت، موفقیت، سخت کوشی و به دست آوردن عشق کسی است.

می خواهید بیشتر بدانید؟ به راهنمای گل ماه تولد ما نگاهی بیندازید که جزئیات گل تولد منحصر به فرد هر ماه را در خود دارد!

معانی منفی گل همیشه بهار عبارتند از ظلم، ناامیدی، اندوه و حسادت. این معانی ممکن است تمایل به ابراز اشتیاق قوی را داشته باشد که ریشه در ارتباط گلها با شیر شجاع دارد. معنای ویکتوریایی این گل‌های تولد اکتبر میل به ثروت است که شاید به افسانه نمایش سکه‌های طلا در این گل مربوط می‌شود.

نکاتی در مورد خرید گل همیشه بهار

گل همیشه بهار برای پوست

گل همیشه بهار

گل همیشه بهار از گیاهان زینتی مقاومی است که در اواخر بهار تا پاییز به شما شکوفه های جذابی می دهد. گل همیشه بهار که اغلب به‌عنوان گیاهان بستر کشت می‌شود، نه به‌عنوان گل‌های شاخه بریده، گل‌های پر جنب و جوشی را به نمایش می‌گذارد که اگرچه تقریباً بی‌بو هستند، اما می‌توانند در گل‌آرایی‌ها یا به‌عنوان گیاهان گلدانی نیز استفاده شوند. در اینجا نکات مفیدی در هنگام خرید گل همیشه بهار وجود دارد.

گیاه یا گل را برای هر نوع آسیب فیزیکی یا بروز آفت یا بیماری مشاهده کنید.
حتماً گیاهان یا گل های گل همیشه بهار سالم بخرید. آنهایی را انتخاب کنید که دارای ساقه های قوی و محکم و برگ هایی سالم به نظر می رسند.
گلهایی را با گلبرگهای محو، پژمرده یا قهوه ای نخرید. اینها نشانه هایی از یک گیاه ناسالم است.
گل همیشه بهار را با جوانه هایی که تازه شروع به باز شدن کرده اند انتخاب کنید.
وقتی از گل همیشه بهار به عنوان بخشی از دکوراسیون منزل خود استفاده می کنید، می توانید آن را با گل های فراوان (یا کوچکتر) و پررنگ تر مانند گل رز و زینیا مخلوط کنید.
عمر گل ختمی یک هفته یا بیشتر است. پس از خرید گل های شاخه بریده همیشه بهار، در اسرع وقت آنها را حالت دهی و مقاوم‌سازی کنید.

جهت مطالعه بیشتر “گل ماه شهریور

کیهان: گل تولد دیگر مهر

گل کیهان

عکس گل کیهان

گل دیگر تولد ماه اکتبر، گل کیهانی است. گلهای کیهانی ، که همچنین از خانواده Asteraceae هستند، شکوفه‌های پرباری هستند که گل‌های زیادی را برای ماه‌ها به نمایش می‌گذارند. این گل ماه مهر که بومی مکزیک است، در نقاط مختلف جهان از جمله ایالات متحده، آفریقای جنوبی و آرژانتین دیده می شود.

در زبان گل ها، کیهان نماد شناخته شده صلح و آرامش است. گلها به معنای هماهنگی و نظم و همچنین عشق، معصومیت، زیبایی، فروتنی، شادی و تعادل هستند.

گل‌های کیهانی به دلیل رنگ‌های جذاب و رایحه دوست‌داشتنی‌شان، یکپارچگی و آرامش را نیز منتقل می‌کنند. به ویژه گل های کیهانی شکلاتی یکی از راه هایی است که می توان گفت: “من تو را بیشتر از هر کسی دوست دارم.”

علاوه بر این که یکی از دو گل تولد اکتبر است، کیهان دومین گل سالگرد ازدواج است.

آلسترومریا

آلسترومریا که با نام های دیگر لیلی پرو یا سوسن اینکاها شناخته می شود، یکی از محبوب ترین گل ها به دلیل ظاهر دراماتیک آن است که فوراً هر چیدمانی را منحصر به فرد می کند! معانی و نمادهای مختلفی دارد، اما رایج ترین آنها شامل عشق، دوستی، فداکاری و قدرت است. علاوه بر این، آنها دارای برگ های پیچ خورده ای هستند که نمادی از یک پیوند قوی است و شش گلبرگ نشان دهنده ویژگی های مختلف (احترام، صبر، درک، شوخ طبعی، همدلی و تعهد) است.

دلفینیوم

دلفینیوم‌ها که یک گیاه باغی معروف هستند، به‌خاطر گل‌های دلفین‌مانندشان که معمولاً در رنگ‌های غنی آبی و بنفش هستند، شناخته می‌شوند. آنها یک گل هدیه عالی می سازند زیرا نماد تجربیات جدید و یک دیدگاه کلی مثبت هستند. گل های زیبا که به موقع به عنوان گل های تولد اکتبر شکوفا می شوند، همچنین نشان دهنده نشاط، حسن نیت، وقار، جوانی و تجدید است.

منبع: October Birth Flowers and Their Meanings

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *