معرفی گل

گل رز نارنجی نماد چیست

مفهوم گل رز نارنجی

رزهای نارنجی بسیار سرزنده و با طراوت هستند. اگرچه آنها یکی از اعضای جدیدتر خانواده رنگ رز هستند، رزهای نارنجی به سرعت در بین دوستداران گل محبوبیت زیادی پیدا کردند. بیشتر رزهای نارنجی رقمی هستند یا در آزمایشگاه توسط پرورش دهندگان گل رز ایجاد می شوند. این گل های رز جذاب اغلب در دسته گل هایی گنجانده می شوند که برای بیان شادی، شادی، اشتیاق و نشاط استفاده می شوند.

معانی رز نارنجی با چنین احساس سرزندگی، جوانی، شروع جدید و شادی همراه است.

تاریخچه رزهای نارنجی

رز نارنجی یکی از اعضای کاملاً جدید خانواده گل رز است. به طور سنتی، گل رز در رنگ های قرمز، صورتی و سفید موجود بود. بیشتر گونه های گل رز نارنجی که امروزه در دسترس هستند، ارقام یا هیبریدهایی از گیاهان رز هستند که از نظر ژنتیکی تغییر یافته و به نارنجی تبدیل شده اند. این رنگ رز در قرن بیستم به وجود آمد ، اما از آن زمان بسیار محبوب شده است. امروزه رزهای نارنجی در سرتاسر دنیا با هر گل فروشی نزدیک شما موجود است.

در تاریخ، رزهای اصلی فقط در سایه های سفید ، صورتی و قرمز وجود داشتند. مردم از این رنگ‌ها لذت می‌بردند که حتی به عنوان کلاسیک در نظر گرفته می‌شدند، اما همیشه عطش چیزی متفاوت وجود دارد. به همین دلیل است که پرورش دهندگان به دنبال معرفی رنگ ها و گونه های جدید برای بهبود بیشتر و گسترش بازار رز بودند.

با گذشت زمان، ارقام عجیب و غریب بیشتری معرفی شدند و مردم هر بار که چیز جدیدی وجود دارد فریاد می زنند. بیش از یک قرن پس از کشف رزهای زرد، رزهای نارنجی رادیکال وارد تصویر شدند که راه را برای آزمایش بیشتر و بیشتر روی رنگدانه های گل رز هموار کرد.

امروزه، تعداد زیادی گل رز نارنجی با سایه‌هایی از مرجانی نرم تا هلویی تا نارنگی زنده در دسترس است. رزهای نارنجی واقعاً به گل رز سنتی رنگ و بویی تازه و هیجان انگیز بخشید.

خرید دسته گل رز نارنجی

معنی گل رز نارنجی چیست؟

رز نارنجی ترکیبی عالی از دو رنگ رز کلاسیک یعنی قرمز و زرد است. از این رو، معانی و نمادهای رز نارنجی نیز با این دو رنگ مرتبط است. از یک طرف، رز نارنجی بیان عشق و عاشقانه است، اما به شدت رزهای قرمز نیست. رزهای زرد بیانگر احساسات دوستی هستند و رزهای نارنجی هم همینطور. با این حال، با احساسات شدیدتر مراقبت، محبت، وفاداری و آغاز یک رابطه عاشقانه جدید آمیخته است. بنابراین، معنی رز نارنجی کاملاً احساسات عشق و دوستی را متعادل می کند.

معانی رز نارنجی نیز شامل شادی، اشتیاق و خوش بینی است. اگر روز بدی را در محل کار سپری می‌کنید، آمدن به خانه با یک دسته گل رز نارنجی (مخصوصاً اگر هدیه‌ای از طرف عزیزانتان باشد) فوراً شما را شاد می‌کند.

رز نارنجی از رزهای زرد دوستانه و رزهای قرمز دوست داشتنی سرچشمه می گیرد. درست است که ترکیب این دو گل رز منجر به گلی شد که نمادی از تبدیل دوستی به عشق عاشقانه است. دسته گلی از این گل معمولاً به این علامت داده می‌شود که دوستان شروع به احساس عمیق‌تر نسبت به یکدیگر کرده‌اند و آماده‌اند تا قدم بعدی را در ابراز محبت خود به یکدیگر بردارند.

آنها همچنین شکوفه های تابستانی کامل هستند و ممکن است نمادی از پرتاب تابستانی باشند، که نشان دهنده احساسات شدید غروب درخشان و آرزوهای پرشور و آتشین است (4).

وقتی صحبت از زبان گل به میان می‌آید ، گل‌های رز نارنجی نیز معمولاً در جشن‌هایی مانند جشن فارغ‌التحصیلی و تولد برای ابراز لذت از دستاوردهای زندگی و انتظار برای سالی هیجان‌انگیز در پیش رو داده می‌شود.

مردم همچنین رنگ نارنجی را با احساس گرما و اشتیاق مرتبط می‌دانند. بنابراین از رزهای نارنجی در مراسم عروسی و جشن پاییز استفاده می شود. به دلیل رنگ تعطیلات هالووین، رزهای نارنجی در کنار کدو تنبل و برگ های نارنجی پاییزی برای جشن گرفتن زندگی و برداشت پربار محبوب شده اند و همچنین یادآور آتشی است که در تاریکی شب می گذرد.

دسته گل رز نارنجی

گل رز نارنجی

خاستگاه و تاریخچه رز نارنجی

رزهای قرمز و زرد دو رز بسیار متفاوت هستند که هر دو دارای ویژگی‌های قوی و ویژگی‌های معنی‌دار هستند که آنها را به یکی از گل‌های مورد تقاضا در دهه 1900 تبدیل کرد.

این موضوع باعث کنجکاوی مردم، به ویژه پرورش دهندگان، شد که چگونه از این گل ها استقبال می شود و با اوج علاقه به هیبریداسیون در آن دوره، پرورش دهندگان برای تحقق آن مجهز شدند.

در دهه 1950 بود که اولین گل رز با رنگدانه نارنجی، پلارگونین (1) معرفی شد. “استقلال” رز نارنجی بود که منجر به ایجاد سایه های مرجانی شد که قبلاً در گل رز وجود نداشت.

گفته می شد که هیبریدیست ها با رزهای نارنجی دیوانه شده بودند که از حد مجاز فراتر رفتند و در سال های بعد انواع هلو تا رزهای نارنجی بسیار قوی تولید کردند (2). اما از آنجایی که صنعت گل متنوع‌تر شد و پس از آن پیشرفت‌های علمی بیشتری در هیبریداسیون به وجود آمد، ارزش آن را داشت.

خرید گل رز نارنجی

تعداد رزهای نارنجی در یک دسته گل به چه معناست؟

تعداد رزهای نارنجی در یک دسته گل معنای منحصر به فردی را برای هر عدد نشان می دهد. در اینجا یک لیست است:

شماره گل رز معنا و نماد
1 شمارش عشق در نگاه اول
2 شمارش عشق متقابل، عشق متقابل
3 شمارش دوستت دارم
4 شمارش قرار است ما تا آخر عمر با هم باشیم
5 شمارش تو خاصی
7 شمارش همدیگر را کامل می کنیم
10 شمارش تو عالی هستی
12 شمارش مال من باش
13 شمارش تو تمام چیزی هستی که من نیاز دارم
15 شمارش عشق طولانی مدت
20 شمارش ما همیشه با همیم
25 شمارش تبریک می گویم
30 شمارش من به شما متعهد هستم
50 شمارش ما همیشه با همیم
70 شمارش عشق من به تو جاودانه است
75 شمارش تو هم روح من هستی
99 شمارش می خواهم با تو پیر شوم
100 شمارش تعهد، عشق همیشگی

چگونه یک رز نارنجی پرورش دهیم

روند پرورش رز نارنجی مانند رشد هر رز دیگر است.

ابتدا، می خواهید چند رز نارنجی بخرید که سالم و آماده پیوند هستند. شما می خواهید به‌جای اینکه آنها را از پایه رشد دهید، پیوند بزنید، زیرا دستیابی به دانه های قانونی که می توانند رزهای نارنجی را جوانه بزنند بسیار دشوار است. همانطور که گفتیم، گلی است که از نژاد متقاطع است.

گل رز به حداقل شش ساعت آفتاب کامل روزانه نیاز دارد، بنابراین آنها را در سایه نکارید. گل رز خاک خنثی و با زهکشی خوب را دوست دارد، اما اگر خاکی ندارید که این نیاز را برآورده کند، می توانید آنها را در یک بستر گل رز بکارید.

گل رز آبیاری منظم را دوست دارد، اما دوست ندارد بیش از حد آبیاری شود. شما باید سعی کنید خاک را مرطوب نگه دارید، اما نه خیس یا غرقاب، بنابراین گل های رز خود را به طور منظم آبیاری کنید اما از اعتدال و عقل سلیم خود استفاده کنید.

در شروع فصل رشد، مطمئن شوید که برای کمک به رشد سالم، مقداری مالچ مبتنی بر کود آلی کمپوست شده روی پایه هر بوته رز بمالید. اگرچه به خودی خود ضروری نیست، اما مطمئنا کمک می کند. فقط مطمئن شوید که از کودهای نیتروژن بالا اجتناب کنید.

گل رز گیاه خیلی مهاجمی نیست، بنابراین می توانید گیاهان و گل های مختلف را در کنار آنها بکارید تا از آفات جلوگیری کنید و حشرات و گرده افشان های خوب را جذب کنید.

گل رز نارنجی

گل رز نارنجی نماد چیست

چه زمانی یک رز نارنجی هدیه کنیم

قبلا در مورد معنی رز نارنجی صحبت کردیم. مانند سایر رزها، عمدتاً حول محور عشق می چرخد، در این مورد، شور و اشتیاق وحشی.
نیازی به گفتن نیست، این آنها را به انتخاب هدیه ای عالی برای یک عاشق یا شریک زندگی تبدیل می کند. به جای رمانتیسم یک رز قرمز، یک رز نارنجی می تواند در مورد میزان تمایل شما به شخص صحبت کند و می تواند به ترجمه بهتر این احساسات کمک کند.

خرید گل رز جاودان نارنجی

گل رز نارنجی همچنین نشان دهنده انرژی است. اگرچه ممکن است فکر کنید که معنا به عنوان یک هدیه عالی نیست، اما می تواند برای خودتان عالی باشد. انداختن چند گل رز نارنجی در یک گلدان در اطراف خانه واقعاً می تواند به اتاق روحیه دهد و انرژی لازم را به آن وارد کند. بنابراین اگر می‌خواهید انگیزه خود را برای بلند شدن و رفتن به یک اتاق خاکستری ایجاد کنید، با مقداری رز نارنجی رنگ به آن بپاشید. گل رز همچنین به معنای اشتیاق است، بنابراین سود برای انگیزه و سطح انرژی شما دو چندان است!

گل رز همچنین نمایانگر شیفتگی است، که وقتی به یک عاشق هدیه می‌شود، می‌تواند معنای عجیب‌تری داشته باشد.

یک موقعیت دیگر وجود دارد که در آن یک رز نارنجی یک هدیه عالی است، و این مهمترین موقعیت است. این زمانی است که رنگ مورد علاقه شریک زندگی شما نارنجی است.

رمانتیسیسم شاعرانه معنا و نمادگرایی خوب و خوب است، و مطمئناً شریک زندگی شما قدر این احساس را خواهد داشت، اما هیچ راه بهتری برای گفتن” دوستت دارم ” در یک گل وجود ندارد و پس از دریافت گل رز از رنگ مورد علاقه برای آنها وجود ندارد. .

فراموش کردن تمام معنی و تفاوت در رنگ، گل رز به معنای عشق، نقطه پایان است. بنابراین گرفتن گل رز به رنگ مورد علاقه آنها نه تنها نشان می دهد که شما آنها را دوست دارید، بلکه نشان می دهد که چقدر به آنها اهمیت می دهید و به آنها علاقه دارید.

خرید باکس گل رز نارنجی

رزهای نارنجی در ترکیب با سایر رنگ های رز به چه معناست؟

  • ترکیبی از رزهای سفید و نارنجی به معنی: انرژی، میل، جاذبه است.
  • ترکیبی از رزهای صورتی و نارنجی به این معنی است: شما شگفت انگیز هستید.
  • ترکیبی از رزهای قرمز و نارنجی به معنی: عشق، محبت، جذابیت است.
  • ترکیبی از رزهای زرد و نارنجی به این معنی است: روز خوبی داشته باشید.

درباره معانی رنگ رز بیشتر بدانید و همچنین معنای رز سفید را کشف کنید

منبع “Orange Roses Meaning and Symbolism

رزهای نارنجی چه چیزی را نشان می دهند

نارنجی رنگی پرشور و وحشی است. این رنگ شعله و آتش است، بنابراین منطقی است که نشان دهنده یک میل پرشور در عشق باشد. گل، مطابق با تم آتشین خود، همچنین نشان دهنده انرژی، شیفتگی و اشتیاق است. بنابراین، در مجموع، این یک گل بسیار پر انرژی است.

تاریخچه رزهای نارنجی

رزهای نارنجی تاریخچه ای دارند که تقریباً مشابه تاریخچه خواهر و برادرهای رنگارنگ جالب آن است. در عوض، رزهای نارنجی در اوایل قرن بیستم ایجاد شدند، زمانی که گل‌فروشان و پرورش دهندگان گل رز خاص شروع به آزمایش نژادهای متقابل و پیوند کردند. آنها گل های رز قرمز و زرد را با هم ترکیب کردند که باعث تولد گل رز نارنجی شد.

5/5 - (6 امتیاز)

1 نظر در “گل رز نارنجی نماد چیست

  1. حسین گفت:

    مقاله کامل و جامعی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *