معرفی گل

دنیای رنگارنگ گل رز | معنی هر رنگ گل رز

معنی رنگهای گل رز

در این مقاله در سیتی گل قصد داریم شما عزیزان را با معانی رنگ گل رز که باید بدانید آشنا کنیم همراه ما باشید

اگر یک عکس ارزش هزار کلمه را داشته باشد، گل رز تازه ارزش یک میلیون نفر را دارد. سال‌هاست که گل رز یکی از محبوب‌ترین گل‌ها برای مراسم عروسی، مراسم، مناسبت‌های خاص، تعطیلات و غیره بوده است. این گل جهانی در سایه های متنوعی وجود دارد، بنابراین چگونه می‌دانید کدام رنگ رز را باید انتخاب کنید؟ پس از اینکه پالت رنگ خود را در نظر گرفتید، ممکن است بخواهید در مورد معانی رنگ رز و نماد هر رنگ رز فکر کنید. درک معانی رنگ گل لایه ای از احساسات را به چیدمان شما اضافه می کند. به علاوه، وقتی شکوفه‌های شما با پیامی که می‌خواهید منتقل کنید همسو می‌شوند، احساس می‌کنید شخصاً با آنها ارتباط بیشتری دارید!

در اینجا برخی از معانی اصلی رنگ رز وجود دارد که قبل از سفارش گل باید بدانید:

معنی گل رز قرمز عشق، شور، اشتیاق، تمایل
معنی گل رز آبی رمز و راز و منحصر به فرد
معنی گل رز سبز زندگی، فراوانی و رشد
معنی گل رز صورتی عشق لطیف، قدردانی، تحسین، معصومیت
معنی گل رز زرد دوستی، شادی، خوشبختی، امید
معنی گل رز بنفش شکوه، جلال، مجلل بودن
معنی گل رز بنفش تیره سلطنت
معنی گل رز بورگوندی اشتیاق عمیق و زیبایی ناخودآگاه
معنی گل رز نارنجی اشتیاق، انرژی و میل
معنی گل رز سفید پاکی، معصومیت و احترام
معنی گل رز هفت رنگ عشق، تنوع و جشن
معنی گل رز هلویی قدردانی، تشکر
معنی گل رز مشکی شروع جدید ، اعتماد، امید شجاعت
معنی گل رز صورتی تیره قدردانی احترام، سپاسگزاری
معنی گل رز سالمون اشتیاق و هیجان
معنی گل رز طوسی تعادل، ثبات، بی طرفی
معنی گل رز سرخابی زیبایی، فریبندگی، جذابیت، وسوسه
معنی گل رز کرم تواضع، فروتنی، ظرافت
معنی گل رز مرجانی شور و اشتیاق
معنی گل رز دو رنگ ترکیبی از معانی هر رنگ

معنی رنگ گل رز

1- نماد گل رز قرمز

گل سرخ

معنی گل رز قرمز

گل رز قرمز نماد همه چیزهایی است که یک داستان عاشقانه را عالی می کند: اشتیاق، میل، عشق واقعی و عاشقانه. جای تعجب نیست که چرا رز قرمز به یک گل ولنتاین تبدیل شده است! در دسته گل عروس یا سایر ترتیبات عروسی، گل رز قرمز می تواند نشان دهنده سعادت تازه ازدواج کرده و احترام و قدردانی متقابل بین زوجین باشد. در سایه های عمیق‌تر، مانند شرابی، رز قرمز نشان دهنده تمایل به تعهد و اشتیاق به شخص خاص است. اگر می خواهید آن سه کلمه جادویی را بگویید، گل رز قرمز یک راه آزمایش شده و واقعی برای گفتن به کسی است: “دوستت دارم!” با چنین ظاهر کلاسیکی، گل رز قرمز با انواع گل ها عالی به نظر می رسد، با این حال، به خصوص با گل های رمانتیک دیگر مانند نفس نوزاد زیبا به نظر می رسد.

2- نماد گل رز آبی

گل رز آبی

گل رز آبی نشانه چیست

رمز و راز و منحصر به فرد
رزهای آبی نماد رمز و راز هستند و رنگ منحصر به فرد آنها برای تجلیل از کسانی که نمی ترسند خودشان باشند عالی است. این رزها به عنوان نمادی از غیرممکن ها یا دست نیافتنی ها شناخته می شوند، بنابراین آنها را به کسی هدیه دهید تا بگوید “به ستاره ها برسید” یا “رویای بزرگ داشته باشید!” آیا در روز عروسی خود به دنبال “چیزی آبی” هستید؟ رنگ متمایز این گل ها رنگی را به روز بزرگ شما می بخشد و در عین حال احساس رمز و راز را برای مهمانان شما برانگیخته می کند. این گل رز آبی آنقدر چشمگیر هستند که به تنهایی عالی به نظر می رسند. آنها همچنین به خوبی با اکالیپتوس تازه یا هورتانسیا سفید جفت می شوند

3- نماد گل رز سبز

گل رز سبز

گل رز سبز نشانه چیست

به عنوان یک رنگ، سبز به طور کلی به معنای زندگی، فراوانی و رشد است. این برای معنای گل رز آن صادق است و همچنین نشان دهنده باروری نه تنها در بدن بلکه در روح نیز است. توجه کنید که یک مزرعه با محصولات سبز چگونه یک کشاورز را خوشحال می کند؟ این رزهای سبز دقیقاً همینطور هستند.

این یک راه شگفت انگیز برای جشن گرفتن زیبایی فراوانی، فراوانی و صلح است! همچنین نمی توانیم انکار کنیم که این رنگ خنک و دلپذیر برای چشم است، بنابراین گفته می شود که باعث ایجاد حس ثبات و تعادل برای ذهن می شود. برای یکی از عزیزانتان چند گل رز سبز بفرستید تا او را خوشحال یا شگفت زده کنید.

رزهای سبز وجود دارند و شکوفه ها معنایی نشاط آور دارند. رنگ سبز نماد تجدید، تولد دوباره، رشد و زندگی است. دادن گل رز سبز راهی عالی برای تشویق هیجان در مورد چیزهای آینده است. لحن همچنین به باروری و جوانی اشاره دارد، که با این واقعیت همسو است که سبز آرام‌بخش است و خوش‌بینی را برای بیننده تقویت می‌کند.

4- نماد گل رز صورتی

گل رز صورتی

گل رز صورتی نماد چیست

ظرافت و شیرینی صورتی یکی از محبوب ترین رنگ های رز است، اما منظور از رز صورتی دقیقا چیست؟ این شکوفه ها نمادی از ظرافت، ظرافت، شیرینی و زنانگی هستند.با سایه های بسیار زیاد این رنگ رز، معنی در واقع می تواند بین رنگ های روشن و تیره متفاوت باشد. رزهای صورتی عمیق و تند،و قدردانی را منتقل می کنند و آنها را راهی عالی برای گفتن “متشکرم!” رزهای صورتی روشن بیشتر با لطف، ملایمت، شادی و شادی همراه هستند. از این گل ها در روز عروسی خود استفاده کنید تا ظرافت را به گل های خود بیافزایید، یا آنها را به یکی از عزیزان خود هدیه دهید تا به آنها نشان دهید که چقدر آنها را دوست دارید. اگر به دنبال افزودنی عالی برای گل رز صورتی خود هستید، گل صد تومانی را به ترکیب اضافه کنید.

5- نماد گل رز زرد

گل رز زرد

گل رز زرد نشانه چیست

در قدیم، معنی رز زرد، خیانت و حسادت است. چنین تصویر غیرجذابی از چیزی معطر و زیبا، درست است؟ به همین دلیل است که در این روزگار، رزهای زرد از قبل به معنای شادی و دوستی هستند. به هر حال، این رنگ خورشید و گرمای آن است که در رنگ خیره کننده رز زرد جاودانه شده است.

رنگ زرد روشن است و افکار شاد را منتقل می کند، بنابراین جای تعجب نیست که رز زرد احساسات مثبت گرما را به نمایش بگذارد. معنای رز زرد اغلب به معنای دوستی در نظر گرفته می شود. با این حال، رنگ زمانی نشان دهنده ویژگی های منفی حسادت و طمع بود. هرگز نترسید زیرا به طور گسترده شناخته شده است که رنگ زرد نشان دهنده یک پیوند مثبت و دوستانه است

6- نماد گل رز بنفش

گل رز بنفش

گل رز بنفش به چه معناست

بنفش نماد سلطنت است. این رنگی از افسون، شکوه و شگفتی است. این رزهای بنفش به سادگی خیره کننده و منحصر به فرد هستند، بنابراین وقتی آنها را ارسال می کنید، واقعاً بیانیه ای را ایجاد می کند که هدف شماست. اگر مخفیانه عاشق کسی هستید، این معنی و رنگ رز بنفش بهترین انتخاب برای شماست. تلاش واقعاً مهم است، اما فکر کردن به آنچه که روی میز می‌آورید باعث می‌شود فشاری حتی بیشتر شود.

7- نماد گل رز بنفش تیره

گل رز بنفش

گل رز بنفش تیره

رزهای بنفش مانند خواهر روشن تر خود، تمایل دارند با سلطنت یا شکوه مرتبط باشند. با این حال، از این “رزهای عرفانی” نیز می توان برای نشان دادن به کسی استفاده کرد که برای نظر او ارزش قائل هستید یا به او نگاه می کنید.

8- نماد گل رز بورگوندی

گل رز بورگوندی

نماد گل رز بورگوندی

بورگوندی سایه عمیق تری از قرمز با ترکیبی از قهوه ای است. این رنگ از منطقه ای در فرانسه می آید و بیشتر رنگ شراب را توصیف می کنید. در حالی که گل رز شرابی به اندازه گل رز قرمز سنتی محبوب نیست، اما نشان دهنده اشتیاق عمیق است. معنی قابل توجه دیگر این رنگ زیبایی ناخودآگاه است.

9- نماد گل رز نارنجی

شکوفه های رز نارنجی را برای خود بخرید! رنگ گل رز نارنجی به معنای رز، اشتیاق، انرژی و میل است. همچنین راهی است برای گفتن اینکه به کسی افتخار می کنید، بنابراین می توانید آن را برای کسی که در حال جشن گرفتن یک نقطه عطف مهم در زندگی خود است بفرستید. حتی ممکن است آن را در خانه به نمایش بگذارید تا هیجان و انرژی زیادی داشته باشید.

10- نماد گل رز سفید

گل رز سفید نماد پاکی، جوانی و بی گناهی است. عشق جوان، وفاداری ابدی و شروع های جدید نیز معمولاً به معنای گل رز سفید گره خورده است و آنها را به انتخابی محبوب برای مراسم عروسی و مناسبت های عاشقانه تبدیل می کند. پیوندهای آنها با عشق ابدی آنها را به یک هدیه گل شگفت انگیز برای همسر یا دیگران مهم تبدیل می کند.

دلیلی وجود دارد که عروس ها در روز عروسی خود سفید می پوشند، زیرا رنگ نشان دهنده خلوص، معصومیت و ابدیت است. استفاده از آن قیاس به شما کمک می کند به یاد داشته باشید که معنای رز سفید آن احساسات را منتقل می کند. آنها همچنین می توانند نشانه شروع مثبت جدید یا عشق ابدی باشند. نمایش آنها از ابدیت همچنین آنها را به یک انتخاب محبوب برای گل های همدردی تبدیل می کند.

ایده دادن: گل رز سفید برای سالگردها ایده آل است تا نماد عشق ابدی باشد، یا به عنوان آرزوهای خوب در یک شغل جدید به آنها هدیه دهید.

11- نماد گل رزهای رنگین کمانی

گل رز رنگین کمانی

خرید گل رز رنگین کمانی

هر گل رز که بیش از یک رنگ روی آن باشد، مانند رزهای رنگین کمانی یا ترکیبی از آبی و صورتی، می تواند در این دسته قرار گیرد. رزهای چند رنگ معمولاً ترکیبی از معانی را به اشتراک می گذارند . برای مثال، اگر گل رز قرمز و زرد باشد، می‌توان آن را به دوستی داد که نسبت به او احساسات عاشقانه داشتی. گل رزهای چند رنگ معمولاً پر جنب و جوش هستند، بنابراین برای تزئین مهمانی عالی هستند.

چه زمانی باید گل رز هفت رنگ ارائه شود

از آنجایی که گل رز هفت رنگ چنین هدیه ای عالی و شادی بخش هستند، رویدادهای زیر برخی از شادترین مناسبت هایی هستند که می توان با چند گل رز رنگین کمانی آن را زیبا کرد:

* تولدها: صرف نظر از سن ستاره سالگرد، یک دسته گل رز چند رنگ هدیه تولد شگفت انگیزی است و شگفت انگیزترین راه برای جشن گرفتن یا تبریک به عزیزانتان است.

* سالگردها: گل های رز رنگین کمانی می توانند به یک هدیه ساده اما به همان اندازه زیبا تبدیل شوند که می تواند به مناسبت سالگردهای مختلف با طبیعت عاشقانه یا دوستانه ارائه شود. آنها بدون شک راهی منحصر به فرد برای به اشتراک گذاشتن افکار خوب و سپاسگزاری بی پایان شما هستند.

* فارغ التحصیلی: آخرین اما نه کم اهمیت ترین، شما می توانید با ارائه یک دسته گل شگفت انگیز از رزهای چند رنگ به فارغ التحصیل اخیر و شاد تبریک بگویید. این یک هدیه به یاد ماندنی برای این مناسبت شاد خواهد بود و همچنین با لباس فارغ التحصیلی و دیپلم جدید همراه خواهد بود.

12- نماد گل رز هلویی

گل رز هلویی

نماد گل رز هلویی

وقتی از صمیم قلب می خواهید از شخصی تشکر کنید، می توانید یک دسته گل رز هلویی را به جای کارت تشکر یا یادداشت بفرستید. اگرچه این چیزی نیست که هر روز در یک گل فروشی انتخاب کنید، اما سایه ای شیرین است که نشان دهنده قدردانی، فروتنی و صداقت است. اگر در حال بستن قرارداد هستید یا به دوستی نشان می دهید که چقدر سپاسگزار هستید، از طریق این گل های رز هلویی به او بویی از عشق خود بدهید.

13- نماد گل رز سیاه

گل رز سیاه

گل رز سیاه نماد چیست

این معنای رنگ رز را می توان به چندین روش تفسیر کرد. در حالی که رنگ سیاه برای نشان دادن مرگ و سوگواری استفاده شده است، و آنها را به یک انتخاب رایج برای مراسم خاکسپاری تبدیل می کند، گل رز سیاه می تواند معنای مثبت تری نیز داشته باشد. شروع جدید و تغییرات عمده معانی رایج برای رز سیاه است. این شکوفه‌های تیره و مرموز همچنین می‌توانند با نشان دادن شروع یک دوره جدید، اعتماد، امید و شجاعت را به ارمغان بیاورند. این شکوفه ها انتخابی جسورانه و مرموز برای گل رز عروسی هستند و هدیه ای عالی برای کسانی است که با نزدیک شدن به فصل جدید به شجاعت بیشتری نیاز دارند. رزهای باغچه قرمز تیره در کنار این گل های سیاه ظاهری مجلل خواهند داشت.

14- نماد گل رز صورتی تیره

نماد گل رز صورتی تیره

گل رز صورتی تیره

این یک رنگ خانوادگی از رزهای صورتی است، اما این سایه تیره‌تر صورتی نشانه‌ای از تشکر و قدردانی است. هرچه سایه شدیدتر باشد، تأثیر بیشتری ایجاد می کند. در حالی که صورتی زنانگی را نشان می‌دهد، سایه تیره‌تر به همین معناست، اما با احساس عمیق‌تری از قدرت و اعتقاد. این رز به معنای رنگ صورتی تیره مانند تصویر یک فرد ظریف با قلبی قوی و انعطاف‌پذیر است.

15- نماد گل رز سالمون

نماد گل رز سالمون

رز سالمون

برای شکوفایی روابط، چیدن گل رز ماهی قزل آلا هوشمندانه است. رنگ هلویی تیره‌تر و کمی صورتی تر از نارنجی است. با معنای رز آن به معنای اشتیاق و هیجان، روشی خلاقانه برای گفتن است که نمی توانید منتظر بمانید تا ببینید چه چیزی در راه است. همچنین راهی برای انتقال نوعی تحسین و قدردانی بی‌گناه است.

16- نماد گل رز کرم

گل رز کرمی

نماد گل رز کرمی

ممکن است فریب بخورید و بگویید این فقط یک رز سفید رنگ است. اما اینطور نیست. این رز عاج یا کرم رنگ معنای دیگری دارد. این نماد تفکر، جذابیت و برازندگی است. چیزی که باید بدانید این است که این نشان دهنده کمال و غنا است. اگر بدون هیچ گونه قصد عاشقانه ای به کسی بفهمانید که به آن اهمیت می دهید، این گل رزهای کرم به نقطه ی شیرینی خواهند رسید!

17- نماد گل رز مرجانی

رز مرجانی

گل رز مرجانی

آیا در مورد چیزهای جدید و فرصت های یک بار در زندگی هیجان زده می شوید؟ آخرین باری که اینقدر مشتاق امتحان کردن چیزی جدید شدید کی بود؟ این رنگ های مرجانی رز این حس را تحریک می کند. این یک رنگ آفتابی و روشن است که نشان دهنده میل است. برای کسانی که کار جدیدی را شروع می کنند، به تلاش های ناشناخته می پردازند، یا نوعی ترفیع دریافت می کنند، عالی است. همچنین می‌توانید آن را با عشق به شخصی که در زندگی‌تان جدید است بدهید تا به او نشان دهید که برای کشف اطلاعات بیشتر در مورد او هیجان‌زده هستید. این گل رز به معنای مرجان خواندن لذت بخش است!

18- نماد رز زرد با رزهای نوک قرمز
گل رز زرد

گل رز زرد و قرمز

19- معنی رز سفید و قرمز

گل رز سفید قرمز

گل رز قرمز سفید

می گویند همیشه دو بهتر از یکی است. گل رز قرمز معنای خاص خود را دارد، همانطور که رز سفید نیز معنای منحصر به فرد خود را دارد. اما وقتی هر دو را کنار هم قرار می دهید، ترکیب آن پیام قوی تری را تشکیل می دهد. این نشانه وحدت است. جای تعجب نیست که چرا یک دسته از این شکوفه های دوست داشتنی را در جشن ها، رویدادهای مشارکتی و حتی عروسی می بینید! چه راه شگفت انگیزی برای انتقال همبستگی و همبستگی.

20- گل رز مخلوط

گل رز میکس

گل رز چند رنگ

و سخن پایانی

درک معانی رنگ رز اولین قدم عالی برای ایجاد گل آرایی عالی برای مناسبت خاص، هدیه گل یا رویداد شماست. شما می توانید از گل رز تازه برای برقراری ارتباط تقریباً هر پیامی که دوست دارید استفاده کنید! گل رز ما را به صورت عمده خریداری کنید، در هر رنگ و انواع مختلف موجود است، و ارسال رایگان برای همه سفارشات دریافت کنید! از گل رز باغی گرفته تا رزهای اسپری و حتی رزهای نگهداری شده، سیتی گل رزهای تازه را در چندین سبک ارائه می دهد

منبع : Rose Color Meanings و Rose Color Meanings

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *