مراقبت از گیاه

آیا باید خرفه افرا را زیر نور مستقیم خورشید بکاریم؟

نگهداری از خرقه افرا

آیا باید خرفه افرا را زیر نور مستقیم خورشید بکاریم؟

بیشتر ساکولنت ها به نور خورشید علاقه ای ندارند، اما Portulacaria afra قدردان چند ساعت آفتاب مستقیم در روز است. با این حال، مانند بیشتر ساکولنت‌ها، معمولاً سایه روشن را تحمل می‌کند و در واقع اگر در سمت سایه‌دار حیاط شما کشت شود، جایی که از آفتاب خشک در تابستان محافظت می‌شود، با فروشگاه آنلاین سیتی گل همراه باشید تا تمامی نکات پیرامون نور مناسب برای خرفه افرا را بیاموزید:

خرفه افرا  “بوته فیل” یک ساکولنت بزرگ با ساقه های چوبی است که با مواد مغذی مناسب، زمان کافی و شرایط رشد مناسب می تواند به ارتفاعات باورنکردنی رشد کند. این گیاه می تواند به اندازه های مختلفی رشد کند و تقریباً در تمام فضاهای خانه قرار گیرد. این گیاه می تواند در هر جایی بین شش اینچ تا 20 فوت رشد کند و برای کاشت زینتی عالی است.

 

با شرایط رشد مناسب، این گیاه در انواع مختلفی ظاهر می شود که اغلب دارای ساقه های قرمز رنگ و شاخ و برگ های متنوع و براق و چاق هستند. باغبان‌ها این ساکولنت‌های آفتاب‌پسند را می‌پسندند زیرا خوراکی هستند وقتی در داخل خانه کاشته می‌شوند، دی اکسید کربن را جذب می‌کنند و  هوای شما را تصفیه می‌کنند.

 

آیا خرفه افرا به نور مستقیم خورشید نیاز دارد؟ گیاه فیل زمانی که مانند سایر ساکولنت ها در معرض نور خورشید قرار می گیرد به خوبی رشد می کند. برای بخش بهتری از روز به نور غیر مستقیم روشن نیاز دارد . گیاهان بوته فیل می توانند گرما را مدیریت کنند، اما نه گرما را که مستقیماً ناشی از آفتاب سوزان است.

 

خرفه افرا به چند ساعت نور خورشید نیاز دارد؟

مانند بسیاری از ساکولنت ها، بوته فیل به حداقل 4-6 ساعت نور خورشید در روز نیاز دارد تا آنها را شاد و شکوفا نگه دارد. آنها وقتی در نقاط آفتابی روشن قرار می گیرند دوست دارند زیرا نشان دهنده زیستگاه طبیعی آنها است. در شرایط نور ضعیف، وقتی گیاه برای رسیدن به نور کشیده می شود، برگ های کشیده ای خواهد داشت. این باعث ضعیف شدن ساقه می شود که منجر به رشد ضعیف می شود.

بوته فیل به حداقل 4-6 ساعت نور خورشید در روز نیاز دارد تا آنها را شاد و شکوفا نگه دارد.

فیل در نور کم نیز رنگدانه و رنگ پریدگی خود را از دست می دهد. اگر می خواهید زیبایی واقعی Portulacaria Afra را ببینید، آن را در یک نقطه روشن قرار دهید. در تمام طول آن برگ های پهن و شکوفه ای خواهید داشت.

نور مناسب برای خرفه افرا

گیاه فیل بوته برای رشد مناسب به نور زیاد و روشن نیاز دارد، همچنین می تواند آفتاب کامل را تحمل کند، اما در روزهای اولیه، یا زمانی که گیاه به نوعی پیر است، ممکن است لازم باشد گیاه را به نور کامل خورشید عادت دهید. در دماهای بسیار شدید، می توانید سایه ای برای گیاه خود پیدا کنید زیرا ممکن است آفتاب سوختگی خفیف را تجربه کند.

روشنایی داخلی

زمانی که  خرفه افرا را در داخل خانه می کارید ، محلی را انتخاب کنید که بتواند مدتی نور مستقیم خورشید و بقیه روز نور غیرمستقیم را دریافت کند. پنجره های رو به شرق یا غرب برای روشنایی بهتر عمل می کنند. هنگام یافتن محل مناسب برای گیاه، ممکن است لازم باشد تا آنجا که ممکن است آن را جابه جا کنید تا مناسب ترین مکان را پیدا کنید.

در حالت ایده آل، این گیاه به 5-6 ساعت نور در روز نیاز دارد تا رشد کند و در پنجره رشد کند. با این حال، اگر منطقه شما نور کافی خورشید را دریافت نمی کند یا نور ضعیفی در اتاق شما وجود دارد، از منابع نور مصنوعی استفاده کنید. اینها شامل نور رشد می شود تا گیاه بتواند به نور مورد نیاز دست یابد.

برای یافتن محل مناسب برای گیاه که تور مناسب برای خرفه افرا را تامین کند، ممکن است لازم باشد تا آنجا که ممکن است آن را جابه جا کنید تا مناسب ترین مکان را پیدا کنید.

گلدان خرفه افرا که در یک پنجره قرار می گیرد ممکن است نیاز به چرخاندن چندین بار داشته باشد تا اطمینان حاصل شود که همه طرف های گیاه نور مناسبی دریافت می کنند. برگ های ساکولنت باید از پنجره دور باشند تا از تماس مستقیم با شیشه های پنجره جلوگیری شود. تماس مستقیم ممکن است باعث سوختن برگها شود.

 

نور مناسب برای خرفه افرا  نیز با رطوبت بالا همراه خواهد بود. در اتاقی که قصد دارید خرفه افرا خود را پرورش دهید از یک مرطوب کننده استفاده کنید. همچنین می توانید با بالا بردن کمی گلدان گیاه برای افزایش سطح رطوبت به این مهم دست یابید. در حالی که گیاه نور مناسبی دریافت می کند، رطوبت باعث می شود که گیاه چندان تحت تأثیر نور قرار نگیرد.

ساکولنت خرفه افرا جایی را دوست دارد که در آن نور خورشید و سایه زیادی دریافت کند. گیاهان فیل می توانند نور جزئی تا آفتاب کامل را تحمل کنند، اما در نور آفتاب فیلتر شده روشن، ترجیحاً در سایه، به خوبی عمل می کنند. در ساعات بعدازظهر یا در زیر نور آفتاب کامل، گیاه را برای جلوگیری از آفتاب سوختگی عادت دهید.

اگر گیاه خود را در فضای باز قرار می دهید، آن را در مکانی آفتابی روشن قرار دهید. همانطور که گیاه رشد می کند، به آرامی ساعات نور خورشید را افزایش دهید تا کاملا به نور خورشید عادت کنید و از آفتاب سوختگی برگ ها جلوگیری کنید. هنگامی که بوته فیل خود را بیرون می کارید، به خاطر داشته باشید که گرمای شدید و امواج گرما نیز می تواند باعث آفتاب سوختگی شود.

در طول فصول تابستانی شدید، آفتابگیرها می توانند به طور قابل توجهی گیاه را نجات دهند. بردن گیاه در داخل خانه در این فصول به گیاه کمک می کند زیرا آفتاب بیرون به شدت خشن است. به نیاز آبی گیاه در فضای باز توجه داشته باشید.

آیا خرفه افرا می تواند تحت تأثیر نور زیاد خورشید قرار گیرد؟

مانند سایر ساکولنت ها، خرفه افرا نیز می تواند تحت تأثیر آفتاب زیاد یا قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نور مستقیم خورشید قرار گیرد. آفتاب بیش از حد به خصوص آفتاب شدید باعث می شود که برگ های زیبای خرفه افرا دچار آفتاب سوختگی و آسیب آفتاب شوند. خرفه افرا حداقل به 4-6 ساعت آفتاب روشن نیاز دارد. آفتاب سوختگی می تواند به سرعت در کمتر از یک ساعت زمانی که گیاه در فصول گرم سال در معرض بیشتر آن قرار می گیرد اتفاق بیفتد.

آفتاب سوختگی نیز می تواند یک فرآیند تدریجی باشد. ورزش های قهوه ای شروع به رخ دادن می کنند، که معمولاً اولین نشانه های آفتاب سوختگی است. وقتی این علائم را زود تشخیص دادید، هنوز زمان دارید تا گیاه خود را نجات دهید. می توانید گیاه را با قرار دادن آن در سایه درمان کنید تا از آسیب بیشتر محافظت کنید. هنگامی که آفتاب سوختگی برای مدتی پیشرفت کرد، گیاه را در یک منطقه تاریک قرار دهید تا آسیب را جبران کنید.

اگرچه برخی از ساکولنت ها ممکن است سفت شوند و در شرایط سخت زنده بمانند، آیا خطر خرفه افرا ضروری است. زیرا نمی خواهید هیچ شانسی را بپذیرید. همیشه از گیاه خود در هنگام نور شدید خورشید محافظت کنید.

آیا خرفه می تواند بدون نور خورشید زنده بماند؟

گیاه فیل شما در زیر نور بسیار کم یا بدون نور خورشید به طور نامحدود زنده می ماند. اما این گیاه فقط زنده می ماند و رشد نمی کند. گیاه به زودی شروع به نمایش علائمی می کند که به شما می گوید مشکل دارد و به نور مناسب نیاز دارد.

برگهای بوته فیل بیش از حد معمول شروع به دراز شدن می کنند، زیرا گیاه برای رسیدن به نور دراز می شود.این گیاه شروع به کاهش رشد خواهد کرد.

هنگامی که به گیاه آب زیاد و نور کمی داده شود، ممکن است به دلیل پوسیدگی ریشه شروع به تسلیم شدن کند.و هنگامی که پوسیدگی ریشه شروع می شود، معکوس کردن این آشفتگی دشوار خواهد بود.برای اینکه گیاه شما به خوبی رشد کند، آن را در جایی قرار دهید که نور مناسب دریافت کند. عدم دادن نور کافی به ساکولنت، تلاش برای معرفی طبیعت جدیدی است که گیاه با آن ناآشنا است و نمی تواند برای مدت طولانی در آن زنده بماند.

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *