مراقبت از گیاه

دلیل و راه جلوگیری از خشک شدن رز جاودان چیست؟

خشک شدن رز جاودان

خشک شدن رز جاودان دلایل و علت های کمی دارد که با رعایت کردن برخی نکات خیلی ساده میتوان این فرایند طبیعی را به تعویق انداخت و از بروز زود هنگام آن جلوگیری کرد. وقتی ما در مقاله رز جاودان چیست درباره ماهیت و طبیعت این گل ماندگار صحبت کردیم، به این نتیجه رسیدیم که رز جاودانه باید طبیعی باشد پس گل طبیعی به هر حال با گذر زمان دیر یا زود خشک میشود.

اما در ادامه این مطلب با سیتی گل همراه باشید تا به شما بگوییم چطور میتوانید فرایند خشک شدن رز جاودان را تا حد اکثر زمان ممکن به تعویق بیاندازید.

مهمترین دلیل خشک شدن رز جاودان چیست؟

با توجه به اطلاعاتی که در مقاله اشاره شده گفتیم نباید رز های جاودان در معرض تابش مستقیم نور آفتاب و سایر نور های شدید طبیعی یا مصنوعی قرار داشته باشد. همین نور زیاد اصلی ترین دلیل برای خشک شدن گلبرگ های جاودان رز ها میباشد.

گزینه بعدی که در اولویت دوم عوامل خشک کننده گل رز جاودانه قرار میگیرد دمای بالا و حرارت است. نور مستقیم خورشید دمای زیادی دارد و همچنین اگر دمای محیط اتاق و محل نگهداری گل های جاویدان بالا باشد باید منتظر خشک شدن زود هنگان رز های خود داخل باکس های شیشه ای یا طلقی باشید.

روش های جلوگیری از خشک شدن رز های جاودان

در مورد روش هایی که برای جلوگیری از خشک شدن رز های جاودان مطرح میشود باید این نکته را قبل از هر چیز بدانید که گل های جاودان اصلی که طبیعی هستند مانند هر گیاه دیگری پژمرده و خشک خواهند شد. با این تفاوت که گل های جاودان با فرمولاسیون و شرایط کشت و تولید خاصی که دارند چند سالی میتوانند بیشتر از سایر گیاهان عمر کنند.

پس با توجه به مواردی که بیان شد، عملا در این بخش با روش ها و راه هایی برای به تعویق انداختن فرایند خشک شدن رز های جاودان و ایجاد تاخیر در این موضوع آشنا خواهید شد.

دور نگه دشتن گل جاودان از پنجره

یکی از اصولی ترین روش های طولانی کردن فرایند خشک شدن رز های جاودان دور نگه داشتن این گل ها از پنجره میباشد که در نتیجه از تابش مستقیم نور خورشید و گرم شدن بدنه طلق یا شیشه محافظ میباشد. این مورد که اصلی ترین عامل خشک شدن زود هنگام گل های جاودانه هستند میتواند کمک چشم گیری به افزایش طول عمر و تاخیر در خشک شدن گل ها شود.

تنظیم دمای محیط قرار گیری رز ماندگار

دمای محیطی که رز ماندگار در آن قرار گرفته و نگهداری میشود نباید خیلی بالا باشد و روی حالت متعادل کمتر از 25 درجه باشد. دمای خیلی زیاد باعث گرم شدن دیواره باکس محافظ و در نهایت زودتر خشک شدن گل های رز ماندگار خواهد شد. اگر گل شما دارای برگ هم باشد که زودتر از خود گل باید منتظر خشک شدن برگ های آن باشید.

اگر دقت کرده باشید هنگام خرید حضوری رز جاودان هم میبینید که فروشنده و گل فروشی ها این باکس ها را داخل مغازه و دور از شیشه و ویترین جلوی درب نگهداری میکنند.

پس در نتیجه بیشتر زنده و با طراوت نگه داشتن رز های جاودان و جلوگیری از خشک شدن رز جاودان خیلی موضوع پیچیده و سختی نیست و با رعایت کردن چند نکته ساده و پیش پا افتاده با صرف کمترین زمان و میزان انرژی میتوان به این هدف حساس دست پیدا کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *