گیاهان آپارتمانی, مراقبت از گیاه

گیاهان ارکیده چقدر عمر می کنند؟

عمر گل ارکیده

ارکیده ها گیاهان آپارتمانی محبوبی هستند که به خاطر گل های زیبایشان مورد توجه قرار می گیرند. با این حال، به دلیل انتظار طولانی بین شکوفه ها، ممکن است وسوسه شوید که از شر گل ارکیده خلاص شوید. اما ارکیده ها می توانند بیش از یک فصل دوام بیاورند. در این مقاله، خواهیم فهمید که گیاهان ارکیده چقدر می توانند زنده بمانند.

عمر گل ارکیده

ارکیده ها گیاهان گلدار چند ساله ای هستند که می توانند حدود 20 تا 25 سال در طبیعت زندگی کنند. برخی از گونه ها می توانند برای مدت طولانی تری زندگی کنند. قدیمی ترین ارکیده جهان متعلق به باغ گیاه شناسی سنگاپور است و تخمین زده می شود بیش از 150 سال قدمت داشته باشد.

ارکیده های داخلی احتمالاً به اندازه نمونه های وحشی زنده نخواهند بود. اما ارکیده شما با مراقبت و شرایط محیطی مناسب می تواند تقریباً 10 تا 15 سال زنده بماند.

نکاتی برای افزایش طول عمر گل ارکیده

مراقبت از ارکیده آنقدرها که تصور می شود پیچیده نیست. با این حال، هنوز برخی از الزامات مراقبتی مهم وجود دارد که باید به آنها رسیدگی شود. ارائه بهترین مراقبت ممکن می تواند به ارکیده شما کمک کند تا چندین سال زنده بماند.

بیشتر انواع ارکیده در طول سال به نور روشن و غیر مستقیم نیاز دارند. بهترین مکان برای گیاه ارکیده تقریباً 3 فوت دورتر از یک پنجره رو به شرق یا غرب است. این مناطق نور زیادی از خورشید را فراهم می کنند و در عین حال از ارکیده شما در برابر نور مستقیم خورشید محافظت می کنند که می تواند برگ های آن را بسوزاند.

بیشتر ارکیده هایی که به عنوان گیاهان آپارتمانی فروخته می شوند از مناطق گرمسیری می آیند (ارکیده ها می توانند در فضای باز نیز در آب و هوای خاصی رشد کنند). اگر ارکیده را در خانه پرورش می دهید ، به این معنی است که آنها به دمای گرم بین 65 تا 85 درجه فارنهایت (18 تا 30 درجه سانتیگراد) و رطوبت بین 40 تا 70 درصد نیاز دارند.

عمر گل ارکیده

عمر گل ارکیده چقدر است

از دستگاه های مرطوب‌کننده یا سینی های سنگریزه برای افزایش رطوبت استفاده کنید و ارکیده خود را به طور مرتب مه آلود کنید. برخی از انواع ارکیده را می توان مستقیماً در آب نیز پرورش داد.

ارکیده ها به تغییرات ناگهانی دما حساس هستند که می تواند به گیاه شوک وارد کند (و علائمی مانند زرد شدن برگ ها را ایجاد کند). همیشه ارکیده خود را از بادهای سرد یا خشک که می تواند دما یا رطوبت را کاهش دهد محافظت کنید. دریچه‌های هوا، پنجره‌های باز یا رادیاتورها معمولاً باعث ایجاد جریان هوا می‌شوند.

مراقبت از گیاه ارکیده ضروری است

هر زمان که سطح بالای محیط رشد آن خشک شد به ارکیده خود آبیاری کنید (به طور کلی توصیه می کنیم گل ارکیده را با تکه های یخ آبیاری نکنید). برای ایجاد ترکیب مناسب هوادهی و زهکشی از یک مخلوط تخصصی پرورش ارکیده استفاده کنید. گل ارکیده خود را یک بار در طول فصل رشد فعال با استفاده از کود رقیق شده ارکیده کود دهید.

بسیاری از مردم پس از پایان گلدهی گل ارکیده را کنار می گذارند. با این حال، ارکیده به سادگی به خواب رفته است تا ذخایر انرژی خود را دوباره پر کند. این بسته به گونه دقیق ممکن است بین 3 تا 9 ماه طول بکشد، بنابراین صبور باشید. با مراقبت مناسب در این مرحله خواب، می توانید هر سال به گلدهی ارکیده خود کمک کنید.

هنگامی که گلدهی به پایان رسید و شکوفه های صرف شده از بین رفتند، ساقه گل قدیمی را درست بالای یک گره سالم کوتاه کنید. به آبیاری ارکیده خود هفته ای یکبار و کود دهی در ماه یک بار ادامه دهید تا ساقه گل جدید ظاهر شود. سپس، ارکیده خود را به مدت حدود یک ماه در یک مکان خنک‌تر قرار دهید تا شکوفه‌های جدید ایجاد شود. همچنین عاقلانه است که از آفات، حشرات و بیماری های رایج گیاه ارکیده جلوگیری کنید.

مقالات بیشتر | نجات گل ارکیده

جمع‌بندی

با وجود اینکه بیشتر ارکیده ها به عنوان گیاهان آپارتمانی با عمر کوتاه فروخته می شوند، با مراقبت صحیح می توانند تا 15 سال عمر کنند. پس از پایان گلدهی ارکیده خود را رها نکنید. به مراقبت از آن برای کمک به شکوفایی مجدد آن ادامه دهید و از این گیاهان نمادین برای ماه ها و سال های آینده لذت ببرید.

بهترین فروشگاه برای خرید گل ارکیده

برای خرید گل ارکیده میتوانید از فروشگاه سیتی گل با بهترین کیفیت و قیمت و ارسال سریع و سه ساعته در تهران کرج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *