گیاهان آپارتمانی

آشنایی با انواع گیاهان استوایی آپارتمانی

آشنایی با انواع گیاهان استوایی آپارتمانی
مقدمه

شناختن انواع گیاهان استوایی آپارتمانی میتواند بسیار حائز اهمیت باشد، در این مقاله کارشناسان فروشگاه آنلاین سیتی گل بطور کامل و فصل هرکدام از انواع گیاهان استوایی آپارتمانی را برای شما عزیزان توضیح داده اند با ما همراه باشید:

هر اتاقی با یک گیاه آپارتمانی برای افزودن فضای سبز و سبک، خوش‌آمدتر است. حتی اگر نمی توانید به مقصد فانتزی استوایی خود سفر کنید، می توانید کاری کنید که خانه تان بیشتر شبیه یک خلوتگاه عجیب و غریب باشد. این به این دلیل است که بسیاری از گیاهان آپارتمانی از مناطق استوایی در سراسر جهان سرچشمه می گیرند. بسیاری از این گیاهان آپارتمانی نیز به راحتی رشد می کنند، بنابراین والدین تازه کار و باتجربه می توانند از زیبایی آن ها بدون دردسر لذت ببرند.

گیاهانی که از مناطق گرمسیری می آیند اغلب در خانه های گرم ما به خوبی رشد می کنند. بسیاری از این گونه های گرمسیری علاوه بر برگ های سرسبز خود، شکوفه های زیبایی را در داخل خانه تولید می کنند. برخی حتی معطر هستند ! تعداد کمی از این گیاهان می توانند از نظر آب و نور کمی سخت تر از سایر گیاهان رشد کنند، اما مراقبت از اکثر آنها نسبتاً آسان است . حتی اگر به تازگی مجموعه گیاهان آپارتمانی خود را شروع کرده اید، اکثر این گونه ها بدون تلاش زیاد به شما با گل های رنگارنگ پاداش می دهند. در اینجا بهترین گیاهان استوایی گلدار برای رشد، همراه با نکاتی برای حفظ سلامت آنها آورده شده است تا بتوانید تا حد امکان از شکوفه های زیبای آنها لذت ببرید.

بنفشه آفریقایی

بنفشه آفریقایی (Saintpaulia) که در میان والدین گیاهان مورد علاقه کلاسیک است، برگ های سبز مخملی را روی ساقه های کوتاه برگ تولید می کند. دارای خوشه هایی از گل های تک، نیمه دوتایی یا دوتایی به رنگ های سفید، صورتی، قرمز، بنفش، بنفش، آبی، سبز لیمویی، زرد کم رنگ یا دو رنگ است. گلبرگ‌های این گیاه آپارتمانی گل‌دار گرمسیری ژولیده، گرد یا حاشیه‌دار هستند.

اندازه: تا 30سانت میرسد | نور: روشن تا کم، نور غیر مستقیم | آبیاری: زمانی آبیاری کنید که خاک در لمس خشک شود. از ریختن قطرات آب روی برگها (که به آنها آسیب می رساند) خودداری کنید. گلدان را به مدت 30 دقیقه در یک ظرف کم عمق پر از آب قرار دهید تا ریشه ها بتوانند از ته آن آب را جذب کنند .

پرنده بهشتی

اتاق نشیمن روشن با گیاه آپارتمانی بزرگ روی زمین چوبی، گیاه محبوب در آب و هوای گرم، این گیاه چشم نواز دارای گل های زیبایی است که شبیه پرنده های استوایی است. اگرچه گیاهان پرنده بهشتی تقریباً هرگز در داخل خانه گل نمی‌دهند، این گیاهان دارای برگ‌های بلند و تسمه‌ای هستند که تأثیر زیادی دارد. به آنها نور روشن بدهید و فقط زمانی آبیاری کنید که گلدان تقریباً نیمه خشک شود. چون اینها معمولاً در گلدان های بزرگ فروخته می شوند و واقعاً گیاهان رومیزی نیستند، نمی توانید انگشت خود را در خاک فرو کنید. اما معمولاً هر 10 روز تا 2 هفته یکبار به آبیاری نیاز دارد.

آنتوریوم

آنتوریوم

آنتوریوم سفید

گیاه آپارتمانی استوایی محبوب، آنتوریوم در گونه های متعددی موجود است که شکوفه های با شکوه و رنگ های روشن تولید می کند. این گیاهان با نور کم و رطوبت نامنظم اکثر خانه ها سازگار هستند و تقریباً دائماً می توانند شکوفا شوند.

اندازه: تا نیم متر میرسد | نور: نور روشن، غیر مستقیم | آبیاری: زمانی که خاک خشک شد آبیاری کنید ( آنتوریوم خاک دائماً مرطوب را دوست ندارد)

مطالعه بیشتر : کاملترین روش تکثیر آنتوریوم در آب

گیاه یشم

این ساکولنت با مراقبت آسان شبیه یک درخت کوچک با برگ های گرد یا بیضی براق است. آنها که در اصل اهل آفریقای جنوبی بودند، یکی از اولین گیاهان آپارتمانی بودند که به اروپا معرفی شدند. به گیاه یشم نور فیلتر شده روشن بدهید. برگ های ضخیم آنها به عنوان مخزن آب عمل می کنند، بنابراین هر 2 هفته یا بیشتر آبیاری کنید.

بامبو خوش شانس

این گیاه شایان ستایش گیاهی است که تقریباً نمی توانید آن را بکشید. بومی آفریقای گرمسیری، گیاه بامبو خوش شانس در واقع قلمه ای Dracaena یک گیاه شاخ و برگ است. برگهای پایینی آن جدا شده است تا شبیه بامبو شود (و در واقع از خانواده مارچوبه است). نور کم یا متوسط ​​را تحمل می کند. اگر در خاک کاشته می شود، آن را کمی مرطوب نگه دارید. اگر در گلدان آب نمایش داده می شود، آب را هر هفته عوض کنید تا ریشه ها پوشیده شوند.

سانسوریا

اگر شما مراقب ترین والدین گیاهی نیستید، این بهترین انتخاب برای شماست. گیاهان مار اساساً با بی توجهی رشد می کنند و می توانند چندین هفته بدون آب بمانند. بومی آفریقا، انواع مختلفی در حال حاضر موجود است. به آن نور روشن بدهید، اگرچه نور کم را تحمل می کند. زمانی که چند اینچ بالای خاک خشک شد آبیاری کنید. گیاهان مار آبیاری بیش از حد را تحمل نمی کنند، بنابراین، اگر شک دارید، چند روز صبر کنید و دوباره انگشت خود را در خاک فرو کنید.

مطالعه بیشتر “نحوه رشد و مراقبت از گیاه سانسوریا” | خرید سانسوریا

بگونیا

بگونیا شرایط نگهداری

بگونیا

بگونیا که اغلب به عنوان یک ساله در باغ ها و ظروف بیرونی استفاده می شود، یک گیاه داخلی زیبا نیز می سازد، به ویژه انواع فیبری و ریزوماتوز. بسیاری از بگونیاها شاخ و برگهایی تولید می کنند که به اندازه خوشه های شکوفه های کوچک و رنگارنگ جذاب هستند.

اندازه: تا 45سانت میرسد | نور: نور روشن، غیر مستقیم | آبیاری: زمانی آبیاری کنید که خاک در لمس خشک شود. از ریختن قطرات آب روی برگها (که به آنها آسیب می رساند) خودداری کنید. گلدان را در یک ظرف کم عمق پر از حدود یک اینچ آب به مدت 30 دقیقه قرار دهید تا ریشه ها بتوانند از ته آن آب را جذب کنند .

آلوئه ورا

این ساکولنت احتمالا بومی شبه جزیره عربستان است، اما اکنون در سراسر جهان رشد می کند. آلوئه ورا نور روشن را دوست دارد و در صورت تمایل می توانید آن را در ماه های تابستان در فضای باز ببرید (اما به تدریج به آفتاب کامل عادت کنید تا نسوزد). فقط زمانی آبیاری کنید که گلدان خشک شود، تقریبا هر 2 تا 3 هفته یکبار. این گیاه مفید است زیرا برای درمان سوختگی های جزئی مطالعه شده است. یک برگ بیرونی را جدا کنید و از ماده ژل مانند برای کمک به بهبودی استفاده کنید.

بروملیاد

جالب و غیرمعمول، یک بروملیاد فقط یک بار شکوفا می شود، سپس به آرامی قبل از مرگ گیاه اصلی شاخه هایی تشکیل می دهد. شاخه ها را می توان به عنوان گیاهان خود گلدان کرد .

اندازه: حدود 90سانتی متر| نور: نور متوسط ​​تا روشن | آبیاری: مقدار کمی آب در برگ های فنجانی شکل مرکز گیاه بریزید تا مرطوب بماند. برای جلوگیری از راکد شدن آب، هر هفته آب را خالی کنید و دوباره پر کنید.

پتوس

این گیاه که احتمالاً آسان‌ترین منطقه استوایی برای رشد است (علاوه بر گیاه مار)، روی قفسه کتاب، میز انتهایی یا میز خواب شگفت‌انگیز به نظر می‌رسد. پوتوس که در اصل از جزایر سلیمان در شمال شرقی استرالیا است، نور کم را تحمل می کند، اما در نور غیر مستقیم روشن سریعتر رشد می کند. همچنین ممکن است در شرایط نور کم رنگ متنوع خود را از دست بدهد. بین دو آبیاری اجازه دهید خاک خشک شود زیرا تحمل خیس بودن را ندارد.

مطالعه بیشتر “چگونه پتوس خود را شاداب نگه داریم؟

درخت پول

افسانه می گوید که درخت پول خوش شانسی می آورد! خواه باور نکنید، این درخت کوچک زیبا که اغلب با ساقه بافته شده مرکزی یا درخت بونسای فروخته می شود، بومی آمریکای مرکزی و جنوبی است. به نور روشن نیاز دارد، اما گلدان را هر هفته بچرخانید تا شروع به خم شدن به سمت نور نکند. زمانی آبیاری کنید که خاک در لمس خشک شود.

فیلودندرون

انواع مختلفی از فیلودندرون ها وجود دارد، و عموماً گیاهانی با مراقبت آسان و عمر طولانی هستند. دو نوع خوش تیپ برای جستجو عبارتند از Philodendron بیشتر فیلودندرون‌ها نور متوسط ​​تا روشن را دوست دارند و فقط زمانی آبیاری می‌شوند که قسمت بالای خاک خشک شود.

گاردنیا

گاردنیا از بهار تا پاییز با برگ‌های بزرگ براق و سبز تیره و گل‌های کرمی-سفید معطر شکوفا می‌شود. با این حال، رشد به عنوان یک گل استوایی در داخل خانه دشوار است زیرا در شب هنگام گرمتر از 18 درجه سانتیگراد گل نمی دهد. همچنین به رطوبت بالا و نور زیاد خورشید نیاز دارد، بنابراین در یک گلخانه خنک بهترین عملکرد را دارد.

اندازه: می تواند تا 2.5 متر در فضای باز رشد کند اما معمولاً تا 90 سانتی متر در داخل خانه رشد می کند.
نور: در مکانی قرار دهید که حداقل نیم روز در معرض نور مستقیم خورشید باشد.
آبیاری: زمانی که خاک خشک شد آبیاری کنید.

ارکیده

ارکیده پروانه (Phalaenopsis) بیشتر به خاطر گل های چشمگیرش شناخته می شود تا برگ های چرمی اش. این یکی از ارکیده‌های راحت‌تر برای رشد در داخل خانه است و در رنگ‌های گل‌های زیادی وجود دارد. یک یا دو بار در سال شکوفا می شود، معمولا در ماه های سرد زمستان.

اندازه: تا 30 سانتیمتر در داخل خانه | نور: نور کم تا روشن | آبیاری: یک بار در هفته یا بیشتر، درست قبل از اینکه کاملاً خشک شود، آبیاری کنید

جمع بندی

هدف ما در این مقاله شناساندن انواع گیاهان استوایی آپارتمانی به شما بود. امیدواریم مطالب فوق مورد پسند شما عزیزان واقع شده باشد، چنانچه درباره شرایط نگهداری هر کدام از انواع گیاهان استوایی آپارتمانی سوالی دارید با کارشناسان ما درمیان بگذارید.

منبع : 11 Tropical Plants with Flowers That Will Enliven Any Room

5/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *