گیاهان آپارتمانی

آشنایی با انواع گیاهان استوایی آپارتمانی

آشنایی با انواع گیاهان استوایی آپارتمانی

مقدمه

شناختن انواع گیاهان استوایی آپارتمانی میتواند بسیار حائز اهمیت باشد، در این مقاله کارشناسان فروشگاه آنلاین سیتی گل بطور کامل و فصل هرکدام از انواع گیاهان استوایی آپارتمانی را برای شما عزیزان توضیح داده اند با ما همراه باشید:

 

هر اتاقی با یک گیاه آپارتمانی برای افزودن فضای سبز و سبک، خوش‌آمدتر است. حتی اگر نمی توانید به مقصد فانتزی استوایی خود سفر کنید، می توانید کاری کنید که خانه تان بیشتر شبیه یک خلوتگاه عجیب و غریب باشد. این به این دلیل است که بسیاری از گیاهان آپارتمانی از مناطق استوایی در سراسر جهان سرچشمه می گیرند. بسیاری از این گیاهان آپارتمانی نیز به راحتی رشد می کنند، بنابراین والدین تازه کار و باتجربه می توانند از زیبایی آن ها بدون دردسر لذت ببرند.

 

از آنجایی که این گیاهان از مناطق استوایی سرچشمه می گیرند، آنها بیشتر از شما سرد بودن را دوست ندارند! خانه های متوسط ​​با دمای 60 تا 75 خوب است. آنها همچنین به نور زیاد زیادی نیاز دارند. در غیر این صورت، آنها ساق پا و غیر جذاب می شوند. پنجره های رو به شمال معمولا خیلی تاریک هستند. اگر شرایط مناسب را ندارید، یک چراغ رشد LED ارزان قیمت را در نظر بگیرید . در نهایت، فقط به دلیل استوایی بودن آنها به این معنی نیست که می خواهند خیس بمانند. بسیاری از گیاهان آپارتمانی گرمسیری در اثر آبیاری بیش از حد از آبیاری می میرند، بنابراین احتیاط کنید و قبل از دادن نوشیدنی به گیاه، انگشت خود را در خاک فرو کنید تا رطوبت را بررسی کنید.

 

 

پرنده بهشتی

اتاق نشیمن روشن با گیاه آپارتمانی بزرگ روی زمین چوبی، گیاه محبوب در آب و هوای گرم، این گیاه چشم نواز دارای گل های زیبایی است که شبیه پرنده های استوایی است. اگرچه گیاهان پرنده بهشتی تقریباً هرگز در داخل خانه گل نمی‌دهند، این گیاهان دارای برگ‌های بلند و تسمه‌ای هستند که تأثیر زیادی دارد. به آنها نور روشن بدهید و فقط زمانی آبیاری کنید که گلدان تقریباً نیمه خشک شود. چون اینها معمولاً در گلدان های بزرگ فروخته می شوند و واقعاً گیاهان رومیزی نیستند، نمی توانید انگشت خود را در خاک فرو کنید. اما معمولاً هر 10 روز تا 2 هفته یکبار به آبیاری نیاز دارد.

گیاه یشم

این ساکولنت با مراقبت آسان شبیه یک درخت کوچک با برگ های گرد یا بیضی براق است. آنها که در اصل اهل آفریقای جنوبی بودند، یکی از اولین گیاهان آپارتمانی بودند که به اروپا معرفی شدند. به گیاه یشم نور فیلتر شده روشن بدهید. برگ های ضخیم آنها به عنوان مخزن آب عمل می کنند، بنابراین هر 2 هفته یا بیشتر آبیاری کنید.

درخت لاستیک

 

این گیاهان آپارتمانی محکم با برگهای سبز تیره براق یا رنگارنگ و فرم عمودی قوی، مورد علاقه قدیمی هستند. درخت لاستیک که بومی جنگل های هند و مالزی است، می تواند در داخل خانه از 6 تا 10 فوت بلند شود. به آن نور روشن بدهید، آن را دور از جریان آب قرار دهید و زمانی که خاک خشک شد آبیاری کنید.

بامبو خوش شانس

این گیاه شایان ستایش گیاهی است که تقریباً نمی توانید آن را بکشید. بومی آفریقای گرمسیری، گیاه بامبو خوش شانس در واقع قلمه ای Dracaena یک گیاه شاخ و برگ است. برگهای پایینی آن جدا شده است تا شبیه بامبو شود (و در واقع از خانواده مارچوبه است). نور کم یا متوسط ​​را تحمل می کند. اگر در خاک کاشته می شود، آن را کمی مرطوب نگه دارید. اگر در گلدان آب نمایش داده می شود، آب را هر هفته عوض کنید تا ریشه ها پوشیده شوند.

سانسوریا

اگر شما مراقب ترین والدین گیاهی نیستید، این بهترین انتخاب برای شماست. گیاهان مار اساساً با بی توجهی رشد می کنند و می توانند چندین هفته بدون آب بمانند. بومی آفریقا، انواع مختلفی در حال حاضر موجود است. به آن نور روشن بدهید، اگرچه نور کم را تحمل می کند. زمانی که چند اینچ بالای خاک خشک شد آبیاری کنید. گیاهان مار آبیاری بیش از حد را تحمل نمی کنند، بنابراین، اگر شک دارید، چند روز صبر کنید و دوباره انگشت خود را در خاک فرو کنید.

آلوئه ورا

این ساکولنت احتمالا بومی شبه جزیره عربستان است، اما اکنون در سراسر جهان رشد می کند. آلوئه ورا نور روشن را دوست دارد و در صورت تمایل می توانید آن را در ماه های تابستان در فضای باز ببرید (اما به تدریج به آفتاب کامل عادت کنید تا نسوزد). فقط زمانی آبیاری کنید که گلدان خشک شود، تقریبا هر 2 تا 3 هفته یکبار. این گیاه مفید است زیرا برای درمان سوختگی های جزئی مطالعه شده است. یک برگ بیرونی را جدا کنید و از ماده ژل مانند برای کمک به بهبودی استفاده کنید.

دراسنا

 

شکل عمودی قوی این گیاه بومی آمریکای جنوبی و مرکزی بیانیه‌ای را نشان می‌دهد، بنابراین یک گیاه کف عالی است. دو نوع پرطرفدار عبارتند از Dracaena fragrans به نام گیاه ذرت و Dracaena marginata به نام درخت اژدها. هر دو نور متوسط ​​تا روشن و رطوبت نور ثابت را دوست دارند.

پتوس

این گیاه که احتمالاً آسان‌ترین منطقه استوایی برای رشد است (علاوه بر گیاه مار)، روی قفسه کتاب، میز انتهایی یا میز خواب شگفت‌انگیز به نظر می‌رسد. پوتوس که در اصل از جزایر سلیمان در شمال شرقی استرالیا است، نور کم را تحمل می کند، اما در نور غیر مستقیم روشن سریعتر رشد می کند. همچنین ممکن است در شرایط نور کم رنگ متنوع خود را از دست بدهد. بین دو آبیاری اجازه دهید خاک خشک شود زیرا تحمل خیس بودن را ندارد.

درخت پول

افسانه می گوید که درخت پول خوش شانسی می آورد! خواه باور نکنید، این درخت کوچک زیبا که اغلب با ساقه بافته شده مرکزی یا درخت بونسای فروخته می شود، بومی آمریکای مرکزی و جنوبی است. به نور روشن نیاز دارد، اما گلدان را هر هفته بچرخانید تا شروع به خم شدن به سمت نور نکند. زمانی آبیاری کنید که خاک در لمس خشک شود.

فیلودندرون

انواع مختلفی از فیلودندرون ها وجود دارد، و عموماً گیاهانی با مراقبت آسان و عمر طولانی هستند. دو نوع خوش تیپ برای جستجو عبارتند از Philodendron بیشتر فیلودندرون‌ها نور متوسط ​​تا روشن را دوست دارند و فقط زمانی آبیاری می‌شوند که قسمت بالای خاک خشک شود.

بروملیاد

این گیاهان با ظاهر عجیب و غریب بومی بسیاری از مناطق گرمسیری مختلف جهان هستند و به نور زیاد زیادی نیاز دارند. رایج‌ترین انواع بروملیادها دارای فنجان‌های نگهدارنده آب هستند که به آنها کوزه می‌گویند، بنابراین می‌توانند آب باران را در محیط طبیعی خود ذخیره کنند. چند قاشق غذاخوری آب به فنجان، نزدیک پایه گیاه اضافه کنید و هر از گاهی آن را پر کنید.

بنفشه آفریقایی

 

این مورد علاقه های قدیمی در تمام طول سال تحت شرایط رشد مناسب شکوفا می شوند. آنها در اصل اهل آفریقای شرقی هستند و در زیر سایه بان جنگل رشد می کنند تا نور مستقیم خورشید را دوست نداشته باشند. بنفشه های آفریقایی را حدود یک فوت از پنجره روشن دور نگه دارید . آب را از پایین (گلدان را در آب قرار دهید و اجازه دهید 30 دقیقه رطوبت آن را بگیرد) یا از بالا. اما آب را روی برگ های کدر نگه دارید تا پوسیده نشوند.

جمع بندی

هدف ما در این مقاله شناساندن انواع گیاهان استوایی آپارتمانی به شما بود. امیدواریم مطالب فوق مورد پسند شما عزیزان واقع شده باشد، چنانچه درباره شرایط نگهداری هر کدام از انواع گیاهان استوایی آپارتمانی سوالی دارید با کارشناسان ما درمیان بگذارید.

5/5 - (2 امتیاز)
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.